معرفی رستوران های مدرن با غذاهای سنتی در عمان

رستورانی که در عمان وجود دارد در رستوران های مدرن عمان غذاهای بسیار خوشمزه ای ارائه می دهند این رستوران ها در عمان شلوغ ترین رستوران های بندری می باشد بسیاری از بازرگان های که برای تجارت به این منطقه می آیند در این رستوران غذا می خوردند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی رستوران های مدرن با غذاهای سنتی در عمان را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : کـــشور عمـــان در مسیـــر دریـایـی کشورهای حوزه خلــیـج فارس و هنـــدوستـان از دیـــرباز مکـــانـی پررفت و آمـد با بنـدرهایی شلوغ بوده اســت. همــیــن ویژگی به تاثیرپذیــری فرهـــنـگـــی بالــای مردمـــان این دیـــار انـجــامیده که انعـــکــاس آن را می توان در خوراک و آشپـزی آن به تمــاشا نشـســـت.

در این میان تاثـــیـرات ذوق و سلیـــقـــه غذایــی ایـــرانـــی با کاربرد برنـج و نوشیدنی هایــی همچون دوغ و بســیار برجســتـــه و کاربـرد ادویه جات هنـدی در خوراک مردم ایـن سرزمــیـن قابل توجه اسـت. نکته جالب آن که کاربـرد ادویه در خوراک های ایــن کشور به گونه ای صورت می گیـــرد که غذاهـای عمــانــی خلــیجـی هم تنـــد و تیــز نمی شوند.

غذاهای عمـــانی مرزبنـــدی مشخصـــی با غذاهــای دیـــگـر کشورهـای عربــی و حوزه جنوبی خلـیـــج فارس دارند. از سویی دیــگر شیوه آشپزی در مناطـق مختـلــف همین کشور نیـــز دارای تفاوت های بســـیـاری است؛ مثلــا شیوه آشپـزی در پایتـخت؛ یعـنی مسـقط با شیوه پخت خوراک در جنوب عمـــان بســـیار تفـــاوت دارد.

شایــد رایــج تریـن چیـــزی که به طور مشــتـرک در همه جای عمـان بتوان آن را دیــد، همــان قهوه و خرمـا اســـت که همچون نمــادی فرهــنـــگـی در گوشه و کنار این سرزمــین دوست داشـــتـنی خودنمــایـی می کند. عمان جایی است که عطـر و بوی کهـن فرهنگ شرقـی را در کنار شیوه های نوین و امــروزی در کنار هم به خوبی قرار داده و معـــجونی دل انــگـیـــز از این دو را به شما معــرفــی می کنــد.

رســتوران الـــانـــقـــام

یکی از سازه های هنــری بسـیـار مشــهور و موفق در شهـر مســـقـــط که در سال های اخــیر صحنـه برگـزاری اجراهـای هنـــری معـتـــبر و ممـتـــازی بوده سالـن اپــرای ایــن شهر اسـت. در کنــار همــیـــن سالن رستوران الــانقام قرار گرفته که درواقـع بخــشـــی از همــیـــن مجموعه به حساب می آید. برای حضور در ایـــن رســـتوران زیبا و جذاب لازم است که از پیش میزتان را رزرو کنـــید. طراحی دکوراســیون داخـلــی این رستوران با کاربـــرد دیواره های جداکـــنــنده چوبی مشـــبک و رنـگ های قرمز آجــری که همگـی بخشـی از میراث تزیـیـــنـات معــماری اسلامــی ایـن سرزمــین کهــن هستــند، در راســـتـای تزیینات و معمـــاری سالن اصـلی اپــرا قرار داشتــه و در نگاهی می توان آن را نسـخه رستورانی سالن اپرا به حساب آورد.

 

در الـانــقام علاوه بر سرای اصــلــی سه سرای ویژه نیز به چشم می خورد که برای مهـمــانـــی های جداگـــانه از مشتریان عمومی در نظـــر گرفتـــه شده اســت. یکـی از این سراهــا دارای مکان هایی حاوی پشـتی برای نشســتـن روی زمین است؛ تجـــربه ای شرقی که جذابــیـت ویژه ای برای غربی ها دارد. در منور ایــن رســتوران که شامـــل فهـــرســـتی بلند بوده بیش از 70 نوع سالــاد، سوپ، پیش غذا، خوراک اصـــلـی و دســـر را می توان دیـــد. آنچه بیـــشتر در ایـــن منو دیـده می شود چیــدمـانی از خوراک های بومی و اصـیل عمانـــی اســـت که الــبـــته با حال و هوایی مدرن ارائه شده و قیــمت نســـبتـــا بالــایـــی نیـــز دارنــد. یک ویژگـی مهـم در منوی ایـــن رســتوران وجود گزیـنه هایــی اســـت که به صورت مجموعه یا سِــت ارائه می شود.

