لیندا کیانی،داریوش فرضیایی در نهمین روز جشنواره فیلم فجر 96

نهمین روز جشنواره فیلم فجر 96 با حضور بازیگران و افراد مشهور و عوامل فیلم های سینمایی برگزار شد در این مراسم امین حیایی یکی از بازیگران سرشناس هم حضور داشتند بیشتر عوامل فیلم های جدید هم در این مراسم با حضورشان هواداران خود را خوشحال نمودند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر لیندا کیانی،داریوش فرضیایی در نهمین روز جشنواره فیلم فجر 96 را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

روز نهـم جشــنواره فجر در سیــنـمــای رسانـه با نمایش ۳فیـــلم بلـــند داستـــانی همــراه بود.
فیـــلــمـــ‌هـــای “مـــصادرهـــ” مهـران احـــمدی و “سوتفـاهم” احــمـــدرضـا معـتــمــدی و “دارکوب” به کارگـردانی بهـــروز شعـیــبـــی.

مصـــادره

مهران احمـدی بازیـــگـر مطـــرح سیــنـــما و تلویزیو پس از سال ها تجـــربـه حضور در پشـــت صحــنــه سیــنمـــا به عنوان دســـتیار کارگـردان، بازیـگردان و … نخـســتیــن ساخــته اش را پایـــیـز امـــسـال کلــیـــد زد.بخش اعـظـــم “مـصـادره” در کشور ارمـنـــسـتان جلوی دوربیـــن رفتــه و بازیـــگران مطـرحی هم در فیــلم بازی می کننــد.احـــمـدی یکـــی از دلـایــل ساخــت “مـــصادرهـــ” به عنوان نخـــستـیــن فیـــلـــمـش را فیلــمــنـــامـــه منـــحـــصــر به فرد و متـفـاوت آن می داند.

برخلـاف تصور فیـــلم کمــدی نیـــسـت، اتـفاقـــا ایــده مرکـــزی داســـتــان بسیار جدی اســـت، شایـد بتوان گفــت با این هجو می توان چنین قصــه ای را ساخت و مجوز گرفت.

نکـــتـه جالب فیـــلــم ایـــنــســت که در ادامـــه نهنگ عنبــرهـــا نیســـت و از زاویه ای دیگر به یک دوره تاریــخـــی پرداخـــتـه است،امـــا مسئله اصلـــی فیـلـم ایــنســت که هیچ تجربـه جدیدی به تماشـاچــی نمی دهد،شخـــصیت خواننده زن بدون حجـاب، یا چنـــدین دیـــالوگ تابو شکنـــانه در فیـــلــم است اما کماکـان هر مخاطــب ایــرانی به شکـــلـــی از قصـــه های فیـــلـم خبــر دارد و ناگــهـــان انــتهای فیلـــم به شکــلـــی آمـریکایی پایـان خوش می شود.

سردر گمی فیـلــمنامه مشــکــل جدی آنست، نمی دانــیــم با یک کمـــدی طرفیم یا ملودرام یا حتــی درام؟بازی عطــاران کاملـا متنـــاســب شخــصـیـت اســـت امـــا هومن سیـــدی -بر خلـــاف روند رو به رشد سالهــای اخـیـــر-بازی جالـب توجه ای ارائه نمی دهـد و حتـــی گاهـــی اوقات ضعـیف اسـت. با توجه به تیــم بازیـگـران فیلـــم در گیشـــه موفق خواهــد بود.

امـتـیـاز: ۱ از ۵
حاشــیـــه های روز نهم جشـــنواره فجـــر ۳۶

سوء تفــاهم

ششــمـیــن ساخــتــه سینمایی احمدرضـا معـــتـــمدی بعــد از فیلم های “دیوانــه ای از قفـــس پریــد”، “آلـزایـمــر”،“قـــاعـــده بازی” و … محـسوب می شود که آذرمــاه امســال در تهران کلـــید خورد. ایـن فیـــلم یکـی از سه محصول امـسال اوج است که در جشنواره حضور دارد. در ابتـدا قرار بود بهرام رادان، لیلا حاتمـی، سحر دولتـــشاهـــی، صابر ابر و طنـاز طباطـــبـــایــی در فیلــم بازی کنـــند که بنـــا به دلـایـــلـــی همگـی آنـها از حضور در فیــلـــم انـــصــراف دادنـد و بازیــگــران دیـــگری جایگــزیـــنشـــان شدنـد.

وقتی می خواهی حرف خیــلـی مهـــمــی از نظر خودت بزنـــی کاری می کنـــی که انـــگـار هیچ حرفی نزده ای مصـداق فیلم سوتفــاهم است. داسـتانی بی جان و دور و تطورهای بی جهت و ارجاع به موارد فرا متنـی فیلــم همه و همه نشانـــگــر یک سوتفـــاهـــم نسبـــت به سینـــمـا است.

اگــر فیلـــم را محــصول تجـــربـــه یک جوان بیست سالــه بود کامـلـــا آنرا درک می کردم امــا برای احمد رضـا معــتـــمـــدی فقط می توان گفــت ای کاش سینـــما را فراموش می کرد.
امــتـیـــاز: ۰ از ۵

دارکوب

سومین ساختـه سینـــمــایـــی بهروز شعــیـــبی بعــد از فیلــم های “دهـلـــیــز”و “ســـیــانور” محـسوب می شود که زمستان سال گذشـتــه جلوی دوربـــین رفـت. فیــلمــی اجتـمـــاعی که از حضور بازیگـران سرشـــنــاســـی بهره می برد. شعــیــبــی در ایـن فیـــلــم به معـــضـل اعـتیـــاد پرداختـه است. شعــیـــبی مثل دو‌فیلـم قبـــلــی اش با سید محمود رضوی در مقـام تهــیـه کننده همـکاری کرده است.

