مکان های تفریحی از لحاظ گردشگری در سال 97

مکان های تفریحی بسیاری در جهان وجود دارد که بیشتر افراد از این مکان ها از نزدیک دیدن نموده اند خیلی از افراد هم دوست دارند در سال جدید هم به مکان های تفریحی و زیبای جهان سر زده و در این کشورها به تفریح بپردازند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مکان های تفریحی از لحاظ گردشگری در سال 97 را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : اگـــر اهل گشت و گذار در فضــای مجـــازی باشـــیـــد، حتما با وبســـایت معــروف و معـــتـبــر تریپ ادوایزر آشنـــایـی دارید. تریـــپ ادوایـزر که با جغـد سبز رنــگــش شنـــاختــه می شود، کاربــران بسیـــاری در سرتاسـر دنـیــا دارد و فضـــایــی را به وجود آورده تا اطـــلاعـــات و تجربــه گردشــگران را در اختیار همـگـان قرار دهد. به ایـــن ترتـــیـب بسیـاری می توانـنـد پیش از سفـــر به مقـصــدی خارجــی و ناشناخـــتـه، درموردش تحـقـــیـق کنـــنـد و نظـــر دیـــگـــر مسافرانی را که آن جا بوده اند بدانند.

به این ترتــیـــب تریـپ ادوایزر می توانـــد به راحتـی مجموعه ای آمــاری از علایق و سلـــیــقــه آدم های مخــتـلـــف را به دسـت آورد. یکی از کارهـایـی که این وبسـایت با ایــن مجـموعه اطـــلاعــات انــجـام می دهد، مشــخـص کردن محــبوب تریـــن جاذبــه ها، رستوران ها، هتل ها، شهـرها و … اســت.

تریـــپ ادوایـزر در ابـتـدای هر سال میـــلادی با بررسی نظــر و اطــلــاعات کاربـــران در سال گذشـــتـه لیستــی از برترین ها را منــتشـر می کنــد. حال با ورود به سال ۲۰۱۸ وقتــش رسیده تا یکی یکــی با برتـــرین های گردشـگــری دنیــا آشنــا شویم. به تازگـــی تریـپ ادوایــزر نخــســتین لیـســـت برترین خود را منـتشــر کرده و در طی آن پرطرفــدارتـرین جاذبــه های نوظهور دنـــیـــا را معـرفی کرده است.

در ایـــن لیـــست نه تنـهـــا خبــری از معـروف ترین شهــرهای توریـــسـتـی دنـیـا نیــست؛ بلکـــه کامـــلـــا با مواردی رو به رو می شوید که به احـتـمــال خیـلی زیاد تا به حال حتا اســم شان را هم نشـنیده بودیـــد. همان طور که اســم این لیست نشان می دهـــد، جاذبـــه های نوظهور، مکـان های کم تر شنــاخــتـــه شده و بکـــر دنـیــا هســتـنــد و اگر عاشـــق آنیـــد که کریـسـتـــف کلـــمب باشـــید و به جاهـای کمتر شناخـتــه شده بروید، همـراه کارنــاوال باشــید و خواندن باقـــی مطــلــب را از دســت ندهـیــد.

۱- جزیـــره ایشیـگاکی، ژاپن – Ishigaki Island, Japan

کافیسـت نگاهــی به عکس های جزیـــره ایشیگـــاکی بینـدازیــد تا بلافـاصـــله متوجه شوید با چه بهشــتی رو به رو هســتـیــد! جزیره ای کوچک که در میان آب های نیـــلــگون و شفاف اقـیـانوس آرام جا خوش کرده اســت. ساحـل های ایـن جزیـره سفــید و دســـت نخورده اند و گویی هنوز بشــری پا بر روی آن ها نگذاشـتـه است؛ امـــا این تمام چیــزی نیسـت که در ایــن جزیـــره خارق الـعــاده انـــتــظــار شمـا را می کشـد، سوار یکـــی از قایــق های جزیره شوید و به ماجـراجویی روی آب بروید. قایـــق های جزیره ایشــیــکــاگــی با کف های شیـــشـــه ای و شفـــاف شان ایـــن اجـــازه را به شما می دهند تا بدون آن که به میان آب بروید، از دیـدن صخـــره های رنگــارنگ مرجـانـــی لذت ببریــد و ماهی های بی نظیـــر اقــیــانوس را از فاصله بسیـار کمــی تماشا کنـــیـد.

