معرفی تک تیراندازان حرفه ای با کارهای خارق العاده در جهان

تک تیراندازانی که در جهان با دقت بسیاری کارهای مثبت برای کشورشان انجام داده اند و باعث شده اند که نامشان در طول تاریخ جاودانه بماند این تک تیراندازان با دقت تیراندازی خود توانستند با یک تیر افرادی که بسیار خطرناک بوده اند از کیلومترها نشانه گیری نموده و به قتل برسانند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی تک تیراندازان حرفه ای با کارهای خارق العاده در جهان را در سایت خواهید دید با ما همراه باشید.

ک تیراندازهای افرادی می باشند که مرگ را به یک شعبده بازی جادویی تبدیل می نمایند البته برای لذت بردن و سرگرمی نماد نمی گیرند . با کوچکترین جنبش دست خویش از مسافت های به دور و باورنکردنی زندگی را از دیگر افراد میگیرند . اسلحه عصای جادویی شان و گلوله هم دستیارشان است , هیچکس مخاطب آنان به شمار نمی آید تا اینکه دیگر خیلی دیر میگردد . آنان تجسم مهارت غیرانسانی میباشند و دنیا نیز از آن‌ها می ترسد و نیز برایشان راز خم می نماید . آنان هودینی های مرگ و کاپرفیلدهای کشتار می‌باشند , افرادی که مهارتشان در مرگبار بودن برایشان اعتباری آماده نموده است .

 

۱ – نمایش در گالیپولی

در اوایل قرن بیستم , خطرناک ترین موجود استرالیایی کسی کمبود جز مردی به اسم بیلی سینگ . بر طبق گزارش مجله ی سیدنی مورنینگ هرالد او می توانست “ نوک دم یک کودک گراز را از مسافت ی ۲۵ گامی بزند ” ولی سینگ به جای تعقیب کردن دم گراز در عرصه های جنگ مبارزه جهانی اول تحت عنوان جزء نیروهای آنزاک که چینی – استرالیایی بودند کله ی سربازان دشمن را نشانه میرفت . در طول حضورش در جنگ گالیپولی , تعداد افرادی که به وسیله وی کشته می شدند باعث وحشت میان نیروهای دولت عثمانی شده بود . به زودی فرماندهان ارتش عثمانی متوجه اختلال بزرگی که با آن روبرو بودند شده و برای حل کردن آن دست به دامان بزرگ ترین تک تیرانداز خویش با اسم «عبدل خوفناک« شدند .

در آن دوران چه بسا سربازان استرالیایی هم عبدل را “ مایه افتخار ارتش ترک ها ” می دانستند . تفنگ اورا «مادر مرگ» کنیه داده بودند “ چون گلوله هایی را بدنیا می اورد که معاش مردان را ویران می‌کرد ” . در صورتیکه کسی می توانست به تهدید سینگ پایان دهد کسی جز عبدل فقدان . قتل کننده ترک بعداز بررسی آسیب های قربانیان سینگ و برآورد کردن مسیر طی شده بوسیله گلوله , مکان استقرار سینگ را شناسایی کرد . آنگاه یک حفره تنگ و کوچک در زمین کنده و مامان مرگ را مهیا کرد . از شانس بد عبدل ولی سینگ زودتر متوجه وی شد به این ترتیب چشم به راه ماند تا زمان دلخواه فرا رسیده و سپس دریچه مخفیگاهش را برای شلیک فراهم نماید و تعقیب کننده اش را برای مدام محو کند .

یان ادریس , خبرنامه نگاری که در گالیپولی حضور داشت ادامه داستان را چنین تعریف می نماید : ” آرام آرام دریچه مخفیگاه بازتر میشد آنگاه آن قدر گشوده شد که صرفا اسلحه چشم می‌شد . عبدل انگشتش را روی ماشه گذاشه و درانتظار بود تا دریچه ذره ای بیشتر گشوده شود و یک دفعه گلوله ای بین دو دیده وی کاشته شد ” . ایراد راه‌حل را از فی مابین برداشت!

 

۲ – یک گلوله , شش سرباز طالبان

در سال ۱۹۸۱ , در فیلم فیلیپینی “ سن باسیلیو ” ( San Basilio ) یک قهرمان ماسک زده به اسم جولیو والینته با شلیک به چاقوی خویش و دو تکه شدن گلوله دو موشک که اورا تعقیب می نمایند را از بین می‌برد . ممکن است این بزرگ ترین صحنه ی تیراندازی در سراسر مورخ سینما باشد و اما یک کدام از غیرمحتمل ترین آنان . البته در سال ۲۰۱۴ اتفاقی باورنکردنی خیس و غیرمحتمل خیس از این مسئله فیس بخشید . مبنی بر گزارش مجله تلگراف , یک تک تیرانداز ۲۰ ساله بریتانیایی که در افغانستان سرویس می‌کرد فقط با کشیدن یک ماشه خیر دو بلکه شش نفر از شبه نظامیان طالبان را از پای درآورد . البته به جای سعی برای تقسیم کردن گلوله به یک چنگال شش شعبه یا این که چیزی نظیر آن , او یکی‌از این اشخاص که جلیقه انتحاری به بدن داشت را مورد انگیزه قرار اعطا کرد .

این رخداد هنگامی رخ بخشید که ۵ سرباز دیگر هم همراه وی بودند . در واقع این تک تیرانداز بلند اقبال هجوم انتحاری طالبان را ناکام نهاده بود . ابعاد نیروهای بریتانیایی یک از جلیقه های انتحاری که منفجر نشده بود را در محل پیدا کردند که حدود ۲۰ کیلوگرم مواد منفجره باطن آن جاسازی شده بود . در واقع این جنگجویان از همان ابتدا برای مردن آمده بودند البته نه به وسیله سربازی که در مسافت ی ۵۰۰ متری آن‌ها قرار داشت . از شانس بد آن‌ها مرگ نقشه های دیگری در رمز داشت .

 

۳ – دوئل سه روزه لیودمیلا پاولیچنکو

عقاب و داس متضادهای طبیعی می‌باشند به همین علت هرگز این دو را با نیز در طبیعت نخواهیم دید! ولی با این حال النور روزولت و لیودمیلا پاولیچنکو , تک تیرانداز دارای شهرت شوروی قدیمی , فارغ از اینکه با نیز تضارب فیزیکی داشته باشند مقطع زمان متعددی با نیز دوست بودند . صلح این دو از سال ۱۹۴۲ آغاز شد , وقتی که شوروی قدیمی از ایالات متحده خواست که در ترتیب دادن یک سبیل نو برای هیتلر به وی یاری دهد و پاولیچنکو برای انجام این انگیزه از آمریکا دیدار کرد . پاولیچنکو با ۳۰۹ کشته اسم خویش را در مورخ تحت عنوان چیره ترین تک تیرانداز زن جاودانه کرد .

همگی این مرگ ها صرفا در پهنا 1سال و قبلی از اینکه انفجار گلوله خمپاره در سال ۱۹۴۲ به فرمانروایی اسلحه وی پایان دهد صورت گرفت . فقط در یک فصل تابستان او بیش تر از ۱۸۷ نفر از نیروهای معاند را به عالم دیگر ارسال کرد . همینطور او ۳۶ توشه ناچار به دوئل با تک تیراندازهای آلمانی شد که هر توشه چیره عرصه بود . یکی‌از این دوئل ها سه روز به درازا کشید که پاولیچنکو آن را یکی‌از طاقت فرسا ترین تجربیات معاش خویش می داند . وی ۱۵ تا ۲۰ ساعت در جایگاه خویش ماند تا این که تک تیراندازی که برای کشتن وی مامور شده بود پاره ای بیشتراز مقدار تکان کرد و تاوان این غلط کوچک را با جانش بخشید . در شطرنج گلوله ها پاولیچنکو ملکه عرصه بود .

 

۴ – قتل بر روی درخت نارگیل

هنگامی که مردمان عبارت «جنگ ویتنام» را می شنوند اولی چیزی که به ذهنشان خطور می نماید کابوس بمب ناپالم و بیشه های برهان زردرنگ یا این که نبردهای نفسگیر بین هلی کوپترها و سربازان ویت کنگ است . البته تک تیراندازان آمریکایی هم نشان خویش را در‌این نزاع به جا گذاشتند . چه بسا بعضا تک تیراندازان را موثرترین نیروی نزاع ویتنام می داند اند با این حال حتی‌در دربین شایسته ترین سربازان هم سربازی موجود هست که از سایر خوبتر است و در نبرد ویتنام هم این شخص کسی جز گروهبان آدلبرت والدرون کمبود . وی نیز در نیروی زمینی و نیز در نیروی هوایی آمریکا سرویس کرده و بارها جانش را برای نجات همرزمانش به خطر انداخته بود .

در زمان پیکار ویتنام او در زمان ۱۴ عملیات تک تیراندازی رکورد ۱۰۹ کشته را از خویش به جای گذاشت که در آن در میان یکی سایر ی موردها پر رنگ خیس بود . ژنرال چهار ستاره جولیان جی اولیه که همراه با والدرون سرویس کرده بود به یاد دارااست که او در حالی که سوار بر قایقی در درحال حاضر جنبش بود یک کدام از تک تیراندازان معاند را از پای درآورد . او دراین باره چنین می گوید : ” در حالی که کلیه سرنشینان قایق از یافت کردن تک تیرانداز معاند از مسافت ی ۹۰۰ متری از کنار دریا در جهت ما شلیک میکرد عاجز باقیمانده بودند , گروهبان والدرون اسلحه ی مخصوصش را برداشت و فقط با یک گلوله , ویت کنگی که بالای یک درخت نارگیل قرار داشت را از پای درآورد ” .

 

۵ – ماجرای تیراندازی هثکاک

کارلوس هثکاک کسی بود که با صدای گلوله بزرگ شده بود . او که یک تک تیرانداز خویش آموخته و قهرمان مسابقان تیراندازی ویمبلدون بود هیچ رقیبی در عرصه نزاع نداشت و در مبارزه ویتنام مهارت خویش را به ثابت رساند . رکورد قانونی و تایید شده وی در زمان این پیکار ۹۳ کشته بود البته تعداد ظریف اشخاصی که بدست او مورد قتل واقع شده گردیده اند به ۴۰۰ نفر هم میرسد . علیرغم مهارتش در قتل از روش بدور , هثکاک مرگ را تحت عنوان یک ضرورت کینه دوزی انگیز می روءیت کرد و خیر یک انگیزه . او در این مورد چنین می گوید : ” بایستی کم عقل باشید تا از دویدن در بین درختان و کشتن مردمان لذت ببرید . البته درصورتی که اینجانب معاند را از پای در نمی آوردم ان ها نوپا هایی که آن جا بودند را می کشتند ” .

با این حال او در یک‌سری مورد هم مشتاقانه جان اشخاص معاند را گرفت . به گفته ی خویش وی یکی بهترین تیراندازی هایش کشتن زنی به اسم آپاچی از نیروهای ویت کنگ بود که از شکنجه ی سربازان آمریکایی بازداشت شده لذت میبرد . ولی اصلی ترین نزاع وی با یکی‌از تک تیراندازهای ویت کنگی با اسم مستعار کبرا بود . نیروهای ویتنام شمالی باری سر هثکاک۳۰٫۰۰۰  دلار جایزه تعیین کرده بودند و کبرا قصد داشت این جایزه را از آنِ خود کند. بدین منظور وی شروع به از پای درآوردن سربازان آمریکایی کرد تا هثکاک مجبور شود خود را نشان دهد و این حقه تقریباً به نتیجه رسید.

هثکاک همراه با یک سرباز دیگر شکار‌چی اش را شکار کرد و نزدیک بود خویش هم به طعمه تبدیل شود . او در این زمینه چنین می گوید : ” من روی یک درخت فرسوده افتادم . خطا کردم و وی شلیک کرد ” . البته هنگامی نوبت شلیک هثکاک رسید او غلط نکرد . ” من فقط در کشیدن ماشه پرسرعت ترعمل کردم وگرنه وی من را کشته بود . گلوله ام صحیح از باطن دوربینش رد شد ” .

 

۶ – شلیک مرگبار ۳٫۵ کیلومتری

معرفی تک تیراندازان حرفه ای با کارهای خارق العاده در جهان

 

در ۱۰ ثانیه احتمال دارد اتفاقات بزرگ و باورنکردنی صورت دهد , مثلا شاید در همین بازه زمانی کوتاه شغل پردرآمدتان را از دست بدهید ولی در سال ۲۰۱۷ یک تک تیرانداز کانادایی از ۱۰ ثانیه برای جاودانه کردن اسم خویش در مورخ کشورش استفاده کرد . بر پایه ی گزارش سی ان ان یک کدام از نیروهای ویژه ی کاناد یک جنگجوی داعشی را از مسافت ی ۳٫۵۴۰ متری از پای درآورد . این مرد برنا که اسم وی افشا نشده در اکنون یاری به نیروهای عراقی در موصل بود که‌این رخداد فیس بخشید و تحت عنوان دورترین مسافتی که یک تک تیرانداز توانسته انگیزه خویش را بزند به ثبت رسید .

جاستین ترودو , ابتدا وزیر کانادا از این مورد خرسند شده و آن را علامت ی برتری نظامی و آموزشی سربازان این سرزمین می داند است . از در میان ۵ موردی که تک تیراندازان توانسته اند در بالاترین فاصله هدف ها حقیقی خویش را از پای درآوردند سه مورد وابسته به سربازان کانادایی بوده است .

 

۷ – ماجرای کریس کایل

احتمالا بخش اعظمی فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» را چشم باشند ولی می بایست بدانید که قصه فیلم با حقیقت تفاوت دارااست . این فیلم به دلیل هالیوودی کردن قصه حقیقی و واقعی یک کدام از نیروهای ویژه آمریکا به اسم کریس کایل و نبردهایی ساختگی نظیر آن چه که بین شخصیت با اهمیت فیلم و یک تک تیرانداز عراقی فیس می‌دهد مورد انتقاد قرار گرفت . ولی این مورد در حقیقت صورت نداده است . او در کتاب خاطرات خویش می نویسد که یک شبه نظامی با نارنجک دستی قصد هجوم به سربازان آمریکایی را داشته و در نهایت با گلوله کایل از پای درآمده است . او این مرد عراقی را از مسافت ی یک مایلی مورد انگیزه قرار اعطا کرد .

 

۸ – تک تیراندازان دریای ترافالگار

در اوایل قرن نوزدهم میلادی بریتانیا در خطر هجوم ی فرانسه قرار داشت که در آن وقتگیر بخش بزرگی از اروپا حکمرانی می‌کرد . بنابراین بریتانیا بیشتراز کلیه برای نابود نشدن در سود ی نقشه های پیچیده و استادانه ناپلئون بوناپارت به توان نیروی دریایی اش تکیه کرده بود و در نیروی دریایی این میهن تمامی روی دریاسالار هوراشیو لرد نلسون اکانت دور از شوخی گشوده کرده بودند . در سال ۱۸۰۵ , نلسون فرماندهی ناوگانی متشکل از ۲۷ کشتی جنگی را بر مقابل ۳۳ کشتی فرانسوی و اسپانیایی در جنگ ترافالگار بر عهده داشت . این دو ناوگان بزرگ برای ساعتها همدیگر را زیر گلوله های توپ قرار دادند و در غایت علی رغم کشته شدن دریاسالار نلسون , کشتی های بریتانیایی موفق شدند .

در آن زمان سر گروه فرانسوی , ژان ژاک لوکاس گروهی از تک تیراندازان دریایی با تجربه داشت که در تیراندازی از روی دکل کشتی ها مهارت بالایی داشتند . از آن جایی که افسران نیروی دریایی بریتانیا جامه های فاخر زیاد متفاوتی می پوشیدند , دریاسالار نلسون مثل گاو پیشانی سپید بود . گلوله ی تک تیرانداز فرانسوی به کتف ی چپ وی اصابت کرده و بعد از عبور از ریه در ستون فقراتش توقیف شد . ولی آن قدر زنده ماند که موفقیت ناوگانش را ببیند .

 

۹ – تیراندازی قرن

معرفی تک تیراندازان حرفه ای با کارهای خارق العاده در جهان

 

بیلی دیکسون در غرب وحشی شخصیت شناخته شده ای بود . او تمام معاش اش را به شکار , پیکار و ماجراجویی گذرانده بود ولی در سال ۱۸۷۴ او منزل ای می خواست که از بوفالوها از آن جا قبلی و وی بتواند در راستای آنها تیراندازی نماید . در غایت وی مکان مطلوب برای شهر رویایی خویش را در تگزاس یافت ولی این زمینه برای سرخپوستان حوزه‌ خوشایند فقدان و دهه قبلی با هجوم بدین شهرک جدید تشکیل شده , ساختمان نصفه کاره را حریق زده بودند . این توشه هم تنی چند از قبایل کایووا , کومانچی , شایِن و آراپاهو گرد نیز آمده و قصد تکرار آن عملیات را داشتند و در ژوئن ۱۸۷۴ هجوم خویش را آغاز کردند .

اوضاع بسیار بد بود اما دیکسون چیزی داشت که اختلاف را بسیار کم می کرد: یک تفنگ مخصوص کشتن بوفالو. بعد از سه روز نبرد بی امان وی تنها با یک گلوله به منازعه پایان داد. گلوله ی شلیک شده از تفنگ او یکی از افراد دشمن را از فاصله ی ۱٫۴۰۰ متری از اسب به زمین انداخت و جنگجویان سرخپوست با دیدن این صحنه عقب نشینی کردند و این شلیک بعدها به “تیراندازی قرن” مشهور شد.

 

۱۰- تک تیرانداز درخت ساراتوگا

انقلاب ایالات متحده حادثه ی باورنکردنی کم نداشته است که یکی از آن ها بدون شک نبرد دوم ساراتوگا در سال ۱۷۷۷ بود که باعث شد جنگ به نفع نیروهای آمریکایی تغییر کند. در این نبرد دو افسر بریتانیایی به نام های سر فرانسیس کلرک و ژنرال سیمون فریزر مورد اصابت گلوله ی تک تیراندازان نیروهای انقلابی آمریکا قرار گرفتند که باعث آشفتگی در صفوف نیروهای بریتانیایی شد. کسی که پشت این تیراندازی های خارق العاده و مرگبار قرار داشت تیموتی مورفی بود که گفته می شود می تواند از فاصله ی ۲۵۰ یاردی (۲۳۰ متری) یک شیء ۱۸ سانتیمتری را هدف قرار دهد.

 

او یکی از اعضای یک گروه ۵۰۰ نفره برای شکستن محاصره شهر نیویورک بود و آن ها دستور داشتند که روی کشتن ژنرال فریزر تمرکز کنند. مورفی خود را در داخل تنه ی یک درخت قایم کرده و سپس نشانه گرفته و ژنرال فریزر را از فاصله حدوداً ۳۰۰ متری از پای درآورد. بعد از او هم نوبت سر کلارک بود. مورفی تنها با دو گلوله تومار سربازان بریتانیایی را پیچیده و باعث پیروزی نیروهای آمریکایی شد.

 

معرفی تک تیراندازان حرفه ای با کارهای خارق العاده در جهان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.