نکاتی در مدل لباس گل منگلی زنانه و دخترانه باید رعایت کنید +عکس

نکاتی در مدل لباس

نکاتی در مدل لباس گل منگلی زنانه و دخترانه باید رعایت کنید +عکس

لــباس های طرح دار چند سالی ست که جزو مدهــای محـبوب سال به شمار می روند و خانم های خوش لباس آنــها را به کمد لبـاس شان اضافه کرده انــد. لباس های گلدار، برخلـاف طرح های دیگـر، تنوع زیادی دارنـــد امـــا به همــان نســبـت هم بایـــد در انــتـــخــاب شان دقـــت کرد.

اگـر شمـا هم از طرح های ساده پارچـــه خســتــه شده ایـــد و می خواهـید به ظاهـرتــان تنوع دهــیـد و در عیــن حال روی مد باشیـد، لبـاس های گلدار انـــتـــخـــاب خوبی برایــتان خواهـــد بود؛ اما قبــل از پوشیــدن، نکـاتـی ست که باید رعـــایـت کنیـــد. با ما در ادامــه مطـلب همـــراه باشیـــد.

سایز گل های لباس

تضـاد رنگـی در لباس هایـــی که طرح های گلـــدار کوچکــی دارند، کمتر از لبــاس هایی با گل های درشـــت به چشـــم می آیــد، حتی اگـــر تضــاد رنـگی هر دو لباس یکــســان باشد. بنابراین اگـر دوست دارید که طرح گل های لبــاس تان واضــح باشد و شمــا بیش از همـــیـشـه توی چشـــم باشــیـد، لبـــاســـی با طرح های بزرگ را انـتخاب کنـیــد.

اگـر دوست دارید که طرح گل های لباس تان واضـح باشد، لباسی با طرح های بزرگ را انـتخاب کنیـد

تضاد رنــگـــی لبـاس

در تصویر زیر، دو لباس با طرح های گلـــدار هم اندازه وجود دارد اما طرح گل آن لبــاســی که تضـــاد رنگـــی بالـــاتـــری دارد، واضح تر از دیـگــری اســت. تاثیری که این دو طرح لباس روی ظاهــر شمـا می گذارنـد نیـــز متفاوت اســت به طوری که لباســی که تضـاد رنـگی کمتــری دارد، شمـا را لاغـــرتــر و دیـگری شمـــا را درشـــت تر نشـان می دهد. بنـــابـرایــن اگر دوست داریــد که باریـک از اندام واقعــی تان به چشم آیـــید، لباسی را انـتخـاب کنـــیــد که تضـــاد رنــگـــی کمـتری دارد.

لباســـی که تضـاد رنـگی کمتری دارد، شمـــا را لاغرتــر و دیگــری شما را درشــت تر نشــان می دهد

تراکم طرح های لبــاس

حتـــی تراکـــم طرح های لباس نیز تاثیــرات متـــفـــاوتی را روی ظاهر شما ایــجاد می کنــند. به عنوان مثـــال گل های پراکــنــده، چشم ها را آرام می کنـد و تمرکز را به سمــت چیزهای دیـگری مانــنـــد سایـز لباس یا همـــان انــدام شمــا، می برد. در واقــع هر چه تراکم گل های لبـاس بیـــشـــتـــر باشد، به این دلــیـــل که چشــم ها وقت اسـتــراحت ندارند و مدام از روی طرحــی به روی طرح دیـگر می چرخـنـــد، شمــا لاغرتر به نظر می آییـــد.

هر چه تراکم گل های لباس بیــشتر باشــد، شمــا لاغـــرتر به نظـــر می آیید

در واقع، از آنجا که مغز روی یک مورد تمـرکز می کنـد، می توانــید با درگـیـــر کردن آن روی طرح لباس تان، تمــرکز را از روی سایز بدن تان منحـرف کنــیــد.

تراکـــم و انـدازه گل ها

اگـر تراکـــم گل های لبـــاس زیاد اما در عیـــن حال فضای منـفــی میان آنهـــا وجود داشــتـه باشـد، چشــم فرصـــت تمرکز روی طرح های لباس را پیـــدا می کند، در نتــیـــجــه سایــز واقعـی تان یا حتی بیــشتـــر از آنچه هســـتید، به چشم می آید.

اما اگـــر فضای منفـــی میان طرح های گل لباس کم باشد، چشـــم فرصــتـی برای اســـتراحت و تمــرکـز ندارد، در نتــیجــه انـــدام شمــا به چشـــم نمـــی آیــد و لاغرتـر به نظـر می رسیـــد.

پیـــراهــن سمـت چپی، به دلـیــل رنگ ملایـم و طرح آن، برای خانم های مسن مناسب تر است

چه طرحــی برای چه سنی؟

همـانطور که می دانید طرح های متنوعی از لباس های گلدار وجود دارد، لبـــاس های رنــگـی، تک رنگ، طرح های ریز یا درشـت… امــا کدامــیک را باید انـتـــخـاب کنـــید؟

معمولا خانــم های بالــای 40 سال در انــتخــاب رنـگ و طرح لبـاســی که به تن می کنـــنــد، وسواس خاصی به خرج می دهــنـــد. آنـهــا دوست ندارند که مانند نوجوانان به چشـــم آیــنـد.

از 4 طرحـی که در تصویر بالـا مشـــاهـده می کنـــیـــد، پیراهن سمـــت چپی، به دلـیل رنگ ملــایم و طرحـی که دارد، برای خانـم های مسن منــاسـب تر است.

پیراهــن دومی از چپ، به دلــیـل داشتن گل های درشـت و تضاد رنــگـــی بالــا، برای جوان تر پیشــنهاد می شود.

با پوشیـــدن پیـراهـــن با طرح گل های درشـت و رنــگ های متـــضـــاد بیـشتــر در چشم هستیـــد

در مورد 2 پیـــراهـن سمت راســت، اگر دوست داریــد که توی چشم باشـید، دومین پیــراهــن را که طرح گل های درشت با رنگ های متضـاد دارد را انتخاب کنیـد. اگـر هم پیــراهـــنـــی طرحـــدار و رنــگـــی امــا سنگـیـــن و رســـمــی تر می خواهــید، اولین پیــراهـن بهــتــریــن انـــتـــخاب برای شما خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.