مدل صندلی های لهستانی ترکیبی از سبک امروزی و قدیمی

صندلی های مدرن و زیبای لهستانی که ترکیبی از سبک امروزی و قدیمی می باشد این صندلی ها بسیار شیک و دیدنی می باشند و بیشتر مدل صندلی ها لهستانی در بسیاری از خانه های ایرانی کابرد دارند صندلی های ساده با رنگ های متنوع که با همه سلیقه ها سازگاری دارند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مدل صندلی های لهستانی ترکیبی از سبک امروزی و قدیمی را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : صندلی لهستانی گونه‌ای صندلی چوبی است که در اجزای آن چوب خم‌شده به‌کار رفته است . ساخت میز و صندلی بدین روش را میشائل تونت در قرن نوزدهم ابتکار کرد . زیرا نخستین دفعه یکی‌از مهاجران لهستانی این روش را در کشور ایران به‌کار گرفت این صندلی در جمهوری اسلامی ایران به صندلی لهستانی مشهور شد ; درحالی‌که صندلی لهستانی به امضای تونت عمدتاً در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها در سراسر دنیا مورداستفاده قرار می گیرد , به لحاظ می رسد حتی‌د‌ر دکورا سیون خانه نیز قادر است تولید سبک کرده و جزو عواملی باشد که سبک امروزی را در کنار چیدمان‌های سنتی به‌تناسب می رساند . پباده سازی ساده‌ صندلی لهستانی سبب ساز می گردد که احساس خیر در چینش القا شود و برای معاشرت‌های از صمیم قلب فضای گرمی را بوجود آورد . هم‌چنین به‌عنوان صندلی‌های میز غذاخوری و یا این که حتی‌د‌ر محل کار کارخانگی و سالن‌های نشیمن هم می تواند زیاد مطلوب باشد .

بیوگرافی طراح

وی در کودکی شاگرد یک درودگر شد . اولیه نوآوری وی در ساخت وسایل منزل , صندلی بوپارت بود که در ۱۸۳۶ صورت گرفت . در ۱۸۴۱ شاهزاده‌ای آلمانی تونت را به دربار وین دعوت کرد . 1‌سال پس‌ازآن , تونت صندلی‌ها و وسایل خانگی خویش را به قوم و قبیله پادشاهی پیشکش نمود . از سایر شغل های وی چینش درونی دربار لیختن اشتاین به ملازمت پسرانش بود .

به دنیاآمدن یک روش

شیوه پباده سازی صندلی‌های لهستانی از بسط مبلمانی که بوسیله کابینت سازی آلمانی اتریشی به اسم تونت ساخته می‌شدند آغاز شد . بعد از آزمایش‌های مضاعف بوسیله این هنرمند حرفه ای , شیوه کاملاً جدیدی برای ساخت مبلمان چوبی که بر پایه ی خم شدن چوب بوسیله بخار آب بود , گسترش یافت . در این جهت صندلی‌هایی با طرح‌های بی آلایش و دلپذیر به میدان مبلمان وارد شد . او‌لین صندلی لهستانی غالب و دوست داستنی به اسم سازنده‌ آن تونت اسم گرفت و خیلی زود اسم آن بر زبان‌ها زمین‌خورد .

این صندلی با کنیه «صندلی صندلی ها» گام در حوزه‌ پباده سازی امروزی گذاشت و با ساخت فرم جدیدی از ساخت صندلی , انقلابی در حوزه مرتبط با خویش در پباده سازی صنعتی تشکیل داد . سبک مخصوص , پباده سازی مینیمالیستی و مواد اول اقتصادی آن به آن معنی بود که می‌توان این صندلی‌ها را به ساخت انبوه رساند و به سراسر دنیا صادر کرد . پس‌ازآن اولین دفعه از صندلی‌های لهستانی در کافه‌های مد روز آن زمان در اروپا برای دکورا سیون داخلی استفاده شد .