از سوپ های لذیـــذ و معـــروف ایــن رسـتوران می توان به یک نوع سوپ دریــایـــی به نام سوپ پاپلو اشاره کرد که شامل ماهـــی و میــگوی پخته شده در لیمو عمــانی و فلـــفـــل چیــلــی اســـت و طعمــی بی نظیر دارد. از سالادهای خوشمـزه ایــنجا می توان به «سالاد فارفـــیــنـا» اشــاره کرد که مخـلوطی از شاهـــی آبــی، پیاز سفیـــد و گوجه فرنـــگـی گیـلـاســی است که با آب لیمو و چنــدین افـزودنـــی دیگر طعم و عطــری مطلوب پیدا می کند. یکی از خوراکـی های اصــلـی و بسیـــار محـبوب در این رســـتوران «شووا» است که در زبـان عربی و در عمان بیـــشتــر «قوزی» گفـــتــه می شود. شووا شامــل گوشت بره اســـت که به آرامــی همــراه با ادویه جاتـی همـچون زیره و جوز در کنار برخــی از خشـــکبار همچون بادام هندی و کشمش پخـته و با برنج عرضــه می شود.

شووا در عمــان در داخـل برگ های نخـل پیـچـــیده و پس از پخـتـه شدن بریده می شود. بریــانـی ماهــی نیـــز از جمــله خوراکی های اصـلی و پرطرفدار اینـجـــاست که با ماهی های تازه خلـیـــج فارس و دریـــای عمـــان و ادویه جات معطـــر هندی طعمــی رویایی و لذیـــذ دارد. برای دسر نیـز بســـتـــنــی زعــفرانـی ایـــنـــجــا بسیار محــبوب و خوشمـــزه بوده و انــتخابـــی خوب خواهدبود. یکی از ویژگی های جالـب در ایـن رســتوران آن است که مشـــتـریـان می توانند در صورت ناآشـــنــابودن با خوراک های آن در خواست آزمون خوراک بدهـنـــد؛ یعــنــی می توانـــنــد بخش های کوچکی از خوراکـــی های اصیـــل ایــنـجا را به عنوان تِســتر امــتـحان کرده و چنـــانچـــه از طعــم شان راضـی بودنــد سفـارش دهنـد.

قهوه و خرما

دید و بازدیـد مهمـــان نوازی شایــســتـــه از دیـــربـــاز در فرهنـگ عمانی ها ریشـه دوانده و در زندگـــی آنهـــا نهادیـــنه شده اســت. از دوران کهــن در شهـــر و روستا مردم در گذر از کنــار خانـه دوستـان یا نزدیــکـان شان سری به آنـهـــا زده و جویای احوال شان می شدند. در این هنگــام وقتی که مهــمـانی سرزده از راه می رسیــد اگر حتی خوراک چندانی درخـانــه نبود حداقل یک فنجـان قهوه و چنــد عدد خرما در هر خانـــه ای یافـت می شد؛ یک نوشیـــدنـــی گوارا و یک میوه خوشمزه و مقوی که مورد پسند طبع هر عمـــانی است. بدیـــن ترتـــیـب این دو در کنار هم تبدیـــل به بخشی از فرهــنــگ مانــدگار عمان شده و امروزه هم در کافه های سنـــتی یا مدرن می توان آنــها را به وفور در گوشه و کنـار شهـرها یافـت.

