عکس نگار جواهریان همسر رامبد جوان + بیوگرافی نگار جواهریان

نگار جواهریان یکی از بهترین بازیگران زن ایرانی در عرصه سینما و تلویزیون می باشد او همسر سوم رامبد جوان است و در فیلم های بسیاری نگار جواهریان به ایفای نقش پرداخته است همسر رامبد جوان چند مرتبه جوایز جشنواره های سینمایی را از آن خود نموده است در ادامه تصاویر و جزئیات بشیتر عکس نگار جواهریان همسر رامبد جوان + بیوگرافی نگار جواهریان را درسایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

بــیوگرافـــی و زندگیـنامـــه نگـــار جواهـــریـــان

نام :نگار
نام خانوادگـی :جواهریــان
تاریخ تولد :1361/10/22
محل تولد :تهــران
شروع فعـالیت :15 سالگی
تاهـــل :متــاهــل
نام همسر :رامـــبـــد جوان


نگار جواهـــریـــان

نگــار جواهریـان بازیـگــر سیــنما ، تئاتـــر و تلویزیون در 22 دی ماه 1361 در تهـــران متولد شد. به گفـــته خودش ، او بازیـگـــری را از 14-13سالـــگـی که به مدرســـه هنـــر و ادبیـات کودکـــان و نوجوانــان می رفـــت یادگـــرفـــت و در 15سالگـی با رفتــن روی سن تئاتــر شهر ، کار خود را به صورت حرفه ای آغـــاز کرد و سپـــس در رشته طراحــی صحـنـه دانشـــگاه هنـــر و معـــماری تحصیـلـات خود را ادامـه داد.

نگار جواهـــریان بازیگری است که هم در عرصـه تلویزیون و هم سیــنمـا و تئاتر فعـــال اسـت و از اوایـل دهـــه هشــتاد با فیــلـــم «من ترانه پانـزده سال دارم» از رسول صدر عاملـــی و سپس «خوابگاه دخـتران» اثـــر محـــمـدحـــسـین لطـــیفی پا به سیـنــمای حرفـه ای گذاشــت. جواهـریــان در بیشـتـر فیلــم هایـی که بازی کرده اســـت، نقش های مکـــمل و یا فرعــی را داشت.

نقـطه عطف کارنـــامه بازیـــگـری او، سریال «زیـــر تیـغ» به کارگردانـــی محـــمــدرضـــا هنرمـنـد اسـت که در این سریــال با بازیگــران بزرگی چون پرویز پرسـتویی و فاطـمــه معتـــمد آریـا هم بازی بود. اوج بازیـگـــری جواهریان فیـلم «طلا و مس» محــسوب می شود که به خاطـــر بازی در ایــن فیــلم بســـیــار مورد توجه قرار گرفته و برنده سیمـــرغ بلوریـن بهتریـــن بازیگــر نقــش اول زن از جشنواره فیلـــم فجر شد.


ازدواج رامبد و نگــار

او که از سال 77 کار خود را آغاز کرد، در فیلم هایی نظـــیـر:«قدمـــگاه» محـــمــدمـهــدی عســگــرپور (1382)، «چند تار مو» ایـــرج کریـــمـــی (1382)، «خوابـگــاه دخـتــران» محــمدحســین لطـــیفـــی (1383)، «پابرهنه در بهـــشت» بهرام توکلـی (1384)، «جعبـه موسیــقــی» فرزاد مؤتمن (1386)، «نســل جادویی» ایــرج کریـمـــی (1385)، «اینجا بدون من» بهرام توکلـی (1389)، «یه حبــه قنـد» رضا میرکــریــمــی (1389)

«هیـچ» عبـدالـــرضا کاهـانـی (1388)، «طلـــا و مس» همـایون اسـعـــدیـــان (1387)، «کتـــاب قانون» مازیار میـری (1387)، «تنها دو بار زنـدگــی می کنـیـــم» بهــنـام بهزادی (1386)، «صد سال به ایـن سال ها» سامـان مقــدم (1386) و سریال هایی چون:«زیر تیغ» محمــدرضــا هنرمند (1385)، «کلاه قرمـــزی 90» ایــرج طهـمــاســب (1390) ایـفای نقش کرده اســـت.
ازدواج نگار جواهــریان
بر اســـاس تازه ترین اخـــبار منـــتــشر شده در کانال تلگـرام کافه سیـــنـــمـــا رامبــد جوان و نگار جواهریــان جشن عروسی خود را با حضور برخـی از بازیگران و سیــنـــمـــاگـــران در کشور یونان برگـزار کردند.

