مخدر گل یا ماری جوانا چه تاثیرات مخربی بر بدن دارد

مخدر گل یا ماری جوانا که در بین جوانان ایرانی بسیار رواج پیدا نموده است این مخدر برای بدن بسیار ضرر دارد ولی جوانان ایران به این مواد مخدر روی آورده اند این مخدر باعث می شود که چند ساعت بعد از مصرف دچار فراموش شوید تفکرات تصادفی این گیاه بسیار رایج می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مخدر گل یا ماری جوانا چه تاثیرات مخربی بر بدن دارد را در سایت مجله دانستن را درخواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : اگر در امریکا یک نفر هیچ گاه سیگار نکشیده باشد و یا این که ماری جوانا مصرف نکرده باشد , جزء توده معدودی از افرادیست که‌این تجربه را نداشته اند , چون یک نفر از هر سه نفر آمریکایی , ماری جوانا را در مقطعی از قدمت خویش مصرف نموده اند .متاسفانه در کشور‌ایران هم شاهد اشاعه مصرف این ماده مخدر هستیم.

چه‌گونه ماری جوانا بر تن شما تاثیر میگذارد؟

ماری جوانا ٬ کانابیس ٬ گل ٬ علف ٬ جوینت ٬ ماری جین ٬ وید ٬ مرجان یا این که ماری , گُلِ خشکِ گیاه شاه‌دانه است . هر زمان که از ماری جوانا استفاده نمایید , مصرف آن تن و ذهنیت شما شما‌را به شدت زیر تاثیر قرار میدهد . اثرات زیانبار ماری جوانا بر تن و ذهنیت شما , مسائلی است که شما نیاز به درک کردن آن‌ها دارید .

 

اثرات فیزیکی ماری جوانا

ماری جوانا از گیاه بوته ای شاهدانه حاصل می شود . این ماده یک عنصر فعال به اسم THC دارااست که سبب ساز می شود شما شم نشئگی و نشاط آوری داشته باشید . THC و بقیه ترکیبات در ماری جوانا همینطور می‌توانند شیوه کار تن شمارا زیر تاثیر قرار دهند .

عمده اشخاص برگ های کم آب , گل ها , ساقه ها و دانه های این گیاه را , بصورت سیگار کشیده و مصرف می نمایند . ولی ماری جوانا همینطور می تواند با مواد غذایی ( نظیر کیک های شکلاتی , بیسکویت ها و آبنبات های چوبی ) ادغام شود یا این که بصورت چای فراهم شود یا این که بصورت بخار استنشاق گردد .

زیاد حیاتی است که چه میزان ماری جوانا به سیستم تن شما وارد می شود , اما چه بسا مقادیر کم این ماده هم , نسبتاً کلیه بافت ها و سازمان های تن و سیستم عصبی و سیستم ایمنی تن شمارا زیر تاثیر شدید قرار می‌دهد .

 

مصرف ماری جوانا به طور سیگار

وقتی که شما ماری جوانا را بصورت سیگار میکشید , تن شما THC را زیاد پر سرعت جذب مینماید , در‌حالتی که شما ماری جوانا را بصورت پخته شده بخورید یا این که بصورت مورد های دیگر مصرف کنید , احتمال دارد بازه زمان مضاعف طولانی تری واجب باشد تا THC جذب تن شما گردد , چون پیشین از این که این ماده به جریان خون تن شما وارد گردد , بایستی در معده شما تجزیه گردد .

شما شاید متوجه تغییراتی در تن خویش گردید , صحیح بعداز این‌که شما ماری جوانا را بصورت سیگار می‌کشید . این اثرات معمولا پس از ۳ یا این که ۴ ساعت متوقف میگردند . مصرف نمودن ماری جوانا بصورت سیگار می‌تواند ضربان قلب شما‌را بیشتراز دو برابر به بازه زمانی سه ساعت ارتقاء دهد . به همین بهانه بعضا از اشخاص صحیح پس از این که ماری جوانا استفاده می نمایند مبتلا یورش قلبی می شوند .

ماری جوانا می‌تواند خون ریزی را ارتقا دهد , فشار خون را کم کند و قند خون شما‌را بیش تر از حد زیر تاثیر قرار دهد . ما هنوز نمیدانیم که آیا ماری جوانا به سرطان ریه دارای ربط است یا این که خیر . ولی این مراحل , ریه های شما‌را تحریک می‌نماید , به همین علت است که کسانی که ماری جوانا را بصورت سیگار بطور منظم مصرف می نمایند به احتمال مضاعف دارنده وضعیت سرفه و مشکلات بهداشتی مربوط به ریه مثل آنفو لانزا ٬ درد قفسه سینه و عفونت ریه می‌باشند .

