موادی که گرانبهاتر از طلا در جهان می باشند

موادی که بسیار گرانبها می باشند و بسیار هم در جهان کاربرد دارند برخی از این مواد گرانبها خوردنی می باشند و باید هزینه بسیاری را صرف خریدن این مواد بکنید تا بتوانید از این مواد شما هم تهیه نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر موادی که گرانبهاتر از طلا در جهان می باشند را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن :در ذهن بخش اعظمی از ما , «طلا» به صورت غیرقابل باوری لوکس و گرانبها است . ولی دربین ماده های جان دار در جهان , گرانی فقط مخصوص به طلا و جواهرات و دیگر سنگ های قیمتی ای که برای خودشان شهرتی دست و پا کرده اند , نیست . دامنه موادی که نامشان زیر تیتر گران ترین ها ثبت شده , مضاعف متنوع و گسترده خیس از این صحبت هاست و از مواد خوراکی و آرایشی تا بعضا از مخدرها و محرک ها و مواد صنعتی را در بر می‌گیرد . سوای مناسبت خاصی , میرویم سراغ 19 مورد از گران ترین مواد جانور در جهان و استدلال ذی ارزش بودن آنان را یه خرده تا منتخب بررسی میکنیم . اما نیاز به توضیح است که‌این فهرست الزاما بدون نقص نیست و مورد ها دیگری نیز آن میانه ها موجود است , البته ما سعی کرده ایم تا فهرست انتخابیمان تا حد ممکن متنوع و جالب باشد .

زعفران : گرمی 11 دلار

افتخاری دیگر برای مرزوبوم ما . یک کدام از قیمتی ترین صادرات مملکت که متاسفانه انحصار صادرات آن نیز داراست از دست ما بیرون میگردد , در‌این فهرست جای دارد : زعفران عزیز . نصیب حیاتی و مورد استفاده این گیاه , انتهای خامه و کلاله سه شاخه آن است . زعفران علاوه بر مزه و رنگی دهی بی سابقه به غذاهای متعدد , خواص نشاط آوری و ضدافسردگی نیز داراست .

• اسپانیا فارغ از چه بسا یک بدن ساخت زعفران , در سال 1393 حدود 100 بدن زعفران صادر نموده است .
• امارات نیز چه بسا یک مزرعه زعفران ندارد , البته در زمره صادرکنندگان اکثر این محصول است .
• بدتراز تمامی اینکه چین نیز به کشت گلخانه ای زعفران بنجل روی آورده است .

قارچ دنبلان : گرمی 5 دلار

نوعی خوراکی کیمیا و لوکس است که در انواع گوناگون به رنگ های قرمز رنگ , سپید , خاکستری , بنفش و سیاه پیدا میشود , ولی دو گونه سیاه و سپید آن لذیذتر و گران خیس است . این قارچ بیشتر در رستوران ها و صنعت های غذایی , تنظیم اشکال سس , ایجاد روغن های معطر و ولی صنعت های داروسازی استفاده می‌شود . «بریلاسوارین» سرآشپز دارای شهرت فرانسوی , دنبلان کوهی سپید را «الماس آشپزخانه» نامیده است .

• یافت کردن این قارچ آن قدر اهمیت دارااست که بعضا از کشاورزان از «خوک های دنبلان یاب» برای یافتن آن استفاده می نمایند .
• در فستیوال ای در تولوز فرانسه به پیداکننده بزرگ ترین قارچ دنبلان جایزه نیم میلیون دلاری می دهند .
• در کشور ایران خودمان و در شهر یامچی آذربایجان شرقی نیز یک توشه در سال 1389 , جایزه ای صد میلیون تومانی برای پیداکننده بزرگ ترین قارچ در حیث دریافت شد و جایزه به شخصی رسید که قارچی 3 . 5 کیلویی پیدا کرده بود .

خاویار بلوگای کشور‌ایران : گرمی 35 دلار

جای جای حرف از خوردنی های گرانبهاست , اسم مرز پرگهر آن جا می‌درخشد . از بین اشخاصی که اقبال چشیدن خاویار را داشته اند , جمعی از آن بدشان آمده است و جمع ای نیز به شکلی اغراق آمیز آن را فوق العاده لذیذ خوانده اند . مشاجره ذائقه ها را که بگذاریم کنار , خاویار بلوگای جمهوری اسلامی ایران ( دارای شهرت به الماس ) که حاصل زحمت و تخم گذاری فیل ماهی های مظلوم و در معرض انقراض دریای کاسپین است , اعم از گران قیمت ترین طعم ها و اشتهاآورهای دنیاست .

