معرفی بهترین مدل گوشی های چینی امسال

گوشی های موبایل امسال از امکانات بسیاری تهیه شده بودند و بهترین برنده های گوشی موبایل توانستند بهترین موبایل های خود را وارد بازار نمایند این موبایل ها مخاطبین بسیاری داشتند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی بهترین مدل گوشی های چینی امسال را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : در این مطــلب 7 مورد از زیــباتــرین گوشی های چینــی سال 2017 را معـــرفی خواهــیم کرد. گوشی های چیـــنــی با قیمت منــاســـب عرضه می شوند و بعضــا طراحــی و زیبایـی خاصــی داشتـه و معمولا از نظر سخـــت افـزاری نیــز قوی هســـتنــد.

در سال 2017 سازنــدگان گوشی هوشمــنــد تلـاش کردنـــد تا بتوانـــند بهتـــریــن دسـتگـــاه ها را روانـــه بازار کنــنـــد. شایــد بتوان به جرأت گفــت که شیــائومی می میــکس سال 2016 ، شروع نسل گوشی هایی با صفــحه نمـــایش های بی حاشیه بود و هر روز شاهـد بلنـــد تر و باریــک تر شدن گوشی های جدیــد بودیم. در ایـن مطـــلــب ما زیـــباتــریــن گوشی های چیـــنـــی سال 2017 را به شما معــرفی خواهــیم کرد، البتــه زیــبـایـی یک پارامـتر سلــیـقـــهـــ‌ای اسـت ولی انـــتـخــاب ما بر اسـاس فاکتورهای زیــادی همـــچون نوآوری، مواد مورد اســـتـــفــاده در ساخــت گوشی و بازخورد عمومی انـجــام شده. حال به بررســی ایـــن 7 گوشی میـ‌پــردازیـــم.

آنـــر 9 (Honor 9)

صفــحه نمـــایــش 5.15 ایـــنچی فول اچ دی LTPS IPS ال سی دی
پردازنده HiSilicon کایــریـــن 960 ، 4 و 6 گیـگابـــایـت رم، 64 و 128 گیگابـایــت حافــظه داخلـــی
اندروید نوقا به همـــراه رابــط کاربـــری EMUI 5.1
دوربــین دوگانـــه 12 و 20 مگــاپیکـســـلـی f/2.2
باتری 3200 میلـــی‌ـــآمـــپــر ساعت

آنـر 9 دارای پوشش بدنـــه بسیار زیبـا اســـت و ساختار دوربـیـن دوگانه در ایـــن گوشی بســیار خودنـمـایـی می کند. قاب ایـن گوشی با آلومینیوم و قسـمت پشـــتـی آن از شیشه ساخـتـــه‌ــشده که در برابـــر تابش نور، زیــبایی خاصـــی از طیفــ‌هــای رنـگ را به نمایش میـ‌گذارد. ایـــن دســـتگاه با مجــهـز بودن به سخـت افــزار قوی، برچـــسب قیـمـــت مناسبی دارد. پردازندهـ‌ به کار رفـتــه در دســـتگاه، در هواوی پی 10 نیـز یافـــت می شود و همــچـنــیـن مجهـــز به رم 4 و 6 گیگابــایت در دو نسخـــه مخـــتـــلـــف است. آنــر 9- زیـبــاتـریـن گوشی های چیـنی سال

فاکــتور مثـبـــت: سخـتـــ‌افزار قوی, دوربیــن دوگانـه عالی, قیمـت منــاسب, کامپکت و یا فشــرده بودن بدنـه

فاکـــتور منـــفـــی: حاشــیه‌های زیـاد صفــحه جلویی گوشی

جیونی ام 7 پاور (Gionee M7 Power)

صفـــحه نمایـش 6 ایـــنـــچــی اچ دی پلـــاس IPS ال سی دی
پردازنـده کوالـــکام اســنــپدراگون 435, 4 گیـــگــابایت رم و 64 گیـگـابایـــت حافظه داخــلـــی
اندروید نوقا به همـــراه رابـط کاربری EMUI 5.1
دوربیـن 13 مگاپیـــکـسـلـــی f/2.0
باتـــری 5000 میلیـــ‌ــآمـــپـر ساعـــت

