مضرات پورنوگرافی در روابط زناشویی

پورنوگرافی باعث می شود که شخص از رابطه جنسی تعبیرهای اشتباهی نماید و بیشتر افکار فرد را به سمت توهم سوق می دهد که اصلا واقعیت ندارد بسیاری از افراد به دیدن فیلم های مستهجن و سکس عادت نموده اند زندگی زناشویی بسیاری از افراد با دیدن این فیلم های سوپر و سکسی از هم پاشیده است در ادامه جزئیات بیشتر مضرات پورنوگرافی در روابط زناشویی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله دانستن : امروزه رابطه ها زناشویی ارگانیک و غیر نرمال از نیز غیرقابل افتراق شده و نا مرتب شدن عرف های جامعه , سبب ساز تولید مشکلات عدیده در خانواده ها و مشکلات دیوانه شدید در استفاده کنندگان از فرآورده های پورنوگرافی شده‌است .

پورنوگرافی یا این که به عبارتی صحنه های بالای 18 سال که به طور فیلم , عکس , مطالب یا این که اثر هنری به نمایش در می‌آید دربرگیرنده رفتارهای جنسی تحریک آمیز است . پورنوگرافی مملو‌از ایده هایی اشتباهی است که از نگاه علمی خطا بودن آنان به ثابت رسیده است . ولی دوستداران ترویج تولیدات پورنوگرافی , به لاف تصویر دیگری از آن در ذهن ها عوام مردم به‌وجود می‌آورند . درین مقاله به بعضا باورهای خطا یا این که صحیح درباره با فیلم های پورنو و پژوهش ها علمی درباره با مضرات آن می‌پردازیم .

هشت اعتقادوباور صحیح و اشتباه درباره با پورنوگرافی

1 – با تماشای پورنوگرافی , ارتباط جنسی صحیح را می آموزید

این اعتقاد خطا است . بازیگران فیلم های پورنو برخلاف معاش حقیقی وواقعی , برگزیده گردیده اند . همانگونه که کلیه زن های مانکن میانگین قد 1 . 80 و وزن 45 کیلوگرم دارا هستند تمام مردان و زنانی که در فیلم های پورنو کمپانی داده می گردند غیر معمول , جالب و ایده آل میباشند . بدیهی است فردی که اقدام به تماشای مستمر این فیلم ها می نماید در غایت در گیر سردرگمی بین ایده آل های این فیلم ها و دنیای حقیقی و واقعی می‌شود .

2 – پورنوگرافی محرک رابطه ها جنسی است

این اعتقاد نادرست است . براساس پژوهش ها انجام یافته در 6 درصد زوج هایی که یک کدام از آن ها به تماشای فیلم های پورنو اعتیاد دارااست , ارتباط ها جنسی در گیر باخت می‌شود . در بعضی از این زوج ها برای چندین ماه و چه بسا یکسری سال ارتباط جنسی انقطاع می‌شود و گهگاه یکی‌از زوجین دیگر تمایلی به همسر خویش نشان نمی دهد . عامل این نیز قضاوت ها و نگاه های منفی است که تماشاچی این فیلم ها به مرور به همسر خویش پیدا می نماید و بدین فیض میرسد که همسرش نمی تواند به خیر زنان یا این که مردان دیگر , ارتباط جنسی برقرار نماید .

در تحقیقی برای ثابت این مسائل دانشمندان 2 تیم از زوج ها را با نیز مقایسه کردند . یک مجموعه در هفته یک ساعت و تیم دیگر ساعت‌ها پورنوگرافی دیدند . استدلال ها نشان اعطا کرد مجموعه اولیه از معاش جنسی خویش رضایت بیشتری داشتند .

3 – پورنوگرافی نمایشی از ارتباط جنسی کلاسیک و نوعی فراگیری جنسی است

این اعتقاد غلط است . هیچ یک از موقعیت های گزینش شده , در حقیقت راحت و شادی بخش نیستند بلکه به گونه ای تعیین می گردند که منجر تحریک و تهییج تماشاچی این صحنه ها گردند . پورنوگرافی پر‌از حرکات وحشیانه است و چهره ای نادرست از ارتباط جنسی به شخص منتقل می نماید و به طوری منجر گرایش شخص به ایده آل طلبی یا این که کینه توزی از ارتباط جنسی خواهدشد .

برای شخصی که تا لحظه تماشای این فیلم ها ارتباط جنسی نداشته است , داده ها مخابره شده از پورنوگرافی مسمومیت زاست و چهره یی اشتباه از ارتباط جنسی و میل جنسی به شخص می‌دهد .

4 – اشخاصی که پورنوگرافی میبینند , بیماران کم عقل اند

این اعتقاد و باور نادرست است . گرایش به تماشای پورنوگرافی عکس العملی تماما ارگانیک است . نکته حائض اهمیت اینجاست که شخص بداند این فیلم در عین تحرک آمیز بودن حقیقی وواقعی نیست و اذن ندهد تماشای پورنو تعادل معاش جنسی اورا به نیز بزند .