 

بقیه اثرات فیزیکی ماریجوانا عبارتند از :

سرگیجه

تنفس کم عمق

دیده های قرمز‌رنگ و گشاد شدن مردمک دیده

دهن کم آب

ارتقاء اشتها

برخورد نماید ( در شرایطی که شما بعد از استفاده از ماری جوانا رانندگی فرمائید , خطر تصادف نمودن شما بیشتراز دو برابر ارتقا می‌یابد ) .

در صورتیکه شما یک مصرف کننده طولانی مقطع می باشید , می توانید با متوقف کردن مصرف ماری جوانا , علامت ها فیزیکی مثل هوس , تحریک پذیری , بیخوابی و کاهش اشتها را از بین ببرید .

 

اثرات روحی و خل وچل ماری جوانا

اکثری از اشخاص از ماری جوانا استفاده می‌نمایند , بدلیل این‌که این ماده منجر می گردد که آنان‌را خرسند , آهسته یا این که از حقیقت جدا کند .

مصرف ماری جوانا بصورت سیگار همینطور می تواند اثرات لذت گوشه ای در ذهن و خوی شما ساخت نماید , شما شاید دارنده نشانه ها زیر باشید :

 

شم تحریف شده از زمان

تامل تصادفی

پارانویا

اضطراب

افسردگی

آلزامیر کوتاه مقطع

این اثرات معمولا تا چندین ساعت بعد از مصرف ماری جوانا ادامه می‌یابند .

عوارض ماری جوانا و خطرات ناشی از مصرف آن

ممکن است شما شنیده باشید که ماریجوانا میتواند اعتیاد آور باشد، نزدیک به ۱۰ درصد از افرادی که از آن استفاده میکنند به این ماده معتاد شده اند.ماری جوانا تقریبا یک دروازه ورود است که باعث میشود افراد به احتمال زیاد سعی کنند مواد مخدر به اصطلاح سنگین تری مانند کوکائین و هروئین مصرف کنند.

مقدار THC در ماری جوانا نزدیک به ۷ درصد است. کارشناسان معتقدند که افراد مصرف کننده، بسیار ساده و آسان وابسته یا معتاد به ماری جوانا می شوند و HTC موجود در ماری جوانا، بسیاری از اثرات تغییرات ذهنی ماده مخدر را تقویت میکند.

حتی اگر شما ماری جوانا را از یک مرکز درمانی قانونی و تحت نظارت دولت ( در برخی کشور ها ) خریداری نمایید، به سختی می توان دریافت که شما چه مقدار THC یا سایر ترکیبات موجود در ماری جوانا را دریافت کرده اید، بطوری که این اثرات میتوانند غیرقابل پیش بینی باشند.

ماری جوانا همچنین میتواند باعث مشکلات سلامتی بیشتری شود، اگر شما دارای یک بیماری مانند بیماری های کبدی، کاهش فشار خون یا دیابت باشید. اگر شما یک مرد هستید، استفاده سنگین ماری جوانا میتواند سطوح تستوسترون و تعداد و کیفیت اسپرم شما را کاهش دهد و این، به نوبه خود، میتواند میل جنسی و باروری شما را کاهش دهد.

تحقیقات نشان میدهد که بین استفاده از ماریجوانا و مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب، افکار خودکشی، روانپریشی کوتاه مدت و اسکیزوفرنی، ارتباط وجود دارد. در حالیکه معلوم نیست آیا ماری جوانا به تنهایی موجب پیدایش این مشکلات است و یا اثر تقویت کننده در موارد موجود را داراست.

نکته پایانی در مورد ماری جوانا

به شما توصیه می کنیم که حتی برای یکبار هم ماری جوانا مصرف نکنید، زیرا احتمال آن که به ماری جوانا وابسته شوید زیاد است و همچنین ممکن است که مدتی پس از مصرف ماری جوانا، تصمیم به مصرف مواد مخدر سنگین تر بگیرید و خساراتی به بار آورید که جبران کردن آنها تقریبا امکان پذیر نیست.

 

مخدر گل یا ماری جوانا چه تاثیرات مخربی بر بدن دارد

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.