مواد لازم و طرز تهیه بامیه برای سفره افطاری

بامیه نوعی شیرینی می باشد که در ماه رمضان طبخ می شود و افراد روزه دار از بامیه در سفره های افطار و سحر استفاده می نمایند تا قند خونشان طی روزه داری پایین نیاید بامیه را می توانید خودتان در خانه تهیه نمایید و نوش جان کنید در ادامه جزئیات بیشتر مواد لازم و طرز تهیه بامیه برای سفره افطاری را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : بـامــیه شیرینی محبوب و خوشمـــزه ای اسـت که در ماه رمضان علاقـــه ی ما ایــرانــی ها به آن چنــد برابــر می شود. بامـیه یکـی از شیریـــنـی های اصــیـــل ایرانــی اســـت که به تازگی در کشورهــای اطـــراف هم آن را می پزنـد. برای طرفـداران ایــن شیرینــی خوشمــزه آموزش آن را قرار دادیــم تا در کنـار چای نوش جان کنــیـــد.

مواد لازم:

آب ۴۰۰ گرم
آرد ۲۵۰ گرم
کره یا مارگـــارین ۱۰۰ گرم
سمولینا (ریــز) ۵۰ گرم
نشـــاســـتـــه ی گندم یا آرد برنج ۵۰ گرم
نمـک نصف قاشـق چای خوری
شکـــر ۲ قاشــق چای خوری
تخـم مرغ ۵ عدد

شربـت سرخ کردن بامیــه

شکر ۷۵۰ گرم
آب ۶۰۰ گرم
آب لیمو یک قاشق خوراک خوری


طرز تهـیـه بامیه:

ابـــتدا شربـت را بایـد حاضـــر کنــیـد. آب و شکر شربـــت را بهـــم بزنیــد و روی اجـاق قرار دهیـد. تا وقتــی که خوب حل شود و جوش بیایـــد و داخـل آن آب لیـــمو را اضـافه کنـیــد. بگذاریــد تا قوام بیـاید و بعـــد اجاق را خاموش کنـید و بگـــذارید سرد شود.
آب، کره یا مارگـــاریـــن، نمک، شکر را داخل یک قابـلـــمـــه ی مناســب بریزید و روی اجـاق قرار دهیـــد. تا به جوش آمد، آرد الک شده، سیـــمولینـا، آرد برنــج را به یکبــاره داخـــل مخـــلوط بریــزیــد. با قاشـق چوبی و به سرعــت این مخــلوط را بهم بزنیـد طوری که به شکـل خمیــر در بیایـــد. حدود ۶-۷ دقـــیقـه مرتـب آن را بهـــم بزنــیـــد تا بپزد.
از روی گاز برداریـــد، و بگذارید گرمایـــش را از دست بدهد. تا وقتی که بتوانــید دســت بزنید، و سپس تخــم مرغ ها را بشـکـــنـــید و و خوب ورز دهید. از شربت آماده شده یک قاشــق خوراک خوری اضـــافه کنید و بازهم ورز دهــیــد. حال بگـذارید تا خوب سرد شود.
داخـــل یک ظرف عمیـــق (قابـلـمه یا تابه ی منـاسب) روغن بریـزید. خمـــیـر آمـاده شده ی بامیه را داخـــل قیف دالـبوری مناسب بامیه زدن پر کنیــد. به دلـــخواه تان، با قدهــای همـسان بامـــیـه ها را فشــار دهیــد و با چاقوی چرب برش بزنیــد. بامــیه ها را بصورت پراکـــنـــده داخـل روغن روی حرارت متوسط قرار میـــدهیــد و با تکانــهـای ملــایم بامیـــه ها روی روغن می آیند. دقـــت کنیــد نبایـــد بامــیه ها زیـاد باشــند. به اندازه ی دلخواهتـان که سرخ شد، بامـیـه ها را خارج کنــید.
ابـتدا بامیـــه ها را در ظرفی بریزیــد تا روغنـــش را از دست بدهد، و سپـس آن را داخـــل شربــت سرد شده بیـــانـــدازید. ۵-۶ دقــیـــقـه داخـل شربـــت باشد و بعــد بگـذاریـد تا شربـــت و روغن اضــافـه ی آن خارج شود.

نکــتـه :

برای استفاده ی دوباره ی روغن، در صورتـی که بخواهــیــد شیـریـنـی پخـــتن تان را ادامـه دهــید، بگــذاریـد روغن سرد شود. اگر داخل روغن داغ بریزید، بیـرون بامـــیـه ها سریع سرخ می شود، و داخلــش خمیر می ماند.

مواد لازم و طرز تهیه بامیه برای سفره افطاری

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.