بیوگرافی و زندگینامه هومن شاهی خواننده ایرانی

هومن شاهی یا هومن گامنو یکی از خواننده های پاپ کشورمان می باشد و با آهنگ سوسن خانم به اوج شهرت دست یافت و بسیاری از ایرانیان او را با این آهنگ می شناسند او هیپ هاپ را بسیار دوست دارد از سن نوجوانی به کار هنری و موسیقی علاقمند شد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیوگرافی و زندگینامه هومن شاهی خواننده ایرانی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن: هومن گامنو متولد خرداد ۱۳۶۸ در تهــران، خوانــنـده اســـت. نام اصـــلی اش سیـــد هومن شاهـــی اســت، صدای او را در آهــنگ های خنــدوانه شنیده ایـد، ویدیو اهـــنگ سوسن خانوم که مدت ها پیـــش گل کرده بود با همــکــاری وی با گروه بروبکـــس بود، در مورد معــنــی اســـم مستـعارش میـــگوید: گامنو همونطور که از اسمـــش مشـخـص یعــنـی گام نو، یعــنــی یه قدمـــی نو و هم گام موسیقی …

 

سه ترم در دانـــشــگاه آزاد کامپیوتر خوانده. بعد به ایــن نتیـــجـه رســـیـده که هم در حال تلف کردن وقت هسـت و هم پول. چون هر چیزی که از کامــپـیوتر یادگرفتــه تلاش خودش بود نه دانـــشـــگـــاه. در نهـایت دیگـر ادامـــه نداده..

 

شروع فعـــالــیــت از ۱۶ سالگی

من اولیـــن بار تو خونه یه آهــنگـــی بود لوپش کردم.

اون لوپه رو گذاشـــتــم روش تکــســـت نوشتــم، بعـــد دیـدم باحال شد یکــی دیگه درســـت کردم رفـــتم اســتودیو، اولیشـــم یه آهـــنگی غمـــگیـنی بود بنـام سوته دلان که ۱۶ سالـــه بودم منــتشر کردم.

هومن شاهــی شبیــه آهـنــگ‌هایـی اســـت که از او شنیدهـ‌ـــایـــد، شاد و پرانرژی. یکی از ویژگـــیــ‌ــهای مثـــبت او سادگـی است. اهل تمـــلــق نیـــست و به سئوالــات در نهـایـــت صداقـــت جواب می‌ـدهد. تلاش نمیــ‌کرد تا تصویری متفاوت از خودش ارائه کنــد.

آشنــایـی با بروبکــس

آشـنایی هومن گامـــنو با گروه بروبکس در یک اسـتودیوی موزیک در کرج شروع شد، پیـشـــنــهــاد همــکاری از گروه بود که اولین همکــاری آنهـــا با آهنــگــی بنـــام از حرمـسرا تا آمـســـتردام بود و سپس با آهنـگ سوسن خانوم به شهـرت رسیـدنــد، همکاری وی با گروه با چنـد آهنگ موفق دیگری نیـز همـراه بود.

بروبکــس نام گروه موسیـــقـی اســـت که همــهٔ اعـــضــای آن در ایــران زندگـی میــ‌کـنـند. آنـــهــا نخـــســـتـین گروه موسیـــقی خانــگی ایـرانـــی هســتــنــد که یک شرکت بیــنـــ‌المـــلــلی پخـــش موسیــقـــی (آونگ میوزیک) به انتــشـار آلبوم‌ـشان پرداخت.

اولین کار این گروه آهـــنــگی با نام «دلــم تنگـــه واسه یه لقـــمـه پیـتـــزا» بود که در دوران دبـیـرستان اعضـای گروه ساختـــه شد. آهـنـــگ «بورلـــی هیــلـز»، با موسیقــی آهــنـــگ اســپانیــایـــی لا کامـیـــسا نگرا، از آلبوم ۱۰ آهــنگی «وگ» باعث شهرت بیـشـــتر این گروه شد.

بروبکــس آهــنـــگ «سوسن خانـــم» و نمـــاهـنگ آن را که با حضور گامنو در کافـــه پاریس فیلــمــ‌بــرداری شده بود در سال ۱۳۸۸ عرضـه کرد. همــچـنیـن این گروه آهنـــگ «بدو دیــره» و نماهنـگ آن را با حضور گامــنو در سال ۱۳۹۰ اجرا کردنـد. همینطور در سال ۱۳۹۱ این گروه آهنگ «قدرت دســـت خانوماس» و نمــاهــنـگ آن را با حضور گامـــنو عرضـــه کرد.همچـنین در سال ۱۳۹۵ اهـــنـگ «عیــن مامان منـه»را با حضور گامـــنو عرضـه کردنــد.

