مکانیزم های بدن و واقعیت های جالب در مورد بدن انسان

واقعیت های بسیار جالب که در مورد بدن وجود دارد و بسیاری از افراد این واقعیت ها را باور نمی نمایند ولی بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید تا اطلاعاتی که در مورد بدن وجود دارد را بدانید و این اطلاعات در مورد بدن همه افراد می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مکانیزم های بدن و واقعیت های جالب در مورد بدن انسان را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن :معمولاً آدم ها باورهایی دارا‌هستند که به مشقت آنان را تغییر و تحول خواهند اعطا کرد . اکثر زمان ها این باورها از دوران کودکی در ما نهادینه شده و فارغ از تاءمل یا این که چه بسا کوچکترین شکی به آنان یقین بی نقص داریم . این مسایل بیشتر از هر چیز دیگری به مشاجره های سنتی و فقهی جامعه مربوط می گردد . ولی گهگاه چیزهایی در امر بدنمان به ما نقل شده که امروزه دانش آنان را رد می نماید . مثلا از دوران کودکی به ما نقل شده که تماشا کردن تلویزیون برای دیده هایمان زیان آور خواهد بود و یا هیچ وقت نباید در اتاقی که نورپردازی آن ضعیف است مطالعه کنیم . تا چه حد یقین دارید که‌این سخنها حقیقت دارد؟

پیرو این مقاله میخواهیم شمارا با افسانه هایی بی شالوده در زمینه‌ی تن آدم آشنا کنیم که علی رغم اعتقادوباور همگانی حقیقت ندارند و درک کردن آنان سهم متعددی در امداد به شما برای آشنایی بیشتر تن و سلامت ماندن خواهد نمود .

۱ – بارداری ۹ ماه به ارتفاع نمی انجامد

در واقع یک بارداری سلامت و سوای خلل می‌تواند بین ۹ تا ۹٫۵ ماه ارتفاع بکشد و این میزان میتواند تا ۵ هفته بعد از خیر ماهگی هم ادامه داشته باشد .

۲ – واکسن آنفلوانزا شما‌را به آنفلوانزا دچار نخواهد کرد

اگر‌چه تن آدم در عکس العمل به واکسن آنفلوانزا احتمال دارد در گیر تب شود ولی این به آن شکل نیست که به دلیل تزریق واکسن به انفلوانزا مبتلا خواهید شد . واکسن آنفلوانزا دربردارنده ویروس مرده ای است که نمی تواند زنده شده و سبب بیماری شود .

۳ – تکمیل کننده های ویتامینی شرایط تندستی را بهبود نمی بخشند

کامل کننده های ویتامینی احتمالا خیر صرفا بلااستفاده باشند بلکه برای تن و تن درستی هم زیان آور باشند . یک مطالعه ۲۰ ساله نشان داده اشخاصی که به صورت تروتمیز تکمیل کننده های ویتامینی مصرف می نمایند با خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان روبه رو هستند .

۴ – سلول های مغزی امکان رجوع دارا‌هستند

برای بازه زمانی های مدیدی آدم بر این اعتقادوباور بود که سلول های مغز آدم قابلیت و امکان زنده شدن و رجوع و برگشت ندارند . البته این زمینه حقیقت ندارد و مبتنی بر فرآیندی به اسم «تکثیر سلول های عصبی» , سلول های عصبی جدیدی هیپوکمپوس صورت میگیرند . این بخش از مغز مسئولیت یادگیری , خاطر بلند زمان و احساسات را بر عهده دارااست .

۵ – مطالعه در مکان با فروغ و روشنایی کم بصیرت شمارا آنالیز نخواهد موفقیت

صحیح نظیر تماشا کردن تلویزیون , مطالعه کردن در اتاقی که نور و روشنایی کافی ندارد به کاهش بصیرت منتهی نخواهد شد . ولی احتمال دارد در چنین قوانینی شم نمائید که دیده های شما از مطالعه خسته شده‌است ولی در زمان طولانی به مشکلات بصیرت دورازشوخی منتهی نخواهد شد .

۶ – میل کردن مقادیر دوچندان آب کمکی به روشن شدن پوست نمی‌کند

ولی شما بایستی به صورت روزمره میزان کافی آب بخورید البته آب درمانی برای آکنه نخواهد بود . پوستی که رطوبت کافی داشته باشد خیلی زودتر تسکین پیدا خواهد کرد البته نباید امیدوار باشید که با تناول کردن آب بیشتر آکنه کمتری روی پوست شما بوجود بیاید .

۷ – اسنک های آخر شب منجر بالا رفتن وزن نخواهد شد

سفرهای نصف شب در سمت فریزر با ارتقاء وزن همراه خواهد بود البته غذایی که می خورید عامل چاقی نیست . اسنک هایی که در زمان شب می خورید مارا تپل خیس از اسنک هایی که طی روز می‌خوریم نخواهند کرد . علت کلیدی که سبب ساز تپل شدن میگردد عدم تحرک در دراز بازه است که بیشتر در زمان شب شخص را سرگرم می نماید .

