نگاهی به فوق پیشرفته ترین ربات های جهان

ربات های پیشرفته ای بسیاری در جهان ساخته شده است که می توانند ساعت ها در زیر اقیانوس ها به تحقیق و بررسی بپرداازند این ربات ها همگی برنامه ریزی شده و منحصر بفرد می باشند و هرکدام می توانند کارهایی را انجام دهند که انسان نمی توانند این کارها را انجام دهد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نگاهی به فوق پیشرفته ترین ربات های جهان را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : فناوری رباتیک در سالیان اخیر در راءس اعتنا پژوهشگران و مهندسین قرار داشته است و هر روز شاهد تکثیر اخباری راجع به گشایش های نو انجام گرفته در‌این حوزه هستیم , در‌این مقاله به معرفی بعضی از جالب ترین ترقی های حوزه فناوری رباتیک میپردازیم .

1 – رباتی که در موقعیت مشقت بار و پیچیده زیر مرحله دریا ها و اقیانوس ها به یاری غواصان میاید

حالت مشقت بار و خطرناک مو جود در هنگام مطالعات اعماق اقیانوس ها و تعمیر و محافظت امکانات و بنا های زیر مرحله آب , محققان را بر آن داشته تا ربات هایی را به‌این مراد پباده سازی کرده و به ساخت برسانند . یکی‌از این تازه ترین ربات های ایجاد شده بدین خواسته ecosub اسم دارااست , ecosub ها ظاهری مشابه به مار دارا هستند و وجود خواص انعطاف پذیری و هم بعدها کوچک بدنه آنان منجر شده تا بتوانند در هر محیطی در زیر مرحله آب به انجام ماموریت های خویش بپردازند ; یک کدام از حوزه های تخصصی عمل این ربات خیره کننده مطالعه و گردآوری داده ها از محیط هایی است که به واسطه عمق بسیار و به تبع آن فشار بالا , دست هیچ غواصی به آن ها نمی‌رسد .

از سایر کاربرد های این ربات می شود به تعمیر و پایش سعی امکانات صنعتی جان دار در زیر تراز آب , نظیر دکل های نفتی دریایی اشاره نمود . این ربات ها علاوه بر انجام عملیات به طور شخصی می‌توانند به طور گروهی به انجام مسئولیت های محوله خویش بپردازند و یک اپراتور قادر است از رویه به دور آن‌ها‌را در دست گرفتن کند , ecosub ها به سنسور هایی مختلف و متعدد مجهز گردیده اند که آن‌ها‌را در گردآوری داده ها در محیط های ناشناخته امداد خواهد کرد و در صورت نیاز می توان از قایق های سوای رمز نشین برای گردآوری داده ها آن‌ها استفاده کرد .

 

2 – نوع پروازی پهپاد های Shooting Star کمپانی Intel

این پهپاد ها در یکی نهایی اجراهای خواننده ای آمریکایی به اسم Lady Gaga به فعالیت گرفته شدند , این پهپاد ها در هنگام اجرای این مراسم مسئولیت اجرای جلوه های ویژه را بر عهده داشتند , همیاری و هماهنگی بی سابقه 300 پهپاد در حین این مراسم منجر تولید الگو های بصری زیبایی در اسمان شد . این پهپاد ها به لامپ هایی LED با توان آشکار کردن رنگ هایی متنوع مجهز می باشند و وقتی که یک گونه پروازی از آنان به پرواز در آید میتوانند بیشتراز 4 میلیارد رنگ متنوع را به نمایش در آورند . یک کامپیوتر مرکزی و فوق قادر وظیفه تولید هماهنگی در میان آن‌ها‌را بر عهده دارااست و حرکات هر مورد از آنها‌را به طور لحظه ای در اختیار گرفتن می نماید .

اکنون این پهپاد های کمپانی اینتل صرفا به خواسته ساخت الگوهای چهره ای در اسمان مورد استفاده قرار گرفته اند , ولی قرار است تا در آتی مسئولیت های دارای اهمیت تری بر عهده آن‌ها نهاده شود , یکی کاربرد های پیشنهادی برای آنها کمپانی در عملیات یاری و نجات است , این پهپاد ها میتوانند در ظلمات شب و در محیط هایی خطرناک مثل بخش ها صعب العبور کوهستانی محل قرارگیری مصدومان را به نیرو های امدادی نشان دهند .

