مرگ صدرالدین شجره در سن ۶۶ سالگی براثر بیماری نادر

صدرالدین شجره در اثر بیماری نادر در سن ۶۶ دار فانی را وداع گفت مراسم تشیع پیکر صدرالدین شجره شنبه ۲ تیر انجام خواهد همه عوامل رادیو از در گذشت صدرالدین شجره بسیار ناراحت شدند صدرالدین شجره را در بهشت زهرا در قطعه هنرمندان دفن خواهند نمود در ادامه تصاوییر و جزئیات بشتر مرگ صدرالدین شجره در سن ۶۶ سالگی براثر بیماری نادر  را درسایت دانستن خواهید  دید با ما همراه باشید.

صدرالدین شجــره هنـــرمــند پیشکـــسوت عرصـه صدا و گوینــده رادیو، دقایقــی پیش بر اثر بیمـاری گوارشــی در بیمارســتـــان درگذشـــت.

شجـــره در سال ۱۳۳۱ متولد شد. او گوینــده، مجــری، بازیگــر، نمایــشــنـامــه‌ـنویس و کارگردان نمایـش رادیویی بود. علـــاقــه زیادی به شعر و ادبـیات داشت و همـــین امــر او را به جلـــســات شعرخوانــی کشــانـــد.

شـــجـره در دوره دبـیرســتان، پس از روی صحنـــه بردن نمـایــشی در مدرســـه، با اکـبر رادی آشـــنـا شد. او در سال ۱۳۴۶، در سن ۱۵ سالگی مقـــام نخســت کشوری در آزمون فن بیان را کسب کرد و به دنـــبـــال آن وارد رادیو شد.

شــروع به کار وی در رادیو جوانـان بود که به مدت ۷ سال ادامـــه داشت. خودش از آن سالــ‌هـــا به عنوان بهـــترین سالـ‌ـهای کاری یاد کرده است. وی در سنیــن دبـــیرستـــان، مباحــث موسیــقـی، سولفـــژ و آواز را در محضـر مصـــطـــفی کمال پورتــراب آموخت.

شجــره بخش بعدی کار خود را با بازیگری در نمـایــش رادیویی آغاز کرد و بعـد از مدت کوتاهی نویســنـدگــی و تنـــظـیم نمـایشـنـــامه برای رادیو را انجام داد. بعد از آن کارگـــردانی نمـــایــش رادیویی را شروع نمود.

او همـچنـــین اکــثر نمایـــشــنامـهـــ‌ــهــای اکـــبر رادی، را برای پخش در رادیو تنظـــیم و کارگردانی کرده و در برخی از آن‌هـا نیـز بازی کردهـــ‌است.

این هنـرمـند دقــایقـــی قبـل بعــد از تحـــمل یک دوره بیمــاری دار فانی را وداع گفـت.

او همچــنین اکـــثــر نمایشــنـــامــهــ‌ـهـــای اکبـــر رادی، را برای پخـش در رادیو تنظــیم و کارگردانی کرده و در برخی از آن‌ـــها نیـــز بازی کرده‌ــاست.

این هنــرمند دقـایقی قبل بعــد از تحمـل یک دوره بیمــاری دار فانـــی را وداع گفــت.

مرگ صدرالدین شجره در سن ۶۶ سالگی براثر بیماری نادر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.