چند راه کاربردی معالجه خانگی بیماری بواسیر

بیماری بواسیر در بسیاری از افراد رایج می باشد و در ناحیه انتهایی دنبالچه رگی دچار تورم می شود و این رگ برخی زمان ها خونریزی نموده و بیمار را ناراحت می نماید در بیشتر افراد خونریزی بواسیر وجود ندارد و بسیاری از افراد برای درمان قطعی بیماری بواسیر به پزشک معالجه می نمایند در ادامه جزئیات بیشتر چند راه کاربردی معالجه خانگی بیماری بواسیر را در سایت خواهید دید با ما همراه باشید.

درمان خانگی بواسیرهموروئید یک رگ خونی متورم و ملتهب در رکتوم یا این که حیطه مقعد است این در اثر ارتقا فشار در حوزه‌ لگن و مقعد ساخت می‌شود یبوست مزمن و اسهال مزمن از علل شایع بواسیر میباشند زنان در فرایند بارداری تحت عنوان اشخاصی که بیش تر وزن دارا هستند هم اساسی است .

مقاربت مقعد برخی اوقات می‌تواند سبب ساز هموروئید شده و جراحت قادر است داخلی یا این که فرنگی باشد هموروئیدهای داخلی در درون رکتوم چهره می دهند در‌حالتی که آن‌ها به میزان کافی بزرگ باشند و یا این که به مقدار کافی در حدود مقعد باشند آن‌ها احتمال دارد در حین اجابت مزاج متورم شوند .

هموروئیدهای فرنگی در حوزه‌ گشوده اطراف رکتوم چهره می‌دهد در شرایطی که آن‌ها به شدت تحریک شوند و لخته در زیر پوست ساخت شود آن ها میتوانند یک عده طاقت فرسا ساخت نمایند که به آن هموروئید ترومبوزه نامیده میگویند .

در صورت شک و تردید به یک هموروئید , آن با اهمیت است که آرم های این بیماری را بدانید در اینجا علامتی از بواسیر داخلی و فرنگی است .

هموروئیدهای داخلی : بارز ترین نماد هموروئیدهای داخلی خون ریزی روشن همراه با اجابت مزاج است شما خون قرمز‌رنگ روشن را در هنگام نظافت کردن خودتان می‌بینید در اکثر اوقات موردها , آنان سبب درد نمی‌شود .

هموروئیدهای فرنگی : هموروئیدهای فرنگی منجر خارش و سوزش در حوزه‌ مقعد میگردد آنان اکثر زمان ها منجر درد و بعضی وقت ها خون ریزی به خصوص هنگام پاک کردن بعد از اجابت مزاج می گردند بعضی وقت ها , نشستن با بواسیر فرنگی زیاد ناگوار است . در حالی که بواسیر معمولاً بدون شوخی نیست خون‌ریزی از رکتوم قادر است با دیگر حالت حاد جسمی اعم از سرطان روده بزرگ یا این که مقعد , دیورتیکولیت و یا این که یک عفونت باکتریایی همراه باشد در صورتی‌که شما تجربه هر دسته خون ریزی رکتال تازه را دارید این کلیدی است که با پزشک خویش تماس حاصل نمایید و معالجه درست انجام دهید .

– حوزه‌ را منزه نگه دارید . اگر‌چه که پاک کردن منطقه مقعد میتواند دردناک باشد به آرامی آن را با یک لیف خزینه قابل انعطاف , آب گرم و صابون ملایم بشویید .

– کرم هیدروکورتیزون , مسکن موضعی مثل لیدوکایین یا این که بنزوکائین استفاده کنید .

– آلوئه ورا : آلوئه ورا روان کننده و التیام دهنده است شما می‌توانید ژل آلوئه ورا از داروخانه خرید کنید و در جایگاه بمالید .

– سرکه : سرکه سپید و یا این که سرکه سیب می‌تواند به التیام خارش , سوزش و التهاب یاری دهد یک توپ پنبه با سرکه تر نمایید و به موضع بمالید .

– هیدراته بمانید : آب قابل شرب مدفوع شما‌را قابل انعطاف می نماید و نیاز به فشار در هنگام دفع را کاهش می‌دهد زمانی که شما گمان یک هموروئید دارید مصرف آب خویش را به هشت عدد 10 جام آب طی روز ارتقا دهید .

– فیبر بیشتری مصرف فرمائید . فیبر یکی دیگر از قابل انعطاف کننده های مدفوع فراوان خوب است شما می‌توانید آن را با تناول کردن غذاهای با فیبر بالا یا این که با استفاده از یک تکمیل کننده فیبر و یا این که هر دو به رژیم غذایی خویش طولانی تر فرمایید .

– حبوبات بیشتر , غلات سبوس دار , دانه ها , میوه ها و صیفی جات بخورید .

– شما می‌توانید از داروهای سوای ورژن نظیر کامل کننده های پسیلیوم نظیر Citrucel یا این که موسیل استفاده نمائید .

– نشستن در وان آب گرم . آب گرم التیام دهنده هموروئید است اطمینان حاصل نمائید که آب گرم است خیر داغ .

