هومن سیدی کارگردان و بازیگر + عکس همسران هومن سیدی

هومن سیدی یکی از محبوب ترین بازیگران در عرصه سینما و تلویزیون می باشد او در سریالها و فیلمهای بسیاری به ایفای نقش پرداخته است هومن سیدی در سریال عاشقانه ها به اوج شهرت دست یافت و در حال حاضر بهترین بازیگر در ایران بشمار می رود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر هومن سیدی کارگردان و بازیگر + عکس همسران هومن سیدی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

هومن سیدی (زاده ۱۳۵۹ در رشت) کارگـردان، فیـلــمنامـــهـــ‌ــنویس و بازیگر سیـــنمـــا و تئاتر و تلویزیون ایرانی است.

نام و نام خانوادگـــی هومن سیدی
تولد ۸ آذر ۱۳۵۹ – رشــت
ملیت ایـــرانـــی
پیـــشه بازیـگـر، کارگــردان، نویسـنـــده
همـســر(ها) آزاده صمدی (۱۳۸۵–۱۳۹۲) جدا شده، بیـــتـا اصلـــانــی

به گزارش سایت دانستن : هومن سیـــدی (زاده ۱۳۵۹ در رشت) کارگردان، فیـلـمــنـــامهـ‌ـنویس و بازیـــگر سیـــنـــمــا و تئاتـر و تلویزیون ایـــرانی است. هومن سیـــدی فرزند دوم خانواده اســـت. او ۲ برادر (حامد و هامون) و یک خواهر (هیلـــدا) دارد.

هومن سیدی (زاده ۱۳۵۹ در رشت) کارگـــردان، فیـــلـــمنامـهـ‌نویس و بازیگـر سینـمـا و تئاتر و تلویزیون ایرانـــی است.

زندگــی‌نامه هومن سیـدی
هومن سیدی فرزنـــد دوم خانواده اسـت. او ۲ برادر (حامــد و هامون) و یک خواهر (هیـــلـدا) دارد. مادرش بازنشستـه نیــروی دریایـــی اســت و پدرش بازنــشسته کارمـنــد بانک کشـاورزی. پس از پایـان دوره متوسطـــه و دریـافت دیـپـلم گرافیـــک کار خود را با حضور در کلـاس‌ـهای انــجمـن سیـــنــمای جوان رشـت و ساخـــت چند فیـلــم کوتاه آغـــاز کرد. سپـس به تهران آمـد و در کلــاس‌هـای بازیگری کارنامــه به مدیـریت پرویز پرسـتویی شرکـت کرد.

هومن سیـــدی در سال ۱۳۸۵ با آزاده صمـــدی ازدواج کرد. وی در سال ۱۳۹۲از آزاده صمـــدی جدا شد. سیــدی در فیـــلـــم یک تکـــه نان در کنــار رضـا کیـانــیان بازی کرد و سپس نقــش کوتاهـی را در چهارشـــنـبهـ‌سوری اصغر فرهادی ایفـــا کرد. او برای بازی در نقـش اصــلــی پابـــرهنـه در بهـشت بهرام توکلـــی انتخاب شد. ایـن فیــلم اولیـــن فیلــم بلـــند بهــرام توکلـــی بود که باعـث شهـــرت او شد و سیـدی هم کانــدیــدای جایزه بهتــریـــن بازیگر نقـــش اول مرد در جشـــن خانـــه سیــنمــا شد.

هومن سیـدی در زمـینه تئاتـــر در همــسایـه آقا و مشـروطه بانو دو اثرحـســیـــن کیانی به ایـــفـای نقـــش پرداخت. از کارهـــای او در تلویزیون میـــ‌توان به سریـــالـــ‌هــای راه بی پایـــان همـــایون اسعدیـــان و تا ثریا ساخــتـه سیـــروس مقدم و تله فیـلـــمـــ‌ـــهـــای سایاب و اگـــر باران ببارد روح‌ــاللــه حجـازی اشـــاره کرد. در کارنامــه هنری او فیلمـ‌ـهــای دیگری مثل شب بیــرون، خط ویژه مصـــطــفــی کیــایی، نیمرخــ‌ــهـــا ساخــته ایــرج کریـــمـی، در مدت معـــلوم، پل خواب، مادری و مصــادره به چشـم میـ‌ـخورد. علـــاوه بر دریافت جایـزه بازیگــری از انـجـمن منتـــقــدان و نویسندگـــان سینمـایی ایـران، در سی و سومین جشـــنواره فیلـــم فجـــر سیمــرغ بلوریـن بهـتـــریـن بازیـگـر نقش مکـــمل مرد در بخـــش سودای سیمرغ به هومن سیدی برای فیــلـــم من دیـه گو مارادونا هستــم تعــلق گرفـت.

