نکات مهم و ضروری بعد از رابطه جنسی

نکات مهم و ضروری بعد از رابطه جنسی نکات مهمی را باید رعایت نمایید که این نکات باعث می شود سلامت بدن شما تضمین شود افرادی هستند که نمی دانند بعد از اتمام رابطه جنسی چه کاری مهم می باشد و برای سلامت اندام تناسلی مناسب است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نکات مهم و ضروری نکات مهم و ضروری بعد از رابطه جنسی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

مـمــکـن است فراموش کنیـــم چه کارهـــایی بعــد رابــطــه جنـــسی لازم است انـجــام دهـیم. مثـلـا رفتن به دسـتشویی و بی لباس خوابیدن. ایـــن نکــات را بایـــد به خاطــر بسپـاریـد تا زندگـــی جنسـی شما به سلـامـــت و با تمـام سرعت به جلو پیــش برود.

کارهــایی که بعــد رابـــطـه جنــسی بایـد انجام دهیـد

حتی در 40 سالگی و بعد از آن هنوز هم می توانــید بهتـــرین لذت ها را از رابـطه جنـــسی ببــرید. از آن گذشته در ایـــن سن با وجود تجــربــه ای که داریـــد کامــلــا می دانـیـــد چه می خواهـــیــد و از تجـــربــه آن خجالت نمـــی کشید. ولی حتی با وجود تجــربـــه ای که داریم ممکن اسـت فراموش کنـیــم چه کارهـــایـی بعـــد رابـــطه جنــسی لازم اســت انـــجـــام دهـــیـــم. مثـــلـا رفتـــن به دسـتشویی و بی لباس خوابـــیـــدن. این نکات را بایـد به خاطــر بسپـاریــد تا زندگــی جنـــسی شمـا به سلـامـت و با تمــام سرعــت به جلو پیش برود.

1 . بعد از رابــطـــه جنــســی دستشویی بروید

بعد از رابطـــه جنـسـی باید به دســتشویی رفـته و ادرار کنید. نیـازی به عجلـه نیـسـت و می توانید بعــد از کمی استراحت به دســـتــشویی رفتـــه و باکــتــری اشــرشـــیـا کلــای E. coli که ممــکـن اســـت هنگام رابـــطه مجــاری ادراری شمــا را آلوده کرده باشد را بشوییــد. با ایـن کار از ابتـــلای خود به عفونت مجــاری ادراری پیشگـیــری می کنـــید. الــتهاب مجاری ادراری تا زمـانـی که درمـــان نشود باعـث ایـــجاد درد هنـــگام رابطه خواهـد شد.

2 . بعد از رابطـه جنســـی احـساسات خود را ابراز کنـیـــد

بعد از اتمـــام عشـــقــبازی، زمـــانی را برای نشان دادن عکـس الــعمـــل به احـســـاســـاتـــی که از رابـــطـه جنسـی داشته ایــد اختصـــاص دهــیـــد. روی جزئیات تمرکـــز کنـیـد، به یاد بیـاوریــد که واقـعـــا چه چیزی احساسات شما را برانـــگیـخــته اســت. افـکـــارتـــان را بلـافاصله با شریـــک خود در میـــان بگــذاریـد. فرصـت ندهـیــد که احـساساتتــان از دست برود. با این حال اگـــر احساس خوبی از ایــن جلـســه رابطه خود نداشتـــید بهـــتـــر اســت احـــسـاسات ناخوشایند خود را رهــا کنــید و حرفـی از آن به میان نیـاورید و به جای آن شریـــک خود را در آغوش بکــشیـــد. مطــالــعـــات نشــان داده که این عمل منـــجـر به روابط شادتــری در آیــنـده خواهـــد شد.

3 . پیگیری اختلالات غیــر طبــیـــعی

به طور معـــمول درد در زمــان رابــطه جنــســی اتــفـــاق می افتـد. دلایــل آن می تواند اسپاسم عضلانـی، کمبود روانکــاری، یبوست و یا حتــی ضربه خوردن اتــفـاقــی به تخــمـدان باشد. ولی همـه دردهـــا عادی نیــسـت به خصوص اگر تکـرار شود و مدت زمانـی طولانی بعد از رابطـه جنسی ادامـه داشـته باشـد . در ایـــن صورت باید با پزشـک خود مشورت کنید چون ممکـن اســت مشـــکلـــی اساســی داشـــتــه باشد مانـند فیبروئید، کیــسـت رحـــم یا تخــمـــدان، آندومتریوز یا کج شدن دهانه رحـــم و یا حتـی سرطان.

4 . هنگــام شسـتشو از صابون اســـتـفاده نکـــنـید

به یاد داشتــه باشـیـــد که بعد از رابطـه جنــسـی سطـــح آلـــت تناســلـی خود را با ملایـمت شستشو دهید. اغلــب باکـتـری ها از طریـــق دهان، انــگــشـــت یا روان کننده شریـــک جنســـیتان منــتقل می شود که میــتوانــد منجــر به عفونت مخــمری یا باکتریایی شود که به راحــتی می توانید با استـــفاده از لیـف حمـام و آب خالـــص آلـــت تناسلی خود را بشویید. ازمصرف صابون های معــطر که پوست ظیـــف و حســـاس این ناحیه را تحـــریک می کنـد اجتناب نمایـــیـد. فقط باید قسمـــت بیــرونی آلت تنـــاسلی خود را از جلو به عقـــب بشویید. بدنـتـان روش مخصوصی برای پاکسازی تمام بخـــش های داخـلـی بدن واژن دارد که نبـــایـد در آن دخالت کنـــید.