۸ – دندان درآوردن سبب تب کردن بچه نخواهد بود

اکثری از پدر و مادر بر این باورند که در هنگام دندان درآوردن ; تب کردن بچه امری ارگانیک است و اما این یقین افسانه ای بیش نیست . گه گاه دندان درآوردن می‌تواند به تبی مختصر منجر گردد , علی الخصوص در زمینه ی او‌لین دندان , ولی در حالتی که تب طفل زیاد بالا باشد می‌تواند نماد ی بیماری باشد که هیچ ربطی به دندان درآوردن ندارد .

۹ – پرت کردن پاها روی نیز هیچ مشکلی ندارد

مطالعات نشان داده که برخلاف اعتقاد همگانی , پرتاب کردن پاها روی نیز در شرایط نشسته سبب ساز واریس یا این که صدمه وصال به عصب های پا نخواهد شد . در واقع وقتی که شرایط تن را تغییر و تحول میدهیم , فشار خون تن به صورت خودکار متعادل می‌شود . صرفا اشخاصی که مبتلا لختگی در جریان خون میباشند می بایست هنگام نشستن پاهایشان را روی نیز نیندازند .

۱۰ – بوی تن دهن ربطی به مشکلات معده و روده ندارد

اکثری از تایم ها , بوی تن دهن به دلیل مشکلات دهانی و دندانی است . بعضی اوقات هم احتمال دارد بوی تن دهن علامتی از ایراد در تمامی ها , ریه ها و روده ها باشد ولی صرفا آرم این مشکلات نخواهد بود . پس در شرایطی‌که بوی دهانتان بد بود خیلی سرعت بالا آن را به مشکلات لاینحل درونی رابطه ندهید .

۱۱ – دویدن به زانوها صدمه وارد نخواهد کرد

در واقع دویدن هیچ صدمه ای به زانوها نخواهد زد چنانچه این فعالیت را صحیح انجام دهید . عملکرد فرمایید با پای برهنه ندوید , از کفش های استاندارد و راحت استفاده فرمایید و اقتدار بدنی خویش را هم در لحاظ بگیرید .

۱۲ – میتوانید تلویزیون را از نزدیک تماشا فرمایید

در حالتی که از مسافت در حدود تلویزیون نگاه نمائید این عمل به دیده هایتان صدمه ای وارد نخواهد کرد اگر‌چه شاید در منظر هایتان شم خستگی فرمائید . بهرحال برخلاف بزرگسالان , خردسالان در خیره شده از در حدود تلویزیون مشکلی ندارند . احتمالا به همین منظور است که خردسال ها از تماشا کردن انیمیشن در مسافت ای مضاعف در حدود تلویزیون لذت می‌برند : در واقع دیده های آنان از این عمل خسته نمیشود .

۱۳ – چه بسا هنگام بیماری هم میتوانید بستنی بخورید

اکثر زمان ها اشخاص در هنگام بیمار بودن بستنی نمیخورند . با این حال , این فعالیت بیماری شما‌را بدتر نخواهد کرد و شما می‌توانید بستنی مد نظر خویش را حتی‌در هنگام بیماری هم بخورید . چه بسا بستنی میل کردن گهگاه قادر است احساس بدی که در هنگام بیماری در گلویتان دارید را بهبود بخشد و کالری هایی را به تن شما برساند که در هنگام بیماری به دلیل بی اشتهایی به تن شما نمیرسند .

۱۴ – قارچ ناخن قابل معالجه است

اما که معالجه قارچ ناخن قادر است طاقت فرسا و طولانی باشد ولی اینکه که‌این خلل هیچ وقت معالجه نمی‌شود هم درستی ندارد . صرفا کاری که بایستی بکنید این است که به مقطع کافی داروهای ضد قارچ مصرف کرده و زمان معالجه را بی نقص فرمائید . همینطور راهبرد های خانگی وجود دارا‌هستند که می‌توانند دراین مورد به شما یاری کنند . یک واحد سرکه را با دو واحد آب تر کرده و انگشت دارنده ناخن قارچی را در درون آن قرار دهید و برای تعدادی روز به دوران ۲۰ دقیقه این عمل را ادامه دهید . پس از یک هفته بدون شک نماد هایی از بهبود در ناخنتان را خواهید روئت کرد .

۱۵ – درصورتی که یکی‌از پاهایتان را خارج از پتو بگذارید خوب تر خواهید خوابید

مطالعات نشان داده که خارج پرت کردن یکی پاها از پتو در هنگام خواب سبب میشود که خواب پرسرعت خیس و راحت تری داشته باشید چون این عمل به تهیه دمای تن یاری متعددی خواهد نمود . وقتی که به خواب می‌رویم دمای بدنمان کاهش خواهد یافت ولی یک پتوی گرم و قابل انعطاف می‌تواند این تعادل را به نیز بزند . شایسته ترین روش برای رجوع به تعادل دمایی در هنگام خواب این است که پاهایتان را خارج از پتو بگذارید و بنابراین تن گرمای بیشتری ایجاد خواهد نمود .

مکانیزم های بدن و واقعیت های جالب در مورد بدن انسان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.