 

3 – ایجاد ربات هایی با ظواهر و هم امکان های مخصوص یک سوسک

یک کدام از قابلیت و امکان های منحصربه‌فرد سوسک که تمامی ما‌را متحیر می نماید توان این حشره ها در جنبش و مسیر یابی در لابه‌لا به لای عارضه ها کوچک زمین است , این حشره ها می‌توانند به راحتی در هر سوراخی معاش نمایند و در هنگام قرار گیری در محل های تنگ و روشن دل , مدام راهی به خارج پیدا خواهند کرد . محققان با مطالعه ظریف معاش سوسک ها و زیر لحاظ دریافت کردن توان های شگفت آورشان , در هم اکنون ساختن ربات های به اصطلاح سوسکی می باشند , این ربات ها می‌توانند نقش بی بدیلی را در هنگام انجام عملیات کاوش و کمک نجات بازی نمایند .

ربات های سوسکی میتوانند به راحتی در محیط های کوچک و نا منظم تکان نمایند و اعم از کاربرد های احتمالی آن‌ها جست و جو میان آوار های میراث از یک انفجار , زمین لرزه و یا این که دیگر بلایای ارگانیک و غیرعادی به خواسته یافتن مصدومان و نجات یافتگان احتمالی است .

4 – ربات هایی که به مطالعه محیط باطن یک آتشفشان
همه ما اداره ناسا را به دلیل شهرتش در انجام عملیات های هوا فضایی و اکتشافات فرا زمینی محققان آن می‌شناسیم ; البته اداره ناسا جدیدا و در پروژه ای بی نظیر به پباده سازی و ایجاد دو ربات خارق العاده به مراد مطالعه فضای باطن آتشفشان ها پرداخته است . این دو ربات با استفاده از فناوری هایی ساخت گردیده اند که هیچ سازمانی به جر ناسا آن‌ها‌را در اختیار ندارد ; ربات های مذکور علاوه بر تحمل دما و فشار فوق العاده خطرناک باطن یک آتشفشان , می‌توانند از در حدود مطالعه این پدیده های زمین شناسی بپردازند .

این ربات ها با مهاجرت به محیط داخل یک آتشفشان از دیواره های آن ذیل رفته و کارایی می نمایند تا اطلاعاتی از قبیل محل قرار گیری درز و ترک ها را بدست آورند . محققان اداره ناسا امیدوارند تا بتوانند با تجزیه و چک داده ها بدست آمده طریق سعی و ساز و عمل فوران آتشفشان ها را شناسایی نمایند .

 

5 – رباتی منزل دار که شمارا در انجام کارها منزل ملازمت خواهد کرد

یک کدام از رویا های هر خانم منزل دار داشتن رباتی است که اورا در انجام کارها منزل امداد نماید ; رباتی که پا به پای وی در منزل جنبش نماید , محیط های بدون نور را برایش روشن نماید ; به گل ها رسیدگی نماید و . . . البته این مساله دیگر تنها رویا نیستند ; ایجاد ربات های منزل دار چندی است به تراز عملیاتی رسیده و Patin یک کدام از هوشمند ترین مثال های ساخت شده از آنهاست .

این ربات به طور یک پایانه مرکزی رباتیک در منزل شما بومی خواهد شد که نقش راءس فرماندهی بقیه ربات های منزل دار دیگر را بازی می نماید ; با در دست گرفتن ربات های منزل دار دیگر همگام سازی شده و هماهنگ با Patin , میتوانید بخش اعظم فعالیت های منزل را به ربات ها بسپارید و فیض این فرمان , گروه ای بی پایان از کاربرد های Patin خواهد بود ; این ربات هنوز به ایجاد انبوه نرسیده و هنوز در فرآیند تحقیق و گسترش جای دارد .

6 – رباتی به صورت رهبر تشویق مجموعه های ورزشی

مسابقات اصلی ورزشی مدام با شعف و هیجان تماشاگران همراه می‌باشند , حتما چشم اید که قبلی از آغاز و در زمان انجام یک مسابقه ورزشی بنا شده در مملکت هایی نظیر ایالات متحده , مجموعه هایی با جامه های فرم به انجام حرکات موزون و هماهنگ می‌پردازند , آن‌ها هوادارانی می باشند که شور و هیجان بیشتری را به یک اتفاق افتاد ورزشی می‌آورند و در اصطلاح به آنها هلهله چی و یا این که رهبر تشویق گفته میگردد . یک شرگت ژاپنی جدیدا رباتی را پباده سازی و ساخت کرده که دقیقا نقش یک رهبر تشویق را ایفا می نماید ; این ربات ها به طور گروهی به انجام حرکات موزون و آکروباتیک می‌پردازند .

