نحوه تغییر شکل مهبل زنان از 30 سالگی + 18

مهبل یا واژن در اثر سکس در طول روابط زناشویی تغییر شکل می دهد و بسیاری از زنان از این تغییر شکل مهبل خود بسیار ناراحت می باشند این گذشت زمان باعث می شود مهبل زنان زیبایی و حالت اولیه خود را از دست بدهد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نحوه تغییر شکل مهبل زنان از 30 سالگی + 18 را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

 

به گزارش مجله خبری دانستن : سن واژن دقیقا با سن تولدتان یکی نیست . به گفته آلیسیا دوک Alyssa Dweck استادیار بالینی زنان و وضع حمل در بخش پزشکی مونت سینای در نیویورک :

” بدنتان خبری از تغییرات روزنگار ندارد , البته اندام تناسلی بدون شک با گذشت زمان در گیر تغییر‌و تحول می گردد . و درک کردن این زمینه که تغییرات ساخت شده به طور کامل ارگانیک است – علی الخصوص برای اشخاصی که از مشاهده این تغییرات اندوهگین می‌شوند – می‌تواند ادب بخش باشد .

اما هر زن – و هر واژن – با نیز گوناگون می باشند . بارداری یا این که یائسگی در هر زنی با سایرافراد متعدد است , چه بسا بین خواهران . در پی مقاله تغییراتی که به صورت کلی بایستی در لحاظ داشته باشید را برای شما لیست می‌کنیم .

تغییرات واژن در ده سال 30 معاش

In your 30s . jpg
علت بی آبی واژن :

– به گفته دویک , زنان با استفاده از قرص های ضد بارداری درین ده سال ( پیشین یا این که سپس ) احتمالا با مقداری کم آبی واژن روبرو شوند . احتمال دارد به دلیل مصرف همین قرص های ضد بارداری تخمک گذاری متوقف می‌شود , که احتمال دارد روانکاری ارگانیک وازن در حول و حوش زمان تخمل گذاری در هر ماه را محدود نماید .

– به گفته دکتر معالج استفانی اس فابیون Stephanie S . Faubion , رئیس دفتر کار سالم زنان در کلینیک مایو و تالیف کننده کتاب چاره های یائسگی در مایو : ” یکی دیگر از عوارض این دستور علت پیچیده و پاره ای مشاجره برانگیزی دارااست . ما می پنداریم بعضی از زنان با مصرف قرص های ضد بارداری مبتلا بی آبی بیشتر فرج vulvar می‌شوند چون این قرص ها هورمون های جنسی مردانه که آندروژن androgen نامیده می گردند , مسدود می نمایند و فرج گیرنده این آندروژن بوده است و زیرا اخذ نمی‌کند در گیر بی آبی میشود . مشخص و معلوم نیست که چرا برخی زنان این اثرات را شم می نمایند و بعضی دیگر حس نمیکنند . ”

ولی برخی زنان احتمالا در طی این ده سال قصد به ارتقاء جمعیت سیاره بگیرند . گویا است که بارداری و به دنیا آمدن نوزاد تاثیر بخش اعظم ای بر فرج و واژن دارااست , البته برخی از این تغییرات , اعجاز معاش مقداری تعجب برانگیز خیس است . به گفته دویک Dweck , برای مثال بعضا از زنان با دقت به وزن سنگین وزن رحم در دوران بارداری با رگهای واریسی در زیر تنه خویش مواجه میگردند . این رگ های خونی پررنگ در آخرها دوران بارداری و صحیح پس از وضع حمل مرسوم خیس میباشند . همینطور هورمون های بارداری احتمالا رنگ فرج شمارا تغییر تحول دهد , پس فراوان در رابطه تیره شدن اندامتان نگران نباشید زیرا پس از وضع حمل به شرایط ارگانیک برمی گردد .

خوشبختانه واژن یک اندام مضاعف منعطف است به خاطر ماهیت الاستیک و جریان خون بالایی که داراست پس از مدتی که از وضع حمل می گذرد همگی چیز به موقعیت معمولی بر میگردد . به گفته دویک پس از این همگی سال هنوز این مسائل برایش شگفت انگیز است .