جزیـــره ایشــیگــاکی در غرب جزایـر اوکینـــاوا ژاپـــن قرار گرفته و دومین جزیره بزرگ مجمــع الــجـــزایــر یِـیـــاما (Yaeyama) اســـت. خوب اســت بدانــیـــد که ایــن جزیره زیــبا بخــشــی از پارک ملـی و محـــافــظــت شده ایـــریوموت-ایشــیــگــاکـی (Iriomote-Ishigaki National Park) محسوب می شود.

۲- کاپــا، هاوایی | Kapaa, Hawaii

فرقی نمـــی کنـد اهـــل سفر باشـیــد یا نه، هاوایی از آن اســم هاست که کوچک و بزرگ می شنـــاسندش و می دانند یکی از جذاب تریــن مجموعه جزایر کشور آمریــکاسـت. وقتی به سراغ جایــگاه دوم لیـست برتـــرین جاذبـه های نوظهور می رویم، با شهـــر کوچکــی از ایالـــت و جزایـــر هاوایــی رو به رو می شویم که به خاطـر مغازه های سوغاتی و صنـــایع دسـتــی و خوشمـــزه فروشی هایش بیـــش از هر چیـز دیگــری کسـب شهـرت کرده است. البتـــه این تمام جذابـیــت کاپــا نیـــســت و برای خوشگذرانـــی در این شهر ساحلی و کوچک می توانیــد انواعی از ورزش های آبــی و مهیــج را در لیـســـت بایــدهای خود قرار بدهید.

۳- نایـروبی، کنیـا | Nairobi, Kenya

برای بررســی سومین جایـگـــاه به سراغ قاره آفـــریقـــا می رویم و یک راســت راهــی پایـتخــت کشور کنیـــا می شویم. نایــروبی که بزرگ ترین و پیشــرفتـه ترین شهـر این کشور اسـت، وسعــت بســیار قابـل توجهـــی برابــر با ۶۹۶ کیلومتــر مربـــع دارد و جمعـــیـــتی در حدود ۳ میلـــیون و ۲۰۰ هزار نفـر را در خودش جای داده است. جالــب است بدانـیــد نایـــروبی با عنوان پایــتـخت سافـــاری آفـــریــقـــا شناخـتــه می شود و به سبب طبیعــت خاص و سرگرمی های شبــانـــه اش شهــرت بســیـــاری به هم زده اسـت. اگــر بخواهـــیـم به طور دقــیــق تر به جاذبـــه های شهـــر نایروبی اشاره کنــیــم، با مواردی چون مرکز زرافــه، کرگدن های سیاه پارک ملی نایــروبی و موزه کارن بلیــکســن، خانـه سابـق نویسـنــده معروف دانـــمــارکی رو به رو می شویم.

۴- هلیفــکـــس، نوا اسـکوشیا | Halifax, Nova Scotia

اگـــر عاشــق آن هستــیــد که در سفــرهای تان با پای پیـــاده به گشت و گذار بروید، هلـیـــفکس گزینه منــاســـبــی برای شمـــا خواهـد بود، چرا که از نظـر بسیـــاری از گردشگران، بهتریـن راه برای گردش در هلـیــفکس پیاده روی است. الـــبته قبل از ایـــن که در سطح شهر هلیفکس قدم بزنـــیـــد، بگذراید ببیــنیم به کدام نقــطـــه از دنـیا رفتـه ایـــم. بررسی نقشه ها حکایــت از آن دارنــد که به مرکـز یکی از اســتــان های کشور سرد و شمالــی کانــادا به نام نوا اسکوشیا سفر کرده ایــم.

هلـــیفــکس شهـری ساحـلـی است که در شمال اقیــانوس اطـلس جا خوش کرده اســـت و وسعت چنـــدانـــی هم ندارد. با ایـن حال جالب اســت بدانید هلیفکـس قلب اقتــصادی ناحــیه آتــلانـــتــیــک کانادا به شمار می رود و از نظــر مجـلـــه اینـترنــتی و معتبر مانــی سنـس کانـادا، در سال ۲۰۱۲ بهـتــرین شهر برای زنـدگی در کشور وسیـع کانــادا بوده اســت.

برای گشـــت و گذار در هلـــیـفکس می توانـیـــد اول از همـــه روی موزه دریای آن حســـاب کنید که شمــا را به دل تاریـخ ایـن شهر می برد. پس از آن گشـــتی در محوطه تاریخـــی تپــه سیـــتـــادل (Citadel Hill) بزنــید و در نهـــایت خودتان را به گشتــی دل انگیز در باغ های عمومی هلیـفـکس مهمـان کنـــید.

