مبل نیمکتی در دکوراسیون داخلی خانه

مبل نیمکتی برای دکوراسیون های اتاق نشیمن بسیار مناسب می باشد شما می توانید از این تصاویر ایده های جالبی را برای خود در خانه انتخاب نموده و دکوراسیون خانه خود را زیباتر نمایید مبل نیمکتی ها باید با رنگ دکوراسیون داخلی خانه ست شود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مبل نیمکتی در دکوراسیون داخلی خانه را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: شـــاید در ابـتـــدا تصور کنـــیــد که مبل نیمـــکـتــی شبــیـــه به تخـــت خواب به نظـــر بیـــاید و برای فضــای نشیمـــن یا پذیــرایـی منــاســـب نباشد. اما باید ایــن را بدانـــید که این مدل مبل در اتــاق نشــیـمن، با کانــاپه و مبـلـمان اصلــی رقـابت می کنـد. هرچــنـد مدتـی استفاده از آن کاهش یافـــتـــه بود، اما امـروزه توسط طراحـان و دکوراتورهای زیادی مورد استــقــبــال دوباره قرار گرفــته اســـت. ۱۲ نمونه ای که در ادامـــه برای شما آمـاده کرده ام می توانند الهام بخش منزلتــان باشـنـد.

ایــن مدل که در انــگلیســـی به نام daybed (تخــت خواب روز) شنـاخـــته می شود، به صنـــدلی یا مبل بدون تکــیـه گاه و حتـی دســـتـه های کناری اطــلاق می گردد. ایــن مبل هم در طول روز و هم شب قابـــل اســتـــفـاده بوده و حتـــی برای خوابــیــدن نیز منـاســب خواهـــد بود.

مبـل نیــمکتی برای ایجاد یک سالـن دوم

یکـــی از کاربردهای اصــلـی به کار بردن ایـن مبــل، ایـــجـــاد یک فضــای اخـــتـصــاصـی در کنـار نشـیمن یا پذیـرایی است. به طور مثـال فضــایی برای مطـالـعه یا اسـتــراحــت کردن. به طور کلـــی می توان گفت که یک فضـــای خصوصی تر در کنار مبــلــمان ها و سایـــر وسایل در نشیـمن یا پذیـــرایــی به وجود می آورد.

دو مبــل به جای مبـــل های اصلی

قرار دادن دو مبــل نیــمکتـــی در روبه روی به راحـــتی می توانـــد جایگـزیـن جذابـــی برای مبلـمـان های بزرگ و جاگیر باشد. ایـن کاربـرد سه مزیـت را به وجود می آورد : اول ایـــن که به ایجاد یک فضـای صمــیـمی برای دورهمـــی های دوستـانــه کمـــک می نمایــد. دومین مورد ایـن است که سیرکولاســـیون و فضـای رفت و آمـد بازتـــر و راحت تری را ایــجــاد می کنــد و سوم به دلـیـــل عدم وجود تکـــیه گاه، احسـاس بازتــر بودن و دیـــد به سایـر فضـــاهـــای خانـه احـساس می شود.

یک مبل نیمکـــتی در مرکـز سالـن

گاهــی اوقات می توانـید مبل نیـمـکتـــی را به راحتی در وسط سالـــن یا فضــای مورد نظر خود قرار دهـــیــد. با ایــن کار علاوه بر این که سبک متــفاوت و شیکـی را خلـق کرده اید، کارهـــای روزانـــه مانــند تمـــاشـــای تلویزیون را نیــز به راحتـی انجام می دهیـد. تصویر بالـــا نمونه ای از ایـــن کاربـــرد را به شما نشـــان می دهـــد.

یک نمـاد برای ورودی خانـه

گاهـــی اوقات نیـــاز داریـــم که فضای داخـــلی خانــه و درب اصلــی یا ورودی حیـاط را از یکـدیــگـــر تفـــکیـک نمــایــیم. مبل نیمـکـــت راحـــتــی ایــن کار را برای مان انــجــام می دهد. با قرار دادن آن در مقــابــل درب حیــاط، هم می توانیـــد از دیـــدن منظره بیرون لذت ببـــریــد و هم ایــن قســـمـــت را نسبــت به سایــر فضاهای خانه شاخــص نمـــایــیـد.