کاور پشـتی جیونی ام 7 پاور شبــاهــت های زیــادی با آنــر 9 دارد و در عیــن سادگــی اصـالت خود را حفـــظ کرده اســت. بدنـــه از شیشه ساخـــتهـ‌ـــشــده و طیفــ‌ــهـای نور را به زیـبــایـی آنـــر 9 بازتـاب می‌ــدهـــد. قاب، ساخـــتــار آلومیـــنیومی دارد و حتی با وجود باتـــری بزرگ 5000 میــلـیــ‌ـآمپـر ساعـــت، بدنـه آن بســیـار نازک و ظریـف است. قیـــمـت ایـن گوشی منـاسب بوده امـــا پردازنده آن زیـــاد چنـــگی به دل نمــی زنـد و نکــتـه دیـگر ایـن که ایـن گوشی تنــهــا در چیــن به فروش میـــ‌ــرســد. در کنار باتری قوی،ـجیونی ام 7 پاور از رم و حافظـه داخــلی بالـــایــی اســـتـــفاده میــ‌کنـد که برای عملیـــات چند وظیفهـــ‌ای یا مولتی تسـکـــینـگ، عالی است.

فاکـتور مثــبـت: باتری بزرگ و قوی، قیمـــت مناسب، صفحـه نمایش عریــض، رم و حافظه خوب.

فاکـتور منفــی: پردازنــده پایـــین رده

اسـمـــارتــیـــزان نوت 2 پرو (Smartisan Nut 2 Pro)

صفـحـه نمایش 5.99 اینچــی فول اچ دی IPS ال سی دی
پردازنده کوالکـام اسنـپدراگون 660، 4 و 6 گیـــگـابـــایت رم. 32، 64، 128 و 256 گیگــابــایـــت حافـــظه داخـلـــی
دوربـــین دوگانه 12 و 5 مگــاپـــیــکــســـلـی با f/1.8
باتری 3500 میلـــی‌آمپــر ساعت

اسمــارتیــزان نوت 2 پرو یک تلــفـن با ظاهری منـحــصـر به فرد اسـت. این گوشی دارای بدنه شیــشــهـ‌ـای و قاب فلـزی بوده و در کنــاره های آن دکمه های منحـــنی شکل وجود دارد. همـــچنین گوشی در رنــگ های اســتــثنـایی و کامـلاً متنوع عرضه شده. طراحی گوشی به خاطــر تقارن موجود در آن فوق‌ـــالـعاده اســت، به طور مثال دوربین سلفی در قســمــت جلویی گوشی دقیقـاً در بالـــا و وسط جای گرفته و در این قسـمـــت اسپــیـــکـــر گوشی زمــان تماس نیـــز قرار دارد.

این گوشی با این که یک گوشی پرچـم‌ـــدار نیــست امـــا دســتـــگاهـی بالـا رده از نظــر سختــ‌ـــافزاری محــسوب میـ‌ـــشود. اسمــارتـیزان نوت 2 به پردازنده اسنــپـدراگون 660 مجهز شده و در دو نسخه 4 و 6 گیــگـابایــت رم به فروش می رسد. از نظر حافــظه داخـــلـــی نیـز تنوع فوق‌ـالــعـاده‌ای دارد. اسمـــارتـــیـزان نوت 2 پرو به دوربیـــن دوگانه قوی مجـــهـــز شده که حتـی در موقعـــیتــ‌ـهایـی با نور کم به خوبی عمـل می کنــد. باتـــری 3500 میـلـیــ‌ـــآمـپـر ساعت گوشی نیز با فعـــالیــت کامل، 24 ساعـــت دوام خواهــد داشـــت.

فاکتور مثبـــت: دوربـــین اســتــثنـــایـــی، باتـــری خوب، سخت‌افزار عالـی، صفــحـــه نمـــایـــش عریض

فاکـتور منــفـی: عدم فروش خارج از چیــن

نوبیـا زد 17 اس (Nubia Z17s)

صفحـــه نمایـــش 5.73 ایـــنـچـــی فول اچ دی LTPS IPS ال سی دی
پردازنـــده کوالکـام اسنـپدراگون 835, 6 و 8 گیــگـــابــایت رم, 64 و 128 گیـگــابــایـــت حافــظـه داخــلـی
انــدروید نوقا به همـــراه رابـــط کاربــری نوبیــا 5.1
دوربیــن دوگانه 12 و 23 مگــاپــیکـــسـلــی با f/1.8
باتــری 3100 میلیـــ‌آمپـر ساعـت

نوبیا زد 17 اس یکـی از زیــبـــاتریـــن گوشی های چینی سال 2017 و یکی از مقـرون به صرفــه‌ـتـریـــن گوشی های پرچمــ‌دار سال بود. این دسـتـــگاه با برچســـب قیمـــتـی منــاسـب، از نظــر سخــتـ‌افـــزاری نیـــز در بالـاتریـــن سطح ممکـــن قرار دارد. مجـــهـز شدن گوشی به پردازنـــده اسنـپــدراگون 835 و رم 6 یا 8 گیـــگـابـایتی در نســـخـــه های متـــفــاوت، باعــث شده تا دســـتگاه یکـی از سریــعـ‌ـــتـــریـــن و بهتـــریـن کاربری ها را در بیـــن دیگر گوشی های سال 2017 داشتـــه باشــد.

