مدل لوسترهای شیک و متناسب با دکوراسیون

لوسترهای زیبا و مناسب با دکوراسیون که بسیار مدرن می باشند شما می توانید از این ایده ها استفاده نموده و در خرید لوستر دقت نموده و بهترین لوستر را برای خانه خود بخرید تا خانه زیبا و مدرنی داشته باشید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مدل لوسترهای شیک و متناسب با دکوراسیون را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: امــروزه درصـــنـــعـت دکوراسیون داخـــلـی عمـلــکـرد و زیــبایـی در کنار یکـدیـــگر قرار گرفته اند و بایـد به عنوان یک مجموعه به آن ها نگـــاه کنیم. در بحث نورپردازی هم زیبایـی لوستر، آویز و هر منـــبع نور دیـــگـری بایــد در کنـــار مبـــاحـث بهــینه سازی مصــرف انرژی مورد بررسی قرار بگـیــرد. برای رسیدن به این هدف کارشــنـاسان نکــاتـی را در اختـــیارمــان قرار می دهـند. در ادامه اصول نورپردازی در فضاهـــای مخــتلــف را با یکـدیگر مرور می کنیـم.

نورپـردازی نشـــیــمـن و پذیرایی :

برای فضـــای نشــیمــن لوسترهــایـــی منـــاســب است که نور کافی داشتــه و در عیـــن حال طراحـیـشان به صورتی باشـــد که لامـپ به طور مسـتـقیم نور را به چشــمان نتابـــانـــد. اما به طور کلــی باید به متراژ نشیــمن توجه زیـادی داشت و میزان نور ملایم باشد. در مورد نورپردازی در پذیــرایــی، می توان به ایــن موضوع اشـاره داشــت به جهت لوکس بودن، بایـــد از نور زیـــاد برخوردار باشد. امـا در مورد هر دو فضـا، سبـک، مدل و حتی رنگ لامپ های به کار رفتـــه باید هماهنگ با سایـر وسایـل خانه در نظـر گرفـتــه شود.

آشـپــزخـانــه و نورپردازی اصولی :

لوستــر های ایــن قسـمـت باید به گونه ای انتــخاب شوند که در درجه اول نور لازم جهت آشـــپزی را تامـــین نموده و همـــچــنیـن شســتــشوی آن راحت باشــد. الـــبــته در ایـــن فضـــا روشنـــایــی غیـــر از لوستر هم بســیار کارآمد خواهـــد بود به طور مثـال با نورپردازی بالـــای کابینــت آشــپـزخـــانه تان، می توانــید ارتفـــاع آشپـــزخـانـــه را بلـنـــد تر جلوه دهـــیـد. با ایـن کار سایـه و تاریـکــی در نزدیــک سقـــف از بیـــن می رود و فضا بزرگ تر به نظـر می رسـد. . البـــتـه نورهــای متمرکز دیگری هم در قسـمـــتـــ‌ های مهــم استـــفاده می‌ کنـــنــد. بالای اجـاقـ‌ گاز، بالـای سینــک ظرفــ‌ـــشویی و بالـای میــز کار در آشپزخـــانـــه باید نورپردازی مخـــتــص به خود را داشـتـــه باشنــد. لوسترهـای چوبی یا حبابـــی با طرحــ‌ های متـــنوع در بازار وجود دارند که گزینه مناسـبی برای ایجاد نور گســترده در آشپزخــانـــه هســتند.

اتـاق خواب و نورپردازی :

طبـــق نظــر مشـاوران لوستـــر روژانو، در ایـــن قســمــت بایـد لوستری نصـب شود که حداقل از ۵ شعـلـــه لامپ به بالا را داشته باشـــد که نور کافــی را تامـیـن کنـــد. نکــتــه دیــگـر این که برای اتـاق خواب لوستــری انــتـخاب کنیـد که نور آن رو به سمــت بالـا باشـد تا روشنـایی کامــلا ملــایم به محـیـط خواب شمـا تابـانده شود. به طور کلی نور اتـاق خواب، به دلـــیل ماهیـت و کاربـــردی که ایـــن فضـا، یعــنی همـــان اســـتــراحـــت و خوابیــدن، بایــد به صورت یکنواخـت و آرامـــش بخـــش انتـــخاب شود. همچـــنــیـن می توانیــد تخـتخواب تان را با لامـپ های موضعی در دو سمت تخـت نورپــردازی کنیـد و کلـــیـــد تنــظــیـــم آن ها را تفکــیک کنـــیـد. در ایـــن حالـــت برای ساعـات مطالـــعه هم نور لازم را تامین خواهـیــد کرد.

نورپــردازی ورودی و راهــرو :

ورودی منـــزل شمــا اولیـــن نقـطـه ای اســت که توجه را جلب می کند، پس به نورپردازی آن خیلــی دقـــت کنـید. لوستر هایـی با سایـــز کوچک و نور کافــی می توانــد گزیــنـــه منـــاســبی باشـــد. به طور مثـــال اگــر سقـف بلــنــد در ورودی خود داریــد، لامــپ های دفنــی در سقـــف کافی نخواهنـــد بود و برای روشن تر کردن آن، بهتــر است از لامــپ هایی مانند لوستر یا چراغ های آویزان اســتـفــاده نمــایـــیــد.

غذاخوری به همـراه نورپـــردازی :

در ایـن فضـا غیر از نورپردازی که روشنــایی کل را تامـیــن می کنـــد، نورپــردازی موضعــی را به هیــچ وجه فراموش نکــنید. به گفــتـه طراحان لوستر روژانو، برای روی میز ناهــار خوری معمولا لوستـرهـــا به صورت خطــی یا لایــنـــر کار می شود که بستـگی به میــز ناهار خوری دارد. برای این فضـا از لامـــپ هایی اســـتفــاده کنـید که قابـــلــیت کم و زیــاد شدن شدت نور را داشـتــه باشـــند تا بتوانیــد متـــنــاسـب با موقعیت شدت نور را تنظیم کنـــیـد. ممکـــن است ایـن تصور را داشــتـه باشــیــد که تنــها فعــالیـــتــی که در غذاخوری صورت می گیـــرد، غذا خوردن اســـت و بنــابراین یک نورپــردازی موضعی بالــای میز غذاخوری برای آن کافـی است. اما برای حرکـــت در فضـــا و جمــع آوری میــز غذا نیـز به نور کلی نازمندیـد. بنـابـرایـن لامـپ های دیوارکوب را نیـز در نظر داشــتــه باشــیــد.

نورپــردازی اتــاق کار :

ممکــن اســـت نورپـــردازی این قسمــت نســـبـت به فضاهــای دیـگـر سخـــت تر به نظر برســد. به این دلـــیـــل که ایـــن فضــا صرفــا برای انــجـــام کار و مطالــعـه مورد اســـتـفـــاده قرار می گیرد، بهـتـر اسـت لوستــر هایــی با نور کافــی و غیر مســتــقـــیم به کار گرفـته شود تا باعــث خسـتگـــی چشم نشـده و بازدهــی کار را پایـین نیـاورد. اگـر روشنایـی لوستـــر شمــا در این فضــا قابلـــیت کنتـرل کردن را داشته باشـــد دیگـر با مشـــکلی مواجـه نخواهید بود.

مدل لوسترهای شیک و متناسب با دکوراسیون

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.