با این وجود شاید زخم های عصبی و ماهیچه ای با اعتنا به اندازه نیرویی که بر عضله ها کف لگن در طول بارداری و فعالیت وارداتی , ساخت شود . به گفته فابیون , بعضی از درمانگران جسمی دلیل می نمایند که تمامی ما پس از به دنیاآمدن نوزاد به پاره ای یادگرفتن نیازمندیم تا موقعیت لگن خاضره را به وضعیت مطلوبش برگردانیم . برای بعضا از زنان ورزش های کف لگن میتواند به جلوگیری از بی ازروی اختیار ادرار و مشکلات ارتباط جنسی یاری دهد .

تغییرات واژن در ده سال 40 معاش

به گفته دویک درصورتی که شما مدام موهای حیطه تناسلی تان را برمی داشته اید درین زمان با تغییرات رنگدانه های پوستی بر اثر اپیلاسیون یا این که تصحیح روبرو خواهید شد . موهای نصیب پایینی نیز احتمالا در‌این ده سال آغاز به نازک شدن نمایند که ممکن است یک فیض ارگانیک کهن سال شدن یا این که کاهش استروژن است .

این سیگنال کاهش استروژن احتمال دارد نشان دهنده نزدیک شدن به دوران یائسگی در‌این ده سال است . در بیشتر زنان یائسگی حدود 50 تا 52 سالگی چهره میدهد که با آغاز کم آبی وازن یا این که تغییر‌و تحول در کشسانی آن شما‌را متوجه خویش می نماید .

تغییرات واژن در ده سال 50 معاش

به گفته فابیون یائسگی شایان توجه ترین تغییرات واژن و فرج را به ارمغان می‌آورد . نیاز به مطرح شدن نیست که زنان درین دوران نیاز بیشتری به حفظ های کشسانی کمتر و کم آب شدن بافت واژن می‌شود که میتواند شم ارتباط جنسی را مانند کشیده شدن سنباده به واژن بنماید که سبب ساز ساخت تحریک و احساس نیاز به دفع ادرار میشود .

به گفته فابیون , اخیرا بعضی کارشناسان پزشکی عملکرد دارا‌هستند کمپینی را برای این تغییرات تحت عنوان سندرم ادراری تناسلی یائسگی ( GSM ) genitourinary syndrome of menopause ساخت کنند . اسم این اختلال به آتروفی واژن vaginal atrophy تغییر و تحول پیدا کرده البته به‌این منزله نیست که تصور کنید این قضیه موقعیت سندرم ندارد البته می بایست بدین حقیقت دقت داشته باشید که‌این جور مشکلات واژن , فرج و علایم ادراری به صورت منظم با یائسگی همراه می‌باشند . بایستی به زنان یادآور شویم که مشورت دهندگان محافظت های بهداشتی منش هایی برای پیشگیری از این علایم وارد می کنند که خیلی خوبتر از معالجه است .

در شرایطی که با امداد آینه خودتان را بررسی فرمائید احتمال دارد متوجه بعضا تغییرات صریح در فرج خویش بشوید مثل حیف کردن چربی و کلاژن که به خاطر کم شدن تراز استروژن است . این ناحیه جزو تن است که نیاز به داشتن چین و چروک داراست اما با استارت یائسگی اندازه چین و چروک واژن کاهش پیدا می نماید . با نازک شدن و کاهش الاستیک پوست در تمام این حوزه‌ حس کشش به شما دست میدهد .

وقتی که استروژن در تن شما کم می‌شود باکتری های خاصی در واژنتان منزل می نماید که سبب ساز تغییر و تحول PH آن می‌شود . زمانی که واژن اسیدی خیس شود احتمال جراحت پذیری آن مقابل عفونت بیشتر خواهد شد اما تلف کردن قابلیت و امکان ارتجاعی نیز می‌تواند در‌این فرمان تاثیر گذار باشد . کم شدن ترشحات منجر خل وچل کمتر این بخش شده و عدم انعطاف پذیری احتمال ابتلا به عفونت را بیشتر می نماید .

