معرفی زیباترین دریاچه ها با منظره های منحصر به فرد

زیباترین دریاچه های جهان با رنگ ها و منظره های بسیار زیبا که برای گردشگران و توریستها مکان های مناسبی می باشند شما می توانید اطلاعاتی از این مکان ها کسی نموده و برای گردش به این دریاچه ها رفته و از نزدیک این مناظر زیبا را ببنید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی زیباترین دریاچه ها با منظره های منحصر به فرد را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : دریــاچه های رنــگــی زیــبـــای بســیــار زیـادی در سراسـر جهـــان وجود دارد که رنـگ آن ها با رنگ معــمولی آب کامـــلـــاً متفاوت اســـت. تنوع رنـگ ها ابـعادی جدید به منــاظـر طبــیعی پیـرامون این دریاچــه ها اضــافه می کنـد. در این مطـــلب با ما همراه شوید تا سفــری به دور دنـــیــا داشـــته باشـــیم و دریـاچـــه هایــی زیبـا و رنـگـارنگ را مرور کنــیـــم.

10. لاگونا ورده (Laguna Verde)

 

لاگونا ورده دریاچـــه آب شوری اســت که در جنوب غربـــی دشت های مرتــفع بولیوی واقع شده اسـت. اگر با زبـان اسـپانیـایی آشــنـــایی داشــتــه باشـیـد، برایــتان اصـــلـاً عجیــب نخواهــد بود که بدانیــد آب های لاگونا ورده (به معنــای تالـــاب داخــلی سبز) سایــه ای فوق العاده از رنگ سبـــز دارد. ایـــن دریــاچه در دامنه کوه آتـشـفــشان لیـکانــکـابور قرار دارد و رنـگ زیبـــای سبــز آن به علت باقـیمانده هایی شامـــل رسوبات مس است. ایـــن دریـاچه رنــگــی همچنین به خاطــر محیـــط زیـبــای اطراف آن و چشمـه های آب گرمـش نیـــز شنـاخته می شود.

9. بند امیــر

بنــد امــیــر زنـــجیـــره ای از 6 دریـــاچـه آبی رنـگ اسـت که در ارتـفاعـات رشــته کوه هندوکش در مرکز افــغــانســتان قرار دارد. این منـطـقه در سال 2008 اولیـن پارک ملی افـغـــانســتـان شد. ایـــن دریاچـــه های زیبـــا از آب های معــدنی غنــی شده تشکـــیل شده که از روزنه های کوه های اطراف بیـــرون می زنـد. میــزان زیــاد مواد معدنـی دریــاچه ها همـــچنــین دلــیـل اصــلـی رنــگ های پرشدت و متغــیـر آب های دریاچـــه اسـت.

8. دریاچـــه پوکاکــی (Lake Pukaki)

 

دریــاچه پوکاکـی در نیوزیلنـــد به رنــگ «آبــی یخـی» معـــنایـــی کامـلـاً جدیــد می دهـد. ایــن دریاچه رنــگی چندین دهه قبل با از بین رفـتـــن یخــچال های طبیـــعی ایجاد شد. امــروز، باقـــیمــانده آن یخــچـــال طبیـعـی ذرات صخره ای ریزی تولیــد می کنــد که به نام پودرسنـــگ شناخته می شود و رنگ آبی یخــی متـــمایـــز دریاچــه را ایــجاد کرده است. دریاچه پوکاکی دومیــن دریـــاچه آلــپـــاین بزرگ حوضه مکنـزی در جزیــره جنوبی نیوزیـــلنـــد است.

7. لاگونا کولورادا (Laguna Colorada)

لاگونا کولورادا در بولیوی در نزدیکـــی مرز شیــلـــی واقع شده اســـت. رنگ متـــمــایل به قرمـز آب های آن به خاطر رسوبات قرمز و رنـــگـــدانه های جلبـــک اســت. به غیر از آب های قرمز، لاگونا کولورادا همـــچـنــیــن خانـــه انواع گوناگون فلامــیـــنـگوها و چنـــد جزیره سفیــد رنـگ است. جزایـــر سفید به وسیلـــه تبخیر مکرر دریاچـه های فصـلـــی مثل لاگونا کولورادا تشکـــیل می شوند.

6. کلیموتو (Kelimutu)

 

کوه آتشــفـــشان کلـیموتو دارای سه دریاچــه آتـــشفــشانــی با رنــگ های مخـــتـلف است. تیوا آتـا امــبوپو معمولاً آبی است؛ تیوا نووا موری کو فای به طور معــمول سبـز اسـت؛ و تیوا آتــا پولو اغـلـب متـمایــل به قرمـر اســت. منـــبع ایـــن ترکیب منـحـصـــر به فرد رنــگ ها گمـان می شود که منــفـذهـایی در پوسته زمـــیـن باشـــد که با نان فومارول شنـــاخــتــه می شود. ایــن دریـاچه های زیبــا جاذبــه های گردشـــگـــری پرطرفداری در انــدونزی هستـنـــد، و هر سالــه زمـــیـــن شنـاسـان بسیاری نیـــز به آنـجا مراجـعــه می کنـند. این واقعـــیت که هر سه دریـاچه رنگ متـفـاوتی دارند ولی روی قله آتـــشــفشـان یکـســانی قرار گرفــتـه انـــد، موضوع بحث و علـاقه بســیـــاری اســـت.

