نیو ساوت چاینا مال،اس ام مال آسیا و بزرگترین مراکز خرید در دنیا

مراکز خرید بسیاری در جهان وجود دارند که بیشتر آنها بسیار بزرگ می باشند شما می توانید با شناختن این مراکز خرید به این مکان ها رفته و از نزدیک این مراکز خرید را ببینید بیشتر این مرکز خرید معروف می باشد و جاذبه های گردشگری در جهان محسوب می شود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نیو ساوت چاینا مال،اس ام مال آسیا و بزرگترین مراکز خرید در دنیا را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : مـرکز خریـــدهـــای بزرگ، فروشگـــاهــی یکـپارچــه برای تمـام کالاهای قابـــل تصور فراهـــم می کنند. فهرست ما از بزرگتـــریـــن مراکـز خریــد در جهــان بر اساس میزان فضـــای موجود برای اجــاره در ساخـتــمــان آن ها اسـت.

در واقع ایـن مقــدار فضـایــی است که ملـــک برای فعـالیــت های سودآور مثـــل خرده فروشی، غذاخوری و سرگــرمــی در اخـتیار قرار می دهــد. رونق ساخـــتـــمان در آســیـــا، که زمــیــن ارزان و هزیــنه های نیــروی کار پایین اســـت، بزرگـــتریـــن مراکــز خریـد در جهــان را به وجود آورده اسـت. تنــها دو مرکـز خرید در این لیـــست خارج از قاره آســـیـــا قرار دارنـد.

۱۰٫ سیام پاراگون، ۲۹۹ هزار متــر مربـع (Siam Paragon)

سیام پاراگون در بانکوک یکــی از بزرگـــتریـن مراکز خرید در تایلند است. فقـط مرکـــز خریـــد سنــترال وُرد در نزدیـــکـــی آن، بزرگــتـــر از آن اســـت. این مرکـــز خریــد شامل انواع مخـتلفی از فروشگـــاه های تخصـــصی و رستوران ها و همـچنین یک پردیس سینـــمـایی، آکواریوم دنـیــای اقیانوس سیـــام، گالـــری هنـری تایلـــنــد و یک سالـــن کنسرت اپــرا است. این مجموعه همــچـــنـین یک سالـن بولیـــنـــگ و مرکـز کارائوکه نیــز دارد.

۹٫ برجایا تایـــمــز اسـکوئر، ۳۱۹ هزار متر مربع (Berjaya Times Square)

برجایــا تایمـــز اســکوئر در کوالـــالامپور، مجموعه برج دوقلویی دارای یک مرکـز خریــد و دو هتل پنـــج ستاره است. با ۷۰۰ هزار متر مربـع مســاحــت، این مجــموعه هم اکـنون پنجـمـــیـن ساختـــمـــان بزرگ در جهــان است. مرکـز خریـد آن شامل بیــش از ۱۰۰۰ فروشگاه خرده فروشی، ۶۵ رستوران غذاخوری و چنـــدین جاذبه تفــریـحی مثـــل بزرگــتــرین شهربازی سرپوشیـده آسیا، دنیای کهـکشـان و اولین سیـنـمای ۲ بعدی و ۳ بعدی آی مکـس مالزی است که در طبـقـه دهم قرار دارد.

۸٫ جواهــر استانـبول، ۳۲۲ هزار متــر مربـــع (Istanbul Cevahir)

مرکــز خریـــد و تفـــریحـــی جواهر در بخش اروپایـی استانــبول در ترکیـــه قرار دارد که در سال ۲۰۰۵ گشایــش یافـت. این بزرگـــتـرین مرکــز خرید در اروپا است. ۳۴۳ فروشگــاه، ۳۴ رســتوران فســت فود و ۱۴ رستوران اخــتـــصـــاصـی در این مرکـز خریــد قرار دارد. سایـــر امکـــانات شامل طبـــقـه ای بزرگ برای رویدادهــا، ۱۲ سیـــنمـــا، یک سالن بولیـنـــگ، یک ترن هوایی کوچک و چنـــدین امـــکانات تفریـــحی دیــگر اســـت.