قرارگیـری بیـــن مبلمان و پنـجـره

این مبـــل به دلیل نداشــتن قســمــت تکــیه گاه مزیت بزرگــی نســبت به سایر مبـلــمـــان ها دارد و آن هم ایــن اســت که مانــع دید نمـی شود. بنابـــرایــن زمانی که می خواهید مبلی را در مقابــل پنـجـــر گذاشـتــه و در عیـــن حال مانــع ورود نور و با دیدو منظـر هم نشوید، ایـن گزیـــنــه ایده آل و کاربـردی خواهـد بود.

یک مبــل چرمی در اتــاق کار

از کاربردهای دیـــگـر مبـــل نیـمکـتی که طرفـــداران زیادی هم دارد، فضـــاهـایــی مانــنـــد اتـــاق کار است. مانـــند تصویر بالا، حضور یک مبل چرمـــی علاوه بر شیک تر نشان دادن فضـا عمــلـکـرد دوگانه ای را نیـز به وجود می آورد. به این صورت که هم در زمـــان های استـــراحـــت به عنوان تخت به کار برده می شود و هم در مواقع داشـتن مهـمان به عنوان یک مبـل ساده و شیـــک به کار می آیـد.

طفــداران ایـــن مدل مبل، همواره از راحـت و صمـــیمی بودن آن تمــجـیـد می کنـنـــد. زمــانی شما مهـــمانـی صمـیــمی و عزیز داریــد و می خواهیـد فضـــای دوستـانـه ای را برای او به وجود آوریــد. برخـلـــاف سایـر مبلـمـان ها که یک فضــای رسـمی تر را ایـجــاد می کنـــند، ایـــن مبـــل حس نزدیـکی بیـــش تری را القا می نمـــایـــد.

مبل نیــمـــکـــتـــی در کتـــابــخــانه

فضــای کتابخانه یکـــی از فضـاهـــای ایـــده آل برای استـــفـاده از این مبل خواهــد بود. به دلیـل ساده و بدون دســتــه و تکـــیه گاه بودن، به راحـــتی در یک گوشه قرار می گیرد و شما می توانیـــد ساعت ها وقت مطالــعــه خود را روی آن بگذرانید.

مبل نیــمکـتـــی به همراه تشـــک

تصویر بالا یکی از مدل های خاص مبـــل نیـــمـکــتی را به شمـــا نشــان می دهد. ایــن مدل نیـــز جهت ایــجاد فضــایـــی جداگـــانـه در سالــن نشــیـمــن یا پذیــرایــی به کار می رود و از قسمـــت بدون تشک آن به عنوان میـز اسـتفاده می شود.

قرار گرفــتن در مقـــابـــل پنجــره

اگر به دنبـال صندلی برای قرار دادن در جلوی پنـجـــره هســـتیـد، ایــن مدل را به شما پیشــنـهادی می کنـــم. یک فضـای دنــج و ساده برای خلوت کردن یا صحــبـــت های دو نفـره از مزیت های ایـــن کاربری خواهـد بود، در عین حال که از فضای کنار پنــجره نیز اســتــفـــاده بهـــینـه کرده ایــد.

نیـمـکـت چوبی پوشیده شده از کوسن

در نهـایـــت به یک مدل نیکت چوبی بسیـار ساده می رسیـم ک با چنـــد کوسن و یک تشــک کامــل می شود. ایـــن مدل علــاوه بر هزینه کم تر نســـبــت به مدل های قبـــلی در فضاهـای کوچک نیـــز قابـل استفاده بوده و فضای سنــتی را نیــز ایـجــاد می نماید.

مبل نیمکتی در دکوراسیون داخلی خانه + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.