عکس هومن حاج عبدالهی و همسرش + بیوگرافی

هومن حاج عبدالهی یکی از بازیگران محبوب سریال پایتخت 5 می باشد وی از فصل دوم سریال پایتخت به نام رحمت به ایفای نقش در این سریال پر مخاطب پرداخت کار هنری خود را تئاتر در سال 71 آغاز نمود او در حال حاضر 43 سال دارد هومن حاج عبداللهی درسریال پایتخت 5 خوش درخشید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس هومن حاج عبدالهی و همسرش + بیوگرافی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: هومن حاجــی‌ عبـــدالــلهــی یکـی از کاراکـــتـــر های دوست داشتـــنـی در سریـــال پایتـــخــت بود که از فصــل دوم به این سریال اضـافه شد و با نقشـِ رحـمـت بسـیار ارتباط خوبی با مردم برقرار کرد. در ایــن مطـــلـــب با زنـدگـی هومن حاجــی‌ عبـــداللـــهی بیشتــر آشنـا شوید. با ما همــراه باشــیــد.
هومن حاجی‌ عبداللــهی

هومن حاجـــی عبداللـهی متولد ۲۳ تیـــر ۱۳۵۴ در تهــران، بازیـــگــر است.

دانشجوی انــصــرافـــی رشتـــه تئاتر دانشگاه تهــران مرکـز در سال ۱۳۷۲ است، دیـــپــلـم ریاضی فیـــزیـک و هنرســـتان گرافیــک رایـــانـــه ای دارد، او صداپیشــه عروسک پنگول نیز می باشد.

شروع فعـالــیت هنری

فعـــالیت خود را از سال ۱۳۷۱ با تئاتر نصـر لال زار شروع کرد.

مدت های زیادی در ایـن عرصـه فعـالیــت میـکرد سپس در سال ۱۳۷۱ با سریـال سیــاهـی لشـــکـــر وارد تلویزیون شد و سپــس در سال ۱۳۷۹ با مســـابـقه هفته به هفته بعـــنوان مجــری نیـز فعـالیت کرد..


عکــس هومن حاجــی‌ عبـداللـــهی

فعالیـت در رادیو

کار خود را با رادیو از سال ۱۳۷۳ به صورت نیـمـه حرفـهـ‌ ای در بخش موزیــک و نوازنــدگــی ضرب برای قطعــات ریـــتـمیــک برنـــامــه صبح جمــعــه با شما شروع کرد.

از سال ۱۳۷۷ به طور حرفـه‌ ای کار با باشگـاه رادیویی جوان را آغاز کرد و اکنون به کارهای نویسندگـــی، کارگــردانـی، بازیـــگـــری، گویندگـی و گاهــی سر دبـیــری نیــز فعـــالیت می‌ کند.

وی در مقـــطـع بســـیـــار کوتاهـی عضو انـــجـمن گویندگـان جوان بوده‌ است.


هومن حاجـــی‌ عبدالــلهی و رحـمان و رحـیــم در سریال پایتـــخت

شهـــرت با سریــال پایتــخت

قرار نبود بیـایـد و بمــانـــد، قرار بود تنـــها در قسمـتـــی ‌مهــمــان باشد امــا به‌ قدری نقشـــش را شیرین بازی کرد که عوامـل سریـال پایتـــخـــت خیــلـــی زود تصـمــیــم گرفـتنــد رحـمـت خروس‌ باز را به یکــی از بازیـگران اصـلـــی مجــموعه بدل کنـــنــد.

ازدواج با سلیمه قطبی

من و همسرم در یک برنامه رادیویی با هم آشــنا شدیم آن برنامـه فضـــای خوبی فراهم کرد تا ما با یکدیگر آشنا شویم و پی به خصوصیـــات هم ببریــم.

به همـین خاطــر خیــلـی زود تصمـیم گرفتـیم با هم ازدواج کنـــیـم. در سال ۸۱ ما پای سفــره عقد نشســـتـــیم و سال ۸۲ هم زندگیـ‌ مان را زیـر یک سقف شروع کردیم.

سلیـمه قطـــبــی گوینده و مدیر دوبلـــاژ اسـت


هومن حاجــیـــ‌ عبدالــلهی و همـــســرش

تولد پســرش جانــان

جانـــان ۱۰ سال بعـد از ازدواج من و همـســرم به دنــیـا آمد.

