منطقه های پرجمعیت در دنیا را بشناسید

منطقه های پرجمعیت که بسیار دیدنی و پیشرفته می باشند این شهرهای پرجمعیت در جهان در کشورهای مدرن قرار دارند در این بخش به معرفی شهرهای پر جمعیت جهان خواهیم پرداخت تا شما دوستان هم این منطقه های پر جمعیت را بشناسید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر منطقه های پرجمعیت در دنیا را بشناسید را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : ازدحام و سر وصدا برای هر کسی تعریف غیر وابسته ای دارااست ; به صورت نمونه , شهروندان یک روستای کوچک , احتمالا تجمع چندین نفر در راءس خرید را سرو صدا بدانند . این در حالی است که در کلان‌شهرها , جمعیت فراوان پایانه های مترو یا این که صف‌های طولانی ایستگاه‌های ماشین کرایه ای و اتوبوس مصداق ازدحام بشمار می‌روند .

همینطور , بعضی از مردمان از جنجال بیزار و گریزان می باشند و بعضا دیگر بودن میان مردمان و گام زدن در بازارهای پرجمعیت را یکی لذت‌بخش‌ترین شغل های جهان میدانند . در‌صورتی‌که شما بخشی از تیم دوم میباشید و سروصدا را دوست دارید , احتمال دارد برایتان دیدنی باشد تا بدانید که شلوغ‌ترین مکان های جهان کجاست .

حوزه‌ مونگ کوک – هنگ کنگ – چین

مونگ کوک بیشترین ازدحام جمعیت را در سراسر عالم دارااست . این حیطه با جمعیت ۱۳۰ هزار نفر در هر کیلومتر مربع , پرجمعیت ترین مکان عالم بشمار میرود . مونگ کوک برای مغازه های متنوع و بیشمار خویش که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را به فروش می‌رسانند , آوازه داراست . در‌این حوزه‌ چه بسا حیواناتی همانند مار نیز به فروش می‌رسد .

حاشیه دریا کینگدائو هویکوآن – کینگدائو – چین

روزمره حدود ۱۳۰ هزار نفر به کنار دریا کینگدائو هویکوآن در مرز و بوم چین میروند . دیلی میل , ادله این ازدحام را قربت این حاشیه دریا به شهر و مجانی بودن آن اعلام نموده است . مردمان فارغ از پرداخت ورودیه می‌توانند خزینه آفتاب گرفته و از آب‌تنی در روزهای گرم فصل‌تابستان لذت ببرند .

خیابان های آکسفورد – لندن – انگلستان

مبنی بر سفرنامه های بیش تر از ۴۰۰ استفاده کننده در وب‌سایت تریپ‌ادوایزر , خیابان آکسفورد لندن یکی پرازدحام‌ترین بخشها عالم بشمار می‌رود . عامل سر وصدا این خیابان وجود فروشگاه های متنوعی است که دارااست . اکثری از مردمان به افرادی که قصد دارا هستند برای نخستین دفعه از لندن دیدن نمایند توصیه میکنند تا برای خرید به آکسفورد بروند . گمانه‌زنی میگردد با این پرورش توریست درین ناحیه , ممکن است در سال ۲۰۲۰ میلادی در خیابان آکسفورد لندن هیچ مدل وسیله نقلیه از ماشین کرایه ای گرفته تا اتوبوس رفت و آمد نداشته باشد و این خیابان به طور کامل در اختیار عابرین پیاده قرار بگیرد .

تقاطع شیبویا – توکیو – ژاپن

در هر توشه سبز شدن لامپ عابرپیاده در چهارراه شیبویا بنا شده در شهر توکیو , ۲۵۰۰ نفر از پهنا خیابان عبور می نمایند . دیدنی اینجاست که خودروها گهگاه مجبورند تا عبور بی نقص عابرین از همگی جهات تقاطع , جلوگیری بی نقص داشته باشند .

موزه لوور – پاریس – فرانسه

 

موزه لوور در پاریس صاحبخانه اثر ها هنری زیاد ارزشمندی همانند تابلوی مونالیزای لئوناردو داوینچی است . از این رو حضور جمعیت مضاعف در آن چندان جای تعجب ندارد . البته بد نیست بدانید که صرفا در سال ۲۰۱۶ میلادی دست کم ۷٫۴ میلیون نفر از این مکان دیدن کرده اند که رقم دوچندان متعددی به حساب آورده می شود .

بازار بزرگ – استانبول – ترکیه

تمام گردشگرانی که به شهر فراوان زیبای استانبول هجرت می نمایند , برای خرید سوغاتی به بازار بزرگ این شهر میروند که ۳ هزار فروشگاه در خویش دارااست . به نقل از دیلی‌میل , این بازار با ۱۵ میلیون مراجع یکی‌از پرازدحام ترین جاذبه های توریستی اروپا بشمار می‌رود . در‌این بازار محصول ها و کالاهای متنوعی به فروش می رسند که اعم از می شود به فرش , طلا جواهرات و جواهر , چاشنی , ظروف و پارچه اشاره نمود .

عرصه تایم – نیویورک سیتی – نیویورک

عرصه تایم نیویورک مدام آکنده از جمعیت بوده است و هیچ تفاوتی نیز نمی‌کند که چه ساعتی از شبانه‌روز یا این که چه فصلی از سال در آن‌جا حضور داشته باشید . به نقل از سایت قانونی این عرصه , هر روز بیش تر از ۳۰۰ هزار عابر پیاده از این عرصه عبور می نمایند . نمایش ها و تئاترهای برادوی , دکان های برندهای شناخته شده و پایکوبی سال نوی میلادی سبب ساز جذب مردمان به‌این نقطه از شهر می‌شوند . اما این جمعیت صرفا به گردشگران مربوط نیست و خویش مردمان محلی نیز برای رفتن به هدف های خویش از این نصیب شهر می گذرند .