البته در پس ظواهر و تلاش این ربات , فناوری های پیچیده ای قرار گرفته اند , این ربات از سنسور های زیادی برای انجام جنبش های آکروباتیک و موزون خویش استفاده می نماید که علاوه بر هماهنگی فی مابین بقیه اعضای مجموعه تشویق و زیبایی همت تیمی آنان , سبب می گردد تا این ربات ها با یکدیگر برخورد نکنند . شرکتهای پر رنگ فعال در حوزه ساخت اتومبیل قصد دارا‌هستند تا اتومبیل های خودران خویش را به فناوری های مو جود درین ربات ها تجهیز کرده و احتمال تصادفات و برخورد های احتمالی بین اتومبیل های خودران آتی را به دست کم برسانند .

 

7 – ربات هایی با قابلیت و امکان تغییر تحول صورت به مبلمان منزل

دانشمندان سوئیسی رباتی را پباده سازی کرده اند که می‌تواند منظره خانه شمارا تغییر تحول دهد ; این ربات ها , خودرو هایی با قابلیت و امکان تغییر تحول صورت میباشند که میتوانند خویش را به صورت یک میز , صندلی و یا این که چهار شالوده در آورند . استفاده از ماژول های مکانیکی پیچیده در‌این ربات ها به آنان اذن میدهد تا به گونه های متنوعی در آیند .
ولی این ربات ها علاوه بر بازی نقش تحت عنوان مبلمان یک سری کاره منزل میتوانند مسئولیت های حیاتی دیگری را هم بر عهده بگیرند . پژوهشگران کارایی دارا هستند تا از این ربات ها برای امداد و امداد به افزاد سال خورده و ناتوان استفاده نمایند ; مثلا این ربات در حالت مختص میتواند نقش یک صندلی را برای یک شخص ناتوان بازی نماید.

8 – برگزاری مسابقات المپیک یگانه به ربات ها در سال 2020

از ساخت ربات ASIMO با امکان هایی منحصربه‌فرد مثل دویدن , بالا رفتن از در و دیوار و . . . گرفته تا پباده سازی ربات خارق العاده و آدم نمای Otonaroid مملکت ژاپن مدام یکی پیش داران صنعت رباتیک بوده است . ساخت ربات هایی جالب و توسعه یافته در سرزمین ژاپن به امری معمولی تبدیل شده‌است و مردمان این میهن بیشتر از دیگر مردمان دنیا با ربات ها خو گرفته اند .

البته ژاپن قصد در جا زدن ندارد و با تصمیم ابتدا وزیر این مرز و بوم بر پایه ی ارتقاء سه برابری در گنجایش های جانور در مشاجره صنعت رباتیک این مملکت , در سالهای آینده شاهد ترقی های بیشتری در ربات های پباده سازی شده بوسیله محققان ژاپنی خوا هیم بود . ولی بین منظره های متفاوت ابتدا وزیر ژاپن در دعوا فناوری رباتیک , یکی آن‌ها همگی مارا متحیر نموده است و آن تصمیم این مملکت در اجرای او‌لین المپیک رباتیک دنیا در سال 2020 است ; قرار است تا با برگزاری او‌لین مسابقات المپیک رباتیک در میهن ژاپن , ربات های ساخت شده به وسیله بقیه سرزمین ها با یکدیگر به رقابت بپردازند و این روی داد میتواند نقش ربات ها در معاش بشر ها را متحول نماید .

9 – خودروهای خودران

یکی دیگر از ترقی های نو جانور در حوزه فناوری رباتیک مرتبط با حقیقی و واقعی شدن رویای استفاده از اتومبیل هایی است که برای تکان در راستای مقصد نیازی به حظور یک راننده نخواهند داشت . بروز خودروهای خودران یک کدام از تازه ترین و هم جالب ترین خبر‌ها جانور در معاش مردمان دنیا در عصر هنگامی فعلی است و با سرعتی که در مراحل ترقی این ماشین ها می‌بینیم , توقع می‌رود تا استارت استفاده از این اتومبیل ها در آتی ای مضاعف نزدیک واقعه بیفتد .

ولی اتومبیل سازان مطرح جهان علاوه بر رقابت به هم پیوسته که در ایجاد اتومبیل های خودران با بقیه رقبای خویش دارا هستند , همه یک معضل با اهمیت را در راز منش خویش می‌بینند و آن گرفتن مجوز از اداره و نهاد های حمل و نقل مرزوبوم های گوناگون است . آن ها می بایست بتوانند ایمنی تولیدات خودران خویش را به ثابت برسانند و پیشین از آغاز ساخت انبوه , مرحله ایمنی اتومبیل های خودران بایستی به جایی رسد که رانندگان بتوانند تماما به‌این ماشین ها اعتماد کرده و جان خویش و خانواده خویش را به آن ها بسپارند .

نگاهی به فوق پیشرفته ترین ربات های جهان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.