عکس هومن سیدی

کارگـردانــی
هومن سیــدی پس از ساخـــت چند فیلــم کوتاه (از جمــلــه ۳۵ متری سطـــح آب و دنـــدان آبـــی که به خاطر آنـــهــا جوایز متـــعددی از جشنواره فیـلم کوتاه تهـران کسـب کرد) اولیــن فیـــلم بلــنـــد خود را در سال ۱۳۸۹ با نام آفــریقا کارگــردانی کرد. این فیلـــم در بیســـت و نهـــمـــین جشنواره فیــلـم فجر (بخـش آثــار ویدئویی) جایـزه بهتریــن فیلـم و بهتــریـن بازیــگـر نقش اول زن (آزاده صمـدی) را از آن خود کرد. سیدی به غیــر از کارگردانـی، به عنوان نویسنــده و تدوینــگـر نیز در ایـن اثــر حضور داشــت. شهـــاب حسیـنـی یکی از بازیـــگـــران این فیلم اسـت که تنــها ده کلمـه دیـــالوگ می‌گوید و کم دیــالوگ‌ــترین نقش اصلــی عمرش را بازی میـ‌کند. منـــتـقدان سیــنــمای ایـــران آفریقا را در زمـــرهـــٔ آثار سینمای نئو نوآر ایران برشــمردهـــ‌انــد. همـــچــنـین برخــی هومن سیدی را ادامـه دهـنـــده سبـــک اصـغـــر فرهادی میــ‌دانـند (البتـــه با دکوپاژ و قاب‌ـبنـدیـــ‌ــهــای متــفـاوت و غیرکلاســیـــک) او هم چنـــیــن نویسنـــده و کارگـــردان تئاتـــر روایـــت ناتمـــام یک فصل معـــلـــق بودهـ‌ـــاســت.

از دیــگر فعــالیــتــ‌ــهـای هومن سیــدی آموزش هنرجویان بازیگـــری در آموزشـگـاهش است. او در فیـلـمـ‌ـهـایــش بازیـگـران جدیـــدی مثل امیر جدیـــدی و یســـنــا میرطـهمــاسب را به سینمــای ایـران معــرفی کرد. فیـــلم‌های هومن سیــدی در مقـام کارگردان عبـارتـنـــد از آفریقا، سیزده، اعـترافــات ذهـــن خطـرنــاک من، خشـــم و هیـــاهو و مغزهــای کوچک زنگ زده. وی بعد از موفقـــیتــهای داخــلـــی و بیــن الــملی، دکترای افــتــخـاری کارگـردانی از شورای ارزشـــیــابــی هنـــرمــندان، نویســندگـان و شاعران کشور توسط شورای عالی انــقلـــاب فرهنــگــی دریــافت کرد. ساخـته‌ـهای هومن سیدی جوایـــز متـــعـــددی از جشنوارهــ‌هــای فجر و ورشوی لهـســـتان و جشنواره فیــلـم پوسان کره جنوبی و شانگـهــای چیـــن و جشنواره فیلـــم شهـر دریـافــت کردهـ‌ـانـد.

طلــاق هومن سیـدی و آزاده صمدی

هومن سیدی و آزاده صمدی در سال ۱۳۸۵ بازیگرای نقـش اول سریال دیدنی و عاشقــانـــه راه بی پایـــان بودنـد و در همان زمـان ها یعنی سال ۱۳۸۵ هومن سیـدی با خانــم آزاده صمـدی ازدواج کرد ولی متاسفـــانـــه در سال ۱۳۹۲ این دو بازیگـــر دوست داشــتنـی از هم جدا شدنـــد

هومن سیـــدی بعــد از آزاده صمــدی به دور از هرگونه هیـــاهو ازدواج کرده و صاحب دخـــتـری به نام نیــل شده اســـت.