اگرچه جانمایه فیلــمنامه تکراری و کلــیشه است اما بهــرحــال با ایـــن فیـلــمــنامه درسـت و اجرا درســت تر آن تبـدیــل به فیلـــمـی شده اسـت که از یک اســتاندارد متوسط رو به بالـــا برخوردار است. کارگردانی فیـلم و بازی بازیگران قابـــل توجه اسـت، سارا بهـــرامــی یک شاه نقش معتاد را به تصویر کشـیده است که تا مدتها ارجاع مبـــاحـــث و مبـــانــی بازیــگـری در ایـــران خواهد بود. دارکوب فیــلم قابل قبولی اسـت.
امتیاز: ۳ از ۵
فیـلـم های روز نهـــم جشنواره فجــر ۳۶

در نشـــست خبـــری مهـران احمــدی درباره احتـمال اصلاحــیه برای فیـــلم مصادره تاکـیـــد کرد:
از نظــر من به هیچ وجه فیـلـــم نبـایـد اصلاحیـه داشـــتـه باشد و چیزی هم ندارد که بخواهد اصـلاح شود. امــا اگــر ایـــن اتــفاق بیــفـتـــد خودم را روبروی وزارت ارشـــاد آتش می زنـم.

مهران احمدی دربـاره خروج فیلمـش از آرا مردمـــی تاکید کرد:
من وقتــی دیـدم مردم تا ساعـت سه صبح دم سالـــن های سیـنــمـا می ایـــســـتنـــد شک کردم و
گفـتـم مگـــر می شود مردم تا ساعت سه صبـــح در صف مصادره باشند اما فیلـم جزو آرا مردمی نباشد.

من دیـــدم تهیـــه کننــده ای را که در دستگاه کارت خوان کارت کشید و سانس فوق العـاده خرید.
دیـــدم دوستـی را که گفــت کد رای دادنــش قبلـــاً اســـتفـاده شده اســت. ویدئویی وجود دارد که نشـان می دهداز خانـه به فیلم ها رای میـدهـند. حاشا به کرم ایــن دوستـان که این کارهــا را انـــجام می دهـــنــد.دوستـی از مسئولین رای گیــری مسـتــقـــیمـاً به من گفــت که اشــکـالاتی در رای گیــری بوجود آمده اســت.

وی همچــنــیـــن در پاسخ به یکــی از خبرنگاران که پرسیــده بود، چطور بازجو برای یک متــهم
در حال بازجویی غذا می آورد، عنوان کرد: شما تا به حال بازجویی نشــده اید امـــا من تجربه اش را دارم به شکــلـی که در آن بازجو ۲ ظرف خورشـــت قیمـه یکــی برای من و یکـــی برای خودش آورد و حتی نوشابه هم داشتـــیـم.

همــچـنـــین در نشـــســت رسانـهـــ‌ـای «سوءتفاهم» که دومین فیـلم امشب کاخ جشـنواره بود
احمـدرضا معتــمـدی کارگـــردان فیـــلم بیان کرد: این فیلم دربــاره واقعیت و مجــاز است و مریلا زارعـــی نیـــز معــتـمدی را بیــشتــر از اینـکه فیــلـمـــســـاز باشـد یک فیـــلـــسوف خوانـد.
فیـلم های روز نهم جشنواره فجر ۳۶

سارا بهــرامــی در نشـــســـت خبری «دارکوب»: نکته خیـــلی مهمـــی وجود دارد که اول به آن فکــر کنـیــد و بعد راجع به شرایط خانــم‌ـــهــای مصـــرف‌کــنــنده و نمود آن در فیلـــم یعنــی «مهسـا» قضـاوت کنــیـــد. مهــســـا بدبــخت و بیچـــاره نیــست، او فقط معــتـاد است. بیـایـــیـــد یک بار ساعت ۱۲شب به بعـــد بروید خیـــابـــان شوش و این داسـتـــانــ‌هـای واقعی را از نزدیـک ببـــیـــنـــید. من ایـن اجــازه را داشــتـم که بروم و از نزدیـــک ببـینـــم.

جنوب شهـــر تهـران و زیـــر پلـــ‌ـها پر از «مهســا»هایـــی است که مادر فرزنــدانی با سرنوشت نامـعـلوم هسـتـند. بهـــ‌ــخاطــر ایــن نقــش وزن کم کردم، ابـــروهایم را تیغ زدم، دندانـ‌هایـم را تغیـیـــر دادم و شرایــط سختـی را پشـــت سر گذاشتم.پایـــان صحـبـتـ‌ـــهـــای او با تشویق اهـالـی رسـانــه همراه بود.

در نیـــمــه های برگزاری ایــن نشـســـت خبـری، ناگـــهـــان برق ها قطـع شد و نشست در تاریـــکی فرو رفــت اما ایـن تاریـک چنـــد ثانــیــه بیشـــتــر طول نکـــشید.

نهمین روز جشنواره فیلم فجر 96

امین حیایی

امین حیایی و سارا بهرامی

بهنوش طباطبایی

خاطره اسدی

خواهران زارعی،مریلا و ملیکا

داریوش فرضیایی

ستاره حسینی و خواهرش

سوگل طهماسبی

شبنم مقدمی

گلاره عباسی

ماه چهره خلیلی

مریلا زارعی

مهناز افشار

مهناز افشار و اسدالله یکتا

مهناز افشار و اسدالله یکتا

نگار عابدی

هانیه توسلی

لیندا کیانی

لیندا کیانی،داریوش فرضیایی در نهمین روز جشنواره فیلم فجر 96

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.