بیوگرافی محمدرضا هدایتی بازیگر، خواننده، صداپیشه

محمدرضا هدایتی یکی از بازیگران محبوب سریال طنز شب های برره بود که این سریال طنز طرفداران بسیاری در تلویزیون داشت که در بسیاری از سریالهای تلویزیونی که مهران مدیری کارگردانی کرده است او نیز بازیگری نموده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیوگرافی محمدرضا هدایتی بازیگر، خواننده، صداپیشه را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

نـام و نام خانوادگـی مـــحمدرضا هدایتـی
زمیــنـــه فعالیت بازیــگـــر، خوانـــنـــده، صداپـیـشه
تولد
۲۴ اردیبهـــشـــت ۱۳۵۲
محل تولد چابـــهـار
ملـــیت ایرانـی
سالـــ‌ـــهـای فعــالـــیـت ۱۳۷۷ تا کنون
فرزنـدان هامون هدایـتی

محـــمدرضا هدایـــتی (زادهٔ ۲۴ اردیبـهــشت ۱۳۵۲ در چابــهـار) بازیگر سیـــنــما، تلویزیون، تئاتر و صداپـــیـشـــه و خواننده ایـرانی اســت.

محـــمدرضا هدایـتی (زادهٔ ۲۴ اردیبهشــت ۱۳۵۲ در چابـــهار) بازیگر سیــنـمـــا، تلویزیون، تئاتـر و صداپـیشه و خواننـده ایـرانی اسـت. وی به خاطر نقـش‌هــای کمـــدی او در سریــالـ‌ـهـای تلویزیونی به کارگـــردانــی مهران مدیری شهـرت پیــدا کرده است. امـا پیـش از آنکـه به شهـــرت برسـد در عرصــه تئاتـــر بســیــار فعال بوده اســت.

زندگـیـ‌ـــنامه محـــمدرضا هدایــتی
محـمـــدرضا هدایــتـــی متولد چابـهار در سیـستــان و بلوچستان است. وی از دوران کودکـی به تئاتــر روی آورده اســـت. محـمـدرضا هدایتـــی خرداد ۷۴ به تهــران آمـد و در انـتـــشـارات مرغ آمیــن مشغول به کار شد. سال ۱۳۷۷ یک تئاتر هم با اکـــبـر زنـجانــپور کار کرد به نام گوریــل پشـمالو اثـــر یوجیـن اونیـل. تا ایـنکــه سال ۱۳۷۸ اولیـــن همکـــاری را با مهــران مدیـــری در مجـموعه تلویزیونی به نام ببــخشیـد شما؟ را تجـربـه کرد. از دیــگر فعـالـیـــت‌ـــهــای او میـ‌ـتوان به کارگردانی یک فیــلـــم کوتاه با نام برخورد کوتاه اشاره کرد، وی صدا پیــشه عروسک پسر عمــه زا هم هست که یک کار عروسکــی کلاســـیـــک پرطــرفدار در ایــران محـــسوب میشود.

محــمـدرضـا هدایـتـــی همچــنیـن خوانندگـــی هم نموده و آلبوم به نام برگ و باد و ماه می خنــده از او وارد بازار شده است.

گفــتـکو با محـــمدرضـا هدایـــتی
*دغدغه شمـا ایــن روزها به عنوان یک هنرمنـد چیســـت؟
دغدغــه من هم خارج از دغــدغـــه اجـتـماع و جامـــعـه‌ـای که در آن زندگـــی میـ‌ــکنم، نیـــست. به هر حال همانـــ‌ـــطور که خوشبختی فردی نیـــســت، اگـر حال ملت خوب باشد، حال ما هم خوب اسـت و برعــکــس.

* دغــدغـــه شما برای سیـــنـــمـــای ایـــران چیـست؟
محــمــدرضا هدایــتـــی: ایـــن روزهــا کار میــ‌کــنیم تا روزهای پر رونق سیـنــما را ببــیــنـیــم. باید کار کرد و سینـما را زنده و سر پا نگـه داشــت. بعـضی وقتــ‌ـهـــا فرصت پیش میــ‌آیــد و یکـسری کارهـای فاخــر که حرف برای گفـــتــن دارد، ساختــه می‌شود. با ایــنــکه کم است امــا مردم و سیــنماگــران قدر آن را می‌ـــدانــند. امـــیـدوارم کارهایی که مایــه افـتـــخــار سیـــنــمای کشورمـان اســت، هر سال بیـــشـتر از سالـــ‌ـهای گذشــته باشد.

