تالاب استروس دل ایبرا،باغ های مندوزا و مکان های زیبا در آرژانتین

آرژاتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی می باشد که بیشتر منطقه های زیبای زیادی برای دیدن دارد سالانه توریست های بسیاری وارد این کشور می شوند تا از نزدیک جاذبه های گردشگری این مناطق را ببینند و در این کشور به تفریح و سرگرمی بپردازند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر تالاب استروس دل ایبرا،باغ های مندوزا و مکان های زیبا در آرژانتین را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن: گذرانــدن یک تعطیلات متفاوت آن هم در سفر به کشوری خارجــی، یکـی از بهـــتــرین حالــاتـی است که برای یک گردشـگـر می تواند پیش بیاید. حال به ایـن اوصاف ایــن را هم اضـــافـــه کنید که در طبـیعت وحشــی کشور آرژانـتین به یک یک طبـیعت گردی بی نظیر و هیـجـان انــگـیـز بروید! در آرژانــتـین پوشش گرمـــسیــری که تا به جنوب امتــداد دارد، دامنـه ای از بیابان های زیبا، حیوانات مخــتـــلـــف،…، همــه ی این ها دلـــایـلی هستــند که طبیـعت گردی در آرژانـــتین را برای هر گردشـگـــری واجـب می کنــد.

۱- منـطــقه ی دریاچه ی باریلوش
دریـــاچـــه ی باریــلوش(Bariloche)، بر خلاف دیگر منـاطق آرژانـــتین که به خاطـــر بارش های زیــاد سبـز و بزرگ انـد، فقــط از موهبت دریاچه بهره می برد امـا، با این وجود بسـیار سبز و زیبا و الـــبته منحصـــر به فرد اسـت. این دریاچـــه به عنوان یکــی از مناسب ترین مکان ها برای ماهـــیـگــیری اسـت. شهری که در اطـراف ایـــن دریاچــه قرار دارد، خوابآور نام دارد و نزدیـــک به ۱۰۰ هزار نفــر جمـــعــیت را در خود جای داده است. به خاطر وجود ایــن دریــاچـه، ایـــن شهر جمـــعـیتش بیــشــتــر شد و و تا به الـان هم رشـدد قابل قبولی داشـــتـــه اسـت. باریــلوش بی شک یکـــی از معـروف ترین مســیـــرهـای طبیعـــت گردی در آرژانتـــین است و معمولا بازدیــدکنندگــان و گردشـــگــران مســـیــر طبـــیعــت گردی خود را اول از ایــن منــطقـــه شروع می کنــنـد.

دریاچه ی باریـــلوش(Bariloche)، بسـیار سبــز و زیبا و الـــبــتــه منحــصـر به فرد است

۲- ال کالافاته و ال کال کالتـــن
منــطقــه ی ال کالافاتـــه(El Calafate) و ال کالـتن(El Chalten)، درســت در نزدیکی و یا بهتر بگوییم لبــه ی پهنه ی کوه یخ جنوبی، دومیـن سطـــح یخی بزرگ در کره ی زمیـــن قرار گرفته اند. به تازگی در این منـــطـقه ساخت و سازهـــای توریستـی بسیاری صورت گرفــته است امـــا از زیـبـایـیش هنوز هیــچ چیـــز کم نشـده اســـت. اکـثـــرا گردشگـران برای دیدن کوه یخــی به ایــن منـطقـــه سفر می کننـــد اما بر اسـاس تجربه ی کسانی که به ایــن منطـقــه ی زیــبا سفر کرده انـــد، در طی مسـیر طبیعـــت گردی خود، حتـما چند شب را در این منـطـــقـه بگذرانـــید و طبیعت گردی در شب را در این منـــطــقـــه تجربـه کنیـد. بهـــتـرین گزیـــنه برای اقــامــت جدا از هتل ها و اقامتگــاه های زیبـــایی که در این منــطقـه احـــداث کرده اند، خانـه های روستــایـی است امــا برای هر سلیقـه ای در این منــطـقـــه اقـامــتـگـــاه وجود دارد.

