مرگ صدرالدین شجره در سن 66 سالگی براثر بیماری نادر

صدرالدین شجره در اثر بیماری نادر در سن 66 دار فانی را وداع گفت مراسم تشیع پیکر صدرالدین شجره شنبه 2 تیر انجام خواهد همه عوامل رادیو از در گذشت صدرالدین شجره بسیار ناراحت شدند صدرالدین شجره را در بهشت زهرا در قطعه هنرمندان دفن خواهند نمود در ادامه تصاوییر و جزئیات بشتر مرگ صدرالدین شجره در سن 66 سالگی براثر بیماری نادر  را درسایت دانستن خواهید  دید با ما همراه باشید.

صدرالدين شجــره هنـــرمــند پيشكـــسوت عرصـه صدا و گوينــده راديو، دقايقــی پيش بر اثر بيمـاری گوارشــی در بيمارســتـــان درگذشـــت.

شجـــره در سال ۱۳۳۱ متولد شد. او گوینــده، مجــری، بازیگــر، نمایــشــنـامــه‌ـنویس و کارگردان نمایـش رادیویی بود. علـــاقــه زيادی به شعر و ادبـیات داشت و همـــين امــر او را به جلـــســات شعرخوانــی كشــانـــد.

شـــجـره در دوره دبـيرســتان، پس از روی صحنـــه بردن نمـایــشی در مدرســـه، با اکـبر رادی آشـــنـا شد. او در سال ۱۳۴۶، در سن ۱۵ سالگی مقـــام نخســت کشوری در آزمون فن بیان را کسب کرد و به دنـــبـــال آن وارد رادیو شد.

شــروع به کار وی در رادیو جوانـان بود که به مدت ۷ سال ادامـــه داشت. خودش از آن سالــ‌هـــا به عنوان بهـــترین سالـ‌ـهای کاری یاد كرده است. وی در سنیــن دبـــیرستـــان، مباحــث موسیــقـی، سولفـــژ و آواز را در محضـر مصـــطـــفی کمال پورتــراب آموخت.

شجــره بخش بعدی کار خود را با بازیگری در نمـایــش رادیویی آغاز کرد و بعـد از مدت کوتاهی نویســنـدگــی و تنـــظـیم نمـایشـنـــامه برای رادیو را انجام داد. بعد از آن کارگـــردانی نمـــایــش رادیویی را شروع نمود.

او همـچنـــین اکــثر نمایـــشــنامـهـــ‌ــهــای اکـــبر رادی، را برای پخش در رادیو تنظـــیم و کارگردانی کرده و در برخی از آن‌هـا نیـز بازی کردهـــ‌است.

اين هنـرمـند دقــايقـــی قبـل بعــد از تحـــمل يك دوره بيمــاری دار فانی را وداع گفـت.

او همچــنین اکـــثــر نمایشــنـــامــهــ‌ـهـــای اکبـــر رادی، را برای پخـش در رادیو تنظــیم و کارگردانی کرده و در برخی از آن‌ـــها نیـــز بازی کرده‌ــاست.

اين هنــرمند دقـايقی قبل بعــد از تحمـل يك دوره بيمــاری دار فانـــی را وداع گفــت.

مرگ صدرالدین شجره در سن 66 سالگی براثر بیماری نادر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.