– افزودن مواد التیام دهنده در وان آب گرم . آب گرم به تنهایی التیام دهنده خواهد بود البته شما میتوانید نمک خوراک , نمک خارجی اصل , بابونه , بومادران و کالندولا را به آن بیش تر فرمایید .

– پس از هر اجابت مزاج 20 دقیقه در وان آب گرم بنشینید .

– به آرامی منطقه تناسلی را با یک حوله قابل انعطاف کم آب نمائید .

– کمپرس سرد . بسته یخ و یا این که کمپرس سرد تورم , التهاب و درد را کاهش میدهد بسته یخ را در منطقه مقعد به زمان 15 دقیقه قرار داده و یا این که فشرده سازی کنید و دو تا سه توشه در طول روز تکرار نمائید .

اقدامات برای پیشگیری از عود دوباره بواسیر

زمانی که بواسیر شفا یافت شما می‌توانید اقداماتی را برای جلوگیری از عود دوباره انجام دهید بعضی از پیشنهادات نظیر مراقبت یک رژیم غذایی مالامال فیبر و نوشیدن اندازه متعددی آب . در اینجا بعضی از ایده های دیگر ابلاغ میگردد .

 

هنگامی که نیاز به توالت دارید به دشتشویی بروید و مدفوع خود را نگه ندارید زیرا نگه داشتن مدفوع سبب سفت و خشک شدن آن در راست روده می شود و اجابت مزاج را مشکل می کند.

زمان زیادی در توالت صرف نکنید. صرف مدت زمان طولانی و نشستن در دستشویی سبب فشار در ناحیه مقعد می شود بیش از 10 دقیقه در توالت ننشینید اگر شما یبوست دارید خود را تمیز کرده استراحت کنید و مقداری آب بنوشید و یک پیاده روی داشته باشید و سعی کنید دوباره برای اجابت مزاج بروید.

از دست دادن وزن. اگر اضافه وزن عامل بواسیر شما است از دست دادن وزن ممکن است به شما کمک کند.

بیشتر ورزش کنید. ورزش عملکرد روده را تحریک کرده و دفع مدفوع را آسانتر می کند. سعی کنید 20 دقیقه در روز تمرین هوازی متوسط داشته باشید. راه رفتن یک روش عالی برای شروع است. اگر شما یک کار کم تحرک دارید در هر ساعت بلند شده و در اطراف راه بروید ورزش بیشتر همچنین می تواند به شما در از دست دادن وزن کمک کند.

ایجاد تغییرات در رژیم غذایی برای کمک به نرم کردن مدفوع. مدفوع نرم تر به معنی کمتر زور زدن است فشار کمتر بر روی ناحیه مقعد وارد شده و زمان کمتری صرف نشستن در توالت می شود تغییرات رژیم غذایی به معنای هر دو اضافه کردن، حذف و یا کاهش مصرف غذاهای خاص می باشد در اینجا چند نمونه عبارتند از:

غذاهای برای اضافه کردن: شامل مقدار زیادی آب، آلو یا آب آلو، بذر کتان زمینی، غذاهای با اسیدهای چرب امگا، سبزیجات، سبزیجات خام و میوه می باشد.

غذاهای برای حذف و یا کاهش: شامل غذاهای سرخ شده، کربوهیدرات های تصفیه، محصولات لبنی و سدیم می باشد.

ایجاد تغییرات در رژیم غذایی برای حمایت از سلامت رگ های شما است بسیاری از غذاها و گیاهان حاوی ترکیبات هستند که سلامت ورید با تقویت دیواره رگهای خونی را پشتیبانی کند. برخی از این غذاها و گیاهان نیز التهاب را کاهش می دهند که عبارتند از:

فلاونوئیدها (موجود در مرکبات، توت سیاه، گیلاس و بسیاری از میوه ها و سبزیجات دیگر)
گیاه دارویی کوله خاص Butcher’s broom
شاه بلوط هندی
درخت جینکو بیلوبا
کالندولا

 

گاهی ممکن است با رعایت موارد گفته شده بواسیر بهبود پیدا نکند لذا در موارد زیر به پزشک مراجعه نمایید.

طول مدت علایم: اگر خونریزی و درد به طور معمول پس از دو تا سه روز حل و فصل نشود. اگر این علائم طولانی تر از یک هفته شد با دکتر خود تماس بگیرید.

زمان علائم: خونریزی از بواسیر معمولاً تنها با حرکات روده رخ می دهد. اگر شما در حال تجربه خونریزی مقعدی در هر زمان دیگر هستید با دکتر خود تماس بگیرید.

تغییرات در علائم: تغییرات در علائم شما می تواند به معنای بدتر شدن وضعیت شما باشد. همچنین می تواند به این معنی باشد که مشکل دیگری وجود دارد. اگر خونریزی از روشن به قرمز تیره تغییر کرد با دکتر خود در اسرع وقت تماس بگیرید.

شدت علائم: اگر شما در منزل هموروئید را درمان کردید بواسیر شما باید بهبود یابد. اگر علائم شما بدتر یا شدید شوند با دکتر خود تماس بگیرید.

 

چند راه کاربردی معالجه خانگی بیماری بواسیر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.