* جوانــان علاقـهـــ‌مـنـد به حرفـــه بازیـگری نسبت به گذشتــه برای حضور در عرصــه بازیگـری راه آسان‌ـتــری دارنـد؟
محـــمدرضا هدایــتـی: به نظـرم برای جوانــان امـروز کار سخـت‌تـر است. برای اینکـــه تعداد هنـــرمنـدان افــزایش پیـدا کرده اســـت. فارغــ‌ـــالتـحصــیلـــ‌هـای دانشـگاه، کلاســ‌ـــهــای بازیـــگری و فیلـمسـازی نســـبت به گذشـته بیـــشــتر شده اسـت. در میـــان جمـعیـتی که قرار است وارد کار هنـری شوند، کســـی که بتوانـد خودش را نشـــان دهـد راه سخـــتـــی پیـش رو دارد. به همـــیـــن خاطـــر بایــد کار خاصــی ارائه دهد تا دیـــده شود.

* در ایــن عرصه به جوانان اجازه می‌دهـــند تا خودشان را نشــان بدهند؟
محـمـــدرضــا هدایتـــی: من معـتــقـد نیــســـتم که راه ورود به عرصه هنر به جوانان داده نمـــیـ‌ـــشود. من به بانـــدبازی اعتقـــاد ندارم؛ چرا که سه ماهـه بیــکــار هستم و براســاس توانایـــی و کارهـــایــی که از من دیده‌ـانــد، به من نقـش پیـشـــنهـاد میــ‌ـــشود. بنـابـــرایــن نبـــایـــد در مدت بیکـــاری بگویم، بانـــدبــازی اســـت، بلکـه بایـد به کارهــایــی که انجام داده ام فکر کنـــم. فقط میـــ‌ـــدانــم کار نسـبـــت به گذشـته خیلـــی سخـــت شده اسـت و ایـنکـــه بتوانــی در ایـن عرصــه خودت را نشان بدهی، کار سخـــتــی را پیـش رو داری.

 

* شمــا علــاقــه به چه نقـــشـ‌ـــهایــی دارید که نســبت به نقــشـ‌ـــهــای دیگــر متــفاوت باشـد؟
محمــدرضا هدایتــی: از نقـــشـی که من را به چالش بکشــد، اســـتـقـبـال میـ‌ــکـــنم. دغدغهـــ‌ام ایـــن نیـســـت که فلــان نقش را بازی کنــم. اگر ایـــن اتـــفاق بیفـــتــد کار خاصی نداشتــم؛ چراکــه در ذهن من بود امــا چالش رســـیـــدن به یک نقـش را دوست دارم. حتـی اگر در حد یک سکانس باشد و با کارهـــای قبلـی‌ام متــفـــاوت، همیـــن یک پویایـــی است.

* وضعـــیـت ایـــن روزهــای سینما را نسبـــت به گذشــتـه چطور میـــ‌بـــینـیـد؟
محــمـــدرضا هدایتـــی: نسبت به دو سال گذشـــتــه خیـــلی بهــتـر شده اســـت. اما من روزهــایی را به یاد دارم که مردم برای سیـــنمـا صف می‌ـکـــشـــیـدنـــد ولی خیلـی سال اســـت، چنیــن اتــفـــاقی را نمـــیــ‌بـیـــنـــیــم. عواملی مثل قانون کپیـــ‌رایــت و جذب مخــاطـــب از طرف فیـلــمــ‌هــا بر رونق سینــمـا تاثــیر می‌ـــگــذارد. الــبـــتــه میـــتوانیم مخاطـب را با سیـنـما آشـــتی دهیــم.

* کلـام پایانی؟
ممنون بابت مصاحبهـــ‌ــای که با هم داشـتــیــم، منـتظر روزهـــای خوب برای سیـنـمای کشورمـــان هســـتـیــم.

تصاویر محمـــد رضا هدایتـی

تصاویر محمـــد رضا هدایتـی

تصاویر محمـــد رضا هدایتـی

تصاویر محمـــد رضا هدایتـی

بیوگرافی محمدرضا هدایتی بازیگر، خواننده، صداپیشه + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.