صفـحـــه نمایـــش نوبیا زد 17 اس بدون حاشـیـه است و سایـــز گوشی زیـــاد بزرگ نیـسـت. بنـابرایـــن شمـا با داشــتـن ایـن گوشی، یک دستگــاه کامـپــکـــت، با صفــحه نمایش عریض در اختــیار خواهـــیـــد داشت. در قســـمـت پشتی ایـــن گوشی دوربـیــن دوگانـــه با کیـــفـیت عالـی قرارگـرفته که کیــفیـــت تصویر فوق العـــاده ای دارد. باتـری این گوشی کمــی برای پردازنده و رم ضعیف اســت امـــا در نوع خود خوب عمل میــ‌کـــنـــد. طراحی بدنه نیـــز بسـیار چشم‌ـــنواز و از شیـشــه و قاب فلـــزی است.

فاکتور مثــبت: صفحـه نمـایش خوب، سختــ‌ــافـزار عالی در حد یک پرچم‌دار، دوربـــین دوگانـــه با کیفـــیـــت، قیـــمــت منـــاســـب

فاکــتور منـــفـــی: ظرفیــت کم باتری نسـبـت به سخـــتـــ‌ـافزار

هواوی نووا 2 اس (Huawei Nova 2s)

صفحـــه نمـایش 6 اینچــی فول اچ دی پلــاس LTPS IPS ال سی دی
پردازنــده کایــریـن 960، 4 و 6 گیگابایــت رم، 64 و 128 گیــگـــابایـــت حافـــظه داخلی
انــدروید اوریو به همــراه رابـــط کاربــری EMUI 8
دوربین دوگانه 16 و 20 مگـــاپـیـکــسـلی با f/1.8
باتری 3340 میـلـــیـــ‌آمـپـــر ساعـــت

هواوی نووا 2 اس نسـبــت به آنـــر 9، بهتــر بوده امـا قیمـــت بالاتری دارد. بدنه همانـنــد آنـر 9 از شیـشه ساختــه‌ـــشده و دارای طراحـــی چشمـ‌ــنواز است. به علـــاوه این که این گوشی از نسبت صفـحه نمـــایش 18:9 با کمتـریــن حاشیـه صفـحـــه ممکـــن استــفـــاده میــ‌ــکند که ایـن مســأـــلـــه در آنـــر 9 دیده نمی‌ــشود.

صفحه نمـایش، عریـــض و از کیفیت خوبی برخوردار شده. از سوی دیگـر میـ‌ـــتوان به سخـت‌افزار قدرتـــمـــند اشــاره کرد که شامــل پردازنده استـثـنایی و مقـــدار رم بالـا میـ‌شود. در این گوشی، دارای آخــرین نسـخـــه انـدروید است و ظرفیـت باتری آن کمی کمــتــر از حد انتظــار خواهـــد بود. هواوی نووا 2 اس همچـنیـــن به دوربـین دوگانــه قوی با سطــح دریـــافـت نور بالا مجهز شده اسـت.

فاکتور مثـــبــت: سخــتـــ‌افـزار رده‌بالــا، صفــحه نمـایش عریـض، دوربـــیــن خوبی، انــدروید اوریو

فاکـتور منفـــی: کمبود عرضـه گوشی

شیـــائومی می میــکـس 2 (Xiaomi Mi Mix 2)

صفـحه نمایش 5.99 ایـنـــچی فول اچ دی پلـاس IPS ال سی دی
پردازنـــده اسنـــپــدراگون 835، 6 و 8 گیــگابایــت رم.64،128 و 256 گیگـابایت حافظـه داخلی
انـــدروید نوقا به همـــراه رابـط کاربـــری MIUI 9
دوربین 12 مگاپیـــکـســلـی به همـراه f/2.0
باتری 3400 میـلـیـــ‌آمــپر ساعـت

شیــائومی می میکـــس 2، تکامـــل گوشی هایی با کمــتـرین میزان حاشـیـــه صفـــحـــه بود. نسـبـــت صفحـــه به بدنه در می میــکس 2 بســـیــار بالـا اســـت و به جرأت میـ‌توان گفت که بالـــا‌ـــتریـن نســـبت را بیـــن همــه گوشی های موجود در بازار دارد. صفحـــه نمـایـش 6 اینچـــی در بدنه کامپـکــت شده ایـــن گوشی جای گرفته و همه ایـنـــهــا، شیــائومی می میـکـس 2 را به یکی از زیباتریـــن گوشی های چینـی سال 2017 تبـدیـل کرده اســت.