• مثال های از این ماهی با وزن 1400 کیلو و سن بیشتر از 100 سال صید شده‌است .
• فیل ماهی یا این که بلوگا , بین چهارده تا هفده سالگی بالغ میگردد و هر دو سه سال یک توشه , تخم ریزی می نماید .
• رکورد صید این ماهی در جمهوری اسلامی ایران , یک بلوگای 1250 کیلوگرمی بود که از آن 230 کیلو خاویار طلایی حاصل شد .

طلا جواهرات : حدودا گرمی 40 دلار

رسیدیم به سلبریتی ترین ماده این فهرست ; این فلز قابل انعطاف , چگال و صورت پذیر که خیلی ها را دنبال خودش کشانده و به کشتن داده و سرقت ها و جنایات وحشتناکی را در جهان رقم زده است . طلا جواهرات به جز مصرف در صنعت جواهرسازی , به دلیل رسانایی بالا و مقاومت بسیار در قبال خوردگی و فرسودگی , فلزی دوستداشتنی در صنعت های متفاوت نظیر صنعت های غذایی , پزشکی , تولیدها شیمیایی و دیگر حوزه هاست .
• طلا جواهرات صورت پذیرترین ماده است , به نحوی که یک گرم از آن را می توان آن قدر چکش زد تا به میزان یک ورق با مساحت یک مترمربع پهن شود .

• طلا در طبیعت معمولا در میان سنگ های آتشفشانی و گاهی در رسوبات دریاچه ها و رودخانه ها یافت می شود.
• یک کانی به نام «پیریت آهن» به رنگ طلایی وجود دارد که خیلی ها را فریب داده. این کانی را «طلای احمق ها» می نامند.

رادیم : گرمی 45 دلار

عنصری شیمیایی و رادیواکتیو در مجموعه فلزات قلیایی خاکی با عدد اتمی 88 و نشان Ra و به رنگ سپید براق . هنگامی رادیم کاربرد وسیعی داشت و تحت عنوان ماده ای شفابخش , از خمیردندان گرفته تا ساخت رنگ های شب تاب استفاده میشد ; البته ابعاد سرطان زا بودن این ماده ثابت شد . با وجود این , کشف رادیم باعث به دگرگونی های مهم در علم انسان در رابطه خاصیت و ساخت ماده و ولی آشنایی و دستیابی به انرژی اتمی شد .

• رادیم در صورت رادیم کلرید در سال 1898 ( 1277 ) و به دست «ماری» و «پیر کوری» کشف شد .
• استخراج رادیم از سنگ معدن هایی که دربردارنده آن می باشند , فراوان مشقت بار است .
• نصفه قدمت این عنصر فراوان و حدود 1600 سال است .

شاخ کرگدن : گرمی 55 دلار

صراحت دارد , شاخ این جان دار سنگین , بدبدن و بینوا نیز درین فهرست قراردارد . یک وقتی در ویتنام شایع شد که گرد حاصل از شاخ کرگدن به معالجه سرطان یاری می نماید و استفاده از آن خاصیت دارویی داراست . این شایعات و بعضا از افسانه های چینی کهن , اشخاص بی تامل را به تاءمل کشتار بی رحمانه کرگدن ها و تجارت شاخشان انداخت , البته حقیقت این است که شاخ کرگدن مثل موی و ناخن بشر صرفا از کراتین تاسیس شده است و خواصی که برای آن ذکر شده , حاصل شایعات و توهماتی است که بوسیله اشخاص سود جو اشاعه پیدا می نماید .

• نسل کرگدن سیاه غرب آفریقا , منقرض شده و آخر و عاقبت مشابهی چشم به راه کرگدن سپید مستقر آفریقای مرکزی است .
• بدبختانه استفاده از پودر شاخ کرگدن تحت عنوان ماده مخدر مورد‌علاقه میلیونرها ترویج پیدا نموده است .
• دیوانگانی که‌این ماده را تحت عنوان مخدر مصرف می نمایند , اعتقاددارند که شاخه کرگدن گنجایش کبد برای قبول الکل را ارتقاء میدهد .

