نگرانی ارضای زنان و استرس برای سکس برای مردان مشکل ساز است

استرس در سکس و رابطه جنسی در مرذان بسیار مشکل آفرین می باشد اگر شما مشکل استرس جنسی داشته باشید نمی توانید شریک جنسی خود را ارضا نمایید و باید بسیار ریلکس باشید تا بهتر بتوانید به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برسید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نگرانی ارضای زنان و استرس برای سکس برای مردان مشکل ساز است را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : وضعیت خیالی شما تاثیر شگرفی بر توان تحریک جنسی شما دارااست . چه بسا در شرایطی‌که با کسی باشید که از دید جنسی زیاد برایتان جالب باشد نیز , نگرانی از این‌که بتوانید اورا راضی نمائید , احتمال دارد سبب ساز شود انجام آن برایتان غیر ممکن شود.

رابطه‌جنسی بایستی تجربه‌ای لذت‌بخش باشد ولی هنگامی اضطراب از کارایی جنسی داشته باشید , حس دیدنی بودن یا این که صمیمیت با همسرتان دوچندان مشقت بار خواهد شد . زمانی همیشه بدین فکر میکنید که «آیا همسرم از همت اینجانب لذت می‌برد؟» یا این که «آیا تپل به لحاظ می‌رسم؟» , آنقدر ذهنتان را مشغول میکنید که نمی‌توانید از ارتباطتان لذت ببرید .

نگرانی مداوم از ظواهر یا این که بضاعت و توان جنسی‌تان , رابطه‌جنسی را برایتان پراسترس و اعصاب و روان خرد‌کن مینماید . چه بسا احتمال دارد منجر شود نخواهید رابطه‌جنسی برقرار فرمایید .

رابطه‌جنسی چیزی بالاتر از عکس العمل جسمی است . تحریک جنسی به احساسات شما نیز بستگی دارد . هنگامی ذهنتان مشغول باشد و استرس داشته باشید و نتوانید روی رابطه‌جنسی‌تان تمرکز فرمائید , بدنتان نیز نمی‌تواند تحریک شود .

درین مقاله , آگاهتان میکنیم که چه چیزهایی موجب اضطراب تلاش جنسی می شود و کمکتان میکنیم درمان‌هایی برای آنان پیدا فرمایید که زندگی‌جنسی‌تان را مجدد زنده نماید .

علت‌های اضطراب سعی جنسی

نگرانی‌های متعدد و متعددی می تواند موجب اضطراب همت جنسی شود , مانند :

• واهمه از این که تلاش خیر در رختخواب نداشته باشید و نتوانید همسرتان را از دید جنسی راضی فرمایید .
• تصویر تن ضعیف , نظیر نگرانی از وزن
• خلل در رابطه‌تان
• نگرانی مردان از کوچک بودن آلت جنسی
• نگرانی مردان درمورد انزال زودهنگام یا این که دیرهنگام
• اضطراب زنان از نرسیدن به ارگاسم یا این که لذت نبردن از تجربه جنسی

همگی این اضطرابات تن شما‌را وارد واکنشی به اسم “ نبرد یا این که گریزو فرار ” میکند . در تعدادی واکنش‌هایی که اصولاً برای مهیا کردن تن برای فرار و گریز دربرابر تهدید پباده سازی شده‌است , هورمون‌های استرس نظیر اپینفرین و نورپینفرین ترشح میشود . اما , همسر شما تهدید به اکانت نمی‌آید و به همین بهانه است که‌این برخورد برای صمیمت شما دوچندان بد است .

نشانه‌های اضطراب تلاش جنسی

حالت فرضی شما تاثیر شگرفی بر توان تحریک جنسی شما داراست . چه بسا در شرایطی که با کسی باشید که از دید جنسی زیاد برایتان دیدنی باشد نیز , نگرانی از این‌که بتوانید او‌را راضی نمائید , احتمالا منجر شود انجام آن برایتان غیر ممکن شود .

در مردان , یکی‌از تاثیرات هورمون‌های استرس , انقباض یا این که توده شدن رگ‌های خونی است . گردش خون کمتر در آلت تناسلی , تحریک جنسی یا این که نعوظ را برای آن ها دشوارتر می‌سازد . چه بسا مردانی که معمولاً برای برانگیخته شدن نقص‌ ندارند , هنگامی مبتلا اضطراب کارایی جنسی می شوند , کارکشته به انجام آن نخواهند بود .
اضطراب از سعی جنسی در خانم‌ها مانند آقایون قابل تشخیص نیست ولی میتواند بر تحریک‌پذیری آنان هم اثر داشته باشد . اضطراب سبب میگردد خانم‌ها نتوانند برای انجام رابطه‌جنسی به میزان کافی ترشح واژن داشته باشند .