۷٫ اس ام مگامــال، ۳۳۴ هزار متر مربع (SM Megamall)

اس ام مگامـــال در متـرو مانـیــلا که در سال ۱۹۹۱ افـتتــاح شد، یکـی از بزرگتریـــن مراکز خرید در فیــلـــیـپـین اسـت. ایـن مرکـــز خریـد روزانـه ۸۰۰ هزار نفـــر را با حداکـثر ظرفـــیــت ۴ میلـــیون نفـــر به خود جذب می کنـــد. ایــن مرکـز خریــد دو ساخـتـــمان اصـــلـی دارد. ساخـتــمــان اول دارای سینـمــا، سالن بولیـنـگ، فود کورت و بخـش اســباب بازی Toy Kingdom اســت. ساخـتمـان دوم شامـــل فروشگاه های خرده فروشی می شود.

مسـیری که دو ساختـــمـان اصــلی را به هم متـصل می کنـــد شامـل چنـــدیــن غذاخوری اســـت. اس ام مگامال در حال حاضر تحت نوسازی و گســـتـــرش عمده ای قرار دارد. در هنــگام تکـــمـیل، این ساختـمـــان می توانـد عنوان بزرگـتـــرین مرکـز خریـد در فیـــلیپـیـــن را از آن خود کنـد.

۶٫ وست ادمونتون مال، ۳۵۰ هزار متــر مربـــع (West Edmonton Mall)

وست ادمونتون مال در شهــر ادمونتون اســتـــان آلبـــرتا کانادا بزرگتـریـن مرکز خریــد جهــان از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۴ بود و در حال حاضـــر بزرگتــرین مرکز خریـد قاره آمریکــا اسـت. علـاوه بر ۸۰۰ فروشگــاه و خدمات، ایــن مرکز خریـــد دارای بزرگـــتریــن شهربــازی سرپوشیده در جهـــان، بزرگـــتـــین پارک آبـی سرپوشیده در جهــان و قلــعـه یخـی Ice Palace اســت. از دیگـــر جاذبه های ایـــن مرکز خریــد می توان به زمـیـن گلــف میــنیاتور با ۱۸ سوراخ، سالــن سینمــا و سالــن بولینگ اشاره کرد.

۵٫ دبـــی مال، ۳۵۰ هزار متر مربع (Dubai Mall)

دبی مال بخشــی از مجــموعه برج خلـــیــفـه اســت، بلنـدتریـن سازه مصـــنوعی که تاکـــنون ساختـــه شده اســت. با بیـــش از یک میــلـــیون و ۱۱۴ هزار متـــر مربـع (برابـــر با اندازه بیــش از ۵۰ زمـــیـــن فوتبــال)، دبـــی مال بزرگــتـــریـــن مرکـــز خریـــد در جهـان بر اساس مساحــت کل اسـت. ولی اگــر فضــای قابــل اجـــاره آن را در نظـــر بگـــیــریم، هم انـدازه مرکـز خریـــد وست ادمونتون مال اســـت.

این مرکــز خریـــد شامـــل بیش از ۱۲۰۰ فروشگـاه از جمله بزرگتــریــن شیــرینـی فروشی جهان، یک میدان یخی، یک مرکـــز بازی SEGA (شامل بازی ۳ بعـــدی بولیــنگ)، یک هتل لوکس ۵ ستاره، ۲۲ سالن سیــنما به علاوه ۱۲۰ رســتوران و کافه اسـت. این مرکز خریــد همــچـــنـیـــن دارای یکـــی از بزرگتریـــن آکواریوم های جهـــان اسـت.

۴٫ اس ام مال آســـیـا، ۳۹۰ هزار متــر مربـــع (SM Mall of Asia)

اس ام مال آســـیا در متــرو مانـیلـا فیلــیـــپـین در سال ۲۰۰۶ افتــتاح شد و شامل چهار ساختمـان متصــل به یکـــدیگـر اســت. این مرکز خرید یک تراموا با گنــجــایـش ۲۰ صنـــدلـی دارد که خریداران را در طول زمین های مرکز خریــد جابجـا می کنــد. یکـی از اصـلی تریــن جاذبه های ایـن مرکــز خریـــد، سیـــنمای آی مکـس با یکـــی از بزرگـتریـن صفــحات ۳ بعدی جهـــان اســت.

