دلایل مریض شدن مداوم برخی از کودکان

کودکانی که بیش از حد بیمار می شوند باعث می شود که پدر و مادرشان نگران آینده این کودکان شوند برخی از کودکان در فصل سرما ماهی چند بار به سرما خوردگی دچار می شوند و باید دائما به پزشک مراجعه نمایند در ادامه جزئیات بیشتر دلایل مریض شدن مداوم برخی از کودکان را در مجله خبری دانستن دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : بـــرای پدر و مادرهـا مســـأـلــه ای نگـران کنـنـــده تر از یک کودک همــیــشــه سرمــا خورده و بازگـــشت مداوم آنـفولانــزا نیسـت.

این بیـمــاری می توانـــد باعــث دور ماندن کودک از مدرسه و کارهای لذت بخــش دوران کودکــی مثل بازی کردن و رفـــتـن به مهــمانـی شود. در چنیــن شرایـطی با وجود آنـــکــه پدر و مادر تمـــام تلـــاش خود را برای سلــامتــی فرزنـــدشــان می کنـــند اما همـــیـــشه خود را سرزنـــش می کنـــنــد و تصور می کنـــند پدر و مادر خوبی برای کودک شان نیستـنـــد.

سلامــتـی کودک شما تنها وابـــسـتــه به داشتن ژنـتیـک خوب یا استفـاده از مکمل های گران قیــمت نیسـت. این مسـألـــه از خانــه هم شروع می شود. مقاوم کردن کودک تان در برابر میکروب ها می توانــد یک کار روزانـه باشد که در تعـــطــیــلات مدرسه شروع می شود و در طول سال تحصـــیلی ادامـه پیدا می کنـد.

در اینـجا به پنــج دلیل بیــمـــار شدن کودکان و روش های افـــزایـــش مقـــاومت بدنی آن ها در برابر میــکـــروب ها می پردازیم. ایـــن روش ها آرامش را به شما باز می گرداند و از اتلـــاف وقت و پول شما در مراجـــعـه ی متعدد به پزشـک جلوگیـری می کنـد.

۱- به قدر کافــی باهــم بازی نمـی کنید

شرکت در فعـالــیت های خانوادگی راه خوبی برای حفـــظ رابـــطـه اســـت، اما رفـــتـــن به بیرون از خانــه تنـــهــا به خرید و خوردن غذا در رســتوران مورد علاقه ی شمـا محدود نمـی شود.

برای به وجود آوردن یک سنــت خانوادگی جدیـــد هیـچوقت دیر نیســـت. حتی می توانـــید از آخریـن روزهـــای قبـــل از شروع سال تحصـــیـلـی برای به وجود آوردن زمانی برای فعـالـــیـت های خانوادگـــی اســتـــفاده کنــیــد.

کارهـایـی مثـل گردش، رفتــن به پارک نزدیــک خانـــه یا پیـــک نیـک، کودکان را در معرض هوای تازه و فعـالیـــت بدنـی قرار می دهــد. ایــن موضوع به افـزایـــش میـزان طبــیعـی ویتامیـــن دی کمـک و در نتیجـه سیــستــم ایــمـنی بدن را مقــاوم می کند.

۲- از مزایـــای مواد پروبیوتیـک اسـتفاده نکـرده ایـــد

فرآورده های پروبیوتیک حاوی باکتری های مفـیدی هســـتنــد که بعد از مصـرف در روده باقی می مانـــنــد و اثرات مفیـــدی بر سلـــامتی انسـان می گذارنــد.

داشــتـــن یک روده ی سالـم به داشتن سیســـتــم ایـمنـــی قوی تر، افزایش فلور مفیـد روده (میـکــرو ارگـــانیــســم های موجود در مجــاری گوارشی که در سلـامت انـسان نقش دارند) و مقــاومت بیــشـــتـر در برابر مشــکـلـات معــده و دیـگر بیـــمـــاری ها منـجر می شود.

برای استـــفاده از فرآورده های پروبیوتیک به عنوان یک مکمــل روزانــه، محـصولات لبنی مانــنـد شیر، ماست و حتی نوشیدنی های پروبیوتیک را می توان به راحتــی در وعده های روزانــه استفــاده کرد و آن را به یک شیوه ی آسان و کم هزیـــنه برای تقویت سلـامــتــی کودک تبـــدیـل کرد.

۳- فرزنــدتـان خواب کافــی ندارد

هیچ پدر و مادری آرزو نمـــی کنـــد کودکــش زمــان بیشـــتـــری را به بازی با تلـفــن همــراه بگذارد.

علـــاوه بر یک برنــامـــه ی منـظــم خواب، کودک شمـا به خواب شبــانــه ی منـاسبــی هم نیاز دارد. یکی از راه های دستــیـــابی به ایـن امـر، تعیـــیـن محــدودیــت زمـــانـی برای استفاده ی روزانه ی کودک تان از وسایـــل الــکـــتـرونیک اسـت.

با اســـتفـــاده از چراغ خواب و پرده های ضخیم، محیـط آرامـش بخش و دنــجی را ایـــجــاد کنــیــد. برای کودکــتـان قصه بگوییــد تا آرامش یابــد و به خواب برود.

۴- فرزندتـــان دچـار کمـــبود ویتامـیــن های ضروری اســت

کودکتان را مجبور به خوردن سبـزیــجات نکـــنیــد چون هرگـز در این جدال پیروز نمـــی شوید. داشـتـــن خلـــاقیت (و فریــب کودک) تنها راه حل این موضوع اسـت.

می توانـید سبــزیجــات را با اضــافه کردن آن ها به نوشیـدنـی ها پنـهـان کنـیـــد؛ مثــلا نوشیــدنی هایــشـان را با میوه شیرین کنید. همــچـنیـــن می توانــید سبــزیجـات را به شکل خوراکـــی های مورد علــاقه شان درآوریـــد (مثل هویج به شکــل چیـپس).

مواد مغـذی مثـــل سیـــب، انــگور و تمشــک را که کودک از خوردن آن ها لذت می برد را به بسـتـنـــی یا مربـای خانــگــی تبـــدیل کنید.

از چربــی های مفـــیـد موجود در تخم مرغ و آووکادو یا پخت غذا با روغن زیــتون خالـص و با کیـفیـــت و مصرف هفتــگـــی ماهـی غافــل نشوید. همـــه ی این موارد به حفظ یک سیـســـتـم ایمنـــی قوی کمــک می کنــد.

۵- عادات بهداشـتی خوبی ندارید

فرزندتـان از شما تقــلیــد می کنـــد، پس به رفـتـارهایتان دقـت کنـــید، به خصوص آن هایی که به بهــداشـــت شخصـــی تان مربوط می شود. یکی از کم هزیـــنـه ترین راه های جلوگیـری از بیماری های شایع در مدرسه، کمک به حفـظ بهــداشت کودک است.

یکـی از عادت های خوبی که می توانـــیـد به فرزنــدتـــان نشـان و آموزش دهـیــد ایـن است که دست های او را قبــل از خوردن غذا و بعــد از برگشت از مدرســـه یا زمیـــن بازی بشوریــد.

برای آنــکه این کار سرگـرم کنـنده باشـــد می توانـید باهم شعـر بخوانـــید تا مطـمئن شوید او ایــن کار را به طور کامــل انجــام می دهــد.

با اسـتـــفاده از صابون های آنتــی باکتـریال می توانیــد از محـــافظت کودک تان در برابـــر میکـــروب ها اطـــمیــنـان بیشتـــری پیدا کنــید

دلایل مریض شدن مداوم برخی از کودکان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.