مراسم ازدواج مگان مارکل و شاهزاده هری نوه ملکه انگلستان +عکس

مراسم ازدواج مگان مارکل و شاهزاده هری نوه ملکه انگلستان +عکس

مراسم ازدواج مگان مارکل و شاهزاده هری نوه ملکه انگلستان +عکس

به گزارش مجله دانستن شاهزاده هری، فرزنــد چارلـز و نوه ملـــکـــه الیزابت دوم روز شنـبـه ۱۹ ماه مه، با مگان مارکل، بازیـگـر هالیوود در کلـــیسـای سنـــت جورج ازدواج می‌کــند. ایـــن کلــیسـای قدیـمی در قلعه وینـزر واقـــع در شهرستـــان بارکــشر است.

با وجود ایــنکه ازدواج سلطنـــتی بریــتانـیا اینبــار به ویژه برای مردم ایالـات متحــده به دلــیــل آمریـکـــایی بودن مگان مارکــل از اهمیت ویژه ای برخوردار اســـت امـا بســـیــاری از مخاطـبــان در سراسـر جهــان این مراسم را دنـــبال میـ‌کـــنــند.

مراســم ازدواج شاهزاده بریـــتـانـــیـــا و همسـر آمـــریـکایــی‌ــاش در کلیـــسای سنت جورج توسط جاستـین ولبـی، اســقــف اعــظـم کانـتربـری آغــاز شد. پس از سخنـــرانی اسقف خواهر شاهــزاده دیــانا، مادر درگــذشـتــه شاهــزاده هری و ویلـــیـام مطلــبــی را برای آرزوی خوشبـــخـتـی عروس و دامــاد خواند.

پس از آن اسقـف مایـکـل کاری، یکـی از اولین رهبـــران آفریقـــایــی-آمریــکایی کلـــیـسا سخـنــرانـــی پر احـســاسی را دربــاره عشق و انـسانیـت با خوانــدن «غزل غزلـ‌ــهای سلیـمــان» و نقـــل قول‌ـهـایی از مارتیـن لوتر کینــگ، رهـبــر جنبش سیاهـ‌ــپوستـان ایالات متـحـده آغاز کرد. وی برای سخنـــرانـــی هایـــش درباره عدالـــت اجــتـــمـــاعــی و برابـــری در ازدواج مشهور است.

پس از اجرای گروه کر آواز «با من بمان» مراسـم رسـمی ازدواج با تکرار جملــات اقف جاســتیــن ولبی برگـــزار شد. پس از آن شاهزاده هری و مگــان مارکـل حلقـــهـ‌های خود را رد و بدل کردنـد.

در این مراسم باشکوه و پر هزینه شخصیت های معروفی همچون دیوید بکهام و همسرش نیز حضور داشتند .

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.