پلاتین : گرمی 48 دلار

یک فلز و عنصر شیمیایی از تیم فلزات واسطه به رنگ سپید – خاکستری که چگال , رسانا و صورت پذیر است . پلاتین از ارزشمند ترین فلزات گرانبهاست و از آن علاوه بر صنعت جواهرسازی , تحت عنوان کاتالیزور در تست های علمی نیز استفاده می نمایند . ابزارهای منحصر آزمایشگاهی , اتصال های الکتریکی و الکترودها , امکانات پزشکی و دندانپزشکی , پوشش موشک ها و سوخت موتور جت از سایر مورد ها استفاده این فلز میباشند .

• پلاتین از نادرترین عنصرها در پوسته زمین و فراوانی آن فقط پنج در میلیارد است .
• ارزش پلاتین از طلا و جواهرات نوسان بیشتری داراست . این فلز معمولا در شرایط ثبات و پرورش اقتصادی گران خیس از طلاست و ارزش آن تا دو برابر طلا جواهرات میرسد , ولی در عصر های بی ثباتی اقتصادی گهگاه از طلا و جواهرات ارزان خیس میگردد , به این دلیل که پلاتین در مرتبه نخستین کاربرد صنعتی داراست و در حین پرورش اقتصادی تقاضای آن ارتقاء پیدا می نماید .
• پلاتین در ساخت روزنه های جایگزین برای قلب , کاربرد داراست .

کرم دولامر : گرمی 70 دلار

کرم «dela Mer» در معنای کرم دریا , شاید لاکچری ترین کرم پوست در عالم است که توسط شرکت جواهرسازی معروف «Boucheron» ایجاد شده است . این شرکت ادعا دارد که‌این کرم , تاثیر اعجاز آسایی در رفع چین و چروک و زدودن اثر ها کهولت از صورت داراست .

• این کرم در حجم 100 میلی و فقط به تعداد 10 عدد ساخت شده‌است .
• بها هر قوطی این کرم , 20 هزار دلار است .

هرویین : گرمی 110 دلار

دی استیل مورفین یا این که هرویین , یکی‌از قادر ترین و منزل حاد کن ترین مخدرهای مو جود در دنیاست که از مورفین گرفته می‌شود و شدیدا اعتیادآور است . هرویین , روزگاری خاصیت درمانی و دارویی داشت و تحت عنوان مسکنی دوچندان قدرتمند برای کاهش زجر مبتلایان به بیماری های لاعلاج مورد استفاده پزشکان بود , البته بها بالای آن به دلیل تبدیل شدنش به یکی پرمصرف ترین و سودآورترین مخدرهای جهان برای سوداگران مرگ است .
• هرویین از کلمه و واژه یونانی هیرو در معنای قهرمان گرفته شده‌است .
• هرویین مرحله تستوسترون در تن را به صورت محسوسی ذیل می‌آورد و علاوه بر کاهش شدید میل جنسی , به پوکی استخوان باعث میگردد .
• مجازات قاچاق و حمل هرویین در کلیه کشورهای عالم , فراوان سنگین وزن ( اعدام و حبس ابد ) است .
• 8 . 9 درصد از میزان قاچاق مخدرها در عالم , به قاچاق هرویین اختصاص دارااست .

مت آمفتامین : گرمی 120 دلار

مفت آمفتامین که در کشور ایران به نام «شیشه» دارای شهرت است , یکی‌از محرک های شدیدا مخرب و اعتیاد آور اعصاب و روان است که با تاثیر بدون واسطه بر ساز و شغل های مغز , در شخص مصرف کننده حس شور و هیجان ساخت می نماید . تاثیرات مخرب کم عقل مفت آمفتامین به مرور زمان و در قالب افسردگی شدید و پیدایش اسکیزوفرنی در شخص نمایان می‌شود .

• بزرگترین کاربرد دارویی ترکیبات آمفتامین در معالجه بیش فعالی است , اگر‌چه گاه در معالجه نارکولپسی ( حمله ها خواب ) و چاقی های مقاوم به معالجه نیز از آنها استفاده میشود .
• این ماده در سال 1893 ( 1272 ) در ژاپن ساخته شد . در حین نبرد جهانی دوم بوسیله سربازان ژاپنی , آمریکایی و آلمانی برای برطرف کردن خستگی و ارتقاء انرژی استفاده میشد .
• در کشور‌ایران قبلی از سال 1386 مصرف شیشه مضاعف حدود بود و در مطالعه بررسی پر سرعت حالت سوءمصرف مواد در جمهوری اسلامی ایران که در سال 1383 انجام شد , هیچ موردی از مصرف پیدا نشد . البته تعدادی سال سپس , مرزو بوم ما به پنجمی مصرف کننده شیشه در جهان تبدیل شد .
• نقطع ی عطف مصرف شیشه از سال 1387 و هم‌زمان با ایجاد داخلی آن به شکلی زیاد بی کیفیت و ناخالص آغاز شد . از آن زمان به آنگاه ارزش شیشه به شدت کاهش پیدا کرد و از گرمی 120 هزار تومان به 25 هزار تومان در سال 1388 و به حدود هشت هزار تومان در فصل پاییز 1389 رسید . البته این ایام با گران شدن آن , مصرف شیشه کاهش یافته است .

