ایده های عالی برای نورپردازی در اتاق های خواب

نورپردازی در اتاق خواب باید به شکل اصولی باشد این ایده هایی که در این مقاله به شما نشان می دهد که نورپردازی در اتاق خواب به چه شکل های می تواند باشد شما می توانید از نورهای ضعیف و بسیار کوچک برای کمدها و تخت خواب استفاده نمایید تا اتاق خوابتان را رمانتیک نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ایده های عالی برای نورپردازی در اتاق های خواب را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : یک کناره خلوت فردی و مکانی برای ادب و خواب , که هنگام صبح بایستی آنچنان روشن و نورانی باشد که شم «پاشو را بیفت!» را در شخص برانگیخته و شب هنگام در فضایی محاوره ای و رویایی اورا به استراحت فرا بخواند .

انگیزه حساس در یک اتاق خواب دست یافتن به فروغ و روشنایی دور نما ای لطیف و عاری از درخشش و سوای خیره کردن دیده است . در اتاق هایی که وسعت دوچندان آن‌ها قابلیت و امکان استعمال اسباب و اسباب ی اساس آزاد را آماده می نماید , این نورپردازی همگانی کاربردی , اکثر وقت ها بوسیله ی لامپ ها تامین شده و مدام توسط ی نورهای کنار تخت و به صورت غیر وابسته در دست گرفتن میگردند . در فضاهای محدود و فضاهای داخلی امروزی , نورپردازی بالاتاب در یک قسمت اتاق قادر است راه‌حل قابل قبولی باشد که احتمالا به پدید داخل شدن حوضچه ای از نوروفروغ سبب شود .

در حالتی‌که در اتاق کمد دیواری وجود داشته باشد , می توان درها را با نورهای ذیل تاب نهفته , دیوارشویی کرد . در یه خرده از مورد ها می توان با استفاده از نورهای ذیل تاب کم درخشش بر سرتختیِ گران قیمتِ اتاق تاکید گذارد و نقطه ی تمرکز پدید آورد . سود ی استفاده این تکنیک فوق العاده است , ولی فراموش نکنید که برای در اختیار گرفتن نورها کلید جدا ای در حیث بگیرید تا بتوانید برای جلوگیری از تابیدن بدون واسطه , هنگام خواب آنان‌را خاموش فرمائید .

می توان با الهام از نورپردازی اتاق ها در هتل های پنج ستاره , از نورهای تکمیلی کم طول نظیر منابع کف شوی نهفته در محل ورود گرمابه یا این که زیر میزِشب استفاده نمود . می توان با استفاده از منابع روشنایی فن ای در زیر بوفه یا این که خودِ تخت خواب افه ی شناور بودن به‌وجود آورد . چنین نوری علی الخصوص تحت عنوان نوروروشنایی شب از اثرگذاری خاصی برخوردار‌است .

انگیزه از نورپردازی موردی در اتاق خواب اکثر وقت ها مطالعه در رختخواب است . در حالتی که منبع چنین نوری لامپ رومیزی یا این که دیواری باشد , طول حاشیه ی پایینی نورگیر لامپ بایستی نزدیک به کتف ی بشر باشد تا عده ی قابل قبولی از نوروفروغ را بر صفحه های کتاب بتاباند .

در‌صورتی‌که طول کمتر از این باشد , نوروفروغ خیلی زیر و یا این که خیلی بالا خواهد تابید و درخشش چراغ لامپ , دیده شما‌را خواهد زد . لامپ دیواری گونه گردان هم از قانون ها مشابهی در مکان دلخواه نصب تبعیت می نماید , البته با این تفاوت که با دقت به قابل تهیه بودن بر طبق نیازها مورد ی عملی تری ست .

صورت دیگری از منابع نوروفروغ کنارتختی که به مُد روز هم بدل شده و مخصوصا به جهت جلوگیری از سر وصدا میز شب توسط ی لامپ های رومیزی در فضاهای محدود کاربرد دارااست , لوستر است . این منبع از نگاه خصوصیات مکان نصب از قانون ها شبیه نورگیر لامپ های رومیزی , پیروی می نماید و اکثر وقت ها نسبت به لامپ های مطالعه ی معمولی افه ی هیجان آور تری می آفریند .

احتمالا کاربردی ترین رویه حلی که می‌تواند به لوستر ها یا این که لامپ های کنارتختی بیش تر شده و کامل کننده فروغ و روشنایی آن ها باشد , منابع ال . ای . دیِ . دیواریِ منعطف است که صندلی های فرست کلاس در هواپیماهای دیرین اُلگو و الهام بخش آن است .

 

نکات دارای اهمیت نورپردازی

1 . لامپ های موضعی شایسته ترین نوروفروغ پردازی بگراند را برای اتاق مهیا می نماید , که خوب تر است علاوه بر یک یا این که دو چراغی که در فضای اتاق موجود هست در هر طرف تخت خواب هم یک لامپ قرار داده شود .

2 . جلوی کمددیواری ها و کمد دیواری ها را با منابع زیر تاب کم ولتاژ نهفته روشن نمایید . این تکنیک یک منبع روشنایی موثر را به محیط طولانی تر کرده , و در عین هم اکنون بر نوروروشنایی همگانی هم می‌افزاید .

3 . یک لامپ مطالعه ی کنارتختی هم قادر است فروغ کافی برای مطالعه را آماده نماید , ولی یک منبع نوروروشنایی فیبراپتیک یا این که ال . ای . دی . منبع نوروفروغ متمرکزی را آماده میاورد ; یعنی نور و روشنایی حتمی برای روشن ساختن صفحه های کتاب را به نیکی آماده می نماید.

ایده های عالی برای نورپردازی در اتاق های خواب

ایده های عالی برای نورپردازی در اتاق های خواب

ایده های عالی برای نورپردازی در اتاق های خواب

ایده های عالی برای نورپردازی در اتاق های خواب

ایده های عالی برای نورپردازی در اتاق های خواب

ایده های عالی برای نورپردازی در اتاق های خواب

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.