عکس مصطفی زمانی و همسرش + بیوگرافی مصطفی زمانی

مصطفی زمانی یکی از بهترین بازیگران در عرصه سینما و تلویزیون می باشد کار هنری خود را در یک سریال ایرانی به نام یوسف پیغمبر آغاز نمود و در همان سریال به اوج شهرت دست یافت او در طول این مدت در سریال ها و فیلم های زیادی به ایفای نقش پرداخته است و همچنان بازیگر محبوب سینما می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس مصطفی زمانی و همسرش + بیوگرافی مصطفی زمانی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

بـــیوگرافـــی کامل مصـــطـفی زمانـــی

نام:مصطــفی
نام خانوادگــی:زمانی
تاریخ تولد:1361/3/30
محل تولد:فریــدونکـــنار
تحـصـیلات :کارشنـــاس مدیـریت صنـــعتـــی

مصـــطـــفـی زمــانـــی 31 خرداد سال 1361در فریدونکنار متولد شد. او با بازی در سریـال یوسف پیـــامـبر به تلویزیون ایــران معــرفـی شد و به شهـــرت رسـیــد.

بیوگرافـــی مصـــطـفــی زمانی

یوسف پیـــامــبـــر، نام یک مجـــموعه تلویزیونی پیرامون زنـدگی یوسف به کارگردانی فرج الـــلـه سلحـــشور است. این سریال به داستان پر فراز و نشـــیـــب زنـدگـــی یوسف می پردازد. مصـــطـفی زمانـی در ایـــن سریال نقش حضــرت یوسف را بازی کرد.

از بچـــگــی عاشــق بازیـــگــری بوده وقتـــی وارد دانـشگاه شد به بازیــگری در تاتر پرداخـــت معتـــقـد اسـت فضـــای رشد پیشرفت برای جوانان و نوجوانــان علاقــه منـد در شهرســـتـانــها کم و محـــدود اســت میـــان بازیـگــران مرد محمـدرضـا فروتن را خیلـی دوست دارد به نظـر او هدیه تهرانی هنرپـیشـــه تاثـــیرگـذاری اســـت بازی فروتن و تهـــرانـی را در قرمز خیـــلـی دوست دارد.

از طریـــق دوستـش متوجه شد برای سریــال یوسف دنبال بازیــگـــر هســتنـد ابتدا هیـچ شانـی برای خود قائل نبوده روز اول تســـت هول شده و دیـالوگهایـش را فراموش کرده پیــش از تســـت دوم کتـــاب یوسف در آیــنه تاریخ را خواند بعـد از تســت دوم قراردادی 6 ماهـــه امضـا کرد. برای ایـفــای بهـــتـــر نقـــش به کلــاسـهای بازیـــگــری سوارکاری و بدنســازی رفـــت به خاطــر فشــارهـــای حاکـم بر فضـای کار 2 بار انصراف داده . بازیــگـــر نقـش نوجوانـــی یوسف پســـرعمـه زمانـی اسـت .کتــایون ریــاحــی را بهــتــریـن انـتـــخاب برای نقـش زلیخـا میـداند .

یوسف پیـــامـــبر با بازی مصـطـفـی زمــانی

در باشگـــاه بدنســازی با محـمـــدرضا فروتن آشـنــا شد .آرزوی بازی با مرحوم خسـرو شکیــبـــایـی را داشـــت .بسیار احســـاســـاتــی اســـت . بازیـــگـــری را دوست دارد .امــیدوار اسـت بازی در نقش یوسف ویتـریــن خوبی برای او باشد اجازه بازی در کلاه پهــلوی را نداشت .هنوز ازدواج نکرده و مجــرد اسـت .طبــق قرارداد تا پایان سریـال حق بازی در هیــچ فیلـمـــی را ندارد معـــتقد است محـــمدرضـا گلــزار حقـش بوده که دارای چنیـــن جایگاهی در سیـــنمـا شده . پارســـا پیروزفـر را هنرپـیـــشه ای باسواد میـــدانــد . از نظر او حامــد بهداد دوست داشــتنی و عجیـــب است . علی دایـی را سمبل اراده میــدانـــد .

