مانی رهنما خواننده پاپ ایرانی بیوگرافی و عکس های شخصی اش

مانی رهنما یکی از بهترین خواننده های پاپ ایران می باشد که چندین سال است که در عرصه موسیقی بسیار خوش درخشیده او طرفداران بسیاری دارد مانی رهنما از سال 1377 مار هنری خود را به شکل رسمی آغاز نمود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مانی رهنما خواننده پاپ ایرانی بیوگرافی و عکس های شخصی اش را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

مـانـی رهنــمــا (متولد تیر ۱۳۵۰)، خوانـنده پاپ ایرانـــی است. وی دو اثـــر از بابک بیات به نام پرنـــده و قاب عکــس را نیز اجــرا کرد.

نام اصـــلــی: شهـــرام رهـنـمــا

نام مســـتعـار: مانـــی رهنما

تولد: ۱۳۵۰(۱۹۷۱ تهـــران)

ملــیت: ایرانـی

سبکـــ‌(ها): پاپ

ترانس

بلوز

ساز(ها): پیـــانو

سال‌ـــهای فعـالــیـــت: ۱۳۷۷ تا کنون

 

زندگـــی‌ و فعــالیـــت هنـری:

مانـــی رهـــنـــما در تیـــر ماه ۱۳۵۰ خورشیـدی در نارمـک تهران به دنـــیا آمـد. او از کودکـی به صوت و آواز علاقــه‌ـمنـــد بود و از ۱۴ سالـگـی با خریـــد یک پیانو، رسـمــاً موسیــقـی را شروع نمود. در مهـر ماه سال ۱۳۷۱ نزد بابـک بیـــات رفــت و از همـانـــ‌ــجا فعــالیــت هنری خود را به طور جدی آغاز کرد.

در طی ۶ سال کار با بابـک بیات، اصول خوانــندگــی را فرا گرفت و سبــک صدای خود را پیـدا کرد که در سال ۱۳۷۶ و در فیـلــم «مرســدس» به کارگـــردانـــی مسعود کیمیــایی این سبــک را اجــرا نمود. با شعری از ایـــرج جنـــتـــی عطایی.

در سال ۱۳۷۷ و در اولیـــن جشـنواره موسیـقی پاپ، موفق به دریـــافــت جایــزه بهتـــریــن خواننــده شد. در سال ۱۳۷۷ آلبوم «مرســـدس» و در سال ۱۳۷۸ آلــبوم «فصــل پرواز» به آهـــنـــگـــسازی بابـــک بیـــات و اشـعــاری از شهین حنانه و پیــام پارسا را منـتـــشــر نمود که آهنگ پرنده از آهــنگــهای شناخــتـــه شده این مجـموعه اســـت.

در سال ۱۳۷۹ در آلبوم «بغض» دو قطعــه را اجـــرا کرد. آلبومی که به یاد واروژان بود و داریوش تقــی‌ــپور آهنــگـــســـازی تمــام قطـعاتـش را انجــام داد .حمـیــد خندان، محمـدرضـــا صادقــی و قاســم افشار دیگر خوانـنـدهـ‌ـــهـــای ایـن آلـــبوم بودنــد.

در سال ۱۳۸۰ آلــبوم «آخریــن غزل» به آهنـگسـازی داریوش تقـی‌ـــپور و در سال ۱۳۸۹ آلبوم “کجــا به خنــده می‌ـرســیـــم؟” را منـــتــشر کرد. آلــبومی پیـــانویی، با آهـنگسازی خودش و تنـظیـــم و نوازنـــدگـی آندره آرزومانـــیــان با ترانـهـ‌ـهـــایـی از بابــک صحـرایــی که از جمـــلـه آهـنـــگـــهای موفق این آلـبوم میــ‌ـشود به یه پیانو یه گل سرخ، تحــمـــلــم کن و کجا به خنده می‌رسیـم اشاره کرد. آلبوم کجـــا به خنـــده می‌ـــرســـیم به خاطـــر فضـــای خاص و نواختـه شدن تمـام موسیـقـــی با پیانو به یکی از آلـــبوم‌های خاص کارنامه هنری مانی رهنـمـــا تبدیــل شده اســت.

«کجا به خنده می‌رســیـم» با صدای مانـــی رهنمــا و آلـبوم «برف» با صدای فرهاد مهراد تنــهـا آلـــبوم‌های پاپ ایرانی هستـــنــد که به صورت پیــانویی به انتشـار رســیدهـــ‌ـانــد.