در طول ایــن سالـــ‌ ها من و همسرم از زندگی دونفـــره حســابـی لذت بردیم و به هر جا دوست داشتیـــم سفـر کردیم؛ حالـا هم با تولد پسرم زنـدگــی سهـــ‌ــن نفــره ما شیریـــن تر شده اســـت.

علــاقه پســرم به کلاه قرمزی

بعد از تولد پســـرم جانــان متوجه شدم تلـــاش هفت ساله‌ ام در مورد پنگول بیـــهوده بوده، چراکــه پسرم علاقـــه زیادی به کلاه قرمــزی دارد و توجه چنـدانی به پنگول نشـان نمیـ‌ دهــد.

من هم مجبور شدم سیــ‌ دی کلـــاه قرمـزی برای او بخـــرم.


زنـــدگــیـــنــامـه هومن حاجیــ‌ عبداللــهـی

رمـــز موفقـــیت

سعی کردهــ‌ ام آنــطور که در زنـــدگی شخـــصیــ‌ ام هستـــم جلوی دوربین ظاهر شوم هرگـــز ماســک و نقــاب نزدهـــ‌ ام و رفـتــارم تصنـعــی نبوده اســـت.

اگــر کسی من را در زنــدگی اجـــتماعی‌ ام بشنــاســـد، می‌ توانـد شهـــادت بدهد که من در زنـدگــی خودم هیـــچ فرقی با جلوی دوربیـن ندارم هرگـز نقـــش‌ آفریــنی نکـــردهـــ‌ ام و خوشحــالم مردم نیــز من را اینگونه باور کردهـــ‌ اند.

بازیـگـران مورد علـاقـــه

او درباره بازیــگــر مورد علــاقه‌ اش می گوید : آل پاچـیـنو، رابرت دنیــرو و در ایــران هم با احــتـــرام به همـــه مهدی هاشـــمــی که واقعا جلوی دوربیــن بیــداد می‌ کند.


هومن حاجـــیــ‌ عبـــدالـــلـهــی و سلـــیـــمـه قطبـی

هومن حاجــی‌ عبداللـــهـی در دورهــمـــی

در ابــتـــدا گفتـــ‌و‌گو حاجیــ‌عـبداللهـی دربـــاره حضورش در «پایـتــخت» توضیـح داد:«در سری دوم «پایتخــت» از دفــتـر آقــای مقدم با من تماس گرفتـند و نقـــش یک مجـری را به منپیشنهاد کردند، من دوست نداشتم نقش یک مجری را بازی کنـم و از طرفی هم نمیــ‌توانـــستــمبه آقـای مقـدم جواب منــفــی بدهم که وقتــی دلـیـــلـم را مطـــرح کردم آقای مقــدم پذیـــرفــت.از گذشــته هم با محسن تنـــابــنـده دوست بودیم. او من را برای نقـــش رحــمـت انــتـخـــاب کرد و از آنجا کارم شروع شد.»

او دربــاره دسـتـمـزد خود در ایــن سریال گفـــت: «دستـــمـــزدم برای اولیـــن نقــشم دو میـــلـــیون سیـــصـد بودو برای چهار ماه کار در «پایـتــخـــت» ۱۲ میـلیون تومان گرفتـــم.»

این بازیگر درباره روز اول حضورش سر صحـــنـــه «پایـــتخـت» بیـان کرد:«صبح روزی که پسرم به دنـــیـا آمـد، من ظهرش رفـــتــم شمال و نمیــ‌ـدانســتــیم که قضیه این قدر جدی هست و وقتــی رفتـم فهـــمـیــدم چه غلـــطـی کردم.»


هومن حاجـیـ‌ عبداللهـی در دورهـــمــی

حاجــیــ‌عـــبــدالـــلـهــی دربـاره ماجـرای عاشـق شدنش گفـت:«از اسفنـد سال ۸۱ به مرور و به واسطه همــکاری در رادیو اتـــفاق افتـــاد.اول گفتم چطوری و ازدواج کردیـــم.در عروسیــمـــان هم فقـط اقوام درجــه یک بودند، ناهار دادیم و بعدش رفتیـــم سیـنـما.»

او دربـاره برنـامه آیـــنــده بازیــگـــری‌اش توضیح داد:«درحال حاضــر سر مجموعه «علـــی‌ـــالـبدل» بودم و چنـــد پیــشـنهــاد داشـــتـم که رد کردم و بیـــشــتـــر استـــراحــت می‌ـکـــنم.»