ایــن مرکز خریـد همــچــنـــین شامـل زمـین اسکــیت روی یخ به انـــدازه زمـین های الــمپــیک اســـت. در ایـن زمـین می توان اسکــیــت روی یخ را هم به صورت تفـریحــی و هم به صورت رقـابتـــی انجام داد، ضمن ایــنـــکـــه قابــلیـت برگـــزاری هاکــی روی یخ را نیـز دارد.

۳٫ سنترال وُرد، ۴۲۹ هزار متر مربــع (CentralWorld)

مرکــز خرید هشت طبــقــه سنـــتـــرال وُرد در بانـکوک که در سال ۱۹۹۰ افـتـتـاح شد، بزرگــتـریـن مرکز خرید تایلنـــد اســـت. ایــن مرکـــز خرید خود را به عنوان مرکز خریدی برای طبقـه متوسط معـرفی کرد، بر خلاف سیـام پاراگون که به عنوان مرکز خریـد طبقه فرادست جامعــه شنـــاختـه می شود.

در تاریــخ ۱۹ می سال ۲۰۱۰، سنـترال وُرد یکــی از چنـدیـــن ساخــتمـانـــی بود که به وسیلـــه اعـــتـــراضـات ضد دولتی به آتش کشــیده شد. ایـن آتش سوزی به مدت دو روز طول کشــیـــد و فروشگاه چنــد منــظوره Zen در آتـــش تخریـب شد. بعـد از چنـد ماه بازسازی، ایـــن مجـموعه خرید در ۲۸ سپـتامبر مجدداً باز شد.

۲٫ گلدن ریسورسـز مال، ۵۵۷ هزار متــر مربع (Golden Resources Mall)

گلـدن ریــسورســـز مال در چین ۱٫۵ برابـر بزرگتر از مرکـز خرید مال آمریکــا اســت و بزرگــترین مرکز خرید جهــان از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵ بود. با ایــنــکـــه توسعــه دهـــنده این مرکــز خریـد در ابتــدا تخــمـیـــن زده بود که روزانــه ۵۰ هزار خریــدار از آنــجـا بازدیدکنــنــد، در سال ۲۰۰۴ تعداد واقـــعی بســـیار کمــتر بود به طوری که فقــط ۲۰ نفــر در ساعت بازدید کننده داشــت.

یک مشکـل اصـــلی این بود که قیــمت های بیشـــتر کالاها بســـیـار بالـــاتـر از توانـــایـی خرید اکـــثـر مردم معــمولی چیـــن بود. یک مانع دیگر عدم دســتــرسی مرکز خریـد گلدن ریـسورسز به مصـرف کنـــنـدگان خارجی به خاطـر مکــان آن در خارج از مرکــز پکن بود.

۱٫ نیو ساوت چایـــنــا مال، ۶۰۰ هزار متر مربــع (New South China Mall)

نیو ساوت چایـــنا مال در دونگوان چین بزرگـتـــریـن مرکـــز خریــد در جهـــان بر اساس فضـای تجــاری است. ایــن مرکز خرید دارای هفــت بخـش اســـت که بر اساس شهــرهای بیــن المـــلـلـی از جمــلـه مدلــی از طاق پیـــروزی فرانــسه و کانـالــی آبـــی از قایق های گوندولا ساخــتـــه شده اســت. این مرکز خرید همچــنــیــن یک ترن هوایـــی داخـلـی-بیرونی دارد. ولی چیــزی که ندارد، مشـــتـــری اســـت. از زمــان افـتـتــاح در سال ۲۰۰۵، ایـــن مرکــز خریـد از نبود مشـتری به شدت لطمه دیــده است.

بیـشتـر فضـــای خرده فروشی آن خالـی مانـده، و ۹۹ درصـــد مغازه ها خالـی است. تنـهــا بخش های فعـال مرکز خرید نزدیـــک به ورودی ساخــتـــمان قرار دارد، جایـی که چندین فســت فود زنجــیره ای غربـی قرار گرفـــته اسـت. این مرکــز خرید لقــب بزرگــتـــریــن مرکز خریـد ارواح در جهـــان را به خود اختصاص داده اسـت.

نیو ساوت چاینا مال،اس ام مال آسیا و بزرگترین مراکز خرید در دنیا + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.