اضطراب شاید نیز خانم‌ها و نیز آقایان را از تفکر داشتن رابطه‌جنسی به دور نماید . زمانی روی این متمرکز باشید که میتوانید عالی کار فرمائید یا این که خیر , نمی‌توانید بر آنچه واقعاً انجام می‌دهید تمرکز فرمائید . چه بسا چنانچه بتوانید تحریک گردید , حواس‌پرت‌تر از آن می‌باشید که بتوانید به ارگاسم برسید .

اضطراب کارایی جنسی به یک چرخه مستمر باعث می گردد . آنقدر درمورد رابطه‌جنسی مضطرب می شوید که نمی‌توانید عملی داشته باشید و این به اضطراب بیشتر دراین باره سبب ساز می گردد .

غلبه بر اضطراب تلاش جنسی

در شرایطی‌که مبتلا اضطراب تلاش جنسی میباشید , حتماً به دکتر معالج مراجعه کنید–کسی که با وی حس راحتی نمایید و بتوانید درمورد زندگی‌جنسی‌تان آزادانه با وی صحبت بزنید . پزشک میتواند شمارا معاینه کرده و آزمایشاتی برای اطمینان از شرایط تندستی شما یا این که داروهایی که احتمال دارد در سعی جنسی‌تان ساخت خلل کرد‌ه باشد , برایتان انجام خواهد بخشید . طی معاینه پزشک درمورد سوابق جنسی‌تان سوال میکند تا بفهمد چطور مبتلا اضطراب همت جنسی شده‌اید و چه افکاری در معاش جنسی شما تولید خلل نموده است .

دارو و بقیه درمان‌ها میتواند برای معالجه بدکاری نعوظ و بقیه مشکلات جنسی که به علت‌های جسمی برمی‌گردد موءثر باشد . درصورتی که خلل جسمی نباشد , پزشک یک کدام از رویکردهای زیر را به شما سفارش خواهد کرد :
سخن با مشاور روانشناس . از یک مشاور که در معالجه مشکلات جنسی تجربه داشته باشد وقت بگیرید . معالجه روانشناسی کمکتان می نماید با جنسیت خویش راحتی بیشتری پیدا نمایید و مسائلی که موجب اضطراب کارایی جنسی در شما شده‌است را شعور فرمائید . مثلاً مردانی که نگران انزال زودرس می‌باشند می توانند ازتکنیک‌هایی برای به دست آوردن کنترل بیشتر روی انزال خود استفاده کنند.

راحت بودن با همسرتان. حرف زدن با همسرتان درمورد اضطراب عملکرد جنسی خود می‌تواند به کم کردن بخشی از نگرانی‌هایتان کمک کند. سعی کنید با هم به یک راه‌حل برسید و این شما را به هم نزدیکتر کرده و رابطه‌جنسی‌تان را تقویت خواهد کرد.

نزدیک شدن از طرق دیگر. راه‌های زیادی برای نزدیک شدن به هم، بدون رابطه‌جنسی وجود دارد. همسرتان را ماساژ حسی بدهید یا با هم حمام کنید.

ورزش کردن. ورزش نه تنها باعث می‌شود حس بهتری نسبت به بدنتان پیدا کنید، استقامت شما در عمل جنسی را هم بالا می‌برد.

پرت کردن حواستان. سعی کنید وقتی می‌خواهید با همسرتان رابطه‌جنسی داشته باشید، یک موسیقی رمانتیک یا فیلم عاشقانه بگذارید. به چیزی که تحریکتان می‌کند فکر کنید. پرت کردن خواستان از عملکرد جنسی‌تان نگرانی‌هایتان را از بین برده و باعث می‌شود استرس کمتری داشته باشید.

آخر اینکه، به خودتان راحت بگیرید. خودتان را برای ظاهرتان یا توانایی‌ جنسی‌تان اذیت نکنید. برای غلبه بر اضطراب جنسی کمک بگیرید تا بتوانید دوباره به یک زندگی جنسی سالم برگردید و از آن لذت ببرید.

نگرانی ارضای زنان و استرس برای سکس برای مردان مشکل ساز است

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.