۵- گدانسک، لهـسـتـــان | Gdansk, Poland


نوبتـــی هم که باشد نوبت قاره سبز اسـت که یکــی از بهتریــن جاذبـــه های نوظهور را به خودش اخــتـصاص بدهـــد. راهی کشور لهستان و شهر بندری گنداسک می شویم تا ببینـــیم قرار اســـت با چه دیدنی هایی غافـــلگیـــر شویم. خودتـــان را برای یکـی از زیبــاترین شهـرهــای حاشیه دریـای بالـتیک آمــاده کنیــد که با خانـه های باشـکوه و کلــیــساهـــایـــی با معمــاری گوتیـک سر برآورده است. در دل کوچه و پس کوچه های ایــن شهــر بنـــدری قدم بزنیـــد و از دیـــدن فضـای تاریـــخی شهر کیــف کنـیـد. گدانــســک شهری با تاریـــخـی هزار سالــه بوده که در برهــه های مهم تاریـــخـــی نیــز نقــش مهمی ایـفا کرده اســت.

از دیـــدنـــی های خاص گدانــسک در نزد گردشـگران باید به لانـگ مارکـت (Long Market) اشــاره کرد که برخــلـــاف نامـــش هیچ نوع بازاری نیـــست. لانگ مارکت در واقع محوطه ای است که تعـــدادی از ساختـــمـــان های دیــدنی شهـر را در خودش جای داده اســت. پس از آن گرین گیـــت، دروازه تاریـــخی شهر را نبایـــد از قلـم انـداخت و الـــبـتـــه بایـــد سری هم به موزه جنگ جهــانی دوم و کلـیســـای اولیوا زد.

۶- سان خوزه، کاســـتـاریکـا | San Jose, Costa Rica


به آمریـــکای مرکزی می رویم و یک پایتــخـــت دیـگر را برای گشت و گذار در برنامــه قرار می دهــیم. قرار است میهــمـان کاســـتاریـــکا و پایتـــخــت جذاب و سرسبــزش، سان خوزه باشـــیـم. شهری رنـــگـارنــگ و پرهـیـاهو که با مجـسـمه های خاص و ویکتوریایــی مزیـــن شده است. ایــن شهـر که با درآمـــد حاصــل از کشت و فروش و قهوه روزگار می گذرانــد، طبــیـعــی است که منــبعی برای یکـی از بهـتـریــن قهوه های دنـیـا باشــد!

پس به سراغ فروشگاه های سان خوزه بروید، عطر ناب قهوه را به ریــه ها فرو ببریـــد و از همـیـن ابـــتدا سوغاتی های خود را بخــریـــد. الـبـتــه که این ها تمام جذابـــیت های سان خوزه نیسـتنــد و برای تفریـــح دسـت بازی خواهـــید داشت. به مرکـز شهـر سان خوزه بروید و از سالـــن تئاتر ملـــی کاســـتـاریـــکا دیـــدن کنـیـد. در ادامـه بازدیــد به سراغ موزه طلــای پایـتخت در بانـــک مرکزی بروید و یکـی از جذاب تریـن مجـموعه های طلایــی دنیـا را از نزدیــک تمـاشـا کنید. اگــر هم اهل طبیعت گردی هستـــیـد، گردش در اطـراف آتـشفشـان فعال آرنال در نزدیکی سان خوزه را از دسـت ندهید.

۷- ریــگـا، لتونی | Riga, Latvia


بار دیـــگر به سراغ یکی از شهرهــای اروپایی می رویم که در کناره دریـای بالتیــک دلـــبری می کند. ایــن بار مقـــصد ما کشور لتونی و پایــتــخـت زیبایـــش، شهـر ریـــگــاست. ریـــگا که عنوان بزرگ تریــن شهــر در کنـــاره دریای بالــتیـک را به خودش اخـــتـــصـــاص داده است، ترکـیـب جذابی از معمـــاری منحـصر به فرد ساخـتــمـــان ها، سنت های مختلف و تاریخچــه ای پربــار است. برای گردش در ریگـا ابتـدا به بافـــت سنـــتـی و مرکز شهــر بروید، سازه های جذاب ریگا را تمـاشـــا کنـیـــد و سپـس به سمـــت بازار مرکزی پایـتخت، بزرگ تریــن بازار اروپا راه بیفـتـــیـــد. ایـن بازار نه تنـــهـا در معـمـاری که در محـــصولات تازه و طبیـــعـــی اش خاص و جذاب اســت و یک خوشمــزه گردی اروپایی را برای شما مهیـا می کند.