آثار سینـمایی هومن سیدی

بازیگـری
شمـــاره نـام فیلم سالــ ـکارگــردان
۱ مـــصــادره ۱۳۹۶ مــهـران احمــدی
۲ کـــمدی انـســانـــی ۱۳۹۵ محمـــدهادی کریـــمـی
۳ آذر ۱۳۹۵ مــحـــمــد حمزهــ‌ای
۴ مـادری ۱۳۹۴ رقــیه توکلـــی
۵ اینـجـا کسی نمـــیــ‌میرد ۱۳۹۴ حسـیـــن کنــدری
۶ پـل خواب ۱۳۹۴ اکـتــای براهـــنـــی
۷ بوفالو ۱۳۹۳ کــاوه سجادی حســیـنــی
۸ در مدت معـــلوم ۱۳۹۳ وحید امــیرخانـی
۹ من دیـه گو مارادونا هستـم ۱۳۹۳ بـــهـرام توکلی
۱۰ نیـمرخـــ‌هــا ۱۳۹۳ ایرج کریــمی
۱۱ خـط ویژه ۱۳۹۲ مصـطفی کیـــایـی
۱۲ شب بیــرون ۱۳۹۲ کاوه سجـــادی حســـیـــنـی
۱۳ آزادراه ۱۳۸۹ عــباس رافعـی
۱۴ یک وجب از آسمــان ۱۳۸۷ علی وزیــریان
۱۵ زخـم شانه حوا ۱۳۸۶ حسـیـــن قنـــاعت
۱۶ آنـکــه دریـا میـــ‌ـــرود ۱۳۸۵ آرش معـیـــریــان
۱۷ پــابرهنه در بهـــشــت ۱۳۸۴ بهرام توکلی
۱۸ چـــهـــارشـنـــبه سوری ۱۳۸۴ اصـغـــر فرهـــادی
۱۹ یک تکه نان ۱۳۸۳ کـمـال تبریــزی

کارگـــردانـی – نویســـنده – تدوین
عنوان ســالـــ ـنوع فیـلــمــ‌ـبــرداری
مغزهای کوچک زنــگ زده (۱۳۹۶) ســـیـــنمایـــی
خشـــم و هیـــاهو (۱۳۹۴)
اعـــتـرافـات ذهــن خطـرنـــاک من (۱۳۹۳)
سیزده (۱۳۹۱)
آفـــریـــقا (۱۳۸۹)

مجـموعهـــ‌ــهـــای تلویزیونی
عنوان ـــســـال
مهـرآبـــاد (۱۳۹۲)
تا ثریا (۱۳۹۰)
سی امــیـن روز (۱۳۸۹)
در چشم باد (۱۳۸۹)
راه بی پایان (۱۳۸۶)

فیـلم تلویزیونی
عنوان
دونده
ترم زمـــستـانــی
داســتـــان ما، قصــه تو
قصــه داوود و قمـری
بیلـــیارد
سایه
سرقـــت ادبــی
اگر باران ببـــارد
در آغاز یک روز
جاده متروک
سایـاب

شبـــکه نمـــایــش خانـگـــی
عنوانـــ ــسـال
گلـشیـفـتــه ۱۳۹۶
عاشقـــانـــه ۱۳۹۵

تصـــاویر هومن سیدی

تصـــاویر هومن سیدی

تصـــاویر هومن سیدی

تصـــاویر هومن سیدی

تصـــاویر هومن سیدی

تصـــاویر هومن سیدی

همسر دوم و دختر هومن سیدی

آزاده صمدی همسر اول هومن سیدی

دختر هومن سیدی

دختر هومن سیدی

زن اول هومن سیدی

هومن سیدی در کنار رضا گلزار و مهناز افشار

هومن سیدی کارگردان و بازیگر + عکس همسران هومن سیدی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.