منطــقه ی ال کالـافـاتـــه(El Calafate) و ال کالتــن(El Chalten)

۳- تالاب استـــروس دل ایــبرا
اسـتـروس دل ایــبرا(Esteros Del Ibera) را به عنوان دومیــن آب های شیــریـن در جهان می شنـاسنـد. این منطـقه نه تنـــهـــا برای آرژانـــتـــیـــن و الـــبتـــه برزیــل مهـــم اسـت بلـکـه برای کل جهـــان مهـم اســـت. در حدود ۷۰۰ کیلومتری بوئینــس آیـــرس، پایتــخــت آرژانتیــن ایـن منطقــه قرار گرفتـه است. این تالــاب با این که یکـی از منـــاطــق حفــاظت شده اســـت و تالـــاب های مجاورش هم دست نخورده باقــی مانده انـد امـــا رشــد توریســتی و گردشگری فراوانــی از سال ۲۰۰۲ به بعد داشـته اسـت. حیات وحش ایـــن منـــطـقـه همــچــنین یکـــی از جذابـــیـت های آن به شمــار می آیـــد. اگر دوست دارید که در آرژانـتـین در کنار جاذبـه های ایـــن کشور غنـــی به طبیـــعــت گردی بپـردازیــد، با تهـــیــه ی بلیـــط هواپـیـما و رزرو هتــل خود از الــی گشت به ایــن کشور سفر کنـــیـد و سفری آرام را تجـربه کنیـد.

استروس دل ایــبـــرا(Esteros Del Ibera) را به عنوان دومین آب های شیــریــن در جهان می شناسند

۴- باغ های منــدوزا
این باغ های زیــبا یکــی از تاکستان های معـروف و زیبـــای کشور آرژانـــتین است و در سراسـر جهـان دوستـــداران طبــیعت گردی در آرژانــتـــیـن حتمـــا به آن سر می زنند. چیزی که در مورد مندوزا جالـــب اسـت ایــن اســت که ایـــن تاکــسـتان زیـــبا در منطـــقــه ای قرار دادر که اطـرافــش بیـابــانـی است امــا، ایــن تاکستــان یکــی از شاهکــارهـــای طبـــیـعـت در نوع خود معـــرفی می شود. امـا ایــن را فراموش نکـنید که چشـــمـه های پر آب و مســـتـطـــیــلی شکـــلـــی که در اطراف ایــن تاکــستــان و منــطقه ای که در آن قرادارد وجود دارنــد، یکی از منـابــعی اســت که در دســـت ساکــنـــان ان منـــطقــه برای شرب و اسـتــفـــاده اســـت. سیسـتــم آبیــاری این تاکــستان بسیار پیـــشـــرفتـــه است و منطـقـه ی اطرافش بســیار پیـــشـرفته شده اســت.

باغ های مندوزا، یکـی از تاکـســـتان های معروف و زیـــبــای کشور آرژانـــتین اســـت

۵- طبـــیــعـــت وحشـی پنیـــنسولا والدس
در ایـــن منطـــقــه که ممـلو از حیوانــات حیات وحش اســـت در طول سال بر اساس زمان بنــدی های مخـتلــف حیوانـاتی همـــانـنـــد: نهـــنگ جنوبی، دلـفیـن، پنـگوئن، فیـل، شیر دریایی در ایــن منطقه سکونت می کنـــنـد. نهنگ جنوبی از اول ماه مه و تا پایان دســـامــبر در خلــیج اصـــلی ایـــن منطـقــه ساکـــن می شود. دلـــفـــیـن ها همــانـــنـــد زنبور عســل در تمامــی فصول در ایـــن منـــطـقــه حضور دارد. در اول ماه اوت تا پایـــان اکـــتــبـــر فیل ها بیـــشتریــن حضور را دارنـــد. زمـــان اصلی وضع حمـــل شیـــرهای دریایـــی از فوریـه تا آوریـــل اســت و حیوانت دیگری همـچون: : گواناکو، روباه خاکستری در اکثر اوقات سال حضور دارنـــد.