بازیـگـر پایتـــخــت درباره سن و سال خود و راز جوان مانـدش گفت:«۴۲ سال دارم و آدم شادی هستــم، حالــم هم خوب اسـت و پیش هرکســی هم هســـتم دوست دارم حالـش را خوب کنم.»


هومن حاجیــ‌ عبـــدالـــلـــهـی در سریـــال پایتــخت

حاجـیـــ‌ـــعبـــدالــلـهــی بچهــ‌ـــدار شدن را عجیبـــ‌تــریـــن تجـــربــه زندگـی خود دانست.او دربــاره بازیـگـــر مورد علــاقــه‌ـاش گفت: «آل پاچـینو، رابـرت دنیرو و در ایـــرانهم با احتــرام به همـه مهدی هاشـمـی که واقـعـــا جلوی دوربــیــن بیـداد می‌ـــکـــنـــد.»او در پایـــان یک خاطره از پشـت صحـــنه «دورهمی» تعریــف کرد:«همیـن الـــان پشت صحـنه من را به هومن برقـــ‌ـنورد اشـتبـاه گرفتــنــد و می‌خواهم بدانـمکه چه شباهـــتــی بین ما با ایـن همــه تفاوت دیـــده‌ــاند.»


تصاویر هومن حاجـــیـ‌ عبـدالـلهــی

مصاحـــبــه جدیـد با هومن حاجیـ‌ عبداللــهــی بعد از پخش سری پنجـــم سریــال پایـــتخت

رحـمــت جزو کاراکترهایـــی است که به مرور و در هر فصـل از سریــال پایتخــت پختـهـــ‌تـر شد.ابتـدا خروس‌باز بود و حالـــا آنـــ‌قدر در خانواده نقــی جا گرفـــتـه که قرار است با فهـیـــمـه ازدواج کند.دربـاره روند حضور رحمت در پایتـخت بگوییـد که ابـــتدا در قالـب یک شخصــیت فرعی وارد قصه شد، اما حالـــا خودش جزو کاراکترهـــای اصــلـــی است و اتــفاقـات جدیـــدی را در روند قصـه رقـــم میــ‌ــزنـد؟

طراح کار و شخصیـــت‌ـــهـای این سریــال محـــسن تنــابــنــده اســت.هر اتـفـــاقـی که در ایـــن سریـــال برای کاراکــتـــرهـا رقـم می‌ـــخورد زاده فکـر و خلـــاقـــیت اوست.تنــابنـــده هر آنـچه در ذهـــنش برای شخــصیت‌هـــای قصـه طراحـــی می‌ــکــند، در تعامـــل با خشـایار الوند،ــنویسنــده مجـــموعه پایــتـــخـــت در میـان میـ‌ـــگذارد و او هم به نگــارش درمـــی‌ــآورد.

یعــنـی همه دیـالوگ‌ـهـــا، اتـفـاقـــات، طراحـــی شخصیـــت‌هـا، کی با کی ازدواج کنـــد،ـچه مسالهـ‌ــای در قصه پیش بیاید و … همــه و همه حاصل ایــن همـــکـــاری اسـت.

رحمت مثل فصلــ‌ـــهـــای گذشــتــه سریـال پایتخـت برایــش اتـفاقات عجــیـب و غریــب میـ‌‌افـــتــد.من این افتـخـار را دارم که با آقایان مقــدم، تنـــابنده و دیــگــر دوستان سریال پایتـــخت همکاری کنم.مردم در پایتـــخـــت۵ هر آنـــچه را دوست دارنــد، دیــدند و بازخورد بالای مخاطبـــان نشـــان داد مجموعهرا خیـلـی دوست دارند.

همچنیـن نظــرسنـــجـــی‌ــها گواه بر ایـــن اســـت این سریــال تلویزیونی پربینـــنـدهـــ‌تریـــن برنـــامـــه نوروز ۹۷ تلویزیون بود.من هم نقشم را در سریال پایـــتخـــت خیـلـــی دوست دارم و سعـــی میـــ‌کـنــم بخوبی از عهــدهـ‌اش برآیــم.