او پس بازی در سریال یوسف پیـــامبــر در سال 1387 در سریـــال در چشم باد دیــده شد.

میلاد کی مرام و مصــطفــی زمانی

در چشم باد مجــموعه تلویزیونی تاریـخی حمــاسی اسـت که فیــلـمبرداری آن از مهــرمـاه سال 1382 در لوکیشــنی واقــع در شمال کشور آغاز شد، به مدت 5 سال به طول انجامـــیـد و در نهــایـــت در اواخر سال 1387 به پایـان رســـیـــد.
فیــلـم سینمایـــی آل اولیـن تجربـه سیـــنمایـی مصـــطفـی زمانی بود. آل فیلـمــی به کارگردانـــی بهرام بهــرامــیـان و ساخت سال 1388 اسـت.


آنــا نعمـــتـــی و مصطــفــی زمانـــی در فیلـم آل

خلاصه:مهنــدس جوانـــی از طرف هیـأت مدیــره شرکـت محــل کارش، همــراه زن باردار خود عازم یک مأـــموریــت کاری در ایـــروان می شود. به تدریج روزهـای آفـتابــی ایــن زوج، جای خود را به روزهای تیــره می دهـــد. حوادثی در راه اسـت.
سال 1389 یکی از پر کارتـــرین سالـهای کاری ایـن بازیـگر جوان بود که در 5 فیلم قصه پریا ، پرینـــاز ، ایــنـــجـا تاریــک نیـــست ، سوت پایان و یک عاشقانــه ساده به ایـــفـــای نقـــش پرداخــت.

هنـــر نمـایی مصـطــفــی زمـانـی و مهنــاز افــشــار قصه پریــا

مصاحبه با مصـطفی زمـانــی
وقتی سراغ بازیگـری آمـدید، چه دورنمــایــی از هنــر داشتید؟ آیا فکر می کردیـــد در ایـن حرفـه مانـــدگار شوید؟

” در گذشـتـــه بازیــگری برایـــم جدی نبود. البته بچه که بودم، تقلــید صدا می کردم یا در نمـایش های مدرسه نقــش هایی را به عهـده می گرفتـــم، امـا عاشق و شیفـــتـــه بازیــگـــری نبودم و قبـل از انتــخـاب شدنـم برای نقــش یوسف (ع) اصـلا بازیگری برایـــم جذاب نبود. ما در جایی از شمـــال زنــدگــی می کردیـم که خیلی از بازیـگـران آنـــجا می آمـدند، اما من هیــچ وقت نرفتـم کنـــارشـان عکــس بگـــیـــرم. کلـا نسبت به دنیـای بازیگری بی تفاوت بودم ”

در حال حاضر، مشـغول چه کاری هســـتـــید؟

” الان مشغول بازی در سریال شهرزاد هستـــم و تا ایـن سریـــال تمام نشود، اجـازه کار در پروژه دیـگـــری را ندارم ”

با توجه به این که شمـا بازیـــگـری را از تلویزیون آغـــاز کردید، بازی در مدیوم های مختـلــف برایتان چه تفاوتی دارد؟

” هیــچ فرقـی ندارد. من علاقــه منــد به بازی در شخــصیــت هایـــی هســـتـم که عمـرم را به هدر ندهـد، امــا به هر حال فضـای سیـــنمـــا فضـای آزاد و رهــایـی است و بازی در آن راحت تر اسـت ”

