نکات مهم درباره انتخاب پرده در دکوراسیون

پرده در دکوراسیون خانه نقش بسیار مهمی دارد اگر پرده مناسب با رنگ خانه و دکوراسیون انتخاب ننمایید دکوراسیون خانه خود را خراب نموده اید بیشتر افراد در نحوه نصب پرده دچار مشکل می شوند و پرده خانه خود را اشتباهی نصب می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نکات مهم درباره انتخاب پرده در دکوراسیون را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

پوشش پنـــجره ها با پرده های بلــنـد و یا کوتاه راه بسیــار مناسبی برای افـــزودن زرق و برق و هویت بخشــیدن به اتـاق است. امــا بایـــد و نبایـدهــایی وجود دارد که قطـــعـا به شما در انـتـخـاب پرده منـاسب کمک زیـادی خواهـــد کرد.

پوشش پنـــجـره ها با پرده راه منـــاسـبـی برای افـــزودن زرق و برق و هویت بخـــشیدن به اتــاق اسـت

قبل از انتــخـاب پرده ابـــتــدا بایـســتـــی هدف خود را در نظر بگــیـــرید که برای چه فضـایـــی با چه ابــعـــادی پرده ی مورد نظــر را انتخـاب می کنـــیـد و در واقــع چه چیـــزهایـی از اولویت های شمـا محـسوب می شود برای مثال از پرده در دکوراسیون به عنوان الـمانی دکوری یا برای افــزودن حریــم خصوصی بیــشتر و مانع دید در دکوراسـیون یا برای کم کردن نور وارده به اتـــاق و یا گرمتـــر نمودن فضــا اســـتفـاده می نماییـد زیــرا دانــسـتن هدف در انتــخاب درسـت و برآورده کردن نیاز ها بســـیار موثر می باشد و از اشتـــباهات دکوراسیونی جلوگیـــری می نمـاید.

قبل از انتـــخـــاب پرده ابتــدا هدف خود را برای نصـــب پرده در نظر بگیـرید

پانل ها و یا آســـتــرهای زیـــر پرده و یا پرده های ضخیــمتر به شمـــا این امـــکان را می دهد که دمــای اتاق را کنـــتـرل کنید و همچنــین میزان نور را فیـــلتـــر می کنــد. در واقـعـــآ آسـتــرهـــا و یا زیـــر پرده ای مانـنـــد پوششی عایـــق بنــدی شده در تابــسـتان به خنـــک نمودن اتـاق با جلوگیــری از ورود آفـــتاب و در زمسـتــان به گرمـتـــر شدن هوا کمــک می کنـــد به همـــین سبـب پوششــی بی نظـیــر برای اتــاق خواب محـــسوب می شود.

پانـــل ها و یا آســـترهــای زیـر پرده و یا پرده های ضخــیمتر دمـای اتـاق را کنــتـــرل می کند

در مورد رنگ و الـگوی انتـــخـابـــی پرده به خوبی فکـر کنـید زیــرا پرده ها تاثــیرات بصـــری و همـــچـــنـین تأـــثــیـر زیادی بر ظاهر اتـاق شمـــا خواهنـد داشـت. اگر از دســـتــه افراد مشکل پســنــد هستــیـــد برای انـــتــخــاب رنگ مناسب، یک نمونه از پارچـــه را در اتــاق ببـیـنیـــد و یا ابـــتـــدا قسـمـت هایی مانـــند بالشـتـک ها را با آن دکور نمـــایــید تا ببـینـــیـــد در طولانی مدت این طرح برایتان چگونه است و در نور منزل و با بقــیه اجـــزای به کار رفـــتـــه در دکوراسـیون چگونه عمل می کنــد.

در انـتـخــاب اندازه پرده همـیــشه باید حداقـــل دو برابـر عرض پنــجـــره را در نظــر بگیریـد و اگـــر از پرده های آمــاده استــفـــاده می کنید به ابعــاد آن دقــت نمــایید.

برای انـــتـخـــاب پارچه پرده سعـــی کنـــید به صورت حضوری بخــریــد

حتمــا به جزئیات اهـــمیت داده و سعـــی کنید میــلـه های پرده و قطعات با پارچـــه مطـابقــت داشـته باشـد زیرا تک تک جزئیات است که کلــیـت فضا را تشـــکـیل داده و ظرافت و زیـــبـــایی را به ارمـــغان می آورنـــد.

گزیـــنـــه های زیادی از پارچــه ها پیــش روی شماسـت که برای نیاز خود با مشـــخص کردن هدف می توانیـد گزینـه را محـــدودتـــر نماییـد برای مثـال پارچه های پنـــبــه ای همه کاره و آسان برای تمیز کردن هستند و پارچه مخمـــل اگرچــه ظاهــری لوکس و خصوصی به فضا می بخشد امـــا برای بعــضی از اتـــاق ها می توانـد کمی سنـگـــیــن باشـد.

حتی الامکـان در انتـخاب و خرید پرده سعــی کننیـــد حضورا به فروشگــاه مراجــعه کنیـد و از خرید های اینتـــرنتی اجـتـنـــاب نمـــایــیـد زیرا جنــس پارچه و بافـــت های آن و حتی رنگ آن در واقـعـــیـــت در مقـــایـســـه با تصویر می توانــد متـفاوت باشد و انـتخاب شمــا را دچار مشـــکل نمایــد.

نکات مهم درباره انتخاب پرده در دکوراسیون

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.