معتاد سابقه داری یک سرباز جوان را به شهادت رساند

سرباز جوانی که قصد دستگیری یک معتاد سابقه دار را داشت به خانه مرد معتاد رفته تا او را از قصد شومش که آتش زدن خود و خانواده اش بود نجات دهد ولی مرد معتاد با پاشیدن بنزین روی سربازان و پرت نمودن فندک همه را آتش زده و خانه و خود نیز در آتش سوخت در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معتاد سابقه داری یک سرباز جوان را به شهادت رساند را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : شهادت سرباز هنگام دستگیری معتاد , خانواده سرباز ۲۰ ساله که در جریان دستگیری معتادی سابقه‌دار , به شهیدشدن رسیده بودبرای آدم کش درخواست قصاص در ملأ عام کردند . سرباز شهید قرار بود تا سه ماه دیگر همراه نوعروسش به منزل شانس بروند.

۲۲ آذر این سال یکی ماموران سازمان جریمه‌ها جنایی پلیس آگاهی استان البرز با ابراهیم مرادی,
بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی کرج تماس گرفت و از شهیدشدن سرباز کلانتری۲۴ کمال‌شهر که در درمان گاه شهید چمران تهران بستری بود , خبر بخشید.

پژوهش ها اول پلیسی آغاز و مشخص و معلوم شد سرباز ۲۰ ساله به اسم «پویا اشکانی» اوایل آبان همین سال در جریان عملیات دستگیری یک معتاد سابقه‌دار مبتلا سوختگی شده و بعداز ۴۳ روز بستری بودن در درمانگاه به شهیدشدن رسیده است.در‌این عملیات سه مامور کلانتری و یک کلیدساز هم در گیر سوختگی شده و بعداز بهبود مرخص شده بودند.

یکی‌از ماموران کلانتری به افسر تحقیق اظهار‌کرد : «چند نفراز هم محلی کمال‌شهر در تماس با پلیس اعلام کرده بودندمرد ۳۷ساله معتاد و سابقه‌داری برای خانواده‌اش و همسایه تولید مزاحمت می نماید.بعد از بررسی درستی روایت , هماهنگی قضایی برای دستگیر تبهکار انجام شد
تا این ‌که اوایل آبان همین سال خانواده مرد معتاد با پلیس تماس گرفت و اظهار کرد اعضای خانواده را از منزل خارج کرده و می‌خواهدخود و منزل را به حریق بکشد.

همراه دو همکارم و سربازشهید «پویا اشکانی» به منزل متبوع رفتیم . با جنایتکار گفت‌وگو کرده و با اخطار به او خواستیم ,خویش را تسلیم نماید البته وی به اخطارهایمان توجهی نمی کرد . سرنوشت به یاری کلیدساز در منزل را بازکردیم.در همین موقع مرد ۳۷ ساله گالن بنزین را سمت ما پنج نفر پاشید و با زدن فندک حریق به راه انداخت.

مردمان و آتش‌نشانان به کمکمان آمده و با خاموش کردن
شعله‌های حریق ما‌را به مریض‌خانه منتقل کردند که پویا براثر شدت سوختگی به شهید شدن رسید . »دو همکار او و مرد کلیدساز هم گفته‌های مشابهی را مطرح کردند.پژوهش ها نشان می‌داد که مرد آتش‌افروز سه ساعت پس از رخداد دستگیر شده‌است.
از جنایتکار پژوهش ها شد که وی مدعا بود برای فرارو گریز از دست ماموران به سمتشان بنزین پاشیده و آنان و منزل را به حریق کشیده است.

پرونده در شعبه ۲۲ بازجویی دادسرای جنایی کرج در دست رسیدگی است . با شهید شدن این سرباز ۲۰ ساله پروسه رسیدگی به پرونده وارد مرحله‌ای نو شده‌است.

شهید شدن سرباز هنگام دستگیری معتاد در میان حریق

ظهر پنج شنبه , بی صدا بر فضای کلانتری ۲۴ کمال‌شهر حاکم بود . حجله‌ای که عکس سرباز شهید «پویا اشکانی» در آن نقش بسته درمقابل کلانتری قرار گرفته و نگاه هر رهگذری را به خویش جلب می کند . سربازان کلانتری که دوستان عزیز پویا بودند هنوز باورشان نمی شود وی برای مدام از در بین آنان رفته و دیگر رخ خندان و کریم ومهربان او‌را نمی‌بینند.

منزل سرباز شهید یک‌سری محله زیر خیس از کلانتری است . مامان پویا فریاد می‌زد; «پسرم چرا تنهایمان گذاشتی . می‌خواستم جامه دامادی بر بدن تو ببینم , داغ دامادی تو بردلم ماند .
اینجانب به عروس دیده انتظارت چه بیان‌کنم . » به عبارتی موقع بود که زن ۱۹ ساله که خرقه سیاه بر بدن کرده بودو خیمه سفیدی به رمز داشت به وی نزدیک و صدای ضجه و زاری زنان به یکباره ازجاپرید . اشک می‌ریخت و اسم شوهرش را صدا می‌زد .

مامان خواب شهید شدن سربازش را چشم بود

مامان داغدیده پویا ذکر کرد :
«پویا دوست داشت مدافع مقبره و شهید منش دفاع از بقاع شود . ۹ ماه سرویس بود .
وی با خودروی پدرش در ساعت‌های بیکاری عمل میکرد . پسرم با دختردایی‌اش هفت ماه بود عقد کرده
و قرار بود پایان سال به منزل اقبال بروند . پسر شهیدم نو ۲۰ ساله شده بود . با شهادتش آرزوی دامادی وی بر دلم ماند.یک هفته پیش از اینکه به نهایی ماموریت بی برگشت برود , اینجانب خواب عجیبی دیدم .خواب دیدم پویا در یک مزرعه آکنده‌از گل ایستاده و چفیه بدور گردنش انداخته است.
می‌گفت مادر اینجانب شهید شده‌ام برایم بی‌تابی مکن . از خواب که بیدار شدم , خیلی دلنگران بودم. صبح که پویا می‌خواست به کلانتری محل خدمتش برود ,
خوابم را برایش تعریف کردم که خاطرنشان کرد مادر نگران نباش خیر است . »مادرداغدیده اظهار کرد : «یک هفته آن‌گاه خواب وی به ماموریت رفت و دیگر بازنگشت .وی برای برقراری امنیت در جامعه‌اش شهید شد . از مسئولان قضایی می خواهم آدم کش فرزند شهیدم.

معتاد سابقه داری یک سرباز جوان را به شهادت رساند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.