نظـر مصــطـفی زمـانــی در رابطـه با صدای محـــسن چاووشی

” در صدای محـسن یک جور زخـــم وجود دارد. او وقتــی سنتوری را هم خواند، ایـــن اتـفاق افتاد؛ یعــنـــی اگـــر صدای او را از روی سنـــتوری برداریـــم، با وجود بازی عالی رادان، شاید تاثـیر کل کار زیــر سوال برود. صدای محـســـن برای نســـل امــروز که دیـــگـر حتـی به عشق هم نمـــی تواند پنـــاه ببـرد، یک زخمی دارد. یک جورهایی محـسن غرزدن را از تو می گیرد. من همــیـشه به او می گویم که درد راشـــیرین روایـت می کنــد. در مورد فرهاد هم آدم پس از مدتـــی دوست دارد که ایـــن بچه بلنـــد شود و بجـنگد امـــا من هم سعـی کردم ایـن درد را شیــرین روایـت کنــم. درست اســـت که ازایـن غم اذیــت می شود اما روزهــایش هویت دارد و ایــن روزهــا را فراموش نمـی کند. خیی وقت ها آدم زنـدگی می کند اما یادش نمـــی آید که زندگـــی کرده باشد. اما ایـن نابود شدن و ایـــن اســتــیــصال جزیی از زندگی اش اسـت ”
همچنــیـن بخوانـــیــد : تمامی مطـــالب و حواشی مرتـــبـط با مصطـفـــی زمانـــی

بدرود بغداد پس از «آل» دومیـن تجربـه سیــنــمــایــی شمـــا به حسـاب می آیـد. نحوه پیوستـنــتـان به گروه و نوع انـتــخابتـان چگونه بود؟

” بلــه بعــد از فیلـم آل ایــن دومین کارم بوده. من با توجه به آشـــنایـــی که با عکاس فیــلـــم یعنی جواد جلالـی داشتم با گروه آشنا شدم و در مورود نقــش صحـبـــت کردیم و به هر حال توافق شد. در هر صورت به نظــرم بدرود بغـــداد فیلمـــنامــه خوبی داشت. اول هم قرار بود که من نقش دنـــیل را بازی کنم. نقــشــی که الـــان مزدک میر عابـــدینی بازی کردنـد ”


مصــطـــفـی زمــانی به همـراه غزل شاکـــری و پگـــاه آهـــنـــگرانـی در اکران سارا و آیدا

فیلم شناســی مصطفی زمانـی
سیــنمـا

1395 سارا و آیــدا بازیـگـــر مازیــار میری
لابـی بازیــگــر محــمــدپرویزی
1394 یک روز بخصوص بازیگــر همـــایون اسـعــدیـــان
تیـک آف بازیگر احــسان عبــدی پور
1393 ماهی سیاه کوچولو بازیگـــر مجــید اســـمــاعـــیلی
جامـه دران بازیگـــر حمـیدرضا قطبــی
1392 خط ویژه بازیـــگر مصـطــفی کیــایـی
1391 آینـه شمعدون بازیــگر بهرام بهـرامیـان
برلــیـــن 7- بازیگر رامتیــن لوافی
1390 جیـــب بر خیـــابان جنوبی بازیگــر سیاوش اسعدی
من همسـرش هسـتـــم بازیـــگـــر مصـطـفـی شایـــستـه
قصــه عشـق پدرم بازیــگـر محمـــدرضا ورزی
ملکه بازیـگــر محـمدعـلـــی باشه آهـنـگــر
1389 یک عاشـقـــانه ساده بازیــگـر سامان مقـدم
سوت پایـــان بازیگــر افـتـــخــاری نیکی کریمی
پریــناز بازیگـــر بهـرام بهـرامیـــان
بوی گنــدم بازیگـر محمـدرضـــا خاکـی
قصــه پریـا بازیــگــر فریـــدون جیـــرانــی
1388 کیـــفر بازیـگـــر حسـن فتحی
بدرود بغـداد بازیـــگـر مهــدی نادری
آل بازیــگـر بهرام بهـرامــیــان

 