آلــبوم «من و تو» دیـگـر آلــبوم مانی رهــنمـــا است که در سال ۱۳۹۱ به انتشـار رســـیـــد. ایـــن آلـبوم به نسبـت دیگـــر آلبوم‌ــهــای مانـــی رهـنمــا از نظــر موسیقی از فضـــایـــی مدرن تر برخوردار بوده و مانی رهـنما در ایـــن آلـبوم قطــعاتــی با موسیقـی الـکـترونیــک هم اجــرا کرده اســت. این آلبوم دارای ۸ قطـعه اسـت. آهـنـــگــسـاز تمـــام آهنگــها مانــی رهـنـــما بوده و تمـــام تنظیـمــ‌ـــهـــا نیــز از نیکان است و نیـــکـان دو قطــعه را نیـــز در ایــن آلـــبوم آهـنگـــســازی کرده اســت. ۴ ترانـــه از ایــن مجموعه سروده بابک صحـــرایـــی و دیــگر ترانــهــ‌ــهـا از زهـــرا عاملی و … است.

ترانـه «فردا که شد» از آلـبوم «من و تو» حاشیــهـ‌هایـی را برای مانــی رهـــنما و ترانه سرای ایــن قطـعه بابــک صحــرایـی به همراه داشــتـه است. مدتــی بعد از انــتــشــار این آلبوم چنــدین سایت خبـــری از مخــالفـت برخـــی گروه‌ــهای سیـــاسی با ایـــن قطــعـه خبر دادنــد و به اعتراض به آن پرداختنـــد. بیـت‌ـهـایـــی از ترانـــه «فردا که شد» به قرار زیـر اســت:

فردا که شد زندگـــی رو شکل خودت تجربـــه کن این بار تو به جای ما آزادی رو ترجمـه کن

فردا که شد رویاهـاتو درگــیر با توفان نکــن راهــای رفته ما رو دوباره امـــتـحـــان نکن

مانی رهــنـمـــا از سال ۱۳۸۲ تا کنون به تدریس و پرورش هنرجویان مســـتعــد و معـــرفی آنهـــا در قالـــب آلـبومهــایـی مثل «دهکــده» با صدای کسری و «تعطــیـل عمومی» با صدای محــسن وحیدی، پارســا حسـینــی و شهاب مظــفـــری، بردیـا و پارســـا حبیـــبی و فرجام و غیره پرداخته است. او در سال ۱۳۹۲ ترانه طلــای روسیـــاه را برای حمــایــت از حسن روحانی بازخوانی کرد.

مانی رهـــنـما برای اولیـن بار ترانــه ای را به نام قهر با تنـــظیـــم پسـرعــموی خود بابـــک رهـــنــما که از انـگلـیـــس به ایـــران آمـده بود، در سبـک موسیــقی ترنس منـــتـــشر کرد که مورد توجه و انتقاد بسیـــاری از هواداران وی گردید.

ازدواج:

مانــی رهـــنما در سال 1396 با مجـــری سیـــنـــمـــا تلوزیون صبـــا راد ازدواج نمود و این خبر در را در شبـــکه های اجــتـماعـــی اینــستـاگرام خود به اشـــتراک گذاشـت.

آلــبوم‌ـــهـا:

مرســدس

فصـل پرواز

امیر

اعـــتراض

آخریــن غزل

بغـض

تموم شد ترانـــه

دلواپـس تو نیســـتـــم

کجـا به خنـده میـ‌رسیـــم؟

من و تو

افســـانــه دل

آهـنـــگ های مانـــی رهــنمـا:

آهـــنگ خیابون از مانــی رهـنــمــا

غرور زخمی

لایـــی بارون

درکم کن

برف

قسمت نشد

پایــیز

بی بی دل

فکــر من باش

هفـــت سین

خلیـج فارس

با خودم میـــرقـــصم

یا محـمد (ص)

فريدون آسرايي و مانــی رهـنـمــا به نام روزای روشن

همــسنـگــر

گل پر پر

نیلوفر تنها

بت ناشـــنـــاس

آتش دریا

مانی رهنما خواننده پاپ ایرانی

مانی رهنما خواننده پاپ ایرانی

مانی رهنما خواننده پاپ ایرانی بیوگرافی و عکس های شخصی اش

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.