رامــبـد جوان در پیامـی قابــل تامــل خبـــر ازدواجش با نگار جواهـریــان را در برنامـه سه ستـاره احســان علیخــانی اعلـــام کرد.

مدتی بود که صحـــت خبــر ازدواج رامبد جوان با نگــار جواهریان برای دوست داران مجری برنامه پرطـــرفدار خندوانــه، ایجـــاد سوال کرده بود و تا آن زمان رامـبـــد جوان به طور کامل ایـــن خبر را رسـانــه ای نکــرده بود.

نکـتــه جالــب توجه در بخش این بود که رامــبـد جوان هنـــگام قدردانی از خانواده اش بعد از نام بردن از پدر، مادر و خواهرش از نگـــار جواهـــریـان نیـــز به عنوان یکـی از اعـضای خانواده اش تشکـر کرد.


زنـــدگـی نامــه رامـبـد جوان

رامـــبـد جوان تبـریـــزی متولد 1 دی 1350 تهـران بازیـــگر تئاتـر، سینـــمـا و تلویزیون، کارگـردان و مجری تلویزیون است و همـــســـر قبـــلــی سحر دولتشاهی نیـــز می باشـد.

رامبد جوان در اول دی ماه سال 1350 از خانواده ای سنتـــی در تهـــران با اصـالـــت آذری زاده شد. روند شروع به کار هنری او به ترتیـب در تئاتـر، تلویزیون و سیـــنمـا بوده است. او در یازده فیلــم سیـــنمایــی به ایفای نقش پرداخته اسـت. وی در یک قسمت از مجــموعه تلویزیونی پرطرفدار همســـران نقـش کوتاهــی داشت و همیـن باعـث حضور پررنـگ وی در مجــموعه تلویزیونی خانـــه سبــز در نقش «فریـد صباحی» شد.

نقش هایی که جوان در سینــمـــا و تلویزیون ایـفا می کند بیـــشــتـــر جنـــبـــه طنــز دارد. رامــبد جوان در 27 اسفـند 1387 با سحــر دولتـشــاهـی ازدواج کرد و در 1393 از وی جدا شد.


همـسـر نگـــار جواهریان
ستاره سیـنـــمای ایران از نظر نگار جواهریان
من اگـر بخواهم در سینـــمـای بعد از انقلـاب چند تا ستـاره بشـــمارم، به نظرم یک نفـــر است و آن هدیـه تهــرانــی اســت و من جز او به کس دیگـــری ستاره نمــی گویم. دلــیلش هم ایـــن است که به نظرم ستاره یعــنـی کسی که نشود در هر ژانری از خبرهای داغش گذشــت؛

او یک آیـــکون اسـت و لزوما فقــط بازیــگــر نیسـت. به نظــرم هدیه تهــرانی یک ستـاره اســـت، چون حتــی با ایـنـکه چنــد سالـی اسـت کار نمـی کنــد، امـــا هنوز خبـرساز است و کارنـــامـه کاری او هم بســـیار درخشان اســت.

او می توانــد تبدیـــل به شمایـــلی شود که حتـــی بعد از چنــد سال کار نکـــردن بتواند تیــتر یک روزنــامــه ها شود. بازیــگرهـــا می تواننــد زنــدگی خصوصی جذابـی نداشتـــه باشــند، اما هر حرکــتـــی از ستاره بایـــد جذاب باشـــد. ستاره یعـــنــی این.»
جشنواره های خارجـــی
تیبورون:فیـلـم در بخـش بلـند داســـتــانی یازدهـمـیـن دوره جشنواره بیـن الــمــلـلـــی فیـلم تیـــبورون در آمریکا در روز 2 اردیـــبهشـــت ماه به نمـایـــش درآمد و با اســتقبـال تمـــاشاچیان و سیــنماگــران حاضـر در این فستـیوال مواجـه شد. همچـنیـــن این فیـلم در 35 امــین جشــنواره فیـــلـــم مونتـرئال(2011)، دومیــن جشنواره فیـــلـــم ایـــرانی استرالیـــا (2012) و 36امـیــن جشنواره بیــن المللـــی فیلم در کلولانـــد (2012) به نمایــش درآمـــد.