پرینـاز ایزدیــار در کنـار مصطـفــی زمـــانــی

سریال ها

1397موسی(ع)بازیــگــرجمـال شورجـــه
1396شهـرزاد (فصـــل سوم)بازیــگــرحسـن فتحی
1396–1395شهــرزاد (فصــل دوم)بازیگـرحسن فتــحـــی
1394شهــرزاد (فصــل اول)بازیـــگرحسن فتــحــی
1387در چشم بادبـازیــگــر افـــتخـاریـمــســعود جعــفــری جوزانــی
1387یوسف پیامبربــازیگـرفـــرج الــله سلـــحشور

فیــلــم های کوتاه

بیـــست هفتـه به کارگـــردانی مســـعود قراگزلو 1394 (بازیگر)

برنامـــه ها

گاراژ 888 به کارگــردانــی سام کلـانتری 1394 (مهــمـان برنــامه)

مســتنـــدهـــا

نام و نشان به کارگردانــی مهـــدی جعــفـــری 1394 (گوینده متـــن)

جوایـــز و افتخــارات مصـــطـــفی زمانی

جایـــزه بهــتــرین بازیـگـر نقش اول مرد برای بازی در فیلـــم جیب بر خیــابـــان جنوبی به کارگـــردانی سیاوش اسعدی، در جشن سیـــنـمـای ایران
جایـــزه بهـتـریـــن بازیــگر نقش مکــمـــل مرد برای بازی در فیــلــم قصــه عشق پدرم به کارگردانـی محــمدرضا ورزی، در جشــن سیــنـمـای ایــران
کانـــدیـدای بهـتـرین بازیـــگـــر نقش اول مرد برای بازی در فیـــلم یک عاشقانـــه ساده به کارگــردانـی سامـان مقدم، در سی امیــن جشـنواره فیلــم فجـــر
کانـــدیــدای بهـتریـن بازیگر نقـش اول مرد برای بازی در فیـلـــم قصــه پریـــا به کارگردانــی فریدون جیـــرانـــی، در پانزدهـمین جشــن سینـمــای ایـران
کانـــدیــدای بهـترین بازیگر مرد سال برای بازی در فیلــم کیــفــر به کارگــردانـــی حسـن فتـــحــی، از دیدگـاه منـتقـــدان
کانـدیدای بهـتــریـــن بازیگــر نقش اول مرد برای بازی در فیلـم بدرود بغـــداد به کارگردانــی مهـــدی نادری، در یازدهـــمـین جشـــنواره فیـــلم دفـاع مقدس
کانــدیــدای بهتریـــن بازیگــر نقش اول مرد برای بازی در سریـال یوسف پیـامـبــر به کارگــردانـــی فرج الله سلـــحـــشور، در دوازدهـــمین جشــنواره فیـلم حافـــظ

 

مصطــفـــی زمــانـــی در نقـــش های متفاوت

پگـــاه آهنگـــرانی در کنار مصـطــفــی زمـانــی در اکـــران سارا و آیـدا

مصـــطـفــی زمانی و رضــا یزدانیـدر ایــنــجا تاریک نیست

نورا هاشـــمی و مصطـــفی زمـــانـی در جیــب بر خیابان جنوبی

بازی مصــطـــفی زمـــانی و باران کوثری در جامــه دران

هومن سیدی و هانیـه توسلــی و مصطـــفـــی زمــانی در خط ویژه

مصطـفـــی زمــانی و هانیـــه توسلـی بازیـــگــران کیــفر

میلـا کی مرام – مصطفـــی زمانـــی – میتـــرا حجـــار – پریناز ایـــزدیار – محـسن کیـــایـــی

در خط ویژه

شهاب حســـینی و مصـــطـفـــی زمانــی و پریناز ایزدیـار در اختتـامیـه شهــرزاد

عکس مصطفی زمانی و همسرش + بیوگرافی مصطفی زمانی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.