بیوگرافی میترا حجار بازیگر اهل مشهد

میترا حجار یکی از بهترین بازیگران در دهه هفتاد و شصت می باشد او فیلم های سینمایی زیادی را با بهترین بازیگران بازی نموده بود اولین فیلم میترا حجار غریبانه بود که مخاطبان بسیاری داشت در چند سریال تلویزیونی هم به ایفای نقش پرداخته است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیوگرافی میترا حجار بازیگر اهل مشهد را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

بیوگرافی کامل میترا حجار

نام: میترا
نام خانوادگی: حجار
تاریخ تولد: ۱۳۵۵/۱۱/۱۵
محل تولد: مشهد

بیوگرافی کامل میترا حجار

میترا حجار در ۱۵بهمن ۱۳۵۵ در مشهد متولد شد.مادر او مهری جاهد و پدرش محمد حجار می باشد.وی دارای یک خواهر به نام مریم حجار و یک برادر به نام مجتبی حجار می باشد.

میترا حجار در سال ۸۴ ایران را به قصد فرانسه ترک کرد و برای تحصیل در رشته کارگردانی به
آمریکا سفر نمود، او پس از حضور ۳ ساله در محافل فرهنگی خارج از کشور توانست در یک قسمت ازسریال تلویزیونی آمریکایی به نام اسمیت بازی کند. همچنین در زمینه موسیقی نیز در حال فعالیت است.

میترا حجار با مدرک ریاضی فیزیک از سال ۷۶ و با فیلم غریبانه وارد سینما شد و دوره دوساله
کارگردانی را در کلاس های بزرگمهر رفیعا گذراند.

او در سال ۱۳۷۷ در فیلم فریاد درخشید و بازی قابل توجهی از خود ارائه داد.پس از آن با بازی در متولد ماه مهر ساخته احمد رضا درویش در سال ۷۸ چنان بازی قدرتمندی رابه نمایش گذاشت که هیئت داوران هجدهمین جشنواره فجر جایزه بهترین بازیگر نقش اول را به او دادند.

بعد از آن در سال ۸۱ در فیلم صورتی ساخته اجتماعی با مایه طنز فریدون جیرانی بازی متفاوتی را ارائه داد که نامزدی بهترین بازیگر زن از بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر را برای او به ارمغان آورد.آخرین کار میترا حجار بازی در فیلم سینمایی آتش بس ۲ به کارگردانی تهمینه میلانی است که به زودی به روی پرده سینماها خواهد رفت. این فیلم ادامه آتش بس با بازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار میباشد. میترا حجار و بهرام رادان بازیگران نقش اصلی این فیلم هستند.

جوایز میترا حجار
فیلمشناسی
سینمایی

١٣٩٢ آتش بس ٢ ۱۳۹۲ خط ویژه ۱۳۹۲ لاله ۱۳۹۱ دلتنگی های عاشقانه ۱۳۹۱ خاکستر و برف ۱۳۹۰ نارنجی پوش
۱۳۹۰ من همسرش هستم ۱۳۸۹ خاک و آتش ۱۳۸۷ آناهیتا ۲۰۱۰ شکارچی ۲۰۰۹ Stellina Blue ۱۳۸۴ این ترانه عاشقانه نیست
۱۳۸۴ زمستان است ۱۳۸۳ بازنده ۱۳۸۳ رازها ۱۳۸۱ جنایت ۱۳۸۱ صورتی ۱۳۸۱
فراری (فیلم ۱۳۸۱) ۱۳۸۱ ملاقات با طوطی ۱۳۸۰
قارچ سمی (فیلم) ۱۳۸۰ مزاحم ۱۳۷۹
رخساره ۱۳۷۹ سگ کشی ۱۳۷۹
شب های تهران ۱۳۷۸ اعتراض ۱۳۷۸ متولد ماه
مهر ۱۳۷۷ فریاد ۱۳۷۶ غریبانه
مجموعه تلویزیونی

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد (یک اپیزود) (۱۳۷۹/۱۳۸۰) پلیس جوان – سیروس مقدم (۱۳۸۸/۱۳۸۹) گمشده – راما
قویدل

جوایز

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم متولد ماه مهر از هجدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم صورتی از بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۱) کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم سگ کشی از نوزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۹) کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم متولد ماه مهر از چهارمین دوره جشن خانه سینما (۱۳۷۹)

بیوگرافی میترا حجار بازیگر اهل مشهد + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.