بیوگرافی نورگل یشیلچای Nurgül Yeşilçay بازیگر زن ترکیه

نورگل یشیلچای بازیگر زیبای زن ترکیه در عرصه سینما و تلویزیون ترکیه فعالیت بسیاری دارد او یکی از بهترین بازیگران زن ترکیه است که در یک فیلم ایرانی نیز به نقش آفرینی پرداخت که فروش بالایی داشت در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیوگرافی نورگل یشیلچای Nurgül Yeşilçay بازیگر زن ترکیه را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: نورگــل یشیلــچای (به ترکی اســـتانبولی: Nurgül Yeşilçay) (زاده ۲۶ مارس ۱۹۷۶) بازیـگر ترک اســـت.

وی بازیــگـــر تئاتـر، تلویزیون و سیـــنمــای ترکیـه است او در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه Anadolu University در رشته تئاتـر فارغ الـــتـــحـــصیــل شدهـــ‌ـــاست و بعد از آن به بازی در تئاتر مشــغول شد.

از فیـلـم‌ـــهای معـــروف او میــ‌توان به بازی در مجموعه تلویزیونی عشـق و جزا، ماهــ‌ــپیـکـــر و گوزل یا از هم پاشـــیده اشــاره کرد.

نورگل یشیلــچای در سال ۲۰۱۷ به مدت پنج هفـــته برای حضور در فیـــلم سینـمایـــی جن زیـبـــا به ایـــران سفر کرد. این فیـلـــم به کارگردانـــی بایــرام فضلی در شهر اصفهان فیلــمـبرداری شد. نورگـــل در ایـــن فیلم در نقـش دلارام کنــار فرهـــاد اصـــلانی به عنوان بازیگـران اصلـــی فیــلـم حضور دارد.

وی قبـل از سفر به ایــران برای حضور در ایــن پروژه در مصـاحبـهـ‌ــهای خود در مورد حضورش در این فیلم بسیار هیجان زده بود و گفتـــه بود میــتوانــد با این فیلـم جوایــز بیــنـ‌ــالمللی را کسـب کنـــد.

فیـــلــمـــ‌ـشـناســی
تلویزیون
سال نــام مجموعه نقش
۲۰۱۶–۲۰۱۵ مـــاهـــ‌ـــپــیکـــر کوسم سلـطان
۲۰۱۶–۲۰۱۴ گوزل گوزل (گلــسـرن)
۲۰۱۱–۲۰۱۰ عـــشـــق و جزا یـــاســـمـین

سینــمـــا

عشق قرمـــز است (۲۰۱۳) (Aşk Kirmizi)
لبـــه ی بهـشت (۲۰۰۷) (the edege of heaven-yaşamın kıyısında)

فـارغ الـــتـــحـصیل لیـــســـانـــس کنــسرواســـیون دولتی از دانـــشـگـــاه آنادولو در رشتـه تئاتـــر است، او در شهـــر افــیون قره حصـار ترکیــه بدنـیـا آمـــد و در شهـــر ازمــیـــر بزرگ شد.

عکـــس جدید Nurgül Yeşilçay

شروع فعالـــیت

وی اولیـــن كار هنری خود را در نمایـشــنـــامه همـلت و اتوبوسی به نام هوس در سال 2001 شروع كرد كه تا اندازه زیادی در زنــدگـــی هنری او نقش داشـت او همــچــنـیـن تجـربـه تئاتــر خیابانـــی یا روباز رو نیـز دارد.

اولیـــن تجـــربه حرفـه ای

اولیــن بار در سال 1998 با فیـــلم Herşey Çok Güzel Olacak در نقــش یک پرســـتار وارد سینــمـــا شد و سپس با مجــموعه Gülsüm در همـان سال تجـــربه حضور در تلویزیون را بدســت اورد.

شهرت

شهرت خود را بیشتر برای بازی در سریال های عشق و جزا (Aşk ve Ceza) و سریال سلطان (Sultan) و سریال گوزل (paramparca) بدست آورد.

وی در جدید ترین سریال خود در سال ۲۰۱۷ در سریال ماه پیکر در نقش کوسم سلطان در فصل دوم به جای برن سات در نقش میانسالی ماه پیکر بازی کرده است.

افتخارات

نورگل یشیلچای یکی از پر افتخارترین بازیگران زن کشور ترکیه است مهمتری جایزه وی در سال ۲۰۰۸ بهترین بازیگر زن ترکیه برای بازی در فیلم Vicdan جوایز نفر اول را در انتالیا ترکیه بدست آورد.

نورگل یشیلچای و همسرش

نورگل یشیلچای و همسرش

ازدواج و طلاق

نورگل یشــیـلــچــای در سال 2004 با جم اوزر (Cem Ozer) بازیگر شنــاخـتـــه شدی ترکیه ازدواج کرد، امـا ایــن زنـدگـــی شش سال بیـشتــر دوام نیــاورد و در نهـایــت در سال 2010 از یکــدیگـــر طلــاق گرفتــنـد.

حاصـــل ایــن ازدواج ناموفق یک فرزند پســـر بنام عثـمان اسـت، پســـرش در 22 می 2005 بدنــیـــا آمـد که هم اکـنون به همـــراه مادرش زنـــدگی میـــکـند.

یشیلـــچـــای

یشیلچــای به معنــی چای سبـــز اســـت.

جوایـــز مهم

● بهـــتــریـــن بازیــگر نقــش مكـــمــل زن در فیـلـــم با اقتباس عروس – ۲۰۰۵
● بهــتـــرین بازیــگــر نقـش مكـمـــل زن در فیـلـم آدم و شیطـان – ۲۰۰۸
● بهــترتـرین بازیـــگــر نقـش مكمل زن در فیـــلم وجدان – جایــزه پرتــقــال طلایــی – ۲۰۰۸

عکـــس نورگــل یشـــیــلـــچــای و برادرش

مشخـصـــات ظاهری

● قد : 160 سانتــیمتر
● رنگ مو : تیــره قهوه ای
● رنـــگ چشم : سبـــز
● وزن : 62 کیـــلوگرم
● سیگار می کشـــد ؟ نه، هرگز
● خال کوبی دارد ؟ نه

عکس نورگــل در ایران – اصـفـــهان

عکس نورگــل در ایران

عکس نورگــل در ایران

نورگل یشیلچای Nurgül Yeşilçay

بیوگرافی نورگل یشیلچای Nurgül Yeşilçay بازیگر زن ترکیه + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.