اعضــاء گروه :خشــایـار، کیوان ، حمـید، هومن گامـنو

سه عضو اصــلی گروه خویشــاوند هم هســتــند، پســرخــالـــه و پسرعـــموی خشایـــار هسـتــند.

 

خانواده هومن گامنو

مادرش فرهـــنـــگی بازنــشــسـته است او ۳۰ سال معــلـــم دبـستــان بود پدرش محـــمود شاهـــی هم خوانـنـده قدیمی کابـاره و دامـپزشــک می باشد، گامنو اصـالــتا اهل دزفول می باشــد

از این حجـــم شهـرت دچـــار ترس نشدی؟

راسـتــش چون موهای بلـــنــد ومجــعـد و خاصـــی دارم بصورت عادی هم در خیـابــان توی چشـم بودم. بعــد از پخش کلـــیپ هم به راحـــتی در خیـابان شنــاســایـــی میـــ‌ـــشـــدم. ولی راســتـش هیچ وقت پررو نشـــدم چون خانواده فرهنــگی دارم که بسـیاری چیـزهــا را از آنـ‌ـــهــا یاد گرفتم مادرم همیشـه به من میـ‌ــگفـــت بایـــد خودت باشی و تلــاش کنــی تا ایـــن شهـرت تو را تبدیــل به آدم دیـگری نکنـد.

پس خانواده در ایــن سال‌هـــا مشوقت بود.

بلـــه. شایــد جالـب باشـــد بدانــیـــد خانواده‌ام هیچ وقت به من نگفـتــنـــد به جای موسیقی برو درســـت را بخوان!

 

 

بازی در تئاتر پیشـنهاد چه کسی بود؟

سال‌هــا مخـــاطـب تئاتـــر حرفهـــ‌ـــای بودم. ضمــن اینکه دوستان تئاتـــری بسیـاری دارم. مدتـــ‌هـــا بود که به بازیگــری فکـــر میـ‌ـــکردم.به دوست تئاتـــری‌ـام میـــثـم نوروزی گفتــم دوست دارم بازی در تئاتـر را تجربـه کنـم و اگر نقش خوبی بود حاضــرم برایش وقت بگـذارم. چنــد ماه بعـد میثم که با سعـیــد زارعـــی در ارتــبـــاط بود باعـــث معــرفـی‌ــام به سعـیـــد زارعی شد. باید اعتراف کنـــم قبل از ایـــنـکــه نمایـــشنـــامـه را بخوانم تصور نمـی‌ـکــردم متــن آنـــقــدر خوب و قوی باشــد و نقـش سعـید اینـــقدر جای کار داشـتــه باشـد.

نحوه ورود به مجــموعه خندوانه از کجا شکل گرفـــت؟

کســـی که میــان برنامــهـــ‌ های «خنـدوانـــه» را میـ‌ــســـاخت این پیشنــهـــاد را به او ارائه کرد و به دلـــیل دوستــی قدیـــمــی که با همدیگـــر داشـتـــند، قبول کرد..

روند تولیـــد قطـعــات خندوانه چگونه بود ؟

مثل همـه کارهایــی که همـیشه انجام میــ‌ داده. فقط چون میـانــ‌ برنـــامه‌ ها تصویر دارند، ایـــن کارهـــا را روی تصویر میــ‌ــ‌ ساختـــنـد. برخــی از کارها هم در استودیو پخش و خوانـــده میـ‌ شد که آنهـا فرقــی با کارهـــای دیـگــر خودش ندارد.

درآمــد خوانـدن در عروسی

گامـــنو می گوید مدتـــی به همــراه گروه بروبکس بعـــنوان خواننده مهمــان در عروسی ها خوانندگــی می کرد، وی در مورد درآمـــدش می گوید سال ۹۱ برای ۲۰ دقـیــقه ۷ میــلـیون می گرفـتـــیم امـا در حال حاضـر عروسی نمـــی رم !

 

ازدواج

می گوید هنوز ازدواج نکــرده و مجـــرد اسـت ولی یدونه دارم دوسش دارم !

آهـنگ های هومن گامــنو :

رســـتم

اکــشن

تلــه کابـین

تعـــطــیـلاتینـه

زامـــبی

سوته دلان

آمـســـتـردام تا تگـزاس

همســـایـه

هنوزم هسـتــی

خنـــدوانـه

جامون بالاســـت

گامنو مدتی به همـــراه گروه بروبکس بعـــنوان خوانـنده مهــمان در عروسی ها خوانــنـدگی می کرد

بیوگرافی و زندگینامه هومن شاهی خواننده ایرانی + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.