واقعیت های جالب در مورد تاتو روی بدن

تاتوهای که افراد بر روی بدن انجام می دهند عوارض و عواملی دارند ولی بسیاری از افراد به این کار علاقه خاصی دارند بسیاری از پزشک ها با تاتو صد در صد مخالفند تاتوهای امروزه با تاتو های قدیم فرق اساسی دارد برخی از تاتوها به پوست حساسیت می دهد برای انجام تاتو روی بدنتان به آرایشگاه مراجعه ننمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر واقعیت های جالب در مورد تاتو روی بدن را در سایت خواهید دید با ما همراه باشید.

تاتو یا این که خالکوبی از زمان های مضاعف به دور متداول بود , البته این فعالیت را عمدتا زندانیان که سال‌ها در زندان بودند تحت عنوان یک مشغله و سرگرمی انجام می دادند . اما گهگاه نیز جوامع برای اینکه زندانیان از جمعیت معمولی متمایز باشند با استفاده از تاتو آن‌ها را نشان دار می کردند . در هر حال تاتو یکی‌از علامتها خجالت آور در آن زمان بود , اما به ندرت وضعیت مد و تزیینی پیدا کرد .

در کشورهای غربی خانم هایی که مشغول به کار بودند می بایست رسمی را رعایت می کردند , این ضابطه رخ آرایش و پیرایش شده هنگام حضور در دفتر بود . این عمل برای زنان زمان بر بود و آنان تصمیم گرفتند با تاتو در وقت خویش صرفه جویی نمایند . به ندرت این فعالیت بسط پیدا کرد و بین جوانان مد شد .

واقعیت های خواندنی درباره تتو

 

هیچ پزشکی انجام تاتو را تایید نمیکند . ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا در کشورهای غربی مدرکی را برای شخص انجام دهنده تاتو صادر می نمایند و مردمان نیز به راحتی می‌توانند هرجا از تن شان را تاتو کنند؟ جواب این است که در کشورهای غربی عقیده بر این است که فرد با میل خودش مبادرت به چنین کاری می نماید و سختگیری در این باره نیست . براین اساس تاتو کردن غیرقانونی نیست , اما غیر علمی و غیر بهداشتی است .

رنگ تاتو هم از نگاه اداره طعام و داروی دنیا مورد تایید نیست . چه بسا وزارت بهداشت و معالجه هیچ کشوری هم مواد مصرف شده برای تاتو را تایید نمی‌کند .

 

چرا پزشکان با تاتو مخالف اند؟

تاتو وارد کردن ماده رنگی باطن پوست است . پوست مشتمل بر اپیدرم , درم و هیپودرم یا این که بافت چربی است , البته نصیب اپیدرم پوست همیشه در درحال حاضر نوسازی و ریزش است , پس درصورتی که رنگ بدین حیطه برخورد نماید , موقت است و پس از یک سری روز محو می‌شود , البته حیطه درم به عبارتی حوزه‌ ای است که برای ماندگاری رنگ روی پوست , رنگ بایستی وارد آن شود . زمانی که رنگ وارد این حیطه میشود , سلول هایی به اسم «فیبروبلاست» با مواد جدیدی که وارد تن میشود , نزاع می نمایند . گرچه تاتوی درم مستمر است , اما به مرور فیبروبلاست ها آنقدر به رنگ هجوم می نمایند تا کمرنگ شود . به همین منظور تاتو به تجدید نیاز داراست .

 

تفاوت تاتوهای نو با تاتوهای سابق

در تاتوهای تازه از تعدادی رنگ استفاده میگردد البته در تاتوهای سنتی از یک رنگ استفاده می‌شد . تاتوی سنتی به رنگ آبی‌رنگ بود و مزیت آن به دسته تازه این است که در‌صورتی‌که شخص بخواهد تاتو را تمیز نماید , به راحتی از روی پوست منزه می‌شود , اما تاتوی تازه که مخلوطی از یک‌سری رنگ است را می بایست با چنددفعه لیزر از بین پیروزی . لیزر تاتوی تازه ایراد است زیرا هر توشه بایستی با یک ارتفاع موج فعالیت کرد . ولی لیزر را بایستی شخص متبحری انجام دهد .

