معرفی بهترین شهرهای روسیه برای گردشگری

شهرهای زیبا و بزرگی در کشور روسیه وجود دارد این شهرها برای توریست ها و گردشگران شهرهای  زیبا و دیدنی بشمار می رود کشور روسیه دارای 10 شهر بسیار زیبا می باشد این شهرها بسیار مدرن و زیبا هستند اکثر توریستها از این شهرها در طول سال دیدن می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی بهترین شهرهای روسیه برای گردشگری را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: کشور روسیـه سرزمین تزارهــا است. سرزمیـنـــی با تاریـــخ طولانـــی که در صنـعت و تکـــنولوژی در هم آمــیـــختـه و ترکیـــبــی بی نقص را به وجود آورده. در این کشور همــه چیز از خیــابـان ها، کاخ ها و کلیسـاهـــا، صنایـــع دســتــی و سوغات، غذاها، رویدادها و مراســم می تواند بهـانـــه ای باشـــد برای سفـر.

سن پتـــرزبورگ

سن پترزبورگ، دومین شهــر بزرگ در کشور روسیه و قلب فرهـــنـگـی آن اســـت. منــاظــر بی نظــیـــر از معــمـاریهــای باشـــکوهی چون “کــاخ زمســـتانی” و “کلـیـسای جامـع کازانـــ” و بازدیــد از مجموعه بزرگ و مشهور هنـری “هـرمـیـــتاژ” در ایــن شهـر، از برنامـــه های اصلـــی سفر شما خواهــد بود. پیـاده روی و گشـــت و گذار در امــتــداد “رود نیوآ” را نیـــز ،فراموش نکنــیــد. سن پترزبورگ به انـــدازه کافـــی جاذبــه های هنری، شب زنده داری، رستوران های عالــی با شام لذیذ و جاذبـه های فرهنگـــی دارد که شمــا را به دیدار دوباره دعوت کند. کلـیـــسای منــجـی در اسـپیـلد بلاد؛ موزه هرمــیتـــاژ و کاخ زمستانـــی؛ و کاخ گراند پتــروف را از دست ندهـیـــد.

مســـکو

مســـکو مرکــز سیــاسی، علمـــی، تاریـخـی، معماری و تجـاری در کشور روسیه است. در مسکو افراط و تفریط را در حد بسیـار بالـایـــی تجـربـه خواهید کرد. روسیـــه باستـان و روسیـــه مدرن را درســت در کنـار هم در ایـــن شهر ۱۰ میـلـــیون نفـــری مشاهده خواهـــید کرد. برای بازدیـــد از میدان سرخ، کاخ کرملـــیـــن، نه گنــبــد کلیسای جامع سنـــت باسیل، مقبـره لنـیـن، موزه KGB و دیگــر نمادهای گذشـــته دهشـتناک مسکو، تنهــا کافــی اســت در یکـــی از ایـــســـتــگـاه های مترو سوار بر قطار شوید. ناگفتـــه نمـاند که متــرو شهــر مسـکو خود جاذبـه ای هنـری اســت. اگـر قصـد خریـد هم داشـته باشــیــد می توانیـد به میدان پوشکــیـن بروید. بازدیـد از کلــیـسای سن باســـیل، میدان سرخ و کاخ کرمـــلـین را در برنـــامه سفر خود به مسکو از دسـت ندهــید.

سوچی

بزرگـتریـــن شهر ساحـلـی روسیه که میزبان المـــپیــک زمسـتانـی ۲۰۱۴ بوده است. سوچی در بیشـــتر ایام سال آب و هوای معــتدلـی دارد و وجود “دریای سیاه” باعـث پیــدایـــش اقــلـیـم متعـــدل ایــن شهر شده اسـت. پارک Arboretum و ریوریا پارک (Riviera Park) از محـــبوب تریـن مکــان های ایــن شهر است. همچـــنین وجود کوه های قفقـاز در اطـــراف ایـن شهـر زیبــا، چشم انداز فوق الــعاده ای به آن بخشیـــده. علاوه بر چشــم انداز بی نظــیـر، این کوهســتـــان زیبا، سوچی را به مقـــصـــد محـــبوب علـــاقمـــندان به اسـکی تبدیـل کرده است. پارک اولیمــپیسـکـی، کوهستان کراســنـای پولانـــا و باغ گیاه شنـــاسـی Arboretum از یاد نبریـــد.

کازان

کازان که در حاشیه “رود ولگـا” به شکل شگفـــت انـــگـــیــزی جای خوش کرده، یک نمـایشگـاه بصـــری از معمـاری منــحــصـــر بفـرد اســـت. صرفـــنـظــر از اعتقـادات مذهــبــی، پیــشـنــهـــاد می کنیــم از All Religions شهـر کازان دیـدار کنید. یک مرکـــز فرهــنـــگــی با شکوه که توسط هنرمـند روس ایـــلـــدر خانوف ” Ildar Khanov” طراحی شده است. مسجد کول شریـــف، کاخ کرمـلــین کازان و کلـــیسا پیـتـــر انــد پاول از دیدنی های ایـن شهــر است.

