نحوه ارتباط از طریق زبان بدن

زبان بدن گویایی بسیاری از راز های درونی شما در حین صبحت می باشد بسیاری از افراد حرف زدنشان با زبان بدن بسیار متفاوت می باشد وقتی کسی با شما در حال صحبت می باشد به حرکتش توجه داشته باشید چون زبان بدن دروغ نمی گوید و برعکس در مقابل دروغ عکس العمل هم نشان می دهد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نحوه ارتباط از طریق زبان بدن را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.
به گزارش سایت مجله دانستن : هیچ پیشنهاد مشخصی برای چگونگی استفاده از گویش تن نیست . از هر کاری که انجام دهید , ‌ احتمالا بسته به حالت و طرف مقابل گفت‌وگو به شکل‌های گوناگونی برداشت شود . ممکن است می دانید که هنگامی علیه رئیستان ایستاده‌اید , می بایست لهجه تن متفاوتی نسبت به هنگامی که با دوست‌تان حرف می کنید , به عمل ببرید .

تفسیرهای رایجی از لهجه تن موجود هست که می بایست آن ها را بشناسید . همینطور روش‌های کارآمدتری هم می‌باشند که خوب تر است برای تقویت آنچه به گویش میاورید , ‌از آنها هم استفاده فرمایید . در وهله نخستین , ‌ برای عوض کردن لهجه بدنتان بایستی از آن با خبر باشید . به طرز نشستن , ایستادن , استفاده از دست‌ها و پاها و کارهایی که در حین سخن کردن انجام می‌دهید , توجه نمائید .

احتمال دارد بخواهید مقابل یک آینه تمرین نمایید . ممکن است مقداری خنده‌دار به لحاظ رسد , البته دستکم کسی جز خودتان نگاهتان نمیکند . با این عمل به خیر و خوبی متوجه میشوید که طرف مقابل , شمارا چه طور می‌بیند . استراتژی دیگر این است که چشمانتان را ببندید و خویش را در حالتی فکر کنید که میخواهید آهسته , مصمم , بی‌خیال یا این که در هر وضعیت دیگری به لحاظ برسید .

خویش را دقیقا در آن موقعیت ملاحظه کنید و آن‌گاه با چشمان گشوده به عبارتی موقعیت را تکرار فرمایید . ممکن است نیز بخواهید از دوستانتان , ستاره‌های سینما یا این که اشخاص دیگری که به نظرتان لهجه تن قابل قبولی دارا‌هستند , الگو بگیرید . ملاحظه کنید آن ها چه کاری انجام میدهند که شما از آن غافل میباشید .

از هر که نکته‌ای بیاموزید و کارایی نمائید آنها‌را به طور عملی اجرا فرمایید . شاید به نظرتان رسد دارید ادای کسی را در میاورید ; ولی همان گونه که می گویند , آنقدر ادا در بیاورید تا بتوانید به شکلی اصیل عادتی را در وجود خویش نهادینه فرمایید . فراموش نکنید که چه بسا ادا درآوردن نیز میتواند تاثیر متعددی بر احساسات شما بگذارد . در شرایطی که بیشتر لبخند بزنید , شادتر خواهید بود . در صورتی‌که صاف بنشینید , پرانرژی‌تر خواهید بود و شم می کنید که تمامی چیز را زیر در دست گرفتن دارید .

در حالتی که حرکات‌تان را آهسته‌تر نمائید , حس ادب بیشتری خواهید داشت . در اولِ مسیر یادگیری گویش تن می توانید امور را به طور اغراق‌آمیزتر اجرا فرمایید . نگران نباشید , کسی حواسش به شما نیست , کلیه دغدغه‌های یگانه خودشان را دارا هستند . با اعتنا تمرین فرمایید تا به لهجه تن متعادلی دست پیدا نمایید .