 

عارضه ها تاتو

در کشور ایران یکسری راءس به اسم «مرکز میکروپیگمنتیشن» موجود هست که تاتو با بررسی متخصص ها پوست انجام می گردد . درین راءس صرفا کسانی تاتو می‌شوند که حقیقتا نیاز به تاتو دارا هستند . گهگاه شخص در گیر بیماری پیسی ( وتیلیگو ) است یا این که در گیر سوختگی شده و ابرو ندارد و . . . در‌این مواقع برای برگرداندن زیبایی و خود باوری مریض , کار میکروپیگمنتیشن بعداز به چنگ آوردن شرح اکنون از مریض انجام می گردد .

برخی از بیماری های موضوع ای بازدارنده انجام تاتو می باشند . همینطور درین مرکز ها بهداشت به طور کامل رعایت می‌شود . در سود دلایل به شدت کم است , البته در آرایشگاه ها وسواس بهداشتی شاید وجود نداشته باشد یا این که به دلیل صرفه جویی از یک سوزن برای یک سری مریض مصرف شود . درین وضعیت ویروس ها بوسیله خون به راحتی منتقل می گردند و احتمال انتقال هپاتیت B و C و ویروس اچ آی او از روش سوزن آلوده و کثیف موجود هست . در صورت رعایت نکردن بهداشت شاید میکروب به بافت بسط یابد و شخص در گیر التهاب و عفونت پوست شود .

 

سارکوئیدوز یکی دلایل تاتو است

آمارها نشان میدهد 5 تا 10 درصد اشخاصی که تاتو می نمایند در گیر عارضه ای به اسم «سارکوئیدوز» می‌شوند . این عارضه بیشتر در ابرو و به طور گوشت طولانی تر پیدایش می نماید . این اشخاص احتمال دارد موضوع بیماری سارکوئیدوز را داشته باشند.

تاتو کردن و عوارض های تاتو روی پوست

 

جوهرهای حیوانی واکنش حساسیت زا ایجاد می کنند

گاهی برای این که جوهر مقرون به صرفه باشد از محصولات حیوانی ساخته می شود. داخل این رنگ ها گلیسیرین و کراتین است که از چربی حیوانات گرفته می شود. محصولات حیوانی می توانند واکنش حساسیت زا در بدن ایجاد کنند. البته این مورد بین 5 تا 10 درصد افرادی که از نظر سرشتی حساس هستند، اتفاق می افتد.

 

ام آر آی در افرادی که تاتو دارند، مشکل است

مشکل دیگر این که ممکن است فرد دارای تاتو به دلیل بیماری به ام آر آی نیاز داشته باشد. ام آر آی باعث سوزش و درد شدیدی در نواحی تاتو شده می شود. به همین دلیل است که در مراکز رادیولوژی قبل از ام آر آی از بیمار در مورد تاتو در بدنش سوال می شود. ممکن است انجام ام آر آی امکان پذیر نباشد. گاهی هم مجبورند فرکانس دستگاه را پایین بیاورند که دقت تشخیصی را پایین می آورد.

 

عوارض تاتو ممکن است چند سال بعد بروز کند

البته دقت در انجام تاتو و رعایت بهداشت عوارض را پایین می آورد، ولی عوارض این گونه نیستند که بلافاصله بعد انجام تاتو ایجاد شوند. گاهی چند سال بعد بیمار دچار عارضه می شود که با بررسی های بیشتر مشخص می شود به دلیل تاتو بوده است.

 

برای از بین بردن تاتو به آرایشگاه مراجعه نکنید

نکته مهم دیگر این است که فرد از انجام تاتو پشیمان می شود و تصمیم می گیرد تاتو را از بین ببرد. اصلی ترین علت مراجعه افرادی که تاتو دارند به متخصصان پوست، پاک کردن تاتو است. پزشک معمولا به بیمار می گوید از بین بردن تاتو کار مشکلی است و فرد نیز دوباره به آرایشگاه مراجعه می کند. در این مواقع آرایشگر دوباره با رنگ سفید روی تاتو را تاتو می کند. در واقع، درمان را دشوارتر می کند و زیبایی طبیعی هم حاصل نمی شود.

 

این افراد اصلا تاتو نکنند!

افراد دچار اگزمای آتوپیک یا حساسیت ژنتیکی (آسم حسایت زا، حساسیت چشمی و اگزمای پوستی)، بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند به دلیل بیماری یا استفاده از داروهای کورتونی ضعیف کننده سیستم ایمنی، بیماران در حال شیمی درمانی یا رادیوتراپی، بیماران مبتلا به سارکوئیدوز، بیماری لوپوس، پسوریازیس و … اصلا نباید تاتو کنند.

 

واقعیت های جالب در مورد تاتو روی بدن

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.