واقعیت های باورنکردنی درباره کشور و مردم روسیه

روسیه یک کشور زیبا می باشد که واقعیتهای بسیاری  در این کشور وجود دارد که شاید از وجود این واقعیت ها بی خبرید روسیه بزرگترین شهرش مسکو می باشد که یک شهر بسیار پیشرفته و زیباست بزرگترین آتشفشان های فعال در این کشور می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر واقعیت های باورنکردنی درباره کشور و مردم روسیه را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

دانستـــنــی هایی دربـــاره روسیه

روسیه، یک کشور بزرگ و منـطقـه ی وسیـعـی از جهان است در 6.5میـلیون مایـــل مربـــع(17میلـــیون کیلومتر مربـع).

روسیه 1.8 برابر بزرگتر از ایـالـــات متحده آمـــریکا و کمـی بزرگـتر از پولوتو است که فقط 6.1میلـــیون مایـل مربع (16.6کیـلومتر مربـــع ) اســت.

پایـــتـــخت روسیه، مسکو اسـت که دارای 78 میـلـــیون خانه اســـت بیـــشتــر از هرشــهر دیــگــری در جهـان.

رازهای کشور روسیـه

روسیـه برجـــسته ترین، صادر کنــنـده نفـت و گاز طبــیعـی است و 60% از صادرات روسیـه ،نفت است به طوریکه خط لوله نفت و گاز روسیــه ،میـتواند 6 بار دور زمـین قرار بگیرد.

روس ها، هیچ وقت در راه برای یکــدیگر دســـت تکان نمیدهــنــد, زیرا آنـها معـــتــقـدنــد که این کار باعـث مشاجـــره و بحث میــشود.

از لحـاظ جمـعیــت، روسیـه نهمــین کشور بزرگ در جهــان اســت,ــهرچــنـــد که بزرگـــترین کشور جهـان است.

در آنـــجــا 221 موزه, 2,000کتـابـــخـانه, بیشــتـــر از 80 تئاتـــر, 100سازمان کنســـرت, 45گالـــری,62سینمـا و 80 باشـــگاه موسســـه فرهنگــی در سنت پتـرزگ بورگ وجود دارد.

دریـــاچـــه لادوگا روسیــه ،در اروپا بزرگــتـریــن اسـت و مساحت آن 18400کیـلومترمربــع است, عمق متوسط آن51 متـــر و بزرگــترین آن تا 230 متــر است. رودخـــانه ولگــا در شمـال غربــی مسکو افزایـــش میابـد و حدود 3700کیلومتر را از طریــق کل بخــش مرکـــزی کشور گسـترش میــدهد.

دریـــاچــه لادوگا کشور روسیه

مســکو بزرگـــتـریــن شهــر در اروپا اسـت که جمــعـــیـت آن 10.5میلـیون نفـر است.

برطبـــق آمـار انتظـــار میرود که جمعیت مســـکو در سال 2020 به 16 میـلـــیون نفــر برسد.

متــرو سنت پتـرز بورگ ،عمـیق تریــن متــرو دنـــیا است .(در حدود 100 متــر عمق)

روسیـــه، تنــهـا ایالـــت جهان اســـت که,در قلـــمرو آن 12 دریـا وجود دارد.

روسیه، جشـن سال نو را دوبار در سال انجــام میـــدهد(یک بار در ژانویه و مطــابـــق رسـم جدید اســتول در سال جدیــد 14 ژانویه).

روسیـــه مرز 15کشور اسـت که شامل :آذربــایـــجان ,بلاروس,ـچیــن, استونی,ـمالزی,ـــگرجـسـتان, قزاقـــســـتان,ـکره شمالـــی,لتونی,ـــلیتوانی,مغولســـتـان,ـنروژ,ـلهســتــان,اوکرایـن.