کوکایین : گرمی 600 دلار

آلکالوییدی ( نوعی مخلوط آلی نیتروژن دار ) است که از برگ های درخت کوکا استخراج می گردد و یک محرک قادر و مورد مصرف ثروتمندان است . برگ گیاه اریتروکسیلون کوکا ( Eryuhroxylon Coca ) از دوران باستان در آمریکای جنوبی برای مراسم های مذهبی و اجتماعی , جادوگری , شور آوری و پزشکی ( بیشتر تایم ها برای ارتقاء تحمل , بالا بردن شم عالی شدن , کم کردن خستگی و بالا بردن قوای جسمی , ساخت سرخوشی و کم کردن گرسنگی ) مصرف میشد .

• فروید تحت عنوان یک محقق پزشکی هنوز از اثرات نا مطلوب کوکایین خبر نداشت و از مصرف کنندگان و هوا داران آن تحت عنوان محرک و تسکین دهنده بود .
• تست روی موش ها نشان داده که جنس مونث در مقایسه با جنس مذکر نسبت به کوکایین از آلرژی بیشتری برخوردار‌است .
• میزان درآمدهای تجارت جهانی مواد مخدر هر ساله 600 میلیارد دلار است که 13 درصد از این رقم هنگفت , یک راست میرود توی جیب قاچاقچیان کوکایین .

ال اس دی : گرمی 4000 دلار

«ال اس دی» با اسم شیمیایی اسید لایزرژیک دی اتیل آمید , پر اسم و رسم ترین دارو در گونه روان گردان هاست . ال اس دی , نخستین بار در سال 1938 ( 1317 ) به دست یک شیمیدان سوییسی به اسم «آلبرت هافمن» که به آرزو دست یافتن به دارویی تازه , گونه های ترکیبات ارگوت را تست می‌کرد , ساخته شد . ولی خاصیت آن تا وقتی که پزشک هافمن خویش شخصا آن را مصرف نکرده بود , کشف نشد . این ماده در ده سال های گوناگون به صورت گسترده برای مصارف تفریحی و درمانی مورد استفاده قرار گرفته است .

• ال اس دی به طور معمول به صورت تکه کاغذهای مربعی دوچندان کوچک است .
• این ماده توهمات دیداری و شنیداری واضح و شدیدی به همراه دارااست و اثرات آن بسته میزان مصرف , شخصیت مصرف کننده و محیط گوناگون و غیرقابل پیش گویی است .
• «وقتی که روی تختخوابم دراز کشیدم در عالم هذیان غوطه ور شدم . تمام اثاث منزل در پی نیز جنبش می کردند و پیوسته تغییر‌و تحول رنگ می دادند . به نظرم می آمد که ستارگان آبی‌رنگ اسمان روی سقف منزل های شهر فرو می ریزند . » این جملا‌ت پزشک هافمن پس از او‌لین نوبت مصرف ال اس دی است .

 

پلوتونیم : گرمی 4000 دلار

یک عنصر شیمیایی فلزی و رادیواکتیوی دیگر . پلوتونیم در سال 1940 ( 1319 ) توسط دکتر معالج «گلن سیبورگ» ( Glenn T . Seaborg ) , «ادوین متیسون مک میلان» ( Edwin Mc Millan ) و همکارانش از روش بمباران نوترونی اورانیم در سیکلوترون ( عجله دهنده حلقوی ) «دانشگاه کالیفرنیا برکلی» کشف شد . البته این کشف به خاطر عارضه ها مخربش تا بازه زمانی ها خصوصی باقی ماند . پلوتونیم یکی مواد اصلی شکافت هسته ای در سلاح های هسته ای توسعه یافته است . می بایست احتیاط های حتمی را برای جلوگیری از عده شدن پاره ای پلوتونیم که به جرم بحرانی نزدیک می گردد , به کار آورد , چرا‌که که‌این اندازه از پلوتونیم خویش به خویش عکس العمل های شکافت هسته ای ساخت می نماید .