از آن جا که درســت از میان شهــر ریـــگا، رودخــانه دائوگاوا می گذرد، برای گشـــت و گذار و تفـریح در پایتـخـت لتونی می توانـید از قایـق ها و اتوبوس های آبی اســتــفاده کنــید.

۸- رووینــی، کرواســی | Rovinj, Croatia

گردش مان در اروپا را ادامــه می دهـــیـم و ایـــن بار انگــشت می گذاریــم روی یکی از شهــرهــای ساحلــی کشور کرواسی. رووینـــی، دهکده ای کوچک امـــا فوق الـــعاده زیــبــاسـت که به عقیده بسیـاری بهـتــریـــن شهری اســت که در ایـن کشور می توان به سراغش رفت. ایــن شهـــر کوچک در واقـــع شبــه جزیره ای است که با آب های دریای آدریاتـیک احــاطـه شده و با ساخـتــمـان هایی به سبـک معـماری ونیــزی دلـــبری می کنــد.

شک نکنید که اگـر رووینـــی را برای سفـــر انـتخـــاب می کنیـــد، پشـیـمـــان نخواهــیـــد شد. کافـــی اســت نگاهـی به عکس های این شهر ساحـــلــی بینــدازید تا به سرعت حرف ما را تایـید کنــیـــد. برای گشــت و گذار در رووینـی انتخاب های مختلــفـی پیش روی شماست که پیـــشـنـــهــاد می کنیــم ابــتدا از گردش در مرکز تاریخــی شهر شروع کنـــیــد. سری به جشـنواره های مختلف بزنـــیـد و در انـتــهـــا یک پایــان بندی تمـام عیار را در رستوران ها و کافه های رووینی رقم بزنیــد. خوب است بدانـــیـد که رووینــی از ایـن لحــاظ اســـتـانداردهـــای قابل قبولی دارد و رضایت بســـیاری از گردشـگـران دنیا را به راحـتـــی جلـب کرده اســت.

۹- نرجا، اسپـــانیــا | Nerja, Spain

انــگار سفـــرمــان در اروپا تمـــامی ندارد و قرار است از شهـــرهـای زیــادی در این قاره سرسـبـــز بازدیـــد کنـــیم. ایــن بار به سراغ کشور اســـپــانیـــا می رویم؛ اما اشــتـبـاه نکنــیـد مقصــدمـــان جزایر قنـاری ایـــن کشور و یا شهرهــای مادریــد و بارسلون نیســـت. شهر نرجـا، نهــمـــین انـــتخاب تریپ ادوایـزر، شهری کوچک و ساحـــلـی در کنــاره دریـای آلبوران است که به سبـــب طبــیعت دوست داشـــتـنی، ساحـــل دلبرانـه و غارهـــای فوق العـــاده جذابــش مورد توجه قرار گرفـــتـــه اســـت. شایـــد باورتـــان نشود امـا بســـیـــاری راهـــی شهر نرجـای اسپانـیــا می شوند تا تفریــحات آبی را در این نقـطـــه از دنـیا تجربه کنند و اسکی روی آب، قایــق سواری و موج سواری را در تفریحـــات خود می گنــجــانند.

۱۰- کازابلـانکـا، مراکــش | Casablanca, Morocco

اشتباه نکــنـــیـد درباره یکی از محبوب ترین فیلم های تاریــخ سیـــنـــمـــا صحبت نمـــی کنیـم. برای جمــع بنــدی سفر به شمـال قاره آفــریقــا می رویم و کازابلــانکــا، بزرگ تریـن شهـــر کشور مراکـش را انتخاب می کنــیم. کازابلانـــکـا، شهــری ساحلی در کنـــاره اقیانوس اطـلس اســت که ترکیـــبـــی بدیع از مدرنـیــزه، جاذبــه های تاریـخی و تفـریحـــات آبی اسـت.

برای لمـــس زیبایی های کازابـلانـــکـــا بدون معـطـلـــی به سراغ مســـجد باشـکوه حسن دوم بروید و برای لحـظاتـــی غرق در معـماری متفـــاوت آن شوید. سپـــس سری به کلیـســای زیــبـای شهر بزنـیـد و در ادامه می توانــیـــد وجه متفـــاوتی به سفرتـــان ببـخـشـــیـد و برای ساعاتـــی هیـجــان انگـــیـز به شهربـازی سنـباد کازابلـانکا بروید.

مکان های تفریحی از لحاظ گردشگری در سال 97

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.