مرگ استیون هاوکینگ فیزیک دان بریتانیایی در سن 76 سالگی

استیون هاوکینگ فیزیک دان بریتانیایی در 76 سالگی فوت نمود این پروفسور کیهان شناس چند کتاب درباره فیزیک منتشر نموده بود او به فرض های جدیدی در فیزیک پی برده بود و از بیماری فلج رنج می برد او نه می توانست راه برود و نه حرف بزند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مرگ استیون هاوکینگ فیزیک دان بریتانیایی در سن 76 سالگی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : پـروفسور استـــیون هاوکیـــنـــگ فیـــزیکدان و کیــهــان شناس برجســـتــه، انگلســـتان در سن 76 سالگـی در خانـــه ی خود درگـذشــت ؛ فرزندان هاوکیــنـــگ در بیانـه ای مرگ او را تایـیـد کردنـد.

مـــرگ اسـتیون هاوکیــنـــگ فیزیـــک دان بریـــتانیایـــی
“اسـتـیون ویلـیام هاوکیـــنـــگ” ، فیـزیک دان نظری و کیهــان شنـــاس برجـــســتـــه بریـــتـانیایی، نویسنـــده شمــاری از پرفـروش ترین کتــاب ها و رســـالـــه های نظــری زاده ژانویه 1942 بود. خانواده هاوکینــگ در بیانیـه ای که امـروز 23 اســفنـد ماه – 14 مارس 2018 نوشتنـــد ” با غم و اندوهی عمـیق به اطـــلاع می رسانـــیــم که پدر دوست داشــتـنـی ما امـروز درگــذشـت.”
هاوکیـــنگ نه تنهـــا با نظــریات، کتـــاب ها و پژوهش هایـــش شنـاختـــه می شود، بلــکـه با محــبوبیتـش در فرهـنـگ عامـه پســنـــد، از فیــلم ها و سریـــال ها و حتی انیمیشـــن های معروف تا زبــان طنزی که داشـــت؛ آن هم با وجود بیـماری سخـــت و «خواب اندام» که سال های سال به آن مبـــتـلا بود. هاوکینگ مبــتـلـا به بیــمـاری اســـکــلـــروز جانبی آمـیوتروفیـــک بوده و از هر گونه تحـــرک عاجـــز اســت؛ نه می توانـد بنشــینـــد، نه برخـــیـزد، و نه راه برود. به واســـطه ی این بیمــاری هاوکیـنگ فلــج شد و عمـدتـــا توانایـــی تکـلـــم را از دست داد با ایـــن حال سال ها بعد با کمک دســتگاه صوت ساز دوباره موفق به سخــن گفـتن شد. وی اولین کسی بود که شروع به تدوین یک نظریـه کیهانی شناخــتی با ترکــیب فیـــزیــک کوانـــتوم و نسـبیـــت کرد.

مرگ استیون هاوکینگ فیزیک دان بریتانیایی در سن 76 سالگی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.