شهر ممنوعه چین – پکن – چین

شهر ممنوعه چین در واقع هزارتویی از ساختمان های سنتی و باستانی در میهن چین است و بخش وسیعی از هنرهای دستی دنیا در آن واقع شده‌است . گردشگران بیشماری برای بازدید از اثرها برجا باقی‌مانده از امپراتوری های قبل به‌این حوزه‌ می‌روند . مبتنی بر آمار , گفته میشود هر ساله ۱۴ میلیون گردش گر از اقامت‌گاه ۲۴ امپراتوری های گذشته به این منطقه می روند. بر اساس آمار، گفته می شود سالانه ۱۴ میلیون گردشگر از اقامت‌گاه ۲۴ امپراتوری قدیمی کشور چین بازدید می کنند.

پارک مرکزی – نیویورک سیتی – نیویورک

بوستان مرکزی شهر نیویورک حدود ۳٫۵ کیلومتر مربع مساحت داراست و می توان اعلام کرد که حدود ۶ درصد از مساحت کل منهتن را به خویش اختصاص داده است . به نقل از وب‌سایت قانونی این بوستان , این دو‌مین فضای سبز بزرگ شهر بشمار میرود . سنترال بوستان اکنون حدود ۳۵ میلیون توریست بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۱ میلادی داراست .

عرصه سنت پیتر – شهر واتیکان – ایتالیا

در عرصه سنت پیتر شاهد کلیسای سنت پیتر , گارد سوئیسی و مجسمه های دارای شهرت پیتر و پاول هستیم که سبب شده تا جمعیت متعددی برای بازید از آنان به شهر واتیکان مهاجرت نمایند . به نقل از صدای کاتولیک , در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۴ میلیون کاتولیک از این حیطه دیدن کردند . مردمان غیرمذهبی هم برای تماشای معماری زیبای ساختمان و اثر ها برجا باقیمانده از عصر رنسانس به‌این حیطه مسافرت می نمایند .

منزل اپرای سیدنی – سیدنی – استرالیا

منزل اپرای سیدنی یکی جاذبه های توریسم این شهر به شمار میرود که هر ساله ۸٫۲ میلیون نفر را در سوی خویش می کشاند . گفتنی است که ساخت این سازه حدود ۱۶ سال طولانی شد و در سال ۱۹۷۳ آغاز شد . هر سال بیش تر از ۳ هزار اتفاق افتاد درین تالار اجرا مي شود .

تاج محل – آگرا – هند

مورخ و معماری این ساختمان قشنگ که بخشی از ارثیه جهانی یونسکو هم می باشد , هر ساله ۷ میلیون مسافر را در سمت آگرا می کشاند . به نقل از وب‌سایت تلگراف , این سازه از طلوع تا غروب آفتاب صاحب خانه گردشگران است و گشت و گذار در آن یاد ای به یادماندی برای شخص رقم می‌زند .

کاخ باکینگهام – لندن – انگلستان

در انگلستان خانواده سلطنتی مدام در راءس توجهات قرار دارا هستند به نحوی که بازدید از کاخ باکینگهام برای اکثری از مردمان جالب است و هر ساله بیشتراز ۵۰۰ هزار نفر از آن دیدن می نمایند . دیدنی است بدانید که مردمان ایالات متحده بیشترین گردشگران این کاخ را تشکیل داده اند .

قله ویکتوریا – هنگ کنگ – چین

برای تماشای چشم‌انداز بی سابقه شهر هنگ کنگ , می بایست با تراموا به قله ویکتوریا رفته و از آن جا تمامی شهر را از دید بگذرانید . این حوزه‌ یکی پربازدیدترین جاذبه های توریسم چین به شمار می‌رود . به نقل از بیزینس اینسایدر , بلندترین قله هنگ کنگ با داشتن رستوران ها و گلشن های خوشگل در نزدیکی خویش هر ساله ۷ میلیون توریست را در سمت خویش جذب می نماید .

دیزنی‌لند هنگ‌کنگ – هنگ‌کنگ – چین

در سراسر عالم ۱۱ دیزنی‌لند موجود هست که یکی آن‌ها در هنگ‌کنگ واقع شده و پرازدحام‌ترینشان نیز بشمار می‌رود . به نقل از تراول اندر لیژر , هر ساله حدود ۷ میلیون و ۴۰۰ نفر از این بوستان دیدن می نمایند . گفتنی است که به دلیل استقبال فراوان مردمان , وسعت این بوستان در سه سال قبل حدود ۲۵ درصد ارتقاء یافته است . همینطور بد نیست اشاره کنیم که خط متروی منحصربه‌فرد خویش را هم دارااست .

سانتا کروز دل ایزلوته – کلمبیا

جزیره سانتا کروز دل ایزلوته یکی‌از فشرده ترین بخشها پرجمعیت دنیاست که در مساحت کوچک آن , ۱۲۰۰ نفر بغل‌به‌بغل نیز معاش می نمایند . همین دستور سبب ساز شده تا این جزیره به یک حوزه‌ توریسم تبدیل شود .

منطقه های پرجمعیت در دنیا را بشناسید + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.