تغییرات واژن در ده سال 60 معاش

گرگرفتگی و تعریق شبانه میتواند تعدادی سال ارتفاع بکشد البته بالاخره خوب تر خواهد شد . تغییرات واژن در اثر یائسگی تنها بدتر خواهند شد . به گفته فابیو حدود 50 تا 60 درصد زنان مشکلات کم آبی واژن را گزارش کرده اند و در حالتی که گامی برای تصحیح این مشکلات برندارید احتمال دارد خودتان را در یک چرخه معیوب گرفتار فرمایید . زمانی ارتباط جنسی بعداز یائسگی برای زنان دردناک میگردد عکس العمل های غیرارادی پیش می‌آید و به خاطر تجربه ارتباط جنسی دردناک مغزتان برای نگهداری از شما در عضله‌ها کف لگن اسپاسم ساخت می نماید و سبب ساز آزار شما میشود . یقین نمایید یا این که خیر با اینکه اکثری از ما برای محکم کردن ماهیچه‌ها لگن بدون چاره به انجام ورزش های کگل هستیم بعضا از زنان نیاز به معالجه های فیزیکی برای قابل انعطاف کردن ماهیچه‌ها کف لگن دارا‌هستند .

چنانچه ایراد شما شلی این منطقه است , اگر‌چه بعضا از زنان پس از یائسگی در معرض تغییرات دور از شوخی به اسم پرولاپس prolapsed میباشند که با تغییرات بافت همبند رحم , دهانه رحم , یا این که چه بسا شل شدن شکم سوای این‌که متوجه گردید همراه است . این شل شدگی احتمالا گهگاه اینقدر شدید باشد که از واژن خارج بزند و برای رفع نقص‌ نیاز به جراحی باشد .

پس چه بایستی کرد؟

در هر سنی , درصورتی که هر یک از این تغییرات سبب نگرانیتان شد یا این که از حیث جسمی برایتان ناگوار بود , از سخن کردن در موردشان خجالت نکشید , و مشکلات خویش را به صورت منظم با یک ماما یا این که کارشناس زنان و وضع حمل مطرح نمایید . به گفته فابیون ” زنان می بایست مراقب خویش باشند در شرایطی‌که با دکتر معالج یا این که مشاور خودتان راحت نیستید فرد دیگری را جایگزین نمائید که بتوانید مشکلاتتان را به راحتی با وی بین بگذارید . “

 

در حالتی‌که اندوه شما خفیف است , میتوانید با استفاده از لوبریکانت احساس خیر و خوبی حین ارتباط جنسی داشته باشید . از محصولاتی که تبلیغات اغوا کننده مانند گرم کردن یا این که تحریک کنندگی بیشتر استفاده می نمایند اجتناب نمائید زیرا احتمالا سبب ساز ساخت آلرژی و سوختگی در واژن شوند . به یاد داشته باشید که لوبریکانت بر پایه ی روغن ارتباط نیکی با کاندوم ندارد و لوبریکانت بر پایه ی سیلیکون برای این مراد خوب تر کار می نماید .
همینطور می‌توانید از مرطوب کننده واژن استفاده فرمائید . به گفته فابیون ” میتوانید از مرطوب کننده صورت برای واژن استفاده فرمایید این کرم ها به سلول های واژن نچسبیده و آب را در آن‌ها نگه می دارا هستند بدن شما به طور معمول هر 2 تا 3 روز سلول هایش را جایگزین می کند بنابراین به صورت منظم باید از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

اگر این گزینه ها کارساز نبود ممکن است یک نسخه استروژن واژینال مشکلتان را حل کند. پزشکتان شما را راهنمایی می کند که بتوانید بهترین گزینه از بین کرم استروژن ، قرص یا حلقه را استفاده کنید. هر یک مزایای زیادی برای واژن و مهبل داشته و در دوز پایین خطراتی که در مورد درمان هورمونی شنیده اید را ندارند. این روش درمانی نه تنها باعث بهبودی ناراحتی واژن می شود بلکه به طور چشمگیری در کاهش عفونت موثرند.

نحوه تغییر شکل مهبل زنان از 30 سالگی + 18

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.