• این عنصر با اعتنا به کشف سیاره کوتوله پلوتو که صحیح بعداز نپتون کشف شد , پلوتونیم اسم گرفت .
• برخی اوقات از پلوتونیم با تیتر سم ترین ماده شناخته شده موءثر بر آدم نام برده میشود , ولی به واقع فقط یک مورد مرگ آدم به خاطر مجاورت با پلوتونیم گزارش شده‌است .
• درصورتی که میزان متعددی از پلوتونیم در جایی جمعش دود , به خاطر ساطع کردن انرژی آلفا به قدری گرم میگردد که نمی‌توان آن را لمس کرد .

تافیت : گرمی 20000 دلار

سنگ تافیت که به طور بی رنگ و بنفش کم رنگ یافت میگردد , در سال 1945 ( 1324 ) کشف شد . او‌لین سنگ تافیت به روش های متداول مثل نماید و کاو در معدن یافت نشد ; درواقع تافیت جور سنگ تراش خورده بود که با سنگ اسپینل ( لعل بدخشان ) غلط گرفته می‌شد . اکنون تعداد اندکی از این سنگ در اختیار مردمان است که عمدتا از کشورهای سری‌لانکا و تانزانیا می‌آید .

• اسم این سنگ به افتخار کشف کننده آن یعنی «ریچارد تافی» تعیین شده‌است .
• این سنگ یک میلیون توشه کیمیا خیس از الماس است .
• از تافیت با وجود ساختار غیرانعطاف پذیر و محکمش , در صنعت جواهرسازی استفاده میگردد .

تریتیم : گرمی 30000 دلار

تریتیم به ایزتوپی از هیدروژن می‌گویند که عدد جرمی آن سه است , یعنی متشکل از یک پروتون و دو نوترون است . از این ماده بیشتر برای ساخت موادی که از خویش فروغ و روشنایی منتشر می نمایند , استفاده می گردد , مثل ورقه ساعت و تابلوهای شبرنگ نشان دهنده محل خروج در مکان های همگانی مانند سینما .

• الکترون های منتشرشده از فروپاشی رادیواکتیو در میزان فراوان مقداری از تریتیم , باعث به تشکیل نور و روشنایی شبرنگ می‌شود .
• در آمریکا ایالات متحده , بیشتراز دو میبیون تابلوی خروج تشکیل‌شده از تریتیم موجود هست .
• پژوهشگران معتقدند که با مخلوط 50 درصدی تریتیم و دوتریم , ساخت 500 برابری انرژی در مقایسه با انرژی هسته ای مدرن ممکن خواهدشد .

پینیت : گرمی 300000 دلار

یک سنگ معدن بوراتی فوق العاده قیمتی است که در ده سال 50 میلادی ( 1330 ) بوسیله یک معدن شناس انگلیسی به اسم «آرتور پینیت» در میانمار کشف شد و به همین بهانه «پینین» اسم گذاری شد . پینیت , امروزه به میزان قبلی کیمیا نیست و معدن جدیدی از آن در مملکت میانمار کشف شده , البته با این وجود کماکان یکی‌از کیمیا ترین سنگ های قیمتی در عالم است .

• در سال 2005 ( 1384 ) کتاب رکوردهای جهانی گینس پیتیت را تحت عنوان کیمیا ترین سنگ قیمتی عالم معرفی کرد .
• فقط یکسری تکه از این سنگ در گروه های فردی موجود است و باقی سنگ های مو جود در موزه هایی در انگلستان , ایالات متحده و سوییس مراقبت میشوند.

الماس : قیراطی 65000 دلار

الماس , یکی سنگ های قیمتی است که بهطور ارگانیک زیر فشارهای بسیار اعماق زمین و در هنگامی طولانی صورت می‌گیرد . ولی در آزمایشگاه و به امداد دو روند مجاز ( فشار بالا , دما بالا ) در هنگامی فراوان کوتاه خیس نیز می توان الماس ساخت کرد . الماس های زینتی تصنعی و مصنوعی بخش کوچک و پرسودی از صنعت الماس را تشکیل می دهند . این الماس های رنگ یکه در مقایسه با همتاهای بی رنگشان فوق العاده کیمیا و فراوان گران ترند , میتوانند چنان کیفیت بالایی داشته باشند که چه بسا خودرو های درست شده برای تشخیص سنگ های تصنعی و مصنوعی از ارگانیک نیز در تفکیک شان از یکدیگر مبتلا نقص‌ شوند , همان گونه که امروزه بعضا از بزرگ ترین الماس فروشان این صنعت نیز به زحمت از پس آن بر میایند .