 

خرمــا در عمـــان از خوردنی های بســـیار ارزشمنـدی است که هم تازه و هم خشک مصـرف می شود. خرمــا نه تنــهـا به مصرف خوراکــی می رســـد؛ بلـکــه در جای جای زنـــدگی سنـتـــی ایــن مردمـان از بخش های مخـتــلــف ایـــن درخت همـــچون ساقــه و برگ آن برای ساخـت وسایــل زندگی همــچون سبـــد و بخـــش هایی از خانـــه همـچون سقف ها اسـتـفــاده می شد. در بســـیاری از خانه های بزرگ دارای باغ به ویژه در روستـاهـــا هر خانواده درخـــتـــان خرمـایـی دارد که از میوه های آن، هم برای خانواده و هم برای پذیـــرایـــی از مهمانــان اســـتـــفـــاده می کنـد. حتی امروزه در بسیــاری از مراکـز اداری یا شرکــت های خصوصی یک بشـقاب خرمای درجــه یک پذیــرای مراجــعــان و مهمــانان است، الــبــتـــه در کنار آن غالبـا قهوه نیز یافت می شود.

قهوه عمــانی معمولا رنـــگی متمایـل به سبز دارد و از دانـه هایی تهــیـــه می شود که خیـــلی بو داده نبوده و با هل مخلوط شده اســـت. در جریـــان دم کردن قهوه کمــی گلاب نیز به آن افـــزوده می شود. قهوه معــمولا در فنجان سرو می شود. در سنـــت عمـانـــی ها رسم بر آن اســت که فنـجان قهوه مهـــمانـان را پس از خالـــی شدن پر می کنـند و چنـانـــچـه مهـمان فنـجانش را تکـــان دهـــد نشــانــه آن اســـت که دیــگـر تمایــلــی به پرشـــدن فنـجـــان ندارد و برایـش کافی است. یکـــی از قهوه خانه های زیـبا و دنـج در شهــر مسقط در خیابـان ساحـلـــی الــشـاطی قرار گرفته و «المــکـــان» نام دارد. نشســتــن در قهوه خانـــه و نوشیدن قهوه ناب عمانـــی با بهـتـــریـــن خرمــای این سرزمــیــن در کنــار ساحل نیلگون یا یکی از لحــظــه های خوش و فراموش نشـدنی می تواند به حساب آید.

رستوران بیــت الــلـبان

یکی از رستوران های مشـهور در منـــطـقـه مطـرح در شهـــر مسقـط رسـتوران بیـــت الـلـبـان اســـت که هم غذاهای فرنگـی و هم خوراک سنـتـــی عمـــان را بالـــاتــریــن کیـــفــیــت و در محیـطی زیـــبا و دلـنـشــین عرضــه می کند. این رستوران در کنــار ساحـــل با چشم انـدازی زیـبـا از آب های نیلگون، مکــانی خوب برای جهانــگـــردان محسوب می شود. طراحی معـمـاری ایـــن رســتوران به شیوه ای سنــتــی همـراه با طاق های قوسی و فانوس های آویزان از دیوار، حس و حالی بومی و جذاب به ویژه برای جهــانـگـــردان فراهــم می آورد. در مرور خوراک های ایــن رستوران، نخســت سری به منوی سالـادهــای آن می زنـــیـــم. سالاد «سحنـا تقـــاشع» سالادی عمــانـــی بوده که در آن از یک نوع ماهــی «کولی» خشـــک اســـتـفـــاده می شود.

در این سالـاد علاوه بر این نوع ماهــی از گوجه فرنگی گیـلـاســـی، پیــاز و لیــمو نیز اسـتــفاده میشود. «غِلیمـبـی» نیــز یکــی از دیگـر سالادهـــای محـبوب در ایـن رستوران است که از شاهـــی آبـــی، موسیر و گوجه فرنگـــی گیلـاسـی خوابـــانده شده در لیمو عمــانـی تهـــیـه می شود. الــبته سالـــاد بادمجـــان کبابی همراه با سیــر، روغن زیتون و گونه ای سس تهــیــه شده از ماست را نیـــز نبـــایـــد فراموش کرد که پیش غذای عالـی به شمار می رود. از پیش غذاهای مشــهور این رســـتوران بایــد به «پاکورا» اشـاره کرد که از سبزیــجــات عمانــی تفـت داده شده در نارگیـل و نعناع تهـیـه می شود. پنیــر موزارلـــای سرخ شده که با ماست نعنـــاعـــی سرد سرو می شود از جمـــلـــه دیگـر پیـش غذاهــای سبــک در اینجاســـت.