ولگوگراد

شهــر ولگوگراد که در بیـــشتــر ادوار شوری سابق به استـالیــنگـراد شهـــرت داشتـه، امـروز با بیـــش از یک میلیون نفـــر جمعـــیـــت، یکی از مهم تریــن شهــرهای صنعـتی روسیــه به شمار می ورد. در طول جنگ جهـانی دوم، تپـــه موسوم به Mamayev Kurgan یکـــی از مخوف تریــن نقاط شهر سابـق اســـتالــیـنگـراد بوده که مرگــبــار تریـــن نبرد تاریخ با قتل عام بیــش از یک و نیم میـــلــیون نفـر در آن ثبـــت شده اسـت. در حال حاضـــر ایــن تپـه به عنوان مجـــموعه یادبود کشتــه شدگـان جنـــگ جهانی دوم گردشـــگران بسـیاری را به خود جذب می کند. موزه پانورامـــا، به خاطـر وجود نقاشـــی پانورامـیک از قتـــل عام اســـتــالــینـگراد، نیـــز از جذاب تریـن تقاط دیدنــی در این شهـر است. مجـسمـه “مــادر سرزمین” و بنـای یادبود Mamayev از دیـدنی های اصــلـــی این شهـر هســـتند.

کراســـنودار

کراســـنودار ، خانه یکـــی از برج های برجـــســـته روسیـــه اســت که طراحــی آن توسط ولادیـــمـیر شوخوف از مهنـــدسان سرشنــاس معـــمـاری در روسیـــه انجــام شده اسـت. ساخــتار شبکـــه های فولادی این برج در مقایــسـه با کلــیــسـاهـای پیرامون آن، کنتـراســت جالـــبی را به وجود آورده است. ایـن شهر پر است از موزه های گوناگون؛ بزرگــتریــن فواره های اروپا نیـــز در ایــن شهــر وجود دارد. پارک سافـاری و باغ گیـاه شنـــاسـی از دیدنی های ایـــن شهر اســـت.

یاروسلــاوف

بخـش مرکزی شهـر تاریخـــی یاروسلاو که هم مرز با رودخــانه های کوتورســـل و ولگـا اســـت، جزو سایـت های ثبـت شده در میراث جهـانی یونسکو است. معماری مذهبی ایــن شهر نفــس گیر و حیــرت آور است، به ویژه کلـیسای زمرد از الـیـاس پیـامـــبر و برجهـای طلــایـــی کلــیــسای جامع اسـقف. تئاتــرهــای متـعدد، پلانتــاریوم و سیرک دائمی و مناظر هنـــری که تمام شهـــر را در بر می گیرند از جذابــیـت های این شهر اســت. بازدید از مســـجـــد یاروسلـــاو، کلـــیـســای الیـاس پیامـــبـــر و چشمه استـرلکا را فراموش نکنــیـــد.

سوزدال

شهر تاریخـــی سوزدال یکـــی از قدیـم ترین شهـرهــا در کشور روسیه است که قدمت آن به اوایل قرن ۱۱ ام باز می گردد. ایـــن شهـــر آرام و جذاب پر اسـت از کلیـــساهایـی با گنـبدهــای رنگارنــگ و و خروس های چوبی بر سقف آن ها. مجموعه موزه اسپـــاسو-اوفیـــمیــایف، موزه معـمـــاری چوبی و کلیسـای شبـــانـگــاه (صومعـه پوکرســـفسکی) از دیــدنـی های این شهر است.

وارونژ

ایــن شهـــر که دره رودخـانه ورونژ را در برگـــرفــتــه، در ۱۲ کیلومتری نقـــطه ای واقـع شده اســـت که رودخـــانه ورونژ به “رود بزرگ دانـــ” سرازیـر می شود. شهــر در راه آهـن جنوب شرقی که روسیـه شرقی را با اورال، سیبــری، قفـــقــاز و اوکرایــن متصـل می کنـــد، قرار گرفتــه اســت. موزه کشتــی، بنـای یادبود گربــه و کلـاغ در خیابـــان لیــزیکوف و کلـیــســـای جامع انبیاء از نقـــاط دیـــدنــی این شهـر اســـت.

نیــژنــی نووگورود

صدها بنای تاریـخی و ویژگی منحصـــر بفرد برای این شهر وجود دارد. هر یک زیــباتــر و منـحـــصر بفــرد تر از دیــگـــری. کاخ کرمـــلــین با آجـرهـای قرمـــز، کلـیساهـای سنـگـــی، پلـــانـــتـاریوم، صومعه های قرون وسطایــی و برج های بی نظیر. نیژنی نووگراد آمیـــخـــتــه ای از فرهـــنـگ ها، عصرهـا و تکـــنولوژی است که در کنـار هم هارمونی بی نظیـــری را به وجود آورده اند. پلکان چاکــالوف، کاخ کرملــین و خیابان بلـــشــایـا پوکروسکـــیــا از دیــدنــی های ایــن شهر اسـت.

معرفی بهترین شهرهای روسیه برای گردشگری + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.