5. آبشـار هاواسو Havasu Falls

 

ژرف دره هاواسو بخشــی از ژرف دره گرند کنـــیون اســـت و قبیـــلــه سرخـپوست های هاواسوپای در دهکـده کوچک سوپای در آن اقامـت دارنـد. این منطقــه یکی از دورافتـاده ترین دهـــکده ها در آمـــریـکـــاست و دســتـــرســـی به آن از طریق هلــیکوپتـر و یا جاده خاکــی 13 کیـــلومتری ممــکن اســـت.

دلـــیـل اصلی برای بازدیــد از هاواسوپای (به معنی «مردم آب آبی-سبـز») به علت آب ها و آبشــارهای رنگارنـگ اســـت. تمـاشـایی ترین آن ها، آبـــشـار هاواسو اسـت. رنگ زیـبای آب آن به خاطـر مواد معـدنـی کربـنات ته نشـین شده است که آن را سفیــد می کنـد و به عنوان منعکـس کنـنـده صخـــره های خزه ای سبـز و قهوه ای به همـراه آسمان آبی عمـل می کند.

4. دریاچــه مورین (Moraine Lake)

 

دریــاچــه مورین که به وسیلـه یخـــچال های طبــیــعـی تغـــذیـه می شود و در پارک ملـی بنـــف کانـادا قرار دارد، به خاطر آب های آبـی رنــگ خیره کنـنـــده اش شناختــه می شود. رنـــگ آن به خاطر شکست نور از پودرسنگ ها است. دریــاچه مورین که در «دره ده قله» واقع شده، به وسیــلـــه زیبـایی شگـفت انـگیز کوه های راکی کانادا احــاطه شده است. تعدادی مسیـــر کوهپـیمایــی در اطــراف دریاچه مورین قرار دارد. فقط حتـمــاً قبــل از آمـاده شدن برای سفـر، باید شرایـط آن مســـیــرهـــا را چک کرد چرا که گاهـــی اوقات به خاطـــر فعالیـــت خرس های گریــزلی محــدود می شوند.

3. دریاچه ناکورو (Lake Nakuru)

 

دریـــاچه ناکورو یکی از برتریـــن جاذبه های گردشگری در کنیا اسـت که دریـــاچـه ای بسیار کم عمق در دره کافتی است. فراوانــی جلـبــک در ایــن دریاچـــه تعــداد زیادی فلامـــیـــنــگوهای کوچک را جذب می کنـد، که گاهـــی اوقات تعـــداد آن ها به بیش از یک میـلـــیون می رســد. فلامیــنـــگوها در عمـــل کنــاره های دریـاچه را صورتـی می کنــنــد و اغـــلب از آن به عنوان بزرگــتریــن نمایش پرنـدگـان روی زمین یاد می شود. متـأســـفـــانـه، در سال های اخــیر به علـــت آلودگی و نابودی محــیــط زیــست تعـداد فلـــامیـنگوها رو به کاهش اسـت.

2. جیوژایــگو (Jiuzhaigou)

 

دره جیوژایـــگو در چین محـــل وجود چنــدیـن دریاچـــه آبی، سبز و فیروزه ای رنــگ است. مردم محلی ایـن پهــنــه های آبی را «هایـزی» می نامـند که در زبــان چینـــی به معــنــای «فرزنــد دریا» است. دریاچــه های رنـگی مخـتلف با فعالـــیـت یخچال طبیعی ایجـاد شدند، و امـــروزه آبشارهـای بسـیـــاری در ایـــن آب های بکر خالـــی می شوند. ایـــن آب های رنـگی زیـــبــا همـــچــنــیـن بســیار زلـــال هســـتــند، به طوری که در موارد بسیار بازدیدکننـــدگـــان می توانند کف دریاچـه را نیز ببیــننـد.

1. دریــاچـــه های پلـــیـــتویک (Plitvice Lakes)

 

دریاچه های پلـــیتویک یکــی از اصــلـی تریــن جاذبـــه های توریـستی در کرواســـی هســتـنـــد که شامل شانـزده دریاچـه در نزدیکی مرز بوسنی و هرزگوین است. این دریـــاچـه های زیـبـا به خاطـر رنــگ های منـــحــصر به فرد خود از جملـــه نیـــلی، سبـــز، آبـــی و خاکــســتـــری مشـهور هســتنـد. رنـــگ دریـــاچه ها بســتــه به میزان مواد معــدنی، رسوبات، یا جانــداران در هر دریــاچه، و یا نحوه تابـش آفتاب به آب مرتـبــاً تغیـیــر می کنـد.

معرفی زیباترین دریاچه ها با منظره های منحصر به فرد

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.