هر نوع متــریـال استفـاده شده در ایـــن گوشی، از بهتریـن مواد موجود به دســـت آمــده که در زیبــاترین گوشی های سال دیــده می‌شود. بدنــه آن از سرامـیـــک بوده و با قاب فلــزی در هم آمیـخــتــه شده است. از نکات جالب آن می‌ــتوان به نوار طلـــای 18 عیـــار دور لنــز دوربـــین اشــاره کرد. همـچـــنـین از ایــن گوشی یک نســـخـه کامــلـــاً سرامــیکی نیز در بازار وجود دارد اما بســیــار کمیـــاب و خرید آن نیز سخـت خواهـد بود. پردازنـده اســـنــپـــدراگون 835 و 6 یا 8 گیگابـــایـــت رم در نســـخــه های متـفاوت، قابلــیت های سخــت افـــزاری می میکس 2 هســتـــنـــد.

فاکــتور مثبــت: صفــحه نمایــش بزرگ، سخـــت‌ــافـزار در حد یک پرچـــمــ‌دار، باتــری با ظرفـــیت بالـا، قیـــمت مناســـب

فاکتور منـــفــی: دوربیـن متوسط

هواوی میـــت 10 پرو (Huawei mate 10 pro)

صفـحه نمایـــش 6 اینــچی فول اچ دی امولد
پردازنـده کایریــن 970 به همراه 4 و 6 گیــگـابایت رم و 64،128 گیگــابایت حافـــظــه داخلی
اندروید اوریو با رابـط کاربری EMUI 8.0
دوربـــین دوگانـه 12 و 20 مگاپــیکـــسـلــی با f/1.6
باتری 4000 میـــلـــی‌ــآمـــپـــر ساعـــت

هواوی میت 10 پرو نه تنـــهـا یکـی از بهتریــن پرچـمـــ‌ــداران سال 2017 به حســاب میــ‌آید بلـــکه ایـن گوشی یکــی از زیبـاترین گوشی های چینـی سال 2017 نیـــز هســـت. این گوشی در عیـــن زیـبـایـی، قدرتــمــنــد و خلـاقانـه ساخـتــهـ‌ـــشده. دارای بدنــه ی شیشهـــ‌ای و قاب فلـــزی اسـت و به خاطــر دارا بودن اســتاندارد IP68، خاصـــیت ضد آب و گرد و غبار دارد.

هواوی میــت 10 پرو به صفــحــه نمایــش 6 اینــچی امولد با وضوح تصویر فوق‌ـــالعــاده بالـا مجهـــز شده و همـچـــنـیـــن یکی از بهترین پردازنـده های سال 2017، کایـــرین 970 را در اخـــتـیار دارد. کایـریـن 970 یکی از دو پردازنده هوشمـــنـدی اســت که در سال 2017 از پردازش عصـبـــی اســتــفــاده می کنـــند. ایــن گوشی دارای سیـــســتم عامل انـدروید اوریو است و بهتـرین دوربـین سال 2017 را در اختـیــار دارد.

فاکتور مثبت: صفحه نمـــایش فوق‌الـعــاده، سختـ‌ـافزار استــثنایــی، باتری با ظرفــیـــت عالـــی، دوربین فوق‌الـــعاده حرفه ای

فاکتور منـــفـی: قیمــت

زد تی ای اکــسون ام

گوشی بعـــدی که بایــد به خاطر صفـحــه نمـــایــش خلــاقـانـه اش معـرفی شود، زد تی ای اکـسون ام (ZTE AXON M) اســـت. این گوشی درلـیســـت ما قرار نگـرفت و از نظــر طراحی چنــدان جذاب نیست، امـا به صفـحه نمــایـــش فوق‌ــالــعـــاده چشــم‌ـنوازی مجهـز شده.

همـچنین به نظـــر میـ‌ـرسد که جای گوشی هایی همچون وان پلــاس 5 تی و اوپو آر 11 اس در این لیــسـت خالـــی اســـت اما از آنـجــایی که طراحـــی های آنــ‌ـــهــا در بعــضـی از گوشی های دیگـــر تکرار شده، بنابــرایـن آنـ‌ــها را در لیســـت اضـــافــه نکــردیم. به طور مثال طراحـی های اوپو آر 11 اس و ویوو ایــکــس 20 بســیـــار شبــیه به یکـدیـــگر اسـت.

معرفی بهترین مدل گوشی های چینی امسال

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.