چگونه نفخ را با دمنوش ها کاهش دهیم

نفخ برای بسیاری از افراد مشکل ساز می باشد و اگر افرادی که دچار نفخ در بدنشان باشند به روش های خانگی و درست نمودن دمنوش ها می توانند نفخ و یبوست را برطرف نمایند برخی از گیاهان دارویی در این رابطه کمک به سزایی به شما نموده و نفخ شکم خود را از بین ببرید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چگونه نفخ را با دمنوش ها کاهش دهیم را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن: احساس می‌کنید که باد کرده اید؟ نفخ برای اکثری از اشخاص دچار به آن , یک حالت آزاردهنده است که احتمالا بر کار های کاری و اجتماعی اشخاص نیز تاثیر منفی بگذارد .

عامل نفخ میتواند گاز معده , یبوست یا این که نگه داشتن آب باشد . البته از‌آنجا که برای هر دردی رویه حلی موجود هست , میتوانید این راهبرد ها را برای باختن نفخ به عمل بگیرید . گروه ای از نوشیدنی ها و دم نوش ها می‌باشند که می‌توانند تحت عنوان دلیل پیشگیری در کاهش نفخ به شما امداد می نمایند .

سنا

سنا بی نیاز از آنتراکینون ها است , ترکیبی که ضد یبوست است و میزان آب و الکترولیت ها را در روده ارتقاء می‌دهد و همچنین حرکات حلقوی آن را مضاعف می نماید ( انقباض عضله روده ) , فرایندی دوبخشی که خروج مدفوع را تسریع می نماید و برعکس مسهل های متداول سبب ساز تقویت ماهیچه ها دیواری روده میگردد .

سنا همینطور ایجاد صفرا را تحریک می نماید , سم زدایی را ارتقاء میدهد و در حین سه عدد خیر ساعت فعال است . گیاه سنا با خاصیت مضاعف در معالجه یبوست و همینطور لاغری ساکن آفریقا و هندوستان است ولی در جنوب کشور ایران نیز یافت میشود .

احتیاط : این را نیز در لحاظ داشته باشید که هیچ ملین گیاهی نباید بیش تر از هفت روز پشت سر هم استعمال شود .

 

رازیانه

دانه های این گیاه یک بادشکن حاذق است . بدین مفهوم که‌این گیاه میتواند بادها را خارج بکشد , برای خلاص شدن از نفخ و همین طور رها شدن از دل درد و گرفتگی های مرتبط با بیشتر مشکلات گوارشی شدید نظیر سندروم روده تحریک پذیر یک تعیین خوب است . روغن سبک رازیانه خواص ضدالتهاب و ضداسپاسم قادر دارااست و کارش آهسته کردن دیواره های روده است و می‌تواند بادهای گیرافتاده در روده را رها نماید و تجمع ترکیبات گاز سمی را به نقطه ای که منجر شرمندگی و همین طور نفخ شکم دردناک می‌شود کم کند .

در طب سنتی جمهوری اسلامی ایران , از رازیانه به گیاه ضدبلغم و صفرا یاد میگردد . همینطور از‌آن‌جا‌که رازیانه گیاه دوچندان گرمی است در حالتی‌که بخواهید از خواص مسهل بودن آن برخوردار گردید , آن را با ماده ای مصرف فرمایید که حرارت گیاه را کاهش دهد مثل سکنجبین و عسل .

 

چای پس از ناهار

دو قاشق چایخوری دانه رازیانه , یک قاشق چایخوری نعناع و یک قاشق بابونه را همراه دو جدا زنجبیل جدید خردشده را در قوری بریزید . دو فنجان آب جوش پرورش بریزید و پنج دقیقه بگذارید بماند . در حالتی که دوست داشته باشید میتوانید آن را با عسل شیرین فرمایید .

 

بابونه

بابونه ; تسکین دهنده , ضدالتهاب و ضداسپاسم است و برای مشکلات هضم مخصوصا آن هایی که به دلیل استرس به‌وجود می‌آیند یا این که بدتر می گردند به شما امداد خواهدکرد . این جور مشکلات هضم شرایط هایی از قبیل تهوع , بیماری جنبش , سوزش سردل , معده عصبی یا این که سندرم روده تحریک پذیر میباشند و بابونه برای رویارویی با آن‌ها یکی گزینش های بی سابقه است .

بابونه برای تقابل با آنان یکی‌از گزینش های بی سابقه است . بابونه با نعناع مخلوط زیاد نیکی است و هر دو برای آهسته کردن ماهیچه های دستگاه گوارش مفیدند , همینطور این دو ; بادی را که سبب ساز نفخ معده شده , رها می نمایند . یک فنجان از چای بابونه بعداز یک وعده غذایی سنگین وزن , پادزهری خوب برای رودل است .

 

گل سپاسی

برای ارتقا ایجاد ترشحات گوارشی که تنی چند از مشکلات روده از سوزش رمز دل گرفته تا تهوع , اسهال و یبوست را منجر می گردد از گیاهان نیروبخش تلخی مثل گل سپاسی استفاده می‌شود . برای هضم و نفخ حساسیت های احتمالی و عدم تحمل خوراک موثر است و سبب ارتقاء گنجایش تن برای تجزیه طعام و همین طور جذب صحیح آن می‌شود . به طور ایده آل مصرف گیاهان تلخی مثل گل سپاسی پیشین از خوراک سبب ارتقا ایجاد بزاق , اسیدهای معده و صفرا می گردد . نوشیدنی این گل 30 دقیقه قبلی از طعام توصیه میشود .

 

خارمریم

خار مریم یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که تن را در قبال تاثیرات زیان آور رادیکال های آزاد و پراکسیددار شدن لیپید حفظ می نماید . خارمریم همینطور ایجاد گلوتاتیون تن را – که یک ادغام آنتی اکسیدان ما یحتاج برای سم زدایی است – ارتقاء می‌دهد و ایجاد صفرا خارمریم همچنین تولید گلوتاتیون بدن را- که یک ترکیب آنتی اکسیدان مورد نیاز برای سم زدایی است- افزایش می دهد و تولید صفرا را که به نوبه خود سم ها را از کبد پاک می کند زیاد می کند. این گیاه همچنین تشکیل آنزیم هضم را همزمان با کاهش التهاب روده و تسکین مخاط غشای دستگاه گوارشی افزایش می دهد.

 

چگونه نفخ را با دمنوش ها کاهش دهیم

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.