کارخانه تونت و پسران

معلم هنرمند و پسرانش یک‌سری کارخانه در سراسر اروپا گشوده کردند و استارت به ساخت گونه های سبک‌های مبلمان با استفاده از فرایندی که در ساخت صندلی‌های لهستانی بود , نمودند . کمپانی آن ها با اسم تونت , پیشرفته‌تر شد و مدل‌های مختلفی از صندلی‌های لهستانی و تولیدها دیگری نظیر میز و آویز جامه پباده سازی و ایجاد شد , البته هم‌چنان اولی گونه تولیدشده به‌وسیله آن‌ها طرفدارانش را مراقبت نموده است و امروزه هم ساخت شده و به فروش می رسد .

چوب خمیده

خم کردن چوب به روش علمی و نوین , روشی برای استفاده باصرفه از چوب است . تحت عنوان یکی‌از مهم ترین مزیت‌های آن می‌توان به تبدیل چوب به گونه های هندسی متفاوت سوای ساخت ضایعات خاک‌اره حاصل از برش چوب اشاره نمود . در روش معمولی برای این که چوب مثلاً به صورت دایره باشد بایستی آن را به صورت دایره برش بخشید یا این که این که دو نیم‌دایره را به نیز متصل نمود که درین روش , ضایعات حاصل از برش مضاعف است , اما با تکنیک خم کردن چوب , دیگر هیچ‌گونه ضایعاتی وجود نخواهد داشت .

کم آب بودن چوب به دلیل وجود ماده‌ای به اسم لیگنین یا این که سیمان چوب است . در صورتی چوب به دوران طولانی در آب غوطه‌ور باشد و از آن خوب تر , در‌حالتی که چوب را بجوشانیم ماده کم آب لیگنین ژله‌ای , قابل انعطاف و قابل‌انعطاف میگردد و به این ترتیب در‌این‌صورت می‌توان به میزان مشخصی چوب را انحنا اعطا کرد , اما در شرایطی که قطعه چوب کوچکی باشد با غوطه‌ور بودن در آمونیاک نیز می‌توان به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای موقعیت انعطاف‌پذیری بیشتری در آن بوجود آورد .

سبک سنتی دکوراسیون

محدوده‌ صندلی‌های لهستانی از طرح‌های دوچندان معمولی و مینیمال تا مدل‌های زیاد خلق کننده و پیچیده گسترده است . به‌طورکلی , هر چه منحنی‌های چوب بیشتر باشد و برش‌های چوب تاب بیشتری خورده باشند , بها آن بیشتر میگردد . جور سنتی صندلی‌های لهستانی به رنگ چوب ارگانیک بوده است , البته امروزه شما میتوانید بخش اعظمی از آن‌ها‌را به رنگ‌های متفاوت و نگارگری شده بیابید . با تنوع در خطوط هندسی و قوس‌های دلپذیر , یک صندلی لهستانی , عنصری خوشگل و شکیل برای هرعنصری زیبا و شکیل برای هر نوع چیدمانی خواهد بود.

از کارگاه نجاری تا موزه ویترا

موزه ویترا که یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1989 توسط سی. ای. اُ رالف فلهبام تأسیس شد. موزه بر مبلمان و طراحی داخلی متمرکز است و در آن، مجموعه آثاری از هنرمندان معاصر به نمایش گذاشته شده است. در موزه‌ دوطبقه ویترا که 8000 فوت مربع مساحت دارد یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های مبلمان دنیا که شامل آثاری از سبک‌های رایج در قرن نوزدهم تا دوره مدرن می‌شود به نمایش گذاشته شده است. یکی از بخش‌های مهم این موزه نمایش 100 شاهکار طراحی در تاریخ طراحی صندلی است که صندلی شماره 14 ازجمله اولین صندلی‌هایی است که در این موزه جای گرفته است.

 

مدل صندلی های لهستانی ترکیبی از سبک امروزی و قدیمی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.