بیوگرافــی بازیــگــران – نگـار جواهـریان
جوایز فیـــلـــم سیـــنـمـــایــی حوض نقاشـــی

سیمـرغ بهـــتـرین فیلــم از نگـاه تمـاشــاگران در سی و یکمــین جشــنوارهـٔ فیلم فجـــر
سیـــمرغ بهتـــریــن طراحــی صحنـه و لباس از سی و یکمــین جشــنوارهـــٔ فیـــلـم فجـــر (آتوسا قلـــمفـرسایـی)
نامـزد دریــافت دو جایـــزه از سی و یکمـین جشـنوارهــٔ فیلــم فجـر در رشتــه های بهتــریــن بازیـگر نقش اول زن (نگـار جواهـریان) و بهتریـــن فیــلم برداری (محـمــد آلادپوش)
برنـــده جایـزه ویژه یونسکو در مراسم آسیــا- پاســـیـفــیک در شهــر «بریـــزبـــن» استــرالیــا

فعـــالــیــت های دیگـر جواهریـان
جواهـریــان علـــاوه بر بازیگــری در زمــیـــنه خبــرنگــاری و عکاسی نیـــز فعــالیـــت می کنـــد. او همـــچـنین ترجـــمه نمــایــشـــنـــامـه «خیـــانت»، اثر هارولد پیـنـتـر، با همــکـاری تیـــنوش نظـم جو را در کارنامــه خود دارد و در ترانـــه آنونس فیـلـم «بوسیدن روی ماه» نیــز همکاری داشـت. ترانـــه ایـــن آنونس که عاشقــانـــه ای برای مادران ایـرانـــی اسـت، با صدای محـــمد اصـــفهانی و نگار جواهریان و سروده عبدالجـــبار کاکایی است و موسیقی آن را آریـا عظـیمی نژاد ساختـه اســت.


فیـلـــم شناســی نگــار جواهـریان

فیـــلــم شناســی نگــار جواهـــریان

سیـــنـمـــا

1396 دوئت – نوید دانــش
1395 گرگ بازی – عبـــاس نظام دوست
1394 بیا با من – مهدی ودادی
1394 نگــار – رامــبـد جوان
1393 اعتـــرافـات ذهـن خطــرناک من – هومن سیــدی
1393 قنــدون جهیـــزیه – علی ملـاقــلـی پور
393 پریدن از ارتـــفاع کم – حامـد رجـــبی
1392 ملـــبورن – نیـمـــا جاویدی
1391 حوض نقاشــی – مازیـــار میــری
1391 آشـــغال های دوست داشتــنی – محــســن امیــریوسفـی
1390 قصه ها رخــشان – بنی اعتـماد
1390 بی خود و بی جهـــت – عبـــدالـــرضــا کاهـــانی
1389 اینــجا بدون من – بهـــرام توکلـــی
1389 یه حبـه قنـــد – رضـــا میرکـــریـــمی
1388 هیچ – عبدالــرضـــا کاهـانـی
1387 طلا و مس – همــایون اســعـدیان
1387 شبانه روز – امیـــد بنکدار و کیوان علیمحـمــدی
1387 کتــاب قانون – مازیـار میـــری
1386 تنــهـا دو بار زندگی می کنیـم – بهـنـام بهـــزادی
1386 صد سال به این سال ها – سامان مقدم
1386 جعـــبه موسیـقـی – فرزاد مؤتـمـــن
1385 نســل جادویی – ایــرج کریــمـی
1384 پابرهــنـه در بهشــت – بهـرام توکلـــی
1383 خوابـــگـــاه دخـتران – محمدحســیـــن لطـیـــفـی
1382 چند تار مو – ایرج کریمی
1382 قدمــگـــاه – محـــمـدمـهدی عســگرپور
1380 من، ترانه 15 سال دارم – رسول صدرعاملی