5 . بعد از رابطــه جنسی آب ولرم بنوشیـــد

رابــطـه جنسی مانــنـد دویدن، پیــاده روی یا هر ورزش دیگــری یک فعالیــت بدنـی محــسوب می شود بنـابـرایــن مهــم است که بعــد از آن زمـــانــی را به آبــرسـانی به بدن اختـصاص دهید. در صورت کم شدن آب بدنــتان نه تنــهـا دهــان بلــکه واژن هم خشک خواهد شد. اگر می توانیـد آب را کنارتان قرار دهـــیــد. بهـتـر است از نوشیدن بلافـاصـلـــه آب سرد اجتناب نماییــد و در صورت نیاز آب عســـل ولرم اســتفــاده کنیــد.

6 . بعد از رابـــطه جنـســـی در وان اســـتراحت کنـــید

حمام رفتـن بعـــد از رابطــه جنســـی احسـاس خوبی به شما می دهـد. نشســـتــن در وان نه تنـــهـــا احســاس خوبی به شمــا می دهـد بلــکـه ناحــیـــه واژن را هم تمیـز کرده و به پوستـتـــان آبــرســـانـی می کنــد. می توانیـــد مقداری روغن هم به آب اضــافــه کنـــیـــد. روغن نارگیـــل فوق بکر یا روغن بچه که برای پوست های حســاس باشـدف بهـتــریــن گزینــه ها هسـتــنـــد. یک حمام گرم می تواند به تســکیــن اندام های ملـــتهب در اثـر رابـطــه جنســـی کمـک کند.

7 . بعد از رابـــطــه جنسی یک میان وعده غنی از پروبیوتیک مصــرف کنیـد

رابـطه جنـــسـی اغـلب باعـــث گرسـنـگی می شود. به هر حال مقداری کالری در زمان رابـطه سوزانـــده ایــد. خوردن میـــان وعده از غنــی از پروبیوتیک مثل کامبوچا و کیمــچـی یا ماســـت می توانـد باکـــتــری های خوب واژن را جایــگـــزین کنـد. همچـنـــین احـتمـــال ابـــتـلا به عفونت مخــمری یا باکـــتــریایـی واژن را کاهش دهــد.

8 .بعـــد از رابــطـه جنـــسی بدون لبــاس بخوابـــیـــد

وقتی به کارهـایی که باید بعـــد از رابطه جنســـی انجـــام دهـیـــد فکــر میکـنید، بدون لباس خوابـــیــدن را فراموش نکـنــید. ایـــن کار احــتـمال ابتــلــا به عفونت مجــاری ادراری یا عفونت های باکـتریـــایی و مخـمــری را در شمـا کاهش می دهد. اگر خیـلــی خجالـت می کشیـد می توانیــد از یک زیــرشـلوای نخـــی که امکــان عبور هوای منــاسب داشـــتـه باشـــد استـــفـاده کنــید.

چه کارهـایـــی نبـاید بعـد از رابطـــه جنــسی انـــجـــام دهیــد

بعـد از رابـطه جنسی از دستــمــال مرطوب استـــفاده نکـــنـید

دسـتـــمـال مرطوب پر از مواد شیمـــیـــایی، خشبوکنـنده ها، گلـــیسرین و سایـر روغن هاست. ایــن مواد می توانـنـــد باعث تحــریــک ناحـــیـــه واژن شمـــا شوند. به خصوص بعــد از رابـــطه جنـسی که ناحیـه آلـــت شما حسـاس تر شده است. اسـتـــفاه از دستمـــال مرطوب می تواند باعــث خشــکی، خارش، حســاسـیت و التــهـــاب ناحــیه تنـاســـلـــی شمـا شود.

با لباس خواب های شیـک و زیبـا که مخــصوص رابطه جنـسـی هسـتند نخوابـید

یکی از مهم تریــن مواردی که باید به خاطـــر داشـتــه باشیـــد ایـــن است که با لبـاس های شیــک و جذاب که برای رابـــطـه جنسـی استفاده می شوند به هیـچ عنوان نخوابیــد. اغـلب ایـن لبــاس ها از پارچه هایــی ساختــه شده انـــد که رطوبت را نگـه می دارنـد. به خصوص لباس هایــی که از الـیـــاف مصنوعی و پلی اســتـــر ساخـته شده انــد. ایــن الـیاف اجــازه عبور هوا از ناحیـه واژن را نمی دهنـــد که می تواند منـــجــر به ایــجـــاد عفونت مخمـری شود. یا از لبـــاس های نخـی بعـد از رابطه اســـتـــفاده کنــیـد یا این که بدون لبـاس بخوابید.

منبع: سیمرغ

نکات مهم و ضروری بعد از رابطه جنسی

مطالب مرتبط:

قطع رابطه جنسی در بین زوجین و عواقب خطرناک آن

مردانی که برای رابطه جنسی مناسب نیستند!

رابطه جنسی داماد و مادرزن و قتل پدر زن توسط داماد

عکس باربارا مور و رابطه جنسی با ترامپ

رابطه جنسی دونالد ترامپ با سلما هایک بازیگر زن مکزیکی + تصاویر

رابطه جنسی ترلان پروانه با فرشاد احمد زاده در هتل + تصاویر

درد اولین رابطه جنسی و از دست دادن پرده بکارت

روش های بیدار نگه داشتن مردان بعد از رابطه جنسی و سکس

آمادگی دستگاه تناسلی و آمادگی روحی برای رابطه جنسی

رابطه جنسی با مهارت های سکسی و برنامه ریزی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.