• آنت ورپ در مملکت بلژیک یکی‌از مهم‌ترین مرکز ها تجارت در دنیاست و روزمره 200 میلیون دلار الماس بدین شهر وارد یا این که از آن بیرون میشود .
• بزرگ ترین سنگ قیمتی کشف شده , الماس 3106 قیراطی کولینان است که در سال 1905 ( 1284 ) در آفریقای جنوبی کشف شد و آن را به خیر قطعه جدا برش دادند که اکثری از آنان در جواهرات سلطنتی انگلیسی به عمل رفته اند .
• «دریای نور» تحت عنوان یک کدام از بزرگ ترین , دیرین ترین , استثنایی ترین و به حیث رنگ , کیمیا ترین الماس های جان دار در عالم است که در موزه جواهرات ملی ایران نگهداری می شود.

کالیفرنیم 251: گرمی 27,000,000 دلار

دومین ماده گران قیمت جهان هم، یکی از اعضای شریف جدول مندلیف است که در شتاب دهنده های ذرات تولید می شود. کالیفرنیم به عنوان یک ساطع کننده نوترون، نوترون را برای شروع کار راکتور فراهم می کند. از کالیفرنیم برای تهیه عناصر با عدد اتمی بالاتر هم استفاده می شود.

• از این عنصر برای درمان سرطان دهانه رحم استفاده می کنند.
• کالیفرنیم به وسیله «گلن سیبرگ»، «استنلی تامسون»، «آلبرت جیورسو» و «کنت استریت» در سال 1950 (1329) در ایالات متحده آمریکا کشف شد.
• نام این عنصر از نام دانشگاه و ایالت کالیفرنیا در آمریکا گرفته شده است.

پادماده (ضد ماده): گرمی 100,000,000,000 دلار

برویم سراغ گران ترین ماده موجود در جهان که قیمت هر گرم آن حتی از قیمت چند تریلون گرم الماس هم بیشتر است. پادماده از نظر ساختار مانند ماده است؛ منتها از ذراتی موسوم به پادذره ساخته شده است که همه چیزشان مشابه ذره معمولی است و تنها بار الکتریکیشان با آن ها تفاوت دارد. برخلاف ماده معمولی که پروتون های هسته اش بار مثبت دارند، پادماده هسته ای با بار منفی دارد و بار ذرات مداری آن، مثبت است. پاد ماده وقتی تولید می شود که برخورد میان ذرات با انرژی بالا صورت بگیرد و طبق رابطه معروف اینشتین، بخشی از انرژی جنبشی به ماده تبدیل شود که البته این اتفاق در شرایط آزمایشگاهی مناسب و خاصی اتفاق می افتد. پادماده به طور طبیعی در زمین یافت نمی شود، نگر خیلی کم و با عمر بسیار کوتاهی که از نتیجه واپاشی هسته ای و پرتوهای کیهانی حاصل شده باشد. پادماده ها در زمین و خارج از آزمایشگاه و در برخورد معمولی با مواد دیگر از بین می روند.

• به دلایلی که خیلی روشن نیست، نامتقارنی عظیمی بین ماده و پادماده عالم اطراف ما وجود دارد. به بیان ساده تر، ما مقدار زیادی ماده می بینیم، ولی هیچ پادماده قابل توجهی مشاهده نمی کنیم.
• عمر کوتاه پادماده ها به این علت است که با برخورد آن ها با ماده هایی که در اطراف ما وجود دارند، نابود می شوند. با این نابودی و طبق رابطه هم ارزی جرم و انرژی اینشتین (E=Mc2)، انرژی ای معادل جرم کل ماده و پادماده از بین رفته آزاد می شود.

قفس پادماده

به دلیل این که پادماده به محض تماس با ماده معمولی نابود می شود، باید آن را توسط میدان های الکتریکی و مغناطیسی به دقت تنظیم شده محصور کرد.

موادی که گرانبهاتر از طلا در جهان می باشند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.