نحوه صیغه کردن دختر باکره بدون اجازه پدر

صیغه کردن دختر باکره با اذن پدر می تواند صورت بگیرد ولی اگر دختر به سنی رسیده باشد که دیگر به اجازه پدر نیازی نداشته باشد می تواند به طور موقت با فرد مورد علاقه خود ازدواج نماید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نحوه صیغه کردن دختر باکره بدون اجازه پدر را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی
منظور از رشیده

پرسش : منظور از رشیده دقیقاً چه کسی است؟
پاسخ : معمولاً دخترهای بالای سی سال در مسایل ازدواج رشیده هستند.
سنی که دختران در آن نیاز به اذن پدر ندارند

پرسش : اجازه پدر برای ازدواج دختران تا چه سنی لازم است؟
پاسخ : از سن سی سال به بالا به شرط اینکه دختر، فرد هوشیاری باشد و بتواند تصمیم بگیرد و مصلحت خود را تشخیص دهد، اجازه پدر لازم نیست. استفتائات آیت الله مکارم شیرازی.

پرسش: اگر دختری که شاغل و استقلال مالی دارد و فقط در منزل پدری زندگی می کند و عاقل و بالغ می باشد (۳۴ ساله) نیاز به اذن پدر دارد؟
پاسخ: اگر دختر بالغ و رشیده (یعنی مصلحت خود را تشخیص می دهد) در تصمیم گیرى های مهم زندگی نسبت به خود مانند کارمند شدن و نسبت به مال خود مانند خرید و فروش و بخشش اموال خود از نظارت پدر و مادر مستقل نباشد ، عقد بدون اذن ولی (پدر یا جدّ پدری) جایز نیست و عقد باطل است.
و اگر مستقل هم باشد به احتیاط واجب جایز نیست ، ولی مى تواند در فرض دوم به فقیه دیگرى با رعایت تسلسل در اعلمیت رجوع کند.

مسئله421ـ زنی که سن او از سی سال گذشته است و هنوز دوشیزه باقی مانده است به هنگام ازدواج همچنان اجازه ولی خودنیاز دارد؟

جواب: اگر در شئون زندگیش مستقل نیست، اجازه لازم است بلکه بنابر احتیاط واجب اگر مستقل هم باشد باز اجازه بگیرد.

مسئله420ـ در برخی کشورهای غربی ، دختران پس از شانزده سالگی ، استقلال مالی و سکنی دارند و عملاً از خانه پدر جدا می شوند و شخصاً به اداره شئون زندگی می پردازند و اگر احیاناً با پدر و یا مادر در برخی مسائل مشورت کنند فقط به عنوان ادب است آیا این چنین دوشیزاه ای می تواند بدون اذن پدر به طور دائم و یا موقت ازدواج کند؟

جواب: این وضع زندگی اگر به این معناست که پدر به او اجازه ازدواج با هر مردی را داده است و یا نوعی کناره گیری از دخالت در شئون زندگی دخترن تلقی می شود پس او می تواند ازدواج کند و گرنه، جایز نیست.

نحوه صیغه کردن دختر باکره بدون اجازه پدر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.