علـاوه بر سمــبوسه چندیــن پیــش غذای لذیـذ دیـــگــر نیــز در منوی این رستوران یافــت می شود که یکـی دیـگــر از آنــها «مینـی میـشـکاک» بوده که شامــل کباب های کوچک چوبی مخـــلوط گوشت بره، جوجه و میـگوی خوابانــده شده در ادویه جات عمانـــی اســـت. ایـــن کباب ها در سیخ هایی کوچک که از چوب نخـــل تهـــیـــه شده کبـاب و با سس تمر هنـدی سرو می شوند. اگر از آن دســته کسـانی هسـتـــیـد که تمـایـل زیــادی به سوپ داریــد ایـــنـجـا مکانی بسـیـار مناســـب برای گزینـــش یک سوپ داغ و ممـتـــاز از میـان منوی متـــنوع سوپ ها محسوب می شود. سوپ مرغ که با جوی صحرایی و هل پختـه شده یکـی از این سوپ های لذیــذ است.

سوپ گوشت قرمـز ایـنجا نیـز با جو، هل، فلـفل و زنــجـبیـل پختـــه شده و باب طبـــع علــاقــه مندان به گوشت قرمـــز است. برای مشـــتاقـــان سوپ های دریــایــی نیز نوعی سوپ که با ماهـی تازه، گوجه فرنـــگی و زردچوبه تهیـه شده توصیه می شود. برای کســـانی که تمــایــل به صرف سوپ های بدون گوشت دارند نوعی عدسی که با ادویه جات عمانی تهیـــه شده می توانـــد منـــاســـب باشــد. برای وعده اصـــلـی، خوراک سنتی و مشــهور عمــان یعنی شووا موجود است. شووا در کوزه هایی زیـر زمـــیــن و با حرارت ملـــایـــم در زمـــانـــی بیش از شش ساعــت پخـته شده و با برنــج و سســی از لیـــمو و سیر سرو می شود.

برنــج پخــتـــه شده همـــراه با گوشت که با نوعی ترشی سرو می شود، یکـــی دیـگـــر از خوراکی های اصلــی و پرطرفــدار ایـــن رســـتوران است. برای دوستداران خوراک های فرنـگـــی نیز لازانیـــای این رستوران پیـــشنــهـــاد می شود که لذیذ اسـت. در هر حال، ایـــنـجـا مجـــموعه ای عالـی از پیش غذا تا غذای اصـلی، دسر و سبــزیجـــات پخته را در محیطی آرام و دل انـگـیز در اخـــتــیار شمــا قرار می دهد. در پایان هم می توانــیــد با نوشیدن یک فنـــجان قهوه عمـــانی همــراه با گلـاب و زعفـــران دیـــدارتــان از این رستوران را به پایان برسـانیــد.

گشـت و گذار دل انــگـیز

در گذار از خیـــابـان های زیبـای شهـر مســـقــط که به زیـــبـایی با بلوارهای سبز حاوی درخـتـان نخـل فراوان آراســـتــه شده انـــد، می توانید در هر گوشه و کنار توقفـی کوتاه کرده و یک خوراک سبـــک همــراه با نوشیــدنی های خوشمزه گرم و سرد نوش جان کنیـد. صبح هنــگـام می توانــید «خبـــزالرقـاق» را از مغــازه های مخـــتـلـف به صورت تازه و داغ تهـــیـــه کنــیــد. این نان که ویژه کشور عمـــان است، همـراه با پنیر در داخـل آن پخـتــه شده و مزه ای عالـــی دارد. به عنوان یک نوشیـــدنی داغ و بسـیــار متنـاســب با ایــن نان، «چای کرک» یا «الـشــای الکرک» به شمــا پیشـــنهـاد می شود. این چای با افـــزودن شیـــر و چندیـن نوع ادویه همـچون هل و زنـجبــیـل تهـیــه شده و در این کشور بسیار رایـج و محـبوب است.

حتی اگــر عجلـه داشـتــه باشــیــد می توانیــد نان رقاق و چای کرک را از یکی از مغـــازه ها تهـــیه کرده و در کنار خیــابــان یا در خودروی تان نوش جان کنـــیــد. اگـــر تمــایــل به خریـد ماهی تازه دارید بهـتر اســت که سری به بازار ماهـی قدیـمی در خیابان ساحـلـی زده و انواع ماهـــی های تازه صیـدشــده را ببــیـنـــیــد و بخریـد. در این بازار سرپوشیــده سکوهایی پوشیـده از کاشــی های تمــیـــز تعــبیـه شده و هر فروشنــده حصــیری را که حاوی طرح های محـلی بوده بر قسمــتــی از ایـن سکوها پهن کرده و ماهـــی هایش را روی آن برای عرضـــه به مشـــتـریـان گســتـــرده اســت. در سوی مقـابل ایـن بازار در کنار ساحل نیـلـگون، بازار «موترا» قرار گرفــته است.

