مناجات زیبا و متنهای ادبی درمورد ماه رمضان

گلچینی از مناجات زیبا و متنهای ادبی درمورد ماه رمضان را برای شما عزیزان در سایت دانستن قرار داده ایم این متن های ادبی بر گرفته از نویستنده های معاصر و قدیمی می باشند که بسیار زیبا و خواندنی هستند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مناجات زیبا و متنهای ادبی درمورد ماه رمضان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

خــدایــا….

خدایـــا! لب های تشنــه ام را، دهــان فرو بســتـه به روی لقــمه ام را، چشـم و گوش از وسوسه گریختـــه ام را دریـاب!
مرا از شراب مهـر خود جرعـــه بنوشان، مرا از مائده غفـــران خویش روزی ببـخــش و چشم و گوشم را به تماشا و شنیـــدن جلوه ها و نغـمـه های وصل خود خرسـنــد کن!

********************
میــهمــانـــی خدا…
ما به ميهـــمــانــي آمدهــ‌ـــايم…
ماه رمضان هم از راه رسيد و همه آفريدهــ‌ـــهاي خدا را به ضيافت عشـق و عشـقـبــازي با معـبود دعوت كرد.
سفــرهـ‌ـــاي كه به وسعت بخــشندگـي خداســت پهـن شده و من تو اگـــه لايق باشيم، دعوت صاحـبـــخانه را لبـــيك ميگـيم و ريزه‌خوار اين خوان پر نعــمت الـهـي ميشيم.
ميگـن ميهـــمــان حبـيب خداســت و چه لذتـي بيش از اين كه دوست و همنشـــين خالـــقـت باشي، معـــبودي كه عاشـق بنده ‌هاشــه و نعـمتــهـــاشو براشون تمـام و كمال سر سفره مياره.
تا كه باشيم و چه باشيم و…

« گــــر گـــدا كاهـل بُوَد *** تقصــير صاحـبـخانـــه چيســت؟ »

رمـــضان يك تحولِ، تحولي از خويش به او، از منيّت به آدمـيت، از بي‌ــقيدي به مسئوليت، مسئوليت انسـان شدن، خدايي شدن، آســمانـــي شدن، پيدا كردن گمــشــدهـ‌ــهـاي درون، گمـــشدهـــ‌هايي كه اگــر بشنـاسيمـشون و پيداشون كنيم واژه ی اشرف مخلوقات را درك كرديم و فهمـيديم.

به مرحمــت خدا در روزهــا و شبهـاي رمـضان، وزنـه هاي سر بي معـصـــيت و دنياخواهــي كه زمين گيرمان كرده و حس پرواز در ملـــكوت خدا را از ما گرفـــته باز ميشه، ولي مشـــكل اينجاست كه بعـضـــي از ما پرواز كردن را فراموش كرده‌ـــايم، ولي نبايد نا اميد بود، چون خودش گفـتــه هر كه هستـي و هرچه هســتـي منـم كه از مادر بهت نزديكتـــرم و مادر هرچـــه هم كه فرزندش اذيتش كنـــه محـبـتـــش نسبـــت بهش كم نميشــه…

وقتي در ازل به نداي « أَلَــســْتـــَ »، « قَالُواْ بَــلــَــى» گفـــتيم و قبول كرديم پا در اين دنياي خاكي بگـذاريم شايد فكـرش را هم نمي‌كرديم كه راه را گم كنيم و سرگردان دنـيا شويم، ولي خداي رحمـــان رمضان را به ما داد و از سرگـردانـي و پريشـانـي رهــايي‌ـمان بخــشيد.

و خدايا:
« لاَ تُـزِـــغـْ قُلُوبَـــنـَــا بَـــعــْدَ إِذْ هَدَــيْـتَــنـَـا وَهــَـــبـْ لَـنـَـــا مِـن لّــَدُــنكـَ رَــحْـمــَـــةً إِــنــَّـــكَ أَــنـــتـَ الْوَهَّـابُ »
بارالـــهـا، دل هاي ما را به باطـل ميل مده پس از آنكـــه به حق هدايت فرمودي، و به ما از لطف خويش اجــر كامــل عطا فرما كه همـــانا تويي بخــشـنـــده ی بي عوض و منت…

مناجات زیبا و متنهای ادبی درمورد ماه رمضان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.