۱ . دست به سینه نایستید

احنمالا پیش از این نیز شنیده بودید که دست به سینه ایستادن نشانگر شرایط تدافعی یا این که گارد دریافت کردن شما است .

۲ . رابطه چشمی برقرار نمائید , البته خیره نشوید

در‌صورتی‌که دارید با تعدادی نفر کلام می کنید , با تمامی آنان رتباط چشمی داشته باشید تا نیز مطمئن گردید آن ها دارا هستند به حرف‌های شما گوش می دهند و نیز تعادل بهتری برقرار نمائید . رابطه چشمی بیشتراز حد یا این که ناکافی , یا این که سبب ساز ترساندن دیگرافراد می شود و یا این که شما‌را بدون اعتماد به نفس جلوه میدهد .

۳ . آزادانه بایستید یا این که بنشینید

پاره ای گوشه و کنار به خودتان اختصاص دهید . راحت بنشینید و خودتان را در گوشه‌‌ای جمع‌وجور نکنید تا شخصی جسورتر و با خودباوری به لحاظ برسید .

۴ . به شانه‌های خویش استراحت دهید

وقتی که حس استرس و غم میکنید , شانه‌هایتان زیر تاثیر قرار گرفته , منقبض می گردند و به جهت جلو میایند . رهایشان فرمائید و آنها را به آرامی به عقب گشوده گردانید .

۵ . در هنگام گوش دادن به صحبت‌های سایر افراد رمز جنبش دهید

ولی زیاده‌روی نکنید تا تصنعی به لحاظ نرسید .

۶ . مایل شدن درسمت جلو یا این که عقب؟

در صورتی‌که می خواهید نشان دهید به حرف‌های کسی علاقه‌مندید , مقداری در سمت وی خم گردید . در‌حالتی که میخواهید نشان دهید که خود باوری متعددی دارید , به پشت توکل دهید . ولی تعادل خویش را مراقبت نمایید تا نیازمند یا این که مغرور به لحاظ نرسید .

۷ . لبخند بزنید و بخندید

خیلی خودتان را دور از شوخی نگیرید . راحت باشید و هنگامی کسی سخن خنده‌داری می زند , بخندید . چنانچه شخص مثبتی به حیث برسید , سایرافراد رغبت بیشتری به سخن کردن با شما خواهند داشت .

۸ . صورت‌تان را لمس نکنید

این عمل عصبی و مضطرب نشانتان میدهد و حواس طرف مقابل را پرت مینماید .

۹ . سرتان را بالا بگیرید

دیده به زمین ندوزید تا حس ناامنی را به سایر افراد منتقل نکنید . سرتان را بالا و چشمانتان را در تراز اسمان نگه دارید .

۱۰ . مقداری آرام‌تر باشید

این داستان دربرگیرنده خیلی از امور میشود . آهسته‌تر روش رفتن خیر فقط شمارا آرام‌تر و با خودبا‌وری بیشتر نشان می دهد , بلکه از استرستان هم خواهد کاست . درصورتی که کسی صدایتان زد , به اگر کسی صدایتان زد، به جای اینکه گردنتان را به طرف او بچرخانید،‌ به آرامی به سوی او بازگردید.

۱۱. از دستانتان بهتر استفاده کنید

به جای تکان دادن‌های بی‌هدف دستانتان، از آن‌ها برای انتقال بهتر حرف‌هایی که می‌زنید، استفاده کنید. دستانتان را برای توضیح یا تاکید به چیزی به کار بگیرید. اما فراموش نکنید که اگر بیش از حد دستانتان را تکان دهید، حواس طرف مقابل را پرت خواهید کرد.

۱۲. خیلی به طرف مقابل نزدیک نشوید

این کار حواس هر کسی را پرت خواهد کرد. به طرف مقابل گفت‌وگو اجازه دهید حریم شخصی خود را داشته باشد. به این حریم تجاوز نکنید.

 

نحوه ارتباط از طریق زبان بدن

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.