گریـم هومن حاجــیـ‌ عبـــدالـلهی در پایـتخـــت

به نظرتــان اگر رحـمت خروس‌باز می‌ـمــانـــد، موقعـیـــت‌ـها و فرصـــتـ‌ـــهـای بیشــتـری در قصـه برایش خلـق نمیـ‌ـــشـــد.ایـن موضوع را چه کســـی می‌ـــگوید و بر چه اساسی؟

من به عنوان مخاطب سریال پایـــتـخــت می‌ــگویم. به نظـرم رحــمـــت در حرفـــه خروس‌ــباز، فرصـــتـ‌هـــای طنـــازی بیـشـتـری داشت؟موافــق نیـــستـــم. اگر رحمـــت خروس‌ـــبازی میـ‌مـــاند ایـــن شخصــیــت تکـ‌بــعـدی می‌ـــشد.شاید در قصـه جای پرداخت بیـشــتـــر هم نداشــت یا نمــیـــ‌توانست خیـــلـی در خانواده نقــی راه پیدا کنــد.به نظرم تغیــیـــر شغل برای شخـــصـــیت رحمت لازم بود و ایـــن شخـــصیـــت را از تکـ‌بــعدی خارج کرد.ضمن ایـنـ‌که موقعیــت طنازی در حرفـــه‌ــهـای دیگــر برای رحــمت بیـشــتـــر شد و همیــن به نمـک شخـصـیت اضـــافــه کرد.

پس فکـر میــ‌ــکـــنـیـد ایـــن تغییـر شغل، رحمـت را از تک‌ـبعـدی بودن خارج کرد؟بله، چون در غیـــر این صورت خیـــلی کشش نداشت تا در قصـــه بمـــاند.


هومن حاجــی‌ عبــدالــلـهـی و محــســـن تنـــابنده

گفتگو با هومن حاجـــی‌ عبداللهــی

شمـــا از نقش تنابنـده صحـبت کردیـد، امـا به طور مســـلـم به عنوان بازیـگـــر، خالق شخصیت رحمـت در مجموعه هستیـــد و اگـــر ایـــدهـ‌ــهای شما هنــگام اجـرا نبـاشـــد، بدون تردیـــد نقـش شکـــل نمـــی‌ـگــیـرد. با ایـن توصیف یعنـــی شما هیـــچ نقـشـی برای خلق و قوام شخصــیت رحــمـت نداشــتـــیـد؟!

بله، من بازیـــگر مجــموعه پایـتـــخت هســـتـم و نقــش رحــمت را بازی میـــ‌ـــکـــنم ولی شکــلـــ‌ـــگـــیری ایـنـشــخصـــیــت و بالا و پاییــنــ‌ـــهـایش و افت و خیـــزهایش در قصه به عهـــده کســی استـکــه قصـه را طراحــی کرده و من هم آن را اجرا کردم. در طول کار هم پیـشــنــهادهـای ریـــزی دربارهـــکاراکــتر می‌دادم. اگر پذیــرفتــه میـــ‌شد اجـرا میـــ‌ـکــردم و اگــر هم نه که در کار نمــی‌ـگذاشتیـم.

ولی این گونه کار کردن ایــن معنا را نمـیــ‌ـــدهد که نقـــش بازیـگــر در شکلــ‌ـــگــیــری شخـصیــت خیـــلی خنـــثــی اسـت؟تعامل در کار وجود داشـت، گاهی هم پیشنـــهـادها پذیــرفتـــه میـ‌شد. وقتـــی محسن تنــابنــده کار رابـــهـتـــر از من میـــ‌ـــشــناسد و به بازیـــ‌ــهــا اشــراف دارد، چرا ایـــن اتــفـاقــات خوب نیــفتد؟همـــین باعث شد سریال پایتــخت هم پربیـننــده‌ـــترین مجــموعه نوروز امـسال باشـد.


عکـس هومن حاجی‌ عبدالـــلـهی

شخصـیـت رحـــمت در فصلـ‌ـهـای قبـــلـی زرنـگ‌تر بود، اما به مرور و بویژه در فصل پنـجــم به قول معروف تو سریـ‌خور و مظـلوم شده اســت. چطور شد به اینـــجـا رسیــد؟ایـن که رحمـــت ابتدا زرنگ و زبـل بوده و حالـــا از نگـاه شمــا مظلوم شده، چیـــزی اسـتکـــه تیم سریال به آن رسیــده و در تعـامل با نویســنده به نگارش درآمــده است.