5 – پورنو اعتیادآور است

این اعتقاد صراحت دارد . 6 تا 9 درصد کسانی که پورنوگرافی نگاه می نمایند به تماشای آن معتاد می‌شوند و نمی توانند رغبت خویش را به تماشای این فیلم ها محدود نمایند .

6 – با تماشای فیلم پورنو مردان یاد میگیرند که زنان چه طور از ارتباط جنسی لذت میبرند

این اعتقاد و باور خطا است . زنانی که درین فیلم ها حضور دارا هستند هیچ یک مقابل دوربین لذتی از ارتباط جنسی نمی مارک . در شرایط ارگانیک زنان حاضر نیستند در هر زمان از روز و با هر مردی ارتباط جنسی برقرار نمایند . برخلاف آنچه در فیلم ها نمایش داده میشود هیچ زنی دوست ندارد در یک زمان با یک سری مرد ارتباط جنسی داشته باشد و چه بسا حضور زن دیگری حین برقراری ارتباط با یک مرد خوشایند نیست .
پورنوگرافی درواقع بر گرفته از تخیلات مردانه است و فانتزی زنانه محسوب نمیشود . هیچ احساساتی طی آن نیست

پورنوگرافی درواقع بر گرفته از تخیلات مردانه است و فانتزی زنانه محسوب نمی‌شود . هیچ احساساتی طی آن نیست و عشق و علاقه تماما نادیده گرفته شده‌است . این در حالی است که قلب و مغز هم به مقدار آلت تناسلی در برقراری ارتباط جنسی دخالت دارا‌هستند . نگاه کردن به فیلم های پورنو هیچوقت منجر ارتقاء بضاعت و مهارت های جنسی نمیشود بلکه برعکس خودباوری بینندگانش را کاهش می‌دهد .

7 – بازه زمانی زمان ارتباط جنسی در‌این فیلم ها ارگانیک است

این اعتقاد خطا است . بازیگران این فیلم ها یا این که دارو مصرف می نمایند یا این که صحنه ها دستکاری شده و ساختگی است . برای داشتن نعوظی طولانی و برقراری یک ارتباط جنسی بی نقص به بازیگران مرد در فیلم پورنو هزینه پرداخت میگردد . به همین منظور این مردان داروهای تقویت کننده جنسی اعم از ویاگرا مصرف می نمایند . این بازیگران با دادن اطلاع رسانی و بعد از بررسی های گوناگون گزینش می‌شوند .

8 – زنان بیشتراز مردان به تماشای این فیلم ها رغبت نشان میدهد .

این اعتقاد هم غلط است . آمار نشان میدهد مردان رغبت بیشتری به تماشای پورنو دارا‌هستند . برخلاف مردان که با دیده تحریک میگردند زنان رغبت چندانی به تماشای این فیلم ها ندارند و در عمده زنان تماشای فیلم پورنو منجر تحریک جنسی نمیشود .

پورنوگرافی به مغز زخم می‌زند

تا به امروز بیش تر از 20 تحقیق درباره با تاثیر پورنوگرافی بر مغز صورت گرفته شده‌است . همه این پژوهش ها اثبات کرده تماشای فیلم های پورنو آسیبی متساوی مصرف مواد مخدر یا این که الکل بر مغز دارا‌هستند . نتایج تحقیق جدیدی که دانشمندان دانش گاه کمبریج انجام دادند نشان میدهد مغز کسانی که گرایش مکرر به تماشای فیلم های پورنو دارا هستند همانند مغز اشخاص الکلیک است . در‌این تحقیق به یاری تکنیک تصویربرداری MRI مشخص و معلوم شد تماشای پورنو جزو مغز را انگیزه میگیرد که مسئول خلاقیت و شم به روزی است .

آمار نشان میدهد در هر ثانیه در وب 38 هزار نفر فیلم پورنو کاوش می نمایند و یک سوم این اشخاص را خانم ها تشکیل می دهند . با هر توشه تماشای فیلم پورنو در تن ترشح تستوسترون , دوپامین و اکسی توکسین ارتقا مییابد و این زمینه سبب خستگی مغز میگردد و به یاد و تمرکز شخص جراحت می‌زند .

ترشح دوپامین به میزان بالا در هنگام تماشای فیلم پورنو , سبب ساز خستگی بخشها جلویی مغز می گردد که در تصمیم گیری و در دست گرفتن خلق و خوی دخالت داراست . دوپامین برای شم بهروزی مهم است البته هنگامی شخصی به تماشای این دسته فیلم ها متعلق میشود ترشح دوپامین ارتقا می‌یابد و این قضیه سلول های تولیدکننده را خسته می نمایند . در سود ترشح به مرور کم میگردد و وصال به شم روشن بختی در شخص به‌تدریج کمرنگ خواهدشد و شخص بدون چاره چهت نیل به آن روش های دیگری اعم از اعتیاد یا این که مصرف الکل را گزینش می نماید که‌این مورد خویش به مغز زخم میزند .