در روسیـــه بزرگـــتــرین آتـشفشـان فعـــال جهــان ،klyucheveskaya sopka واقـع شده است که دارای ارتفاع 4.750 متـــر (15.584 فوت)است.

 

بزرگتـرین آتـــشفـــشــان فعال جهان در کشور روسیه

روسیــه دومیـــن صادرکنـــنـده بزرگ نفــت در جهان است.

سمـاور نسخه کتری برقــی باسـتانـی بود که برای اولین بار در روسیه مورد استفاده قرار گرفـــت ؛ بدون برق ،یک سمـاور برروی زغـال سنــگ کار میـکــرد و آب جوش تولیــد میکــرد.

310کیــلومتر طول کل 12خطوط متروی مسکو اســت ؛ 182 ایــستــگاه تقـریـــبــا 10.000قطــار در خدمـــت دارند و میــانگـــین طول سفـر، 13کیـلومتــر اســت.

روس ها معـــمولا حلـقـه عروسی را در دســـت راست می اندازند.

در روسیـه ،مردان هرگز به یک خانـم گل نمیـــدهـــنــد چرا که ایـــن به معـنــای بدشـــانسی است و به عقـــیــده ی آنـــهــا با مراســم تشــیــیع جنازه همـــراه می شود .

زبــان روسی شامــل کلـــمه های “the” و “a” نمیشود که ایـــن خوب است, زیـــرا اغـلب منـجــر به سردرگـــمی در زبان های دیگر میــشود.

زبـان روسی، به جای لاتیـــن از الــفـــبای سیریـــلیـــک استـفاده میــکــنـــد و یکـی از 5زبانــیـــســت که در جهـان صحـبــت میشود.

 

نحوه ازدواج مردم در کشور روسیه

موارد جالـب در مورد رســـم و رسوم ازدواج در روسیـــه

عروس، دســـتــه گل خود را در شلوغی دخــتـــران که هنوز عروسی نکـــرده پرتـاب می کنــد و کسـی که موفق به گرفتـــن دســتــه گل عروس شد، این بدیــن مفــهوم است که او در آیـــنـــده نزدیک ازدواج می کند.

ظرف به قصـد خوشبخـتــی ، در روستـاهــای روسیــه شکـــسـتـانـدن ظرف گلـــی علامـــت دوشیزه بودن عروس اســت.

در عروسی روس ها دو شاهـــد میـبــاشـد که یکــی از جانب عروس و دیـگـری از داماد. ناظـران بایـــد کسانی باشـــند که عروس و دامـاد به آنــها میتواننـــد اطمیـنـــان کنــنـد. برخــی ها تصویر شاهدی را به اقوام شان نیز میدهـنـــد. شاهدان بایـد با عروس و دامـــاد در بخـش انتـخــاب لبـــاس، وسایل آرایـــش، برگـــزاری محـــفــل عروسی, بجـا نمودن آداب های تشریــفــات و غیره کمک و همراهـــی کنــند.

آزاد نمودن دو کبوتر سفیــد. کبوتر سفیـد نمـــاد از ازادی، صلـح و سعـــادت اســت. رها کردن دو کبوتر سفید پس از عقـــد پیمـــان ازدواج، نشانه خداحافــظـی با خانــه اجدادی و همچـنیـن آغــاز یک زنـــدگــی تازه با هم اوج میبـــاشد.

کاراوای نان مزین قدیــمـی روسی اسـت. بعد از آنکه داماد عروس را از خانه مادرش می گیرد در بیرون از خانـــه، عروس و داماد را با یک قرص نان و نمک ملــاقات می کنــنـد. عروس و داماد تکه ای از نان را با دهان شان می گیرنــد و لقــمـــه هر کســـی که ارشـد بود بزرگ فامـــیــل میــشود.

 

کشور زیـــبـــا روسیه یکـــی از بزرگتریــن کشورهـای جهـــان

واقعیت های باورنکردنی درباره کشور و مردم روسیه

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.