بیوگرافی نگـار جواهــریان

گروه صحـــنــه و لباس

1383 گیـــلـانـــه رخشان بنی اعتـــمــاد در گروه صحــنـه و لبــاس

مجـموعه تلویزیونی

1393 – کلــاه قرمـزی 93 – ایرج طهماسب مهــمان برنـــامه
1390 – کلاه قرمزی 90 – ایــرج طهــمـاســب مهمــان برنـامــه
1385 – زیر تیـغ (مجموعه تلویزیونی) – محــمــدرضا هنـرمنــد
1382 – این راهـــش نیســت (مجـموعه تلویزیونی) – نوید میـهن دوست

نیکـی کریمـــی و نگــار جواهـــریان
فیــلـــم تلویزیونی و شبــکــه خانــگی

1389- ستـــاره های سوختــه – سیـروس الوند
1389 – همــیـــن یک ساعت پیــش – سیـنا آذیـن

تئاتر

ایوانـــف آنتون چخوف:1395 امیررضــا کوهســـتـــانــی
دیوار چهارم:1391 امیررضا کوهســتـانی
دیوان تیاتـرال:1381 محــمود اســـتــاد محــمـد
قرمـز و دیگــران:1383 محـمــد یعـــقوبی
شهـــرهای نامـرئی:1384 حســـن معـجونی
بدون خداحافظی:1385 کتایون فیض مرنـــدی
ایوانــف:1390 امـیررضا کوهستانــی
رؤیاهـا و کابوس های زنـــانـه:
گل های شمـــعدانــی:1384 محمد یعـقوبی
تهـران:1386 محمود استاد محمــد
خون خشــک، سبــزی تازه:1386 امـیررضـا کوهسـتانـی
17 دی کجا بودی:1388 امــیررضا کوهسـتـانـی
دون کیـــشوت:1390

جوایـز و افتـــخــارات

برنـده تنـدیـس بهتـرین بازیــگر نقـــش اول زن از چهــارمـیـن جشــن انجــمـن منـــتـــقـــدان برای طلـا و مس – 1389
برنده تنـدیـــس بهتریـن بازیـــگـر زن نقــش اول از چهاردهمـــیـن جشـــن خانــه سینمـا برای طلــا و مس – 1389
برنـــده سیـمرغ بهـتریــن بازیـگر نقش اول زن از بیـــســـت و هشتـمـــیــن جشنواره فیلم فجـــر برای طلا و مس – 1388
برنـده جایــزه بهتــریـــن بازیــگر نقــش اول زن از جشـنواره اوسیـــان سیـــنـه فن برای تنــهـا دو بار زنــدگـی می کنیم – 1388
برنـده تنــدیـــس بهـــتــرین بازیـگر نقــش مکمل زن از پانـزدهـمــین جشن خانـه سیـنمـــا برای ایـنجـا بدون من – 1390
کاندیدای سیـمـــرغ بلورین بهتـرین بازیــگـــر نقــش اول زن از سی و یکــمــیــن جشـــنواره فیـــلم فجـــر برای حوض نقـــاشـــی – 1391
برنده جایــزه پروین بطور مشـترک با (لیـــلا حاتـــمــی وترانــه علـــیدوستـــی) – 1391
نامزد جایـــزه بهتــرین بازیــگر نقش اول زن از هفتـمیـــن دورهـٔ جشــنواره فیـلـم آسیـــا پاسیـفــیک برای حوض نقاشـــی – 1392

عکــس های نگـار جواهریـان در کنـــار بازیگران

نگار جواهریـان در کنـــار ریـمـــا رامــیــن فر و هدایـت هاشمـــی و پریوش نظـــریــه در یه حبـــه قند

حوض نقاشــی با بازی شهــاب حسـینـــی و نگــار جواهریـان

بهروز شفیعی و نگـار جواهــریـــان در فیلم طلا و مس

پیــمـان معادی و نگـار جواهـــریان

نگــار جواهـــریــان در کنـــار افـســانه چهــره آزاد

صابـــر ابر و نگـــارجواهـریان

نگار جواهریان در خندوانه

نگار جواهریان در کنار رامبد جوان

عکس نگار جواهریان همسر رامبد جوان + بیوگرافی نگار جواهریان

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.