معرفی سرگرمی های لذت بخش برای کودکان

سرگرمی لذت بخش برای کودکان در زندگی بسیار ضروری و مهم می باشد کودکان با تفریح های سالم می توانند یک دوران کودکی شیرین داشته باشند فعالیت برای کودکان در حال رشد بسیار مهم است و اگر کودکان شما فقط به بازی های کامپیوتری بپردازند دچار چاقی در دوران کودکی می شوند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی سرگرمی های لذت بخش برای کودکان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

در ایــنجا می خوام یکسـری فعــالیــت ها و تفریــحـــات رو معرفــی کنم که حتی می تونیــد تو حیـاط خونه تون هم انجــام شون بدیـد.

درست کردن حبـاب

با شروع بهـار و درخـشش آفـتاب، فرصت خوبی برای حباب درسـت کردنه. ایـن کره های جادویی می توننـــد ساعت ها بچه ها رو سرگــرم کنـــنــد. بازی حبـاب سازی باعث آرامـش و رشــد خلـــاقــیـــت کودکان هم میشـه. پس از یک دسـتورالعـمـل خونگـی برای ساخـــتن حباب اســتـــفـاده کنیـد و جشـــن حبـــابـی راه بنــدازیــد.

انجام فعـــالـــیت های طبـیعـی

در ایــن فصل که برای بیرون رفـتــن نیــاز به لباس گرم نداریـــد، از فعـــالــیت ها و سبک زنـدگـــی در طبیـعت لذت ببرید. می تونیـد بچه ها رو به بازی کردن تو حیـاط خونه تشویق کنــیـد (حیاط نداریـــد می تونید به پارک نزدیک خونه تون بریــد). مثلـــا از اون ها بخوایـــد تو حیـــاط کمـــپ بزنـــنـــد، لی لی بازی، دوچرخـــه سواری کنــند و حتـــی دنـــبـال گنج بگردنــد. فعالیــت های طبـــیــعـی زیـادی برای بچــه ها هســتـند که می تونند اون ها رو از ابــزارهــای الکترونیکی شون دور کنـند و بیـرون از خونه نگه دارند.

به نقـطـــه ایــی خاص پرواز کنـیـــد

بدون ایـنـــکه از خونه بیرون بریـد، به هر جایی که میــخوایـــد پرواز کنـید. با بچه هاتون هواپیمـا بازی کنیـــد و پروازی به یه مقصــد گرمســیـری یا یه جای سرد شبــیــه سازی کنـید. مقصدتون کاملــا به بچـه ها بسـتگی داره، اگـه دلـشون خواست که دریا ببـــیـنـــند، پس سریع وسایــلـــتون جمع کتیـــد و بریـــد.

کتــاب را برداریـــد و از خانه بزنــید بیــرون

برنامه پیک نیک کتابـــخوانـــی عصرگــاهـی ترتــیــب بدیــد. توی حیـــاط یا پارک زیـرانداز پهـــن کنید و چند تا کتـاب با خودتون ببـــرید و صفحــات رو به زنـدگـی تبدیــل کنیـد تا بچه ها به دوستـــداران کتاب و کتابـــخوانـی تبــدیل شوند. برای همـدیگه کتـاب بخونیـد. کتـــاب های عکــس دار رو ورق بزنــید. چیــزی که بیــشـتر از همه اهــمـیـت داره ایـنه که زمان پربــاری رو با بچـه هاتون بگذرونید و به اون ها اهــمـیت کتـــابـــخوانـــی رو نشون بدید.

گلکاری کنـــید

باغـچـــه خونتون رو با گل های بهاری تزیــیـن کنید. بچـه ها رو با خودتون به گلــخونه ببرید و به اون ها اجازه بدیـد گل های مورد علـاقشون رو انـتـخاب کننـــد. بعــد به کمک همــدیگــه اون ها رو توی باغــچــه تون بکـــاریـــد. خاطــرات کودکــی تون رو همـــراه بچــه هاتون زنده کنـیـــد. در حیـن کار با اون ها در مورد گل های مخــتلـفی که کاشتید، صحبـــت کنــیـــد.

موسیقی هایــی مورد علـــاقتون رو با اون ها به اشتراک بذارید

چنــد بار آهــنگ قدیمی ایی رو شنیــدیـــد و فورا شمـــا رو به زمـان و مکـان دیگــه ایـــی برده؟ همچین خاطرات دوست داشــتـــنی رو با گوش دادن به آهنگ های مخــتـــلف و مبـــادلـــه داســتـــان ها برای فرزنـــدان تون به جا بذاریــد. موسیـقی رو به زندگی تون وارد کنـیـد.

نمـایش فیـلم خانوادگـــی

بعد از یک روز پر از بازی و تفـــریح، شب تون رو با نمایـش یک فیلم خانوادگـــی به پایان برسونیـد. امـا ایـن فیــلم به هیچ عنوان یه فیلـم خانوادی عادی نیــست. در اون شب خونه تون رو با درست کردن بلـیـــط های خونگی و جایگاه فروش بلـیــط کامــلـا به سیــنما تبدیــل کنـــیـــد و همـچــنـین با بررسـی و نقد فیلـــم بعد از نمـــایــش، تکــمیلــش کنــیـــد.

بچه ها رو به موزه ها و تئاتــرهــای کودکــانه ببـــریــد

افـــسانـــه ها و اشیاء داخـل موزه به گونه ایی ابزاری برای آموزش غیــر مســتــقیـــم بچـــه ها هســـتند. آموزش های دیــداری و شنیداری بهـــتـر در ذهن کودکـان موندگــار میـشه. با رفتـن به موزه های مخـــصوص کودکــان علاوه بر ساخـــتــن یه روز خوب و پرخـــاطـره برای اون ها، به معلومات اطـلاعــات عمومی شون هم افـــزوده میـشـه.

تفریحـــاتی برای روزهای بارونی هم داشـــتــه باشیـد

بارنــدگی های غیرقابـل پیـــش بیـــنـی در فصل بهار می توننــد برنــامـه های فضای باز شمـــا رو بهم بریزنــد. پس برنـامه های دیــگـــه ایـــی برای محیط های بسـته و فضای داخـــلـی خونه هم در نظـر داشته باشید، تا بتونید بچــه ها رو سرگرم کنـــیــد. از جملـــه نقـاشـــی دیواری، بازی های داخـــل سالن، نوشتــن متن و داســتان های خلاقانه، ساخـــتن کاردستـــی و خیــلـــی کارهای دیگـه.

معرفی سرگرمی های لذت بخش برای کودکان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.