ماه بزرگ و درخشان در آسمان دنیا در 12 آذر ماه

12 آذر فرصتی بود که ماه را از همیشه بزرگتر و دخشان تر در آسمان ببنید این و بسیاری از عکاسان جهان عکس های بسیار زیبا و جذابی را از ابر ماه گرفته و در فضای مجازی منتشر نموده اند ماه 12 آذر از همیشه درخشان تر در آسمان ظاهر شد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ماه بزرگ و درخشان در آسمان دنیا در 12 آذر ماه را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : در ۲۴ آبان ماه سال قبل , پدیده ابرماه در عرش رویداد و به واسطه آن ماه ۱۴ درصد بزرگ خیس و ۳۰ درصد روشن خیس از مدام در دل اسمان خودنمائی کرد . این روی داد مجدد دیشب مصادف با ۱۲ آذرماه رویداد و در سراسر عالم قابل مشاهده بود .

اما میزان بزرگی ماه در شب قبلی ۷ درصد بزرگ خیس و ۱۵ درصد براق خیس از موقعیت معمولی بود .

بدنبال این پدیده , قمر در بدون نقص ترین موقعیت به نزدیک ترین مسافت خویش از زمین می‌رسد و در سود براق خیس و بزرگ خیس از معمول دیده میشود که به آن سوپر مون میگویند . ولی بد نیست بدانید که گردش ماه دور زمین به طور بیضی انجام می‌شود , براین اساس مسافت آن با زمین متغیر بوده و در نزدیک ترین شرایط , ۳۵۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر و در دورترین موقعیت , حدود ۴۰۷ هزار کیلومتر از زمین مسافت خواهد داشت .

ماهِ تمام و خوشگل را در پشت محل پرستش «اوپاتاسانتی» در مرز و بوم میانمار , در یک شنبه شب ۱۲ آذرماه مشاهده میکنید . این اولیه سوپرمون ۱۳۹۶ بود و بیان کننده قرار است دوبار دیگر در مورخ های نخستین و سی و یکم ژانویه روی دهد .

تصویر ابرماه در کشور میانمار در امتداد بزرگراهی در نزدیکی یانگون. این پدیده وقتی روی می دهد که ماه در نزدیک ترین فاصله خود از زمین قرار داشته باشد.

ابرماه در پشت علامت «الله» در کشور پاکستان

ابرماه در پشت علامت «الله» در کشور پاکستان

ابرماه ۱۲ آذر ماه در پشت ابرها در شهر کالابریا در کشور ایتالیا قرار دارد.

سوپرمون در پشت مجسمه آزادی در نیویورک سیتی

سوپرمون در واشنگتن دی سی از چشم انداز آرلینگتون، ویرجینیا

نمایی از سوپرمون در کنار آسیاب بادی در بلندی های کلرورادو. سوپرمون باعث می شود تا ماه ۱۴ درصد بزرگ تر و ۳۰ درصد درخشان تر از حالت عادی به نظر برسد.

عبور هواپیما از مقابل ابرماه در گرجستان

 

ماه بزرگ و درخشان در آسمان دنیا در 12 آذر ماه

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.