معرفی بهترین کتابفروشی های کشورهای مختلف

کتابفروشی های در دنیا وجود دارند که دارای نما و سازه بسیار زیبایی می باشند این کتاب فروشی ها بسیار زیبا و معروف می باشند بسیاری از کتاب فروشی ها مانند آثار تاریخی یک کشور با ارزش و زیبا می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی بهترین کتابفروشی های کشورهای مختلف را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : کتابفروشی ها جزو الهام بخش ترین مکان ها در دنیا می‌باشند . میان قفسه های کتب و زیر روشنایی بدون‌نور , می‌توانید با ادب بنشینید و اذن دهید که قوه تخیل تان به پرواز درآید . در اینجا بعضی از جذاب ترین کتابفروشی ها در عالم را معرفی می‌کنیم.

کتابفروشی Librería Bardón – مادرید , اسپانیا

این مغازه در سال 1947 تأسیس شد و فضایی نمادین در راس شهر است که می‌توانید جواهرات ادبی حقیقی وواقعی را در آنجا پیدا نمایید . انبوه کتاب های کهن را می توان در اینجا یافت .

کتابفروشی The Bookworm – پکن , چین

این مطرح ترین کتابفروشی انگلیسی در شهر است و تبدیل به مرکزی برای عمل های فرهنگی شده‌است . با بیش تر از 16 هزار تیتر کتاب , گشتن بین قفسه ها مضاعف شادی بخش است . زمانی که خسته گردید نیز می‌توانید در رستوران فوق العاده آن استراحت فرمائید .

کتابفروشی Librairie des Colonnes – طنجه , مراکش

این مکان احتمال دارد کوچک باشد اما مملو‌از سحر و افسون های فرانسوی است . پشت پنجره شیشه ای و ستون های قرمز رنگ , مکانی منحصربه‌فرد آکنده از کتاب های انگلیسی , فرانسوی و اسپانیایی از نویسندگانی همچون بکت , مارگریت و یورسنار پنهان شده‌است . صاحبان این کتابفروشی هر گونه رویدادی نظیر امضای کتاب , نمایش فیلم و بعدازظهرهای موسیقی را برپا می نمایند .

کتابفروشی Scarthin Books – پیک دیستریکت , انگلیس

در کناره رودخانه ای در دهکده کرومفورد , میتوانید کتابفروشی اسکارتین را ملاحظه کنید که داعیه می نماید دیدنی ترین کتابفروشی در تمام بریتانیا است , و اما کاملاً نیز حق دارااست . اینجا بهشتی کوچک آکنده از قفسه هایی سرریز از کتاب های تازه و گونه دوم است که در بخشها حومه ای انگلیس گم شده‌است . از درب کتابفروشی باطن گردید و دنیایی دیگر را کشف فرمائید.

کتابفروشی Librería AltaÏr – بارسلون , اسپانیا

این مکان وسیع ترین منبع تخصصی مهاجرت در اروپا و احتمالاً یکی زیباترین کتابفروشی ها هم است . این کتابفروشی در کنار دانشکده واقع شده و برای یکسری ده سال , مسافرانِ مصمم ماجراجویی بعدی خویش را از آنجا آغاز کردند . کتابچه ارشاد مسافرتی بردارید , روی مبلی زیر ستون های فلزی تزئین شده بنشینید و اذن دهید که تخیل تان به پرواز در آید .

کتابفروشی Bart ’ s Books – اوهای , کالیفرنیا , ایالات متحده

کتابفروشی بارتز در سال 1964 بوسیله ریچارد بارتینزدیل تأسیس شد و یکی‌از مطرح ترین کتابفروشی های فضای گشوده در عالم است که تقریباً هر روز گشوده است . بعضا از قفسه ها رو به خیابان قرار دارا‌هستند , و بعضا دیگر رو به ایوان که آفتاب در آن می‌تابد . مشتریان می‌توانند با پرتاب کردن پول باطن قلک سکه , پرداخت خویش را انجام دهند .

کتابفروشی Livraria Da Vila – سائو پائولو , برزیل

این کتابفروشی امروزی و شیک در ساختمانی دو طبقه واقع شده‌است . هر کناره از این مکان جادویی شمارا دعوت به قرائت و اکتشاف کردن می نماید . با این‌که این کتابفروشی خیلی بزرگ نیست , اما براق و جادار است .

کتابفروشی Words on the Water – لندن , انگلیس

چه چیزی قادر است جالب خیس از یک کتابفروشی سیار باشد؟ این کتابخانه جایگزین بین حیطه کامدن لاک و پایانه پادینگتون در لندن مهاجرت می نماید . این کتابفروشی مکانی خوب است و معمولاً در کنار رویدادهای فرهنگی , نمایش های موسیقی و کنسرت ها اجرا مي شود . در‌حالتی که هوا عالی باشد , میتوانید در کنار نهر آب روی چمن بنشینید و یکی‌از کتب را ورق بزنید . این مسلماً می‌تواند یکی‌از ادب بخش ترین مکان ها در لندن باشد .

کتابفروشی Books Actually – سنگاپور

این کتابفروشی جداگانه قیمت یکی دو توشه راز زدن را داراست چه بسا در حالتی که خریدی نیز از آن انجام ندهید . این کتابفروشی در سال 2005 بهره‌برداری شد و تبدیل به یک کدام از زیباترین مکان های شهر شده‌است .

کتابفروشی American Book Center – آمستردام , هلند

فریب نمای بیرونی آن را نخورید . راءس کتاب ایالات متحده در آمستردام به قدری عرفانی و آسمانی است که بیرون از این عالم به حیث می‌رسد . فارغ از درهم ریختگی فراوان , این مکان منحصربه‌فرد و دارنده جوی یگانه است . باطن کتابفروشی چه بسا تنه های درخت هم به احترام منشا ورقه موجود هست .

کتابفروشی The Strand Books – نیویورک , ایالات متحده

احتمالا این شیک ترین کتابفروشی در دنیا نباشد , اما کتابفروشی استرند در نیویورک بدون شک نمادین است . شعار این کتابفروشی «28 کیلومتر کتاب» است و زمانی وارد گردید می‌فهمیدکه چرا. این مکان بسیار بزرگ است و عناوین بسیار زیادی کتاب (بیش از دو میلیون) وجود دارد. اگر همه این ها کافی نیست، پس بد نیست بدانید که این کتابفروشی جایی است که پتی اسمیت خواننده در آن کار می کرد.

کتابفروشی Polare Maastricht – ماستریخت، هلند

با اینکه این محل اکنون بسته شده، ولی Polare Maastricht چندین بار به عنوان زیباترین کتابفروشی در جهان معرفی شده است. چه جای دیگری می توانید خود را درون کلیسایی با تاریخی بیش از 700 ساله غرق در کتاب کنید؟ بازسازی و حفظ این معبد و تبدیل آن به مکانی برای ادبیات واقعاً شگفت انگیز است. امیدواریم که به زودی مجدداً باز شود!

معرفی بهترین کتابفروشی های کشورهای مختلف

 

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.