اکسی توسین هم هورمونی است که سبب ساخت اعتماد بین اشخاص میشود . کسانی که به تماشای این دسته فیلم ها اعتیاد دارا‌هستند ابتدا اعتماد متعددی به همسرشان پیدا می نمایند ولی ترشح بیشتراز حد این هورمون به مرور زمان سبب تاثیر منفی بر معاش اجتماعی , احساساتی و زناشویی شان می گردد و پژوهش ها نشان می‌دهد میتواند سبب پیدایش مشکلاتی در معاش زناشویی و چه بسا خشونت های خانگی شود .

دانشمندان در بررسی های خویش روی موش ها , ناحیه مرتبط با احساس سعادت را تحریک کردند و ترشح فراوان ترکیبات شیمیایی در مغز در غایت به مرگ موش ها انجامید . در آدم ترشح بسیار این ترکیبات سبب خستگی شدید مغز میگردد و این مسائل , یاد , تمرکز , دقت و توان تصمیم گیری را زیر تاثیر قرار میدهد . مغز کسانی که به تماشای فیلم های پورنو اعتیاد دارا‌هستند تنها تحریک می گردد و این قضیه روی کارکرد مغزی و ضعیت کم عقل این اشخاص اثر منفی میگذارد .
در سال 2002 تحقیقی روی اشخاص معتاد به کوکایین انجام و معلوم شد مناطقی از لوب پیشانی در‌این اشخاص مجروح است . در سال 2004 تحقیق دیگری به ثابت رساند اعتیاد سبب ساز ارتقا وزن جزو مغز میگردد . تماشای پورنوگرافی هم اثرها مشابهی بر مغز دارااست . بررسی های تازه خیس نشان داده تعلق به تماشای تصاویر جنسی و فیلم های پورنو باعث تغییر خود به خود و شدید ساختار مغز می شود.

محققان در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که تماشای پورنوگرافی در کودکان زیر 14 سال به شدت به مغز آنها آسیب می زند و می تواند باعث تغییرات شدید رفتاری شود. یک سوم کودکانی که این نوع فیلم ها را تماشا می کنند تنها چند روز بعد، رابطه جنسی را آغاز می کنند و متاسفانه احتمال تمایل به تجاوزات جنسی و رفتارهای خشن جنسی در این افراد بیشتر است.

استمنا از عوارض دیگر تماشای پورنوگرافی است

بسیاری از جوانان با تماشای فیلم پورنو به استمنا روی می آورند. این کار باعث می شود فرد به مرور وارد دنیای تخیلی خود شده و از واقعیت و زندگی جنسی واقعی دور شود و دیگر از رابطه عادی زناشویی احساس لذت نکند.

چگونه خود را از اعتیاد به پورنو برهانیم

دانشمندان برای اعتیاد به پورنوگرافی 5 مرحله ذکر کرده اند که به آنها مراحل اعتیاد به پورنوگرافی گفته می شود:

• مرحله مواجهه با مواد پورنوگرافی: بسیاری از افرادی که به پورنوگرافی اعتیاد دارند، تماشای مواد پورنوگرافی را از سنین پایین شروع کرده اند.

• مرحله اعتیاد: در این مرحله، فرد مبتلا به مواد پورنوگرافی رجوع می کند و یک حالت اجبار در وی است که نمی تواند از رجوع به آن اجتناب کند.

• مرحله افزایش: در این مرحله روز به روز میزان استفاده از مواد پورنوگرافی بیشتر می شود و بیمار نمی تواند دست از آنها بکشد.

• مرحله حساسیت زدایی: در این مرحله مواد پورنوگرافی حساسیت اولیه خود را برای بیمار از دست می دهند و فرد دیگر مثل اوایل با مواد پورنوگرافی تحریک نمی شود. بیمار سعی می کند با استفاده بیشتر و متنوع تر از مواد پورنوگرافی به حساسیت اولیه دست پیدا کند، ولی این اتفاق نمی افتد.

• مرحله عمل: در این مرحله بیمار از دنیای پورنوگرافی خارج و وارد اعمال پورنوگرافیک می شود.

راه های مقابله با اعتیاد به مواد پورنوگرافی

بیمار می تواند با اقداماتی به شرح زیر به خودش کمک کند تا از دام اعتیاد به پورنوگرافی خلاصی پیدا کند:

• محیط خود را عوض کند و کارهایی را که هر روز انجام می داده تغییر دهد.

• از موقعیت های پرخطر (موقعیت هایی که سبب می شود فرد از مواد پورنوگرافی استفاده کند، مثل تنها بودن) اجتناب کند.

• فهرستی از نتایج منفی و مثبت استفاده از مواد پورنوگرافی تهیه و با خود مرور کند.

• سعی کند کمتر در موقعیت تنهایی قرار گیرد. بهتر است همیشه یک یا چند نفر در اطراف فرد باشند.

• دوستان و روابط خود را مرور کند. هر عاملی را که سبب کشیده شدن فرد به طرف استفاده از مواد پورنوگرافی می شود، کنار بگذارد.

• راه هایی پیدا کند که بتواند به اضطراب، خشم و افسردگی خود غلبه کند.

• سعی کند فعالیت هایی را پیدا کند که سبب آرامش می شود و می تواند از آنها لذت ببرد.

 

مضرات پورنوگرافی در روابط زناشویی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.