مضرات خوردن قندهای مصنوعی و میزان کالری دریافتی

قندهای مصنوعی برای بدن بسیار مضر می باشند قندهای طبیعی برای بدن مفید بوده و اصلا مضر نمی باشند این قندهای مصنوعی کالری زیادی دارند و باعث می شوند به چند نوع بیماری خطرناک دچار شوید و بیشتر این بیماری بسیار خطرناک می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مضرات خوردن قندهای مصنوعی و میزان کالری دریافتی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن :قندها ترکیباتی میباشند که در پوسیدگی دندان‌ها و ابتلا به چاقی نقش دارا‌هستند ولی اکثری از ما هنوز نیز به‌این نکته حائض اهمیت بی‌توجه هستیم و قندها را در قالب‌های متفاوت همراه با چای , قهوه و . . . مصرف می کنیم . ‌در صنعت های غذایی نیز از قندها برای تنظیم تولید ها گوناگون استفاده می شود .

علاوه بر اینها , امروزه مردمان بیشتر به استفاده از اشکال قندهای جایگزین رغبت پیدا کرده‌اند که صدها برابر شیرین‌تر از قندهای معمولی است . با این‌حال , سوال حیاتی این است که آیا شیرین‌کننده‌های تصنعی و مصنوعی بی‌ضرر هستند؟ در پی این مقاله با اشکال قندهای تصنعی و مصنوعی و ویژگی‌هایشان آشنا خوا‌هیم شد .

1. ساکاروز

اسم دیگر : قند معمولی

کالری : 16 کیلوکالری در هر قاشق چای‌خوری

منابع : به اشکال شیرینی‌ها , مرباها و سس‌های سالاد بیشتر میگردد .

از ویژگی‌های ساکاروز این است که انرژی به تن می رساند البته هیچ فایده‌ای از منظر تغذیه‌ای ندارد . در سال 2003 , گروهی از متخصصین بین‌المللی به تمامی مردمان دنیا سفارش کردند هیچوقت اذن ندهند قندهای افزودنی بیشتراز 10 درصد رژیم غذایی روزمره آنان را تشکیل بدهند . این میزان برابر است با 12 قاشق چای‌خوری ( 50 گرم ) برای رژیم‌های غذایی دارنده 2 هزار کیلوکالری . با این‌حال , انجمن قلب ایالات متحده در سال 2009 , این میزان را کاهش بخشید و خاطرنشان کرد زنان نباید روزمره بیشتر از 6 قاشق چای‌خوری ( 24 گرم ) و مردان بیشتر از 9 قاشق چای‌خوری ( 5/37 گرم ) از این قندها استفاده نمایند .

2 . آسه‌سولفام پتاسیم

اسم دیگر : Sunetو SweeOne

کالری : صفر

منابع : اشکال نوشیدنی‌ها , آدامس‌ها و دسرهای یخ زده

این شیرین‌کننده تصنعی و مصنوعی غیرمغذی را برای نخستین بار در سال 1988 اداره طعام و داروی ایالات متحده تایید کرد . حدود 30 سال است هیچ مشکلی درباره‌ی آن گزارش نشده است . با این‌حال , آزمون‌هایی که در تراز پیش از عرضه در رابطه این قند تصنعی انجام شدند , ضد هم بودند . Hoescht , یک کدام از کارخانه‌های مواد شیمیایی , پژوهش ها درازمدتی روی نمونه‌های حیوانی انجام بخشید و به‌این سود رسید که آسه‌سولفام پتاسیم میتواند با سرطان دارای ارتباط باشد . ولی پژوهش ها روی نمونه‌های حیوانی مدام با قطعیت در نمونه‌های انسانی همراه نیستند . در سال 1996 نیز «مرکز علم ها برای منافع عمومی» ( CSPI ) خواهان آزمون‌های محاسبه دقیق‌تر به وسیله اداره طعام و دارو شد البته اکنون به لحاظ میرسد مصرف این قند تصنعی و مصنوعی در توان میانروی بی‌خطر است .

3 . آسپارتام

اسم دیگر : NutraSweet

کالری : صفر

منابع : اشکال نوشیدنی‌ها , آدامس‌ها , ماست‌ها و قطره‌های سرفه

آسپارتام , یکی شیرین‌کننده‌های تصنعی و مصنوعی است که پژوهشگران بیشتر از هر گونه دیگری در رابطه آن پژوهش ها گسترده‌ای انجام داده‌اند . این ماده هنوز نیز مجرم است که سبب ساز ابتلا به بخش اعظمی از مشکلات , از اضافه‌وزن گرفته تا سرطان , می شود .

با این‌حال , پژوهش ها علمی درنهایت هیچ گواهی قانع‌کننده و معتبری در رابطه این شیرین‌کننده تصنعی ارائه ندادند و آسپارتام در سال 1981 بوسیله اداره خوراک و داروی ایالات متحده مورد تایید قرار گرفت . امروزه 3 ارگان دارای اعتبار , یعنی اداره طعام و داروی ایالات متحده , اداره بهداشت جهانی و انجمن تغذیه‌ ایالات متحده می گویند مصرف آسپارتام در‌حد میانه روی با هیچ خطر و تهدیدی همراه نیست . ولی CSPI کماکان حیث متفاوتی در رابطه آسپارتام دارااست و در بررسی گونه های افزودنی‌های غذایی , پایین‌ترین مرتبه را به‌این شیرین‌کننده تصنعی اختصاص داده است . اشخاص در گیر به فنیل‌کتونوری هم می بایست از مصرف آسپارتام دوری نمایند .

4 . ساخارین

اسم دیگر : Sweet ’ N Low

کالری : صفر

منابع : گونه های نوشیدنی‌ها , تولیدها کنسروی و آبنبات‌ها

اوایل ده سال 1970 , پژوهش ها روی نمونه‌های حیوانی نشان دادند ارتباطی بین مصرف ساخارین و ابتلا به سرطان مثانه موجود هست . به همین بهانه , مراجع رسمی در سال 1981 رسمی را ثبت کردند که استفاده از برچسب هشدار را برای همه تولیدات دربردارنده ساخارین الزامی میکرد . با این‌حال , ‌تحقیقات بیشتر در سال‌های بعدی نشان دادند یافته‌های قبل تنها در زمینه ی موش‌های آزمایشگاهی اعتبار دارا‌هستند و مصرف ساخارین سبب ساز ابتلا به سرطان در میان انسان‌ها نمی شود .

در سال 2000 بود که «برنامه ملی سم‌شناسی آمریکا» , اسم ساخارین را از فهرست عنصرها سرطان‌زا حذف کرد و مراجع رسمی نیز ضابطه استفاده از برچسب هشدار را کنسل کردند . با وجود تمام کش‌و‌قوس‌های ذکرشده , CSPI کماکان ساخارین را در فهرست «اجتناب» خویش قرار می دهد و مسوولان آن معتقدند حذف ضابطه گذشته به وسیله مراجع رسمی , میزان استفاده از ساخارین را به وسیله مردمان ارتقاء می دهد .

5 . نئوتام

اسم دیگر : ‌ ندارد

کالری : صفر

منابع : بعضا از نوشیدنی‌ها , محصول ها لبنی , ‌ دسرهای منجمد , پودینگ‌ها و آب‌میوه‌ها

جدیدترین شیرین‌کننده موجود در بازار، نئوتام نام دارد که تاییدیه‌اش را در سال 2002 از سازمان غذا و داروی آمریکا دریافت کرد. نئوتام، براساس اینکه با چه ماده‌ای ترکیب شود، بین 7 هزار تا 13 هزار بار شیرین‌تر از قندهای معمولی است و همان کارخانه تولیدکننده آسپارتام آن را تولید کرده است. این شیرین‌کننده مصنوعی، تنها شیرین‌کننده غیرمغذی محسوب می‌شود که موفق به دریافت مهر تایید CSPI شده، اما ندرتا در محصولات رایج در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

6 . سوربیتول , زایلیتول و مانیتول

اسم دیگر : قندهای الکلی

کالری : 10 کیلوکالری در هر قاشق چای‌خوری

منابع : آبنبات‌های سوای قند , آدامس‌ها و دسرها

این شیرین‌کننده‌ها غیرمغذی نیستند زیرا دربردارنده 6/2 کیلوکالری در هر گرم می باشند ولی نظیر قندهای معمولی سبب ساز تولید پوسیدگی در دندان‌ها نمیشوند . هرچند این تیم از قندهای تصنعی دارنده شیرینی بیشتر و کالری کمتری نسبت به قندهای معمولی میباشند ولی تناول کردن مقادیر متعددی از آن‌ها ( خصوصا مانیتول ) می تواند سبب نفخ شدید و چه بسا اسهال شود . امروزه از قندهای این تیم برای تنظیم محصول ها سوای قند برای اشخاص در گیر به بیماری دیابت هم استفاده میگردد زیرا دربردارنده کربوهیدرات کمتری نسبت به قندهای معمولی میباشند.

اما زیاده‌روی در مصرف همین قندها نیز قادر است قندخون را ارتقاء بدهد . انجمن تغذیه‌ ایالات متحده به مردمان عالم پیشنهاد می نماید مصرف قندهای الکلی را درتوان میانه روی نگه دارا‌هستند و اعتنا داشته باشند صرفا نیمی از ترکیبات این قندها تماما هضم میشوند.

7 . ساکرالوز

اسم دیگر : Splenda

منابع : نوشیدنی‌های تهیه‌شده از میوه , میوه‌های کنسروی و شربت‌ها

تاییدیه ساکرالوز در سال 1988 به وسیله اداره طعام و داروی ایالات متحده ارائه شد . اگر چه یکی‌از پژوهش ها قبل در رابطه ساکرالوز نشان اعطا کرد این قند تصنعی میتواند اثرها منفی‌ای برای سیستم ایمنی تن داشته باشد البته پژوهش ها تکمیلی هیچ هم بستگی قابل‌اعتنایی پیدا نکردند . ساکرالوز از حیث CSPI بی‌خطر است و پژوهش ها مختلف در امر آن نیز هیچ دلیل سرطان‌زایی را کشف نکرده‌اند . این شیرین‌کننده تصنعی , یک کدام از نادر ترکیبات غیرحساس به گرماست , درنتیجه می تواند در پخت‌وپز استعمال شود براین اساس , اشخاصی که رژیم دارا هستند یا این که دچار به بیماری دیابت میباشند , می توانند از فواید ساکرالوز بهره‌مند شوند .

 

مضرات خوردن قندهای مصنوعی و میزان کالری دریافتی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.