نهنـگ جنوبی از اول ماه مه و تا پایـــان دســـامبـر در خلیج اصــلـی این منـــطـقه ساکـن می شود

۶- شمــال غربــی و سالـتـــا
یکی از منــاطقی که در محدوده ی آنـدس که منـطـقـه ای است با پوشش گیـــاهـــی مخصوص مناطـــق خشــک قرار دارد، سالتــا است. هنگامی به شمــال غربی سالـــتا وارد می شوید ایــن حس را خواهـیــد کرد که در مسیر طبـــیـعـت گردی خود در آرژانـــتـــیــن گویی با ماشیـن زمـــان به یک منـطقـــه ی دیـــگـــر رفــتـــه ایـــد‍! از رنــگ زرد به سبز می رســد. شمـا در طی مسیرتــان به شهـــر های کافـیـــه، تیـــلــکارا، جوجوی و پورمامـــارکـــا بر خواهـــید خورد.

یکی از منـــاطقی که در محـدوده ی آنـدس قرار دارد، سالـــتــا اسـت

۷- سن مارتـین د لوس آنــدز
سن مارتیـن د لوس آنـدز (San Martin de los Andes) از آن دسـتــه شهــرهـــایی است که دارای خانــه هایــی است که هنوز بافـت چوبی خود ار حفـظ کرده اند. سن مارتیــن د لس آنـدز با ایـــن که اسم طولانی دارد اما سخـتــی ادا کردن نامش به زیـبــایی طبـیعت فوق الـــعاده اش می ارزد. در طبیـعـت ایـــن منطقه گویا ۲ فصل تابـستان و پاییـــز را با هم تجــربـه می کنید. قله ی سن مارتین و ارتفاعـات زیـــبــای ایــن شهر، حتــی ساکــنـین ایـــن منــطقـه را در ایام تعــطیـــل تبـــدیل به بهـــتـــریـــن مقصد برای گردشـــگــری خودشـان می کنـــند.

سن مارتــیــن د لوس آنـدز (San Martin de los Andes) طبــیعت فوق العاده ای دارد

۸- آبــشار ایـگوآزو
آبشار ایـگوآزو(Iguazu)، در شمـالـــی تریـن نقـــطه ی کشور آرژانتــیـــن قرار گرفـــتـه اسـت. منطـــقه ای که ایــن آبـــشـار در آن قرار گرفته اســـت ممـــلو از پوشش جنگی و گیاهـان اســـتوایــی است و با سطـح زمین فاصلـــه دارد. ایـــن آبـــشار یکـی از زیبــایی های بی نظـیر طبـــیــعت آرژانـــتـیـــن اســـت و بســیــار برای مردم این منــطقـــه اهـمـیت دارد.

آبشـــار ایگوآزو(Iguazu)، در شمـالــی تریـــن نقطه ی کشور آرژانـتین قرار گرفـــته اســـت

۹- پنیـــنــسولا والدس
پنـــیـنسولا والـدس(The Peninsula Valdes)،مشـــهور تریـن مسـیر طبیعت گردی در آرژانتـــین، شبــه جزیـــره ی والدس اسـت. این منــطـقه با اقـیـانوس هایی زیـــادی از اطـراف احــاطه شده اســـت و به اقیانوس اطلــس متـــصـل اســـت. در ایـن منطقه حیواناتــی همــچون شیـر دریـــایی، پنـگوئن و نهـنـگ جنوبی زیســت بوم دارنـــد.

پنـینــسولا والــدس، مشــهور تریـــن مســـیر طبـیعـت گردی در آرژانـتــین، شبــه جزیــره ی والدس است

۱۰- تیــرا دل فیـه گو
تیرا دل فیـــه گو(Tierra Del Fuego)، در تاریـخ جایگاه بسیــاری از ماجــراجویان و دزدان دریـایـــی بوده اسـت. در واقـــع آنان برای دور زدن کانال بیگــل و اونوشیـا از ایـن منـطــقه وارد می شده اند. ایــن منطقـه بی شک یکــی از مهم تریــن استان ها در ۱۰ سال گذشــته بوده است و رشــد صنعـــتـــی و تجاری بالـایـی داشــتـه اســـت. در ایــن منـطقـــه می توان از اکتبــر تا آوریــل، با قایق های بادی و تفــریــحـی به تفــریح پرداخــت.

تالاب استروس دل ایبرا،باغ های مندوزا و مکان های زیبا در آرژانتین

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.