رابطــه بیـــن رحمــت و برادران دو‌قـلویش رحـــمان و رحیم هم خوب از آب درآمده اســـت. چه مقـدار از اتفاقــات و دیــالوگ‌هـای رد و بدل شده میان آنـها بداهه بود؟در برخی صحنهـ‌ها بداهه داشــتیــم، اگـــر خوب بود، پذیــرفــتـه و گرنـــه حذف میـ‌شـــد.اصولا در سریـال پایتــخت تعـــامــل آقــایــان تنـــابـــنده و مقدم به نتایــج خوب منــتهی میـــ‌شود.آنـــهـــا سال هاست با هم کار می‌کنــنـد و قلــق یکدیگـر را میـــ‌دانند. تکلیـــف ما هم مشخــص اسـت و بهبـهتـــریــن شکـــل توسط ایـن دو دوست عزیز هدایـــت میــ‌شویم تا کارمــان را جلوی دوربیــن درســت انـــجام بدهیــم.

سیـروس مقــدم تا چه میزان دست شمـا را برای نقـــش باز میـــ‌گذاشت؟آقـــای مقـدم به بازیـگر آرامـــش می‌ـــ‌ـــدهـد و احــتـرام زیادی می‌ـــگـذارد. اخــلـــاق بسیـــار خوب وحرفهـــ‌ـــای در کار دارد. کار با او خیــلی راحت اســـت، چون حواسش به تک تک جزئیات اسـت.


هومن حاجــی‌ عبدالــلـهـــی و عروسک پنــگول

به نظــرتـان شخــصــیـــت رحمـــت چقدر قابــلیت دارد که در سریال پایتـخـت باقی بمانــد؟ایـن مسـالـه به تصمـیــم سه نفــره آقــایان مقدم و تنــابـنده و خانم غفوری بسـتگـی دارد.ممـکن است من در پایتــخــت شش باشم و شاید هم نبـاشـــم. همــه چیــز بستـــگـــی به تصـمــیـم ایــن سه دوستـــدارد.

شمـا در مصـاحبهـ‌ـهـای یکی دو سال اخیرتــان اعلــام کردهـــ‌ــایـد اولویتـــ‌ــتـان بازیــگــری اســـت تا اجرا. آیـــا حضور پررنـگ‌تــان در پایتـــخت ۵ باعث شده راه شمـــا در عرصـــه بازیــگری بازتــر شود؟من از اول بازیـگــر بودم، امـا بر اسـاس اتفاقات در حیـــطه اجرا مانــدم.البــته در همـــان مقــطع هم گریزی به بازیـگـری میـ‌زدم. به عنوان مثال سال ۸۲ در فیـلـم«چند می‌گـیـــری گریـه کنـی» بازی کردم یا در فیـــلـم «آهوی پیشونی سفید» و چنـد سریــال بازی کردم.

من هرگز از دغــدغـه اصـلـی‌ـام غافل نمـــانـــدم و وقتی در بازیـــگری به ثبــات رسـیـدم،ـترجــیح دادم آن را ادامـــه بدهـــم و کمـــتر اجرا داشتــه باشـم.


هومن حاجیـ‌ عبداللــهـــی و رامــبـــد جوان

پس علــاقهــ‌ـــمند به بازیــگــری بودیـد، اما پیـــشنـــهــادهای خیـــلی خوبی در ایـن سال‌ـــهـــا به شمــا نشد؟ولی اگر پیشنــهــاد خوب میــ‌شد و کیـــف می‌ـکـــردم از نقـــش، سریـع دعوت را قبول می‌ــکردم و جلوی دوربـین می‌ـــرفـتــم.

وقتی بازیــگری، یک کاراکـتـر را خیـلـــی خوب بازی کند، معمولا بیشـــتــر پیشـــنهادهـای بعـدی که به او میــ‌رسـد شبیه همـــان کاراکتـر است. اگـر پیــشنهادی شبیه نقـش رحـــمـت داشــته باشـیـد، میـ‌ــپذیریـــد؟امــکان ندارد قبول کنم. به هیــچ وجه نقش کلــیـــشه‌ای را نمـــی‌ـپـذیرم. نقشـ‌ـهایی را هم که تا الانهـم بازی کردم در چنـــد میـــ‌ـــگیـــری گریـه کنی، پیشونی سفیــد، آقــا و خانـــم سنـــگـــی،ــپایتـــخـت و … با هم متفاوت بوده‌انــد. در مجـــموع تنوع در نقش را همیشـه رعــایـت کردهـــ‌ــام.

اگر صبوری کردید و جواب نداد و فقط نقـشـ‌ـــهـــای کلــیـــشـــهـ‌ای پیــشـــنــهــاد شد، چه کار می‌کـنـــیــد؟شاید اصـــلــا کار نکـنــم.

عکس هومن حاج عبداللهی و همسرش + بیوگرافی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.