بازار موترا با طراحـی معــمـــاری زیــبـایی که دارد، تلفــیــقی از شیوه های سنتی و مدرن است و همـــیشـــه سال پذیـــرای مشتــریـان اسـت. در عطـاری های واقـع در ایـــن بازار انواع ادویه جات پودر شده و نکوبیـــده و همچــنیـن لیموی عمـانـــی اعــلاء را می توانـــیـد بخرید. با قدم زدن در ایــن بازار عطـر و بویی شرقـی را استـــشمـام می کنیــد؛ شاید حس و حال برخــی از شهرهای شرق آفریـــقــا همچون زنگبار را نیـــز بتوانیــد در میـان آن به خوبی احــســاس کنــید. در چنـــد کیـلومتـــری شمال غربی مســقـــط شهر کوچک و ساحــلی «سیــب» قرار گرفتـه که یکـی از مهم ترین منـابـــع اقـتـــصـادی و درآمد ساکــنـان آن ماهــیـگــیـــری است. هرچــنــد در مسقـط غذاهـــای کنـــار خیــابـــانی را خیلـــی کم می توان دیـد، ولی در ایــنجا چنیــن غذاهایی به فراوانـی یافـــت می شوند.

دکـه ها یا مغــازه های کوچکی در ایــن شهــر هستـــند که به عرضـــه کباب های چوبی می پردازنــد. ایـــن کبــاب ها از گوشت، جگــر، جوجه و میـگو تشــکـیل شده اند. فروشندگان پس از پخــتن سیـخ های کباب آنــهـا را در میــان ورقــه های آلومینـیوم قرار داده و در دو ورقــه جداگــانــه دو نوع سس را نیـــز در اخــتــیار شمـا قرار می دهند. یکی از ایـــن سس ها تند و حاوی ادویه جات بیشتری بوده و دیــگـری سس تمر هندی اســت که مزه آن تلـفــیـــقـی از شیرینـــی و ترشـی اســت. شما می توانید سیــخ های کبـاب را با سس آغشتــه کرده و گوشت آن را به دنـــدان کشــیــده و نوش جان کنــید. لازم به یادآور اســت که آتــشدان هایـــی که این کبـاب ها روی آنـــهـــا پختـــه می شوند، با زغال می سوزنـد.

در کنـــار ساحـل به ویژه عصر و شب هنگـام، دود از این منــطـقـــه به هوا برخاستـه و غرفــه های متـــعــددی که به دنبــال هم قرار گرفــته انــد، مملو از مشـتــریان محـــلـــی و خارجـی می شوند. اگر تمـــایل به تجربه خوردن غذا به شیوه ای کامـلــا سنتـی و روی زمـیـــن به صورت چهــار زانو داریـد، می توانـیـــد به یکــی از رســتوران های محلـــی ایـــنـــجــا سری بزنـــیــد. در ایــن رستوران ها در جلوی شما یک سفره نایلونی یک بار مصرف پهن می شود و در یک دیــس بزرگ، برنجـی که شبیـــه بریـــانــی بوده ریـختـــه و بنـا به درخواست شمـا مرغ یا گوشت همـــراه آن سرو می شود. یکــی از خوراک های پرطرفــدار در اینـجا نوعی خوراک است که با گوشت شتر تهـــیه می شود.

در یک بشـــقاب جداگانـــه پیـاز همراه با سبــزی های گوناگون و چنـــد برش از لیموی تازه نیــز در اخــتــیـار شمـــا قرار می گیــرد. مشـــتریـان عمـانــی در ایـنجـا به شیوه ای سنـــتی و با دست غذا می خورند؛ شیوه ای که در بســیاری از کشورهـای عربـی و خاورمیانــه رایـــج است. الــبـتـــه اگــر برای شمـــا خوردن غذا با دسـت دشوار باشد می توانیـــد درخواســـت قاشـــق بکنـــید. برای بسیـاری از جهانگردان خارجـــی تجـربـــه خوردن چربی کوهان شتر یک تجربه دلـپذیر به شمــار می آیــد.

